Komentowana treść: DigiBooster 3 Beta 26
[#1] Re: DigiBooster 3 Beta 26
BTW strona DigiBoostera jest też po polsku. W sumie powinienem podać ten link w newsie.

http://digibooster.eu/pl/
[#2] Re: DigiBooster 3 Beta 26
OK Muzykiem nie jestem, więc pewnie pełnej wersji nie kupię, ale podobnie jak MDW pooglądam skaczące słupki na Becie 26 :)
[#3] Re: DigiBooster 3 Beta 26

@waldiamiga, post #2

Ja też nie jestem, ale chcę kupić. Jest okazja żeby spróbować swoich sił w tej dziedzinie. Mam nadzieję, że cena nie zabije.
[#4] Re: DigiBooster 3 Beta 26
Dobry soft.Skąd można pobrać gotowe moduły ?Czy są na aminecie?OK
[#5] Re: DigiBooster 3 Beta 26

@simka113, post #4

Na Aminecie pewnie też są, niemniej oto dość obszerna kolekcja. Planuję też import formatów ProTrackera (mod.*) oraz FastTrackera (*.xm), co znacznie powiększy dostępne zasoby modułów. Ale to w wersji 3.x, nie 3.0.
[#6] Re: DigiBooster 3 Beta 26

@Ender, post #3

A w których dziedzinach nie próbowałeś ;)
A jaka cena by była zbyt wysoka? pomysł
[#7] Re: DigiBooster 3 Beta 26

@parallax, post #6

Mógłbym cię zignorować, ale co mi tam. Nie próbowałem "bawić się na poważnie" (czyt. nie zarobkowo, ale być mocno zaangażowanym w to co się robi) w tworzenie grafiki, liznąłem kilka programów i praca jak zwykle uniemożliwiła zabawę (czas), no i muzyki nie tykałem w ogóle.
Cena hmm gdyby nie przekroczyła tych 200 zł to byłoby super, im niżej tym lepiej, ale bądźmy realistami, na zachodzie starsza wersja kosztuje coś koło 50 euro, więc na mniej pewnie nie ma co liczyć, czyli w okolicach tego co byłbym gotów dać. Mam nadzieję, że zaspokoiłem twoją ciekawość i nie będziesz więcej złośliwy.;)
[#8] Re: DigiBooster 3 Beta 26
Czy ktos probowal moze DB3 na klasyku z M68K? Jak predkosc dzialania?
[#9] Re: DigiBooster 3 Beta 26

@mccnex, post #8

Czy ktos probowal moze DB3 na klasyku z M68K? Jak predkosc dzialania?

Byłem świadkiem prób. Nie będę tu pijarowo ściemniał i powiem wprost, bez 68060 można DigiBoostera 3 używać w roli konwertera sampli, albo do renderowania modków do pliku. 68060 + AGA to konfig dla masochistów. Przy 68060 z szybką kartą graficzną i dźwiękową (np. w Mediatorze) nabiera to trochę sensu przy modułach 12 - 14 ścieżkowych. Generalnie jednak wersja 68k zrobiona jest pod emulatory...

Na RetroKompie będę miał również wersję na klasyka, możemy potestować.

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2013 17:56:26 przez MorphOS_pl
[#10] Re: DigiBooster 3 Beta 26

@mccnex, post #8

Ja próbowałem. Nawet filmik Krashanowi na YT nagrałem. Na A4000 z 060/50Mhz z Delfiną Lite plus PicassoIV da się odsłuchać 8-10 kanałów bodajże. Podeślę linka do filmiku.

O, akurat Krsahan wspomniał :)





Ostatnia aktualizacja: 06.10.2013 18:13:56 przez Deftronic/...
[#11] Re: DigiBooster 3 Beta 26

@Ender, post #7

Tak, zaspokoiłeś OK Spróbuj się w muzyce, może akurat masz talent i jeszcze branżę zmienisz pomysł Polecampomysł
[#12] Re: DigiBooster 3 Beta 26

@mccnex, post #8

na klasyku z PPC prędkość jest wystarczająca
[#13] Re: DigiBooster 3 Beta 26
link troche cicho, ale mniej wiecej mozna zobaczyc jak to dziala. Mysle , ze na takim konfigu 4ch mozna "trzaskac", ale cos wiecej bez karty gfx+audio to raczej nawet nie sztuka dla sztuki.
[#14] Re: DigiBooster 3 Beta 26

@cactoos, post #13

Też będę musiał przetestować w wolnej chwili. Ostatnio strasznie się ucieszyłem, bo przejrzałem swoje oryginalne dyskietki i znalazłem starego DigiBoostera szeroki uśmiech
[#15] Re: DigiBooster 3 Beta 26

@cactoos, post #13

ale mniej wiecej mozna zobaczyc jak to dziala

Dzięki za test . Tak, jak wspomniałem, 060 + AGA to z punktu widzenia DB3 konfiguracja raczej masochistyczna. Trochę mogłeś "uratować" dźwięk ustawiając priorytet playera na 1 w konfigu, ale to by się odbyło kosztem skokowego skrolowania patternu, więc efekt filmowy byłby gorszy . W wersji 68k mogę jeszcze trochę urwać optymalizując odtwarzacz, lub np. dodając wyjście audio bezpośrednio na rejestry Pauli z pominięciem AHI. Nie ukrywam jednak, że to zależy od tego jak się rozłożą proporcje sprzedaży na poszczególne platformy i co będą chcieli użytkownicy. Osobiście wolałbym raczej iść w kierunku lepszej jakości odtwarzania, nowych efektów i ogólnie rozwoju na AmigaOS 4 i MorphOS-ie, natomiast wersja 68k to w sumie przede wszystkim sposób odpalenia DigiBoostera pod Windowsem. Dowolny w zasadzie pecet, do tego WinUAE, sterownik AHI do niego, sterownik uaegfx pod Picasso96 i można wygodnie pracować nie mając MorphOS-a ani AmigaOS 4. Gdy testowałem to pod rdzewiejącym siedmioletnim laptopem z Pentium M 1,2 GHz, do 40 tracków (przy używaniu echa itp.) chodziło płynnie.
[#16] Re: DigiBooster 3 Beta 26

@MorphOS_pl, post #15

Gdy testowałem to pod rdzewiejącym siedmioletnim laptopem z Pentium M 1,2 GHz, do 40 tracków (przy używaniu echa itp.) chodziło płynnie
.

Czyli uznajesz WinUAE za jedną z platform postamigowych?
[#17] Re: DigiBooster 3 Beta 26

@MorphOS_pl, post #15

Gdy testowałem to pod rdzewiejącym siedmioletnim laptopem z Pentium M 1,2 GHz, do 40 tracków (przy używaniu echa itp.) chodziło płynnie


To pokazuje moc UAE gdy ominie się emulację chipsetów :)

Na exotica ładny zbiór, demo digiboostera zasuwa pod MOSem :)
[#18] Re: DigiBooster 3 Beta 26

@KJB, post #17

Co to za moc która musi coś omijać by cokolwiek pokazać

A co do programu = ile to już lat trwa? Przyznam się szczerze że myślałem, iż wydawca dawno na nim czesze miliony, a tu ciągle beta :D
[#19] Re: DigiBooster 3 Beta 26

@tszczurek, post #18

Co to za moc która musi coś omijać


Na tym polegała moc ShapeShiftera, że w makach nie było zaawansowanych chipsetów, racja?

by cokolwiek pokazać


Nie cokolwiek, tylko emulację profesjonalnej Amigi, tzn. z kartą graficzną i AHI :)

A co do programu = ile to już lat trwa? Przyznam się szczerze że myślałem, iż wydawca dawno na nim czesze miliony


Na takim małym rynku Amigowym?

Smiech
[#20] Re: DigiBooster 3 Beta 26

@KJB, post #19

Na tym polegała moc ShapeShiftera, że w makach nie było zaawansowanych chipsetów, racja?


Przede wszystkim na tym że nie trzeba było emulować procesora :D Chipset był sprawą drugorzędną, zważywszy że nawet pod AGA mak potrafił całkiem nieźle śmigać :)

Nie cokolwiek, tylko emulację profesjonalnej Amigi


Jeden profesjonalny komputer emuluje drugi profesjonalny komputer :D

Na takim małym rynku Amigowym?


No :D Ciekawe czy producent liczy w ogóle na jakikolwiek zysk z tego programu :D
[#21] Re: DigiBooster 3 Beta 26

@tszczurek, post #20

Chipset był sprawą drugorzędną, zważywszy że nawet pod AGA mak potrafił całkiem nieźle śmigać


Pecet się męczy przy emulacji chipsetów, a Ty uważasz że amiga 68k poradziła by sobie z emulacją chipsetów? Zastanów się jeszcze raz jakby wyglądała emulacja maka, gdyby ten posiadał takie chipsety jak amiga :)

Ciekawe czy producent liczy w ogóle na jakikolwiek zysk z tego programu


I to jest piękne, że w tak nieciekawych realiach będziemy mieć nowszą wersję programu muzycznego :)

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2013 08:54:59 przez KJB
[#22] Re: DigiBooster 3 Beta 26

@KJB, post #21

Pecet ledwo zipi przy emulacji chipsetów, a Ty uważasz że amiga 68k poradziła by sobie z emulacją chipsetów?


Panie, piszę wyraźnie, że Shape śmigał na AGA, nic nie piszę o emulacji chipsetu, tylko procesora, złóż myśli do kupy :D
[#23] Re: DigiBooster 3 Beta 26

@jubi, post #16

Czyli uznajesz WinUAE za jedną z platform postamigowych?

Nie. Uznaję WinUAE za bardzo dobry sposób na uruchomienie DigiBoostera 3 na pececie.

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2013 12:08:29 przez MorphOS_pl
[#24] Re: DigiBooster 3 Beta 26

@tszczurek, post #18

A co do programu = ile to już lat trwa?

Tyle ile trzeba. Nie dało się szybciej, z drugiej strony pomyśl, miałeś tyle czasu na wejście z konkurencją... .

Przyznam się szczerze że myślałem, iż wydawca dawno na nim czesze miliony

Co się odwlecze to nie uciecze. Miliony będą nasze już w styczniu .
[#25] Re: DigiBooster 3 Beta 26

@tszczurek, post #22

Wiesz co, ciężko rozmawiać z kimś kto nie czyta moich wypowiedzi, albo czyta bez zrozumienia.

Powtórzę:

Na tym polegała moc ShapeShiftera, że w makach nie było zaawansowanych chipsetów, racja?

:)

edit----

A już najbardziej rozwaliłeś mnie tym zdaniem:

Chipset był sprawą drugorzędną, zważywszy że nawet pod AGA mak potrafił całkiem nieźle śmigać usmiech


Chipset w maku? Jaki chipset?

Normalnie wogóle nie zrozumiałeś tego co napisałem w poście #19, zacytuję jeszcze raz:

Na tym polegała moc ShapeShiftera, że w makach nie było zaawansowanych chipsetów, racja?

Dziękuję za uwagę :)

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2013 13:40:31 przez KJB
[#26] Re: DigiBooster 3 Beta 26

@KJB, post #25

Chipset w maku? Jaki chipset?


Skrót myślowy? Mak=shapeshifter? Kumasz teraz? ;)
[#27] Re: DigiBooster 3 Beta 26

@tszczurek, post #26

Ja rozumiem co masz na myśli, tylko że Twoja odpowiedź jest niby na mojego posta, ale dotyczy czegoś całkiem innego :)
[#28] Re: DigiBooster 3 Beta 26

@KJB, post #27

OK, to ostatni raz:
Ty stwierdziłeś że siłą shape było to, że nie musiał być w nim emulowany żaden chipset.
Ja twierdzę że jego siłą było to, że nie musiał emulować procesora.
Co więcej, on niemalże nic nie musiał emulować. Tu nie ma żadnego porównania do peceta i winuae.
Winuae to emulacja, a shapeshifter to de facto wirtualizacja.
Dlatego ta "dyskusja" trąci od samego początku absurdem.

Jakikolwiek chipset był tu sprawą drugo, a nawe trzeciorzędną - mak posiadał zwykłą kartę chunky; amigowy chipset dawał sobie z tym całkiem dobrze radę jak na swoje ówczesne zacofanie.

Więcej tłumaczyć nie będę. :D
[#29] Re: DigiBooster 3 Beta 26

@tszczurek, post #28

A czy juz wiadomo cos nt. ceny DB3? Orientacyjnie chociaz?

---


Ktos z silna trutka na TROLLE niech tu wpadnie, bo sie zalegly!
[#30] Re: DigiBooster 3 Beta 26

@tszczurek, post #28

Wszystko się zgadza za wyjątkiem jednego - emulacja 68k to nie jest główny powód dlaczego WinUAE wymaga dużej mocy, bo tym powodem jest emulacja chipsetów.

Jak ominiemy emulację chipsetów to otrzymamy super szybką emulowaną Amigę.

I o tym była dyskusja odnośnie DB3 :)

Ty napisałeś:

Co to za moc która musi coś omijać by cokolwiek pokazać


1. Odpalając UAE z systemem w trybie P96 nie omijasz emulacji chipsetów :)
2. "cokolwiek pokazać" - chcesz powiedzieć że Protracker to dużo, a DigiBooster3 to "cokolwiek" ?

No chyba że w dyskusji o DigiBoosterze3 na WinUAE, ty pisząc "cokolwiek" miałeś coś innego na myśli niż DB3. W takim razie miło by było gdybyś zdradził co to jest to tajemnicze "cokolwiek" :)

Więcej tłumaczyć nie będę.


Ja to widzę tak - napisałeś zanim pomyślałeś :P
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem