Komentowana treść: Alchmie X - ACube Systems odsłoniło swoje nowe projekty
[#31] Re: Alchmie X - ACube Systems odsłoniło swoje nowe projekty

@Phibrizzo, post #27

Albo, po co sie zatrzymywac na PPC, wziac takiego i7 Core Pincet plus cwiartke z WinUAE i bedzie dokladnie ten sam efekt.

Zważywszy na rozmiary i pobór mocy, dokładnie taki sam chyba jednak nie będzie. Poza tym i7 wymaga dookoła siebie jeszcze sporego otoczenia. Mimo wszystko jeżeli już miałbym się bawić, to bawiłbym się FPGA.
[#32] Re: Alchmie X - ACube Systems odsłoniło swoje nowe projekty

@recedent, post #28

Chodzilo mi o to ze z WinUAE potrzebny jest tylko ten kawale kodu odpowiedzialnego z emulacja procesora. Otoczke w okol tego mozna zrobic dowolna.
[#33] Re: Alchmie X - ACube Systems odsłoniło swoje nowe projekty
Jejka, zaprojektowali by dobrą kartę turbo z 060ką minimum 50 Mhz. Wtedy bawił bym się w przetaktowywanie tych kart które już mam, bo w razie czego kupuję nową. Najlepiej żeby zaprojektowali szybszą niż te 50 Mhz, powiedzmy 80-90 Mhz. Biorę odrazu 3. A tak? Zgadzam się z tym co napisał Krashan, bo patrzę na to podobnie. Minimig o wydajności 030/30Mhz? Po co mi to. Na szafie leży A1200 z Blizzardem 030/50 Mhz. 030ka/50Mhz to był fajny procek na połowę lat 90tych, ale już wtedy wiele programów i dem wymagało 040ki. Dzisiaj, taka nowa karta turbo z szybką 060ką załatwiłaby sprawę wygodnego retro na oryginalnyach Amigach.

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2013 15:44:43 przez Deftronic/...
[#34] Re: Alchmie X - ACube Systems odsłoniło swoje nowe projekty

@MorphOS_pl, post #30

kazdy woli co innego wiec mamy mnogosc propozycji i rozwiazan zwiazanych z retro, nie ma w tym nic zlego, dla mnie jednak retro to bedzie tylko sprzet retro, tak jak waza z ikea to nie waza z dynastii ming ok, racja
[#35] Re: Alchmie X - ACube Systems odsłoniło swoje nowe projekty

@sigma2pi, post #34

To napisz jaki masz ten sprzęt retro ? z uwzględnieniem retro monitorów oczywiście.
[#36] Re: Alchmie X - ACube Systems odsłoniło swoje nowe projekty

@sigma2pi, post #26

akurat w przypadku PC opcji do retro kompa są dziesiątki tysięcy i do tego nieprzyzwoicie tanich, małych i zgrabnych, po co więc miałby ktoś kupować wynalazek na FPGA?
[#37] Re: Alchmie X - ACube Systems odsłoniło swoje nowe projekty

@Deftronic/..., post #33

I tu się mylisz. Nie wszyscy tak mają jak ty . Nie każdy chce wydać 500 zł na stary sprzęt bez gwarancji .A może ktoś chce coś nowego .Ja cieszę się że taki sprzęt powstanie . Dla mnie to jest dobra wiadomość.

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2013 19:14:43 przez djpiotrs
[#38] Re: Alchmie X - ACube Systems odsłoniło swoje nowe projekty

@djpiotrs, post #37

Jaki stary bez gwarancji? Pisałem o zrobieniu i sprzedaży nowych kart turbo z 060ką (tak jak powstaje nowa karta audio z DSP) do klasyków.

Spoko, przyjmuję że wielu odpowiednik 030/30Mhz wystarczy. Mnie akurat nie.

btw: Sprzęt będzie nowy, ale jego wydajność "bardzo stara". ;)

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2013 19:53:35 przez Deftronic/...
[#39] Re: Alchmie X - ACube Systems odsłoniło swoje nowe projekty

@Deftronic/..., post #38

Tak prawdę powiedziawszy, to jednak wcale mi nie chodzi o karty turbo do klasyków, bo każde turbo z czymkolwiek szybszym od 030 @ 25 MHz traktuje płytę główną Amigi jako balast zmniejszający jego osiągi. Faktem jest że w Amidze z wydajnym turbem wąskim gardłem jest chipset. To dlaczego tylko procesor ma pracować na 100 MHz, a chipset na 14? Trzeba wziąć FPGA i zrobić taką płytę, żeby AGA też była taktowana 100 MHz i osiągała odpowiednio większe przepustowości do pamięci chip. Albo uznać, że taka zabawa jest bez sensu (jak kolega sigma2pi zasugerował) i sobie spokojnie odpalić WinUAE na i7...
[#40] Re: Alchmie X - ACube Systems odsłoniło swoje nowe projekty

@sigma2pi, post #29

raczej tylko zachowanie elektroniki, czyli emuluja, tylko "emuluja sprzetowo"

Napisz proszę, co to znaczy emuluje sprzętowo.

Mając dokumentację układu lub maskę, możesz zlecić firmie jak np. w przeszłości HP, wyprodukować układy (identyczne jak produkowane w latach '90).
Możesz też zmazać z układu FPGA napisy, nanieść maskę na taki układ i masz to samo co powyżej. Sygnał do sygnału, tutaj nie ma żadnej emulacji, tutaj po prostu jest inna technologia...

Różnica jest tylko taka, że nie ma dostępnej dokumentacji układów Amigi, i ludzie męczą się po to, żeby przeanalizować działanie takich układów i odwzorować od nowa przy pomocy FPGA.
[#41] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#42] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#43] Re: Alchmie X - ACube Systems odsłoniło swoje nowe projekty

@MorphOS_pl, post #39

Mądre słowa . Na dodatek AGA powinno mieć minimum 16 mb pamięci . Szkoda że tylko my o tym wiemy i to tak rozumujemy a nie producenci takich sprzętów.
[#44] Re: Alchmie X - ACube Systems odsłoniło swoje nowe projekty

@djpiotrs, post #43

Producenci takich sprzętów chcą włożyc 10 euro a sprzedac to za 199 euro. Ot taka amigowa przypadłośc.
[#45] Re: Alchmie X - ACube Systems odsłoniło swoje nowe projekty

@djpiotrs, post #43

Z tego co pamiętam, w FPGA Arcade które było na AmiWawie, była AGA i 8MB CHIP No i koło 50MB FAST.
A to było 1,5 roku temu.

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2013 23:20:15 przez flops
[#46] Re: Alchmie X - ACube Systems odsłoniło swoje nowe projekty
Cieszy mnie ta wiadomość o Minimig+.

Chociaż szkoda, że to nowa płyta a nie daughterboard, szkoda że nie ma żadnej wzmianki o upgrade path dla posiadaczy starych Minimigów. Więc to będzie kolejny wydatek. Pocieszające jest, że jak się rozwinie MIST i FPGA, co sobie ACube zarobił na Minimigach, to sobie już mniej zarobi na Minimigach+.

Na szczęście (dla tych co Minimiga dopiero kupili, czyli dla mnie) chwilę potrwa, zanim Minimigi+ będą w sprzedaży. Co do różnic w grach np. pomiędzy A500 i A1200 to nie są porażające, chociaż jest parę fajnych tytułów. W związku z tym ACube zanim wypuści MMP na rynek, powinien zapewnić żeby kompatybilne były z nowym sprzętem takie rozwiązania jak: Linux/Ubuntu, AmiKit, AmigaSys, ClassicWB i AROS Vision, żeby nie było (w przypadku dwóch ostatnich) tak jak jest w przypadku starego Minimigia (czyli: "prawie działa" ).
[#47] Re: Alchmie X - ACube Systems odsłoniło swoje nowe projekty

@flops, post #45

I tak powinna rozwijać się dziedzina FPGA oparta na klasykach :) . Szybciej , więcej i 100% zgodności ze starym sprzętem.
[#48] Re: Alchmie X - ACube Systems odsłoniło swoje nowe projekty

@DiskDoctor, post #46

roznica miedzy grami na ecs i aga jest mocno widoczna
[#49] Re: Alchmie X - ACube Systems odsłoniło swoje nowe projekty

@michal_zukowski, post #48

Ja nie twierdzę że nie jest widoczna - oczywiście grę AGA można rozpoznać od razu.

Twierdzę tylko, że co do gier, mało jest pozycji typu killer app, w porównaniu do ECSa.
[#50] Re: Alchmie X - ACube Systems odsłoniło swoje nowe projekty

@DiskDoctor, post #49

Killer apy z ECS w większości odpalisz na AGA, w drugą stronę już nie. I to jest przewaga AGA :)
[#51] Re: Alchmie X - ACube Systems odsłoniło swoje nowe projekty

@KJB, post #50

Dlatego właśnie tak jak napisałem, jak pojawi się Minimig+, zamienię go ze sporą dopłatą, za mojego Minimiga.

Niemniej jeśli miałbym wydać pieniądze tylko po to żeby chodziły mi gry z AGA to się zastanowię. Dlatego mam nadzieję że ACube kiwnie palcem lub dwoma, żeby była zgodność z różnymi amigowymi środowiskami (vide: ethernet), skoro jeszcze sporo czasu.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem