Komentowana treść: Prisma Megamix - nowa karta dźwiękowa dla Amig klasycznych
[#1] Re: Prisma Megamix - nowa karta dźwiękowa dla Amig klasycznych
Super wieść, tylko link w newsie zły (miało być http://www.a-eon.com/18-10-2013-2.pdf)
[#2] Re: Prisma Megamix - nowa karta dźwiękowa dla Amig klasycznych
!super nie mogę się doczekać
[#3] Re: Prisma Megamix - nowa karta dźwiękowa dla Amig klasycznych
Fajnie, brak Amidze dobrej, dopracowanej karty muzycznej. Delfina Lite była by taką, gdyby nie wąska szyna. A najlepiej żeby było to skrzyżowanie Deliny z Concierto. :)

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2013 10:55:41 przez Deftronic/...
[#4] Re: Prisma Megamix - nowa karta dźwiękowa dla Amig klasycznych
cena, ludzie jaka cena ? :)
[#5] Re: Prisma Megamix - nowa karta dźwiękowa dla Amig klasycznych

@PrzemasIII, post #4

Mega cena! :D
[#6] Re: Prisma Megamix - nowa karta dźwiękowa dla Amig klasycznych

@PrzemasIII, post #4

cena będzie na pewno zjadliwa dla posiadaczy X1000 splat

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2013 13:41:30 przez XoR
[#7] Re: Prisma Megamix - nowa karta dźwiękowa dla Amig klasycznych

@XoR, post #6

z 150 do 200 Euro
[#8] Re: Prisma Megamix - nowa karta dźwiękowa dla Amig klasycznych

@baderman, post #1

Ciekawy pomysł. Szkoda, że nie ma takiego nowego urządzenia na A500 też.
[#9] Re: Prisma Megamix - nowa karta dźwiękowa dla Amig klasycznych

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #8

Przecież nie ma przeszkód aby taką kartę zamontować w A500.
[#10] Re: Prisma Megamix - nowa karta dźwiękowa dla Amig klasycznych

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #8

ale jest (będzie) ACA500. Wtedy dopiero zarulezujemy! OK
[#11] Re: Prisma Megamix - nowa karta dźwiękowa dla Amig klasycznych

@snajper, post #10

Stachu100:
A widzisz, bo ja się nie znam (napisali tylko o dużych maszynach). A w jaki sposób ewentualnie?


Snajper:
A myślałem, że ACA500 to tylko dopałka? Czyli będzie też miała jakieś elementy audio?


Pozdrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.
[#12] Re: Prisma Megamix - nowa karta dźwiękowa dla Amig klasycznych

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #11

nie będzie miała, ale ma port zegara.
[#13] Re: Prisma Megamix - nowa karta dźwiękowa dla Amig klasycznych

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #11

Tak
[#14] Re: Prisma Megamix - nowa karta dźwiękowa dla Amig klasycznych

@Dorian3d, post #13

Aaaaha.
Dzięki, Panowie.
[#15] Re: Prisma Megamix - nowa karta dźwiękowa dla Amig klasycznych
Ja tylko zapytam, ktory program badz, ktora gra bedzie obslugiwac ta karte?
Czy moze jak w przypadku rozwiazan AoS4 karta bedzie za 2 miesiace, a za 3 lata pierwszy program do jej obslugi?
[#16] Re: Prisma Megamix - nowa karta dźwiękowa dla Amig klasycznych

@selur, post #15

Ja tego nie wiem na pewno, to są moje przypuszczenia, ale mniemam sobie, że taka karta będzie obsługiwać AHI, MHI lub/i mpeg.device. Więc programy, które potrafią korzystać z tych interfejsów będą też mogłby korzystać z nowej karty...

Przynajmniej, gdybym ja robił taką kartę, to bym tak właśnie uczynił, aby nie trzeba było pisać wszystkiego od zera.
[#17] Re: Prisma Megamix - nowa karta dźwiękowa dla Amig klasycznych

@strim_, post #16

Jest nadzieja- ogólnie dobra wiadomość OK
Poczekamy zobaczymy (mam nadzieję)
[#18] Re: Prisma Megamix - nowa karta dźwiękowa dla Amig klasycznych

@selur, post #15

Karta ma zapewnić miksowanie kanałów z Pauli, więc niedosowe gry powinny grać. ;)
Dla starych Amig może rzeczywiście to być fajny kawałek sprzętu, ale wg. mnie na miano karty dźwiękowej nie powinno zasługiwać. Ot sprzętowy dekoder strumieni audio. Do X1000 bym tego nie włożył mając sterownik dla ESI Juli@.
[#19] Re: Prisma Megamix - nowa karta dźwiękowa dla Amig klasycznych

@selur, post #15

Selur:
> Ja tylko zapytam, ktory program badz, ktora gra bedzie obslugiwac ta karte?
-----------------
Hm - i jest to słuszne pytanie.
U nas rozwiązano to w ten sposób, że emulację GS-a dodano do co bardziej popularnych emulatorów. W związku z tym ludzie nie tylko mogli zapoznać się z produktem, ale nawet supportować go, jeśli wola, bez posiadania. W związku z czym baza oprogramowania (w tym gry przerobione na GS-a) rosła dosyć szybko i nawet po jakimś czasie wznowiono kartę do wersji NeoGS (z dodaną obsługą MP3). Nawet paru osobom z Forum pokazywałem "na żywo" na którymś party 'multiplatform'.
Od tamtej pory, zazwyczaj, jak nowa karta (taka czy inna) wejdzie do sprzedaży, to autorze sprzętu starają się zaimplementować go przynajmniej do jednego emulatora (UnrealSpeccy jest chyba najlepszy).
A no nic, ot takie sobie spostrzeżenia. Pana Henia.
[#20] Re: Prisma Megamix - nowa karta dźwiękowa dla Amig klasycznych

@Lokaty, post #18

mając sterownik dla ESI Juli@


Jest do AHI, a AHI już na Pauli pogarszało jakość dźwięku.
[#21] Re: Prisma Megamix - nowa karta dźwiękowa dla Amig klasycznych

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #20

Jest do AHI, a AHI już na Pauli pogarszało jakość dźwięku.


Co ja czytam... cafe

Może zechcesz uzasadnić te arcyciekawą teorię?
[#22] Re: Prisma Megamix - nowa karta dźwiękowa dla Amig klasycznych

@strim_, post #21

[#23] Re: Prisma Megamix - nowa karta dźwiękowa dla Amig klasycznych

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #20

Co nie znaczy że na jakiejkolwiek A1/Sam tak będzie. Jak sprawdzisz to daj znać. Pamiętaj, że z drugiej strony trzeba mieć "jakiś" wzmacniacz i na pewno nie Altusy. Ewentualnie jakieś sensowne aktywne monitory. Poza tym w tym układzie porównywanie Pauli do tej, bądź co bądź, nie drogiej karty jest co najmniej bezsensowne.
[#24] Re: Prisma Megamix - nowa karta dźwiękowa dla Amig klasycznych

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #22

Z tego wątku dalej nie wynika co to za wady i dlaczego AHI "pogarsza" jakość.
[#25] Re: Prisma Megamix - nowa karta dźwiękowa dla Amig klasycznych

@Lokaty, post #23

Nic nie poradzę na to, że ktoś ma słaby słuch i nie słyszy gorszej jakości dźwięku przez AHI. Do tego dodajmy jeszcze jeden fakt, że AHI używa interpolacji liniowej bez oversamplingu, chyba nie muszę tłumaczyć co to znaczy.
[#26] Re: Prisma Megamix - nowa karta dźwiękowa dla Amig klasycznych

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #25

AHI używa interpolacji liniowej bez oversamplingu


AHI używa interpolacji tylko w sytuacji, w której potrzebna jest zmiana częstotliwości odtwarzanych próbek.

Taka sytuacja nie występuje gdy np. odtwarzasz FLACa albo MP3 na karcie dźwiękowej, a częstotliwość pracy sterownika AHI i odtwarzanego strumienia są zgodne (np. 44100 -> 44100). Pisałem o tym nawet przy okazji recenzji Delfiny Flipper. Warto zauważyć, że lepsze karty resampling realizują też sprzętowo i AHI potrafi z tego korzystać (np. seria kart Delfina).

Nic nie poradzę na to, że ktoś ma słaby słuch i nie słyszy gorszej jakości dźwięku przez AHI.


Nie słyszę spadku jakości, którego nie ma. Dodajmy, że używam AHI na Prelude i Delfinie, a nie na Pauli, bo przy Pauli to o jakiejkolwiek "jakości" nie może być mowy.

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2013 12:36:31 przez strim_

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2013 12:39:24 przez strim_
[#27] Re: Prisma Megamix - nowa karta dźwiękowa dla Amig klasycznych

@strim_, post #26

AHI używa interpolacji tylko w sytuacji, w której potrzebna jest zmiana częstotliwości odtwarzanych próbek.


Ameryki to ty nie odkryłeś.

Nie słyszę spadku jakości, którego nie ma.


Trzeba było tak od razu. Gratulację! :)
[#28] Re: Prisma Megamix - nowa karta dźwiękowa dla Amig klasycznych

@strim_, post #26

Nie słyszę spadku jakości, którego nie ma. Dodajmy, że używam AHI na Prelude i Delfinie, a nie na Pauli, bo przy Pauli to o jakiejkolwiek "jakości" nie może być mowy.


Do tego dążyłem, aby naprowadzić Skolmana na twoje stwierdzenie Strim.
AHI dla Pauli ma jedynie zastosowanie przy trybach 14bit (które tak obciążają 68k, że przy większych modułach, albo wysokim kbps nawet z PPC pod OS3.x - jest lekko pisząc - mało używalne w multitaskingu) z opcją Echo, która była wymagana do poprawnego interpretowania modułów Digibostera i większości wypadków przy Pauli zastosowanie AHI na tym się kończyło.
[#29] Re: Prisma Megamix - nowa karta dźwiękowa dla Amig klasycznych

@Lokaty, post #28

Nie bądz ignorantem - zajrzyj pod linka, którego wcześniej podawałem i przeczytaj co napisał Krashan. Na Pauli to właśnie te wady AHI były mniej słyszalne. AHI nie jest potrzebne do 14-bitowej kalibracji dźwięku na Pauli i sama kalibracja znacząco nie obciąża 68k co samo odgrywanie modków w wielu kanałach z 16-bitowymi samplami, ale to inny temat.
[#30] Re: Prisma Megamix - nowa karta dźwiękowa dla Amig klasycznych

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #29

Nie bądz ignorantem


Może skierujesz to do siebie i przestaniesz bezmyślnie powielać czyjąś wypowiedź, bez rozumienia jej sensu?

Albo może wyjaśnisz nam w końcu jakie to wady ma AHI, które są niby tak słyszalne na nowoczesnych kartach dźwiękowych?

BTW. kod AHI jest otwarty, możesz go przeczytać i zobaczyć, że AHI nic nie robi z odtwarzanymi próbkami, zakładając, że częstotliwość pracy sterownika i odtwarzanego strumienia jest taka sama.

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2013 14:10:55 przez strim_
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem