Komentowana treść: Prisma Megamix - nowa karta dźwiękowa dla Amig klasycznych
[#31] Re: Prisma Megamix - nowa karta dźwiękowa dla Amig klasycznych

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #29

Nie bądz ignorantem - zajrzyj pod linka, którego wcześniej podawałem i przeczytaj co napisał Krashan.


Zajrzałem i poza kilkoma uogólnieniami znalazłem "wrzutki" na OS4 i... jakoś z tego tematu nie wyciągnąłem żadnych sensownych wniosków. To że Paula gra jak gra nie zmienia tego AHI specjalnie na lepsze - to też wiedziałem, zresztą empirycznie. Co do AHI i wad tego rozwiązania - nie jestem do końca przekonany, czy rzeczywiście istnieje taki stan rzeczy. Nie jestem programistą ani inżynierem dźwięku, ale też nie jestem na tyle głupi, żeby popadać w zachwyt nad tymi uogólnieniami przez ciebie przytoczonymi. Jeżeli znajdzie się na poparcie tych wniosków jakiś referat, który wyczerpie temat to z chęcią przestudiuję i zadam ewentualne pytania.
Kolejna kwestia o jakiej pisze Krashan, czyli o wysokiej jakości dźwięku - wysoka jakość dźwięku testowana na SoundBlaster Live? Proszę Cię, zintegrowany Realtek w moim grzybie gra klarowniej. Fajna karta o której jakości było można mówić z 10 (albo więcej) lat temu i na pewno nie jest wyznacznikiem jakości dzisiaj.

sama kalibracja znacząco nie obciąża 68k co samo odgrywanie modków w wielu kanałach z 16-bitowymi samplami


To prawda, znacząco nie, ale WYRAŹNIE. Na 040/33MHz było zauważalne "od razu" może na jakiejś karcie z 060 mniej.
[#32] Re: Prisma Megamix - nowa karta dźwiękowa dla Amig klasycznych

@strim_, post #30

AHI nic nie robi z odtwarzanymi próbkami, zakładając, że częstotliwość pracy sterownika i odtwarzanego strumienia jest taka sama.

Nie jest to do końca prawda. AHI przecież miksuje dźwięki ze sobą. W zależności od ustawień AHI można stracić od 0 do 18 dB dynamiki, bo w wielu wypadkach AHI zostawia sobie margines np. na manipulację panoramą w trybach ++. Z drugiej strony takie rzeczy zależą też od konkretnego sterownika karty. Niemniej jestem zdania, że przy karcie 16-bitowej i większości możliwych ustawień AHI, dźwięk będzie miał mniejszą dynamikę przez AHI niż ten sam dźwięk puszczony bezpośrednio do karty jako strumień próbek 16-bitowych.
[#33] Re: Prisma Megamix - nowa karta dźwiękowa dla Amig klasycznych

@Lokaty, post #31

znacząco nie, ale WYRAŹNIE. Na 040/33MHz było zauważalne "od razu" może na jakiejś karcie z 060 mniej.


"A software technique was later developed which can play back 14-bit audio by combining two channels set at different volumes. This results in two 14-bit channels instead of four 8-bit channels. This is achieved by playing the high byte of a 16-bit sample at maximum volume, and the low byte at minimum volume (both ranges overlap, so the low byte needs to be shifted right two bits). The bit shift operation requires a small amount of CPU or blitter overhead"
http://en.wikipedia.org/wiki/Original_Chip_Set
[#34] Re: Prisma Megamix - nowa karta dźwiękowa dla Amig klasycznych

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #33

No, chłopie, proszę Cię...
Na moim BPPC 250MHz z 040/33MHz, gdy włączyłem to w trybie 14-sto bitowym, czułem wyraźne spowolnienie względem niższych.
Demo odpala się z modułem dbm, posklejanym na 16bitowych samplach, niestety nie pamiętam ile ścieżek, ale powyżej 8 jak mnie pamięć nie myli. Rzeczywistość, a teoria w tym wypadku, przetestowana na mojej skórze, nie ma miejsca w przytoczonym zdaniu. Zresztą jak masz jeszcze BPPC + do tego BVision to sprawdź sam. OK

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2013 12:16:39 przez Lokaty
[#35] Re: Prisma Megamix - nowa karta dźwiękowa dla Amig klasycznych

@Lokaty, post #34

To o czym piszesz nie ma związku z samą kalibracją 14-bit na Pauli tylko z faktem, że procesor musi przesyłać dwa razy więcej ilości danych, do tego jeszcze AHI spowalnia system, no i w tym modku, które leci w tym demie było włączone echo.

Jak chcesz potestować kalibrację 14-bit to na SongPlayerze 1.53< lub Play16 - oba programy odgrywają z AHI i natywnie bez AHI w 14-bitach na Pauli.

PS. http://www.ppa.pl/aktualnosci/symphonie-pro-3.3d-za-darmo.html
[#36] Re: Prisma Megamix - nowa karta dźwiękowa dla Amig klasycznych
Prisma Megamix sound card has been modified, due to customer feedback to have an optional SPDIF expansion module. Here is picture of latest prototype with the new SPDIF module plugged onto top of card:

[#37] Re: Prisma Megamix - nowa karta dźwiękowa dla Amig klasycznych

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #36

A jednak coś się dzieje- super :)
[#38] Re: Prisma Megamix - nowa karta dźwiękowa dla Amig klasycznych

@BULI, post #37

Też czekam. :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem