Komentarze do artykułu: Czym jest Amiga?

[#241] Re: Czym jest Amiga?

@DeeL, post #1

Amiga to personal computer
link
[#242] Re: Czym jest Amiga?

@Dorian3d, post #241

Dziekuje Jubi za jeden z lepszych artykułów na tym portalu , miło mi sie go czytało , oby więcej takich szczerych wniosków na PPA , bo pisanie pół prawd i nie domówien tylko dzieli te szlachetne środowisko
skończmy wreście te kłótnie i stwórzmy prawdziwy obóz Amigowy a wszystkie pseudo Amigi wywalmy do kosza, na tym portalu nie powinny istnieć Mosy , AmigiONE , Mac ,Sam i inne pseudo komputery które żeruja na Amidze i obnażaja sie przed młodym społeczeństwem jako Nowe Amigi
[#243] Re: Czym jest Amiga?

@oldskool, post #242

skończmy wreście te kłótnie i stwórzmy prawdziwy obóz Amigowy a wszystkie pseudo Amigi wywalmy do kosza


Czyli tradycyjne scalanie środowiska poprzez podział na coraz mniejsze grupy.
[#244] Re: Czym jest Amiga?

@RadoslawF, post #243

napisałbym coś do tego brazylijskiego wątku, ale mi się nie chce ^^ zamiast toczyć te pierdyliardy bezsensownych dyskusji o tym czym jest prawdziwa amiga/kto jest masonem/ a kto czarownicą - może lepiej by było się wysilić i zrobić jakąś nową grę/demo/moda? zapowiada się super konkurs na grafikę 3d.
[#245] Re: Czym jest Amiga?

@oldskool, post #242

Ja mam propozycję wracaj pod wielki kamień z napisem Amiga 68k i możesz marzyć dalej o odrodzeniu tego komputera. Ktoś zamiast gadać spróbował coś zrobić, a tu gromadka ciągle niezadowolona. 5 lat temu nikt prawie nie pamiętał o klasyku. Trochę szumu o AOX1000 przypomniało ludziom ZABAWKI z młodości i zrobiła się moda na retro, czyli na klasyka.

Jeszcze jedno, popatrz sobie gdzie funkcjonuje najaktywniejsza grupa programistów na klasyku, czy na neoamigach.

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2014 16:03:06 przez Ender
[#246] Re: Czym jest Amiga?

@Ender, post #245

Jeszcze jedno, popatrz sobie gdzie funkcjonuje najaktywniejsza grupa programistów na klasyku, czy na neoamigach.


na czym ? na klasyku ? a co to jest ten klasyk ?
[#247] Re: Czym jest Amiga?

@oldskool, post #246

No to widać nie czytasz naszego forum, pora to nadrobić, inaczej klasyk umrze.
[#248] Re: Czym jest Amiga?

@oldskool, post #246

Amigi od Commodore tudzież Escompomysł Obecnie nazywamy je Amigami klasycznymi od czasu pojawienia się nowych AmigOK
[#249] Re: Czym jest Amiga?

@parallax, post #248

od czasu pojawienia się nowych Amig


Ale bzdury , myślę że dyskusja nie ma sensu , w artykule Jubi idealnie przedstawił sytuację
[#250] Re: Czym jest Amiga?

@oldskool, post #249

Nie wiem, nie czytałempomysł
Polecam stronę: amigaone.wordpress.com/amigaone-nowe-amigi OK
[#251] Re: Czym jest Amiga?

@oldskool, post #242

stwórzmy prawdziwy obóz Amigowy a wszystkie pseudo Amigi wywalmy do kosza

Cóż, prowokacja pełną gębą ;) ale ... czemu nie, zawsze można coś napisać, więc ..

Gdyby nie te pseudo-Amigi , to dawno wywaliłbym całe to "Amigowanie" do kosza , bo co miałbym robić z Amigą . Mam A1200 z 060-50 MHz i kartą GFX i.. do netu niespecjalnie się nadaje, bo nie ma przeglądarek, z mp3 są problemy, filmów nie odtworzy, itd. Problemy z "kanapkowaniem" Amigi, a to nie działa Fast-ata, a to ZorroII coś szwankuje, itd. System do stabilnych też nie należy :)
Dzięki "pseudo-Amigom" , skończyły się problemy z przestarzałym połatanym systemem, działa www/mp3/divx i inne.
Dlatego też, mimo całego uwielbienia dla Amigi, cieszę się, że powstają nowe rozwiązania, które pozwalają się cieszyć dalej "Amigowaniem"
[#252] Re: Czym jest Amiga?

@trOLLO, post #251

Dokładniepomysł Dzięki nowym Amigom można zrobić coś więcej, jak na klasyku wyposażonym nawet w procesor PPCpomysł
[#253] Re: Czym jest Amiga?

@trOLLO, post #251

Po co mu tłumaczysz? On nie chce zrozumieć, kto wie, czy to nie kolejny klon. Mam powoli takich "ogórków", którzy wpadają po niedzielnej mszy św. i głoszą słowo Jubiego. Jak nie ma argumentów to piszę, że szkoda gadać.

@ Panie oldschool o sorry oldskool: A wie Pan, że Atari STE było lepsze niż A600? Miało wyraźniejszą grafikę, lepsze tytuły, łatwiej to rozbudować i ładniejsze, system stabilniejszy. No i co pójdziemy na noże teraz? Mam prezent dla Pana, nie będę więcej z Panem rozmawiał.

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2014 21:06:40 przez Ender
[#254] Re: Czym jest Amiga?

@Ender, post #253

Ender, miło że są ludzie którzy potrafią docenić zalety zarówno Atari ST/STE/Mega/Falcona jak i Amigi 68k/PPC itd. :)

Jak wiemy na PPA są użytkownicy klasyków, UAE, AOS4.x, MOSa, AROSa itd., i faktem jest że dyskwalifikacja któregokolwiek ze sposobu amigowania jest bez sensu, bo gdyby wszyscy się rozeszli na osobne fora, to na każdym wiałoby pustką, niczym na forum jakiejś zapomnianej dystrybucji linuxa :P

Jubi próbuje udowodnić coś, co i tak wszyscy wiedzą - czasy sławy Amigi juz dawno minęły, a dzisiaj to WŁAŚNIE MY! użytkownicy wszystkich możliwych systemów amigowych i post amigowych, przedłużamy żywot i pamięć czegoś wspaniałego, co zostało zniszczone przez kiepski marketing i politykę kapitalistów, którzy nie włożyli w to tyle serca ile Jay Miner, albo daleko nie szukając - Steve Jobs!

RAmen!
[#255] Re: Czym jest Amiga?

@KJB, post #254

Panowie szanuje wasze dziwne teorie , ale nie nazywajcie tych dzisiejszych cudów techniki "Amigami" bo to kłamstwo nie omieszkam nawet stwierdzić że to podlega konsekwencja prawnym nazywajcie sobie je AmigamiONE AmigaKOSMOS , czy AmigaNOWA2013 ale nie "Amiga" chyba właściciel nazwy marki "Amiga" nie jest świadom jakie jaja dzieja sie za jego plecami ludzie byle g...o nazywaja "Amiga" nowa Amiga pomysł
[#256] Re: Czym jest Amiga?

@oldskool, post #255

Seria komputerów AmigaOne są Amigami nowej generacji OK Musisz się z tym faktem pogodzićok, racja http://pl.wikipedia.org/wiki/AmigaOne OK
[#257] Re: Czym jest Amiga?

@parallax, post #256

Na wiki notki mówiacej o nowej Amidze brak , jest tam natomiast komputer AmigaONE nazwa komputera czesto mylona z powodu podobnego nazewnictwa a może celowo? z komputerem Amiga http://pl.wikipedia.org/wiki/Amiga
[#258] Re: Czym jest Amiga?

@oldskool, post #257

Pierwotne plany producenta zakładały skonstruowanie dwóch kart rozszerzeń o nazwach: AmigaOne 1200 PPC i AmigaOne 4000 PPC, oraz nowej płyty głównej AmigaOne. Ostatecznie jednak zrezygnowano ze wspierania klasycznej linii Amig, decydując się na produkcję nowej linii komputerów. W ten sposób powstały następujące modele: AmigaOne-SE G3, AmigaOne-XE G4, Micro A1, MircoA1-C
OK
[#259] Re: Czym jest Amiga?

@Ender, post #253

iało wyraźniejszą grafikę, lepsze tytuły


Ciekawe jak sprawdziles ta "wyrazniejsza grafike" :) Na tym samym tv/monitorze, tak samo podlaczone ? Wymien te lepsze tytuly, jesli mozesz, bo jakos , nie liczac Super Stardusta w wersji STE i Pinballa Obsession nie kojarze nieczego "lepszego", ba, porownywalnego do tego co mozesz miec na A600.....
Inna sprawa, ze calosciowo biblioteka gier na ST/STE i jej jakosc ma sie nijak do biblioteki gier na Amige /1000, 500, 600....../
[#260] Re: Czym jest Amiga?

@michalmarek77, post #259

wyraźniejszą grafikę, lepsze tytuły
tego to nawet nie skomentowałem szkoda klawiszy
[#261] Re: Czym jest Amiga?

@oldskool, post #255

Panowie szanuje wasze dziwne teorie , ale nie nazywajcie tych dzisiejszych cudów techniki "Amigami"

Mam A1200 z 060-50 MHz i kartą graficzną, chcę ją używać tak jak dzisiaj używa się komputera, czyli, www/mp3/yt/divx i inne takie. Powiedz mi, co mam zrobić, skoro "nowe Amigi" są złe, a ja chcę mieć szybszą Amigę z nowszym systemem, dostosowanym do dzisiejszych standardów

chyba właściciel nazwy marki "Amiga" nie jest świadom jakie jaja dzieja sie za jego plecami ludzie byle g...o nazywaja "Amiga" nowa Amiga

Z tego co się orientuję, to właściciele doskonale wiedzą co sie dzieje, ba AmigaONE i cała reszta, ma chyba oficjalne "namaszczenie" :).
[#262] Re: Czym jest Amiga?

@michalmarek77, post #259

Szkoda, że nie dostrzegłeś, że ten argument jest tak samo subiektywny jak to co pisze o klasyku Jubi i staraszkoła. Nie dostrzegłeś, znaczy się nie zrozumiałeś po co to zrobiłem, nie będę więc tłumaczył. EOT. Wątek ląduje w ignorowanych.
[#263] Re: Czym jest Amiga?

@trOLLO, post #261

Mam A1200 z 060-50 MHz i kartą graficzną, chcę ją używać tak jak dzisiaj używa się komputera, czyli, www/mp3/yt/divx i inne takie. Powiedz mi, co mam zrobić, skoro "nowe Amigi" są złe, a ja chcę mieć szybszą Amigę z nowszym systemem, dostosowanym do dzisiejszych standardów


to Mama nie powiedziala dziecku, ze nie wszystko mozna miec, jak w tej piosence Myslovitz - Sprzedawcy Marzen :)
[#264] Re: Czym jest Amiga?

@trOLLO, post #261

Powiedz mi, co mam zrobić, skoro "nowe Amigi" są złe, a ja chcę mieć szybszą Amigę z nowszym systemem


Czy widziałeś gdzieś zebym napisał nowe Amigi sa złe ? nie , nie sa bo takie nie istnieja tak że musisz sie z tym pogodzic albo Amiga albo AmigaONE , AmigaKOSMOS , AmigaNOWA czy jak tam je zwiecie
[#265] Re: Czym jest Amiga?

@Ender, post #262

Jubi i staraszkoła to, moim zdaniem, jedna i ta sama osoba. ;)
[#266] Re: Czym jest Amiga?

@Daclaw, post #265

Zgadza się, to ta sama osobapomysł Jubi srubi poczuł się samotny, to założył drugie konto żeby mieć kompana w twierdzeniu, że nowe Amigi, to nie Amigi pomysł
[#267] Re: Czym jest Amiga?

@oldskool, post #264

No, AmigaNowa to Amiga tak jak Amiga to AmigaNowa. Musisz się z tym pogodzić
[#268] Re: Czym jest Amiga?

@oldskool, post #264

Czy widziałeś gdzieś zebym napisał nowe Amigi sa złe ? nie , nie sa bo takie nie istnieja

No ale ja napisałem "nowe Amigi" - widzisz cudzysłów , oznacza to , że założyłem brak nowych prawdziwych Amig .

Jednakże w moim pytaniu chodziło o coś zupełnie innego. Wytłumacz mi, co ma zrobić amigowiec, któy ma maksymalnie rozbudowaną Amigę np. A1200 a chce mieć szybszy komputer z nowszym systemem niż OS 3.9 .

Wybory są trzy:
- olać całe to Amigowanie
- zainwestować w Amigę z AmigaOS4.x
- zainwestować w MorphOS-a i sprzęt dla niego .

Czy to źle, że ludzie wychowani na Amidze, uwielbiający ten komputer DALEJ kultywują jego pamięć właśnie poprzez używanie AmigaOS4/MorphOS .

Zrozum , że gdybym nie miał Amigi 1200 , i nie lubiłbym tego komputera, olałbym całkowicie MorphOS-a, programy z Amigi itd. , ba olałbym rozbudowanie A1200 do prawie kosmicznej konfiguracji :) . Więc podsumowując , jeżeli AmigaOS4/MorphOS ma być "nową Amigą" dla Amigowców zakochanych w tym komputerze, jednak pragnacych czegoś szybszego/nowszego to myślę, że jest do BARDZO DOBRE ROZWIĄZANIE . Prawda
[#269] Re: Czym jest Amiga?

@trOLLO, post #268

Prawda zabija Amigę !!!
[#270] Re: Czym jest Amiga?

@trOLLO, post #268

Można też kupić PieCa z Windą a jak cię najdzie, to albo wyciągnąć Ame ze szafy albo włączyć UAE. :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem