Komentowana treść: Dwa tysiące rejestracji
[#1] Re: Dwa tysiące rejestracji
Wspaniała wiadomość OK
[#2] Re: Dwa tysiące rejestracji
OK
[#3] Re: Dwa tysiące rejestracji
Suma udziałów tych wszystkich komputerów to 98%. Gdzie brakujące dwa procenty? Pewnie Amiga klasyczna.
[#4] Re: Dwa tysiące rejestracji

@R-Tea, post #3

Ucięło mi. Już dopisane.
[#5] Re: Dwa tysiące rejestracji
OK .Szkoda że tylko 1,5 % z tych dwóch tysiów liczy OGR-27.
[#6] Re: Dwa tysiące rejestracji

@waldiamiga, post #5

Skąd takie wyliczenie ? :)
Ja np. mam odpalone dnetc na dwóch maszynkach z MorphOSem.
Jak sprzedam Pegasosa 2 to wtedy zostanie jedna licząca. :(
[#7] Re: Dwa tysiące rejestracji

@R-Tea, post #3

Pewnie Amiga klasyczna.


Nie, to eMaci i iBooki.
[#8] Re: Dwa tysiące rejestracji

@deez, post #6

Fakt, nie wziąłem pod uwagę dwóch lub więcej maszyn liczących dla jednej osoby.
[#9] Re: Dwa tysiące rejestracji
2 tysiące rejestracji, po tylu latach od momentu powstania tego systemu? Słabo, bardzo słabo...
Tym bardziej że wiele z tych rejestracji pochodzi od tych samych osób; inaczej mówiąc - 2 tysiące rejestracji w tym przypadku to nie jest nawet 2 tysiące stałych użytkowników...
[#10] Re: Dwa tysiące rejestracji

@tszczurek, post #9

A do czego porównujesz że wyszło że to słaby wynik ?
[#11] Re: Dwa tysiące rejestracji

@RadoslawF, post #10

Odnoszę to tylko do czasu jaki minął od momentu powstania tego systemu, nie porównuję z niczym.
[#12] Re: Dwa tysiące rejestracji

@tszczurek, post #11

A ile powinno być, aby nie było "słabo"?
[#13] Re: Dwa tysiące rejestracji

@wali7, post #12

10k :)
[#14] Re: Dwa tysiące rejestracji
Wstydzilibyście się! Jesteście jak te trutnie. Niedobrzy amigowcy, byrzydale. Jak wy możecie wąchać takie niedobre rzeczy. O! O!

No dobra, nabijałem się z kb :P
[#15] Re: Dwa tysiące rejestracji
A teraz powiem oficjalnie. Wy już nawet nie pecetowcy, na których torty i arbuzy można kruszyć!
Wy wstrętni makowcy, krwiopijcy i bezcziciele!

No! :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
[#16] Re: Dwa tysiące rejestracji

@Andrzej Drozd, post #15

Idę się wybatożyć
[#17] Re: Dwa tysiące rejestracji
Wyszło na to, że lansiarze przeważają wśród "niebieskich" - 37% Mac Mini

A tak poważnie to każdy ze znajomych, który rozważa MorphOSa to najchętniej z miniaczem.
Coś w tym wyglądzie jest..

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2013 17:28:56 przez Skotos
[#18] Re: Dwa tysiące rejestracji

@Skotos, post #17

Wygląd w tym przypadku ma (przynajmniej dla mnie) małe znaczenie. Więcej przy wyborze znaczyła dla mnie: cena, ilość zajmowanego miejsca i zużycie energii.
[#19] Re: Dwa tysiące rejestracji
A ktoś ma jakieś przesłanki jak te liczby się mają jeśli chodzi o AOS4?
[#20] Re: Dwa tysiące rejestracji

@tszczurek, post #9

a skad wiesz? ja np mam tylko jedna licencje, bo g5 jeszcze nie resjestrowalem. zaczne uzywac jako glownego kompa to zarejestruje. i podejrzewam ze jest wiecej takich jak ja
[#21] Re: Dwa tysiące rejestracji

@tszczurek, post #9

Wiesz, ja sprzedaję kompa komuś kto nie ma MorphOS-a, sam kupuję sobie innego i rejestruje, więc to nie do końca jest tak. Zastanawiałem się nad iBookiem jako drugim, ale ostatecznie ma być G5. W tej chwili jest i kto wie, czy nie pozostanie PM G4.
[#22] Re: Dwa tysiące rejestracji

@tszczurek, post #9

Ja podobnie jak przedmówcy, chwilowo maszyn z Morphosem mam cztery, ale zarejestrowany jest tylko na miniaku. Gdy miniaka sprzedam (z licencją), to rejestruję na PowerBooku. Po co mi cztery licencje na Morphosa na czterech maszynach, skoro trzy z nich odpalam średnio raz na rok?
[#23] Re: Dwa tysiące rejestracji
2000 to dużo czy mało? Mam wrażenie, że łącznie z AOS4 środowisko postamigowe jest bardzo małe, ale publikacja takich danych cieszy. Myślę, że odrobina więcej jawności i otwartości, bardziej by pomogła niż spekulacje o liczbie użytkowników danych systemów. Zakładając, że wszstkim zależy na rozwoju to cyklicze publikacje o liczbie sprzedanych AOS-ów, zarejestrowanych MOS-ów, sprzedanego sprzętu pozwoliłyby rzeczywiście szacować wielkość środowiska i lepiej dopasowywać się do jego potrzeb.
[#24] Re: Dwa tysiące rejestracji

@DeeL, post #23

"więcej jawności i otwartości" - otóż to. Poza tym organizacyjnie pewnie dało by się wiele zrobić. Mam na myśli listę priorytetów powiązaną z bounty - mam wrażenie że jakieś 99% aktywności środowiska (całego) idzie w posty a nie działanie.
[#25] Re: Dwa tysiące rejestracji

@DeeL, post #23

Jest niby lista sprzętów i używanych systemów, ale ona nie odzwierciedla rzeczywistości. Można zrobić ankietę, i zapytać się ludzi na jakie systemy mają licencję.
Np.
-> Używam klasyka AOS 1.0-3.9,
-> Posiadam licencję AOS 4.0,
-> Posiadam licencję AOS 4.1,
-> Posiadam licencję MOS,
-> Posiadam licencję AOS 4.0/4.1 i MOS
-> Klasyk i MOS,
-> Klasyk i AOS.
-> Klasyk AOS/MOS
Lub jakoś mądrzej, pewnie się da.
To zobrazuje jak to wygląda w Polsce (później można zrobić estymację na świat), bo myślę że 95% osób które mają jakąkolwiek licencję, zagląda od czasu do czasu na PPA.
[#26] Re: Dwa tysiące rejestracji

@flops, post #25

Dlaczego uważasz że nie odzwierciedla rzeczywistości? Ona jest aktualizowana przez samych użytkowników
http://www.ppa.pl/baza-uzytkownikow/

Myślimy o tej samej (np tu systemów) ?
http://www.ppa.pl/baza-uzytkownikow/systemy-operacyjne/
[#27] Re: Dwa tysiące rejestracji

@adam_mierzwa, post #26

Bo używanie w PL vs posiadanie licencji nie zawsze idzie w parze Jedna Osoba używa AOS 4.2, a jeszcze nie wyszedł OK Chyba że testuje alfę.
Ale z bazy wynika, że mamy w PL okolo 330 aktywnych Amigowców. I pewnie jeszcze z 100 mniej aktywnych, z czego na zakup nowego sprzętu (nawet koło 1000pln) lub oprogramowania (systemów/gier/użytków) można byłoby liczyć w porywach na 50-100 osób. W skali światowej może 10x więcej. Także dlatego jest tak biednie u nas, jesteśmy b. małą społecznością.
Aaa, są też tacy co moją licencję, a nie używają, np. ja. Mam AOS 4.0, ale używam 4.1 bo też mam i nie ma sensu dla mnie mieć też 4.0 zainstalowanego.

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2013 14:29:55 przez flops
[#28] Re: Dwa tysiące rejestracji

@adam_mierzwa, post #26

Myślimy o tej samej (np tu systemów) ?
http://www.ppa.pl/baza-uzytkownikow/systemy-operacyjne/

Bardzo ciekawe dane, dzięki za linka. Pozwoliłem sobie przekształcić je w wykres:




Ostatnia aktualizacja: 11.09.2013 14:52:43 przez jubi
[#29] Re: Dwa tysiące rejestracji

@jubi, post #28

Co to znaczy "po ilości uwagi"? Tzn. co, redakcja wybiera jakie newsy pojawiają się na stronie głównej, albo jakie wątki pojawiają się na forum? Poza tym - pokaż gdzie masz te 80% albo przyznaj się do kłamstwa.
[#30] Re: Dwa tysiące rejestracji

@recedent, post #29

Masz rację, ubieranie wrażeń w rodzaju "uwagi" w konkretne liczby nie ma sensu, dlatego usunąłem to zdanie. Wnioski każdy wyciągnie sobie sam.

Za to ja chętnie posłucham twoich wrażeń na temat amigowości Gimpa w wątku "Czym jest Amiga". Albo przynajmniej napisz dlaczego nie jesteś zainteresowany podzieleniem się ze mną swoją opinią na ten temat, zrozumiem. Nie zrozumiem tylko traktowania pytania jak powietrze.

http://www.ppa.pl/forum/komentarze/28363/czym-jest-amiga-polemika/4#m392728

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2013 15:00:41 przez jubi
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem