Komentowana treść: MorphOS 3.4
[#1] Re: MorphOS 3.4
Ciekawe...

Fixed network setup on PowerMac5,1 (Cube)


Czy to znaczy, że Cube stał się niniejszym w pełni obsługiwany (tzn. możliwa jest na nim rejestracja systemu)?
[#2] Re: MorphOS 3.4

@recedent, post #1

Fajny sprzęcik, tylko drogi...
PowerBook już przygotowany do uaktualnienia, tylko dzieciaki pójdą spać i jazda.... A, jeszcze browarki.
[#3] Re: MorphOS 3.4
Na aktualizacja dla rozdziałek w pbooku czekałem z rok, ale się doczekałem =)
[#4] Re: MorphOS 3.4
Super, nie spodziewałem się aktualizacji przed świętami OK
[#5] Re: MorphOS 3.4
Zainstalowany!
Czy teraz obsługuje nowe karty grafiki na Pegu?
[#6] Re: MorphOS 3.4
Ludzie !!! dajcie odpocząć !!!
Morph OS to naprawdę super system. Tym tępem nie daję rady aktualizować...
[#7] Re: MorphOS 3.4
No na mini i G5 zainstalowany i śmiga ;)
[#8] Re: MorphOS 3.4
przyspieszenie działania sterowników dla kart Radeon z serii R300
Czy to już są w pełni finalne sterowniki 3D ??
[#9] Re: MorphOS 3.4

@Voyox, post #8

Porównaj jak sprawują się sterowniki dla R300 w tych samych Makach pod OSX i sam sobie odpowiedz... Albo zapytaj Cyfm i Bigfoota.
[#10] Re: MorphOS 3.4
Mac Mini z AP Edimax - sieć dalej pracuje na plikach ze starej wersji.
A nowa jest ponoć szybsza...
[#11] Re: MorphOS 3.4
Już jestem po aktualizacji. Jak zwykle prosto, szybko, bezproblemowo. A i tak wcześniej zawsze robię backup na zewnętrznym dysku (jak każdego dnia zresztą).

Nienatywne tryby w PowerBooku faktycznie teraz są. Ale nie są w proporcjach mojego PowerBooka (1440x960 to 15:10), bo są: 640x480, 800x600, 1024x768, czyli 4:3. Chciałem sobie stworzyć tryby o niskiej rozdzielczości ale w moich proporcjach i... w ustawieniach systemowych nie ma ModeEdit. Odpaliłem to sobie ręcznie:
mossys:prefs/preferences mossys:prefs/mprefs/monitors.mprefs
i stworzyłem tryby. Zastanawia mnie tylko to dlaczego tyby w niskich rozdzielczościach drżą. Takie lowersowe to prawie jak w interlace na Amidze z PALem. :) Próbowałem różnych parametrów i zawsze drżą. Tak ma być? :(
[#12] Re: MorphOS 3.4

@MDW, post #11

Może Ci się ręce trzęsły jak ustawiałeś?
[#13] Re: MorphOS 3.4
możliwość blokowania systemu hasłem


Konsternacja. Chodzi o logowanie do systemu?
[#14] Re: MorphOS 3.4

@recedent, post #12

Hehehe. :)
Te tryby "predefiniowane" typowe (chociaż nie dla moich proporcji 15:10) też się telepią. Przeszkadza to tylko w 320xXXX i trochę w 640xXXX. W wyższych praktycznie nie czuć.

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2013 23:27:28 przez MDW
[#15] Re: MorphOS 3.4

@MDW, post #11

Nienatywne tryby w PowerBooku faktycznie teraz są
Chyba za długo siedze na PowerBooku albo zapomniałem gdzie te tryby się ustawia. W Screens nic nie ma....
[#16] Re: MorphOS 3.4

@MDW, post #11

Zdaje się że matryce LCD są stworzone na 2 rozdziałki, maksymalną i "połówkową", reszta będzie lekko rozmyta czy drżąca....
[#17] Re: MorphOS 3.4

@waldiamiga, post #15

No właśnie chodzi o to, że ModeEdit nie ma w ustawieniach tak jak to jest w np. Pegasosie. Dlaczego? Nie mam pojęcia. Może żeby ludzie nie grzebali. Próbuję to ustalić (zapytałem na MorphZone) :) Możesz te preferencje sobie ręcznie uruchomić wklepując w CLI:
mossys:prefs/preferences mossys:prefs/mprefs/monitors.mprefs

Poza tym są już stworzone jakieś takie "typowe" tryby jak: 640x480, 800x600 i 1024x768. Problem w tym, że to są proporcje ekranu 4:3, a PowerBooki mają proporcje 15:10 (mój 1440x960). Wobec tego warto byłoby sobie stworzyć tryby o takich proporcjach, np. 720x480.
[#18] Re: MorphOS 3.4

@Voyox, post #16

Zdaje się że matryce LCD są stworzone na 2 rozdziałki, maksymalną i "połówkową", reszta będzie lekko rozmyta czy drżąca...

Na rozmytą się zgadzam. To jest oczywiste. Ale żeby drżała to pierwszy raz słyszę. Połówkowy tryb 1440x960, czyli 720x480 sobie stworzyłem i jak się przypatrzę na obrazie kontrolnym to też daje się wyczuć lekkie drżenie. Poza tym na Pegasosie podpiętym do jakiegoś starego LCD miałem wszystkie możliwe tryby i nawet 320x240 się nie "telepał".

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2013 23:34:21 przez MDW
[#19] Re: MorphOS 3.4

@MDW, post #17

Z ciekawości - przeprowadzono jakieś porównanie wydajności MacOS i MorphOS na Maku G5 (bądź innych Makach)?
[#20] Re: MorphOS 3.4

@MDW, post #17

Możesz te preferencje sobie ręcznie uruchomić wklepując w CLI:

DziękiOK

Poza tym są już stworzone jakieś takie "typowe" tryby jak: 640x480, 800x600 i 1024x768

U mnie po za natywną 1680x1050 jest jakiś dziwny tryb 568x480, reszty nie widzę.
[#21] Re: MorphOS 3.4
Fajnie, super, mega ale...
Jalapeno nie chce coś teraz palić płyt audio! Nawet powrót do starszej wersji nie pomógł :(
Można się pochlastać.
Kiszki (latające poziome kreski) na ekranie wciąż istnieją.
Poza tym, na razie ok :D
[#22] Re: MorphOS 3.4

@deez, post #21

Kiszki (latające poziome kreski) na ekranie wciąż istnieją.

No niestety, latające kreski dalej są :( . Może Radeon 9600Pro nie jest lubiany przez MOSTeam ;)
[#23] Re: MorphOS 3.4

@trOLLO, post #22

Mam zwykłego 9600, nie Pro.
[#24] Re: MorphOS 3.4

@MDW, post #17

Możesz te preferencje sobie ręcznie uruchomić wklepując w CLI:
mossys:prefs/preferences mossys:prefs/mprefs/monitors.mprefs


MDW, a nie masz w preferencjach systemu opcji Monitors? U mnie na Peagasosie to jest.
[#25] Re: MorphOS 3.4

@AS, post #24

prefsy sa filtrowane po typie maszyny
[#26] Re: MorphOS 3.4

@AS, post #24

MDW, a nie masz w preferencjach systemu opcji Monitors? U mnie na Peagasosie to jest.

U mnie brak takiej opcji, z kolei mam ją w eMacu.
[#27] Re: MorphOS 3.4

@michal_zukowski, post #25

To w sumie jasne, tylko dlaczego na niektórych maszynach nie ma Monitors w preferencjach? Jak widać jest to przydatna opcja. No chyba że, nie została włączona po tym jak nie działała w starszej wersji systemu na PowerBookach.
[#28] Re: MorphOS 3.4
Wielkie dzięki ! Wreszcie dziala regulacja glośności w PowerBook 5,7 yeeeaaa !
To jeszcze tylko touchpad i będzie można normalnie używać tego kompa.
[#29] Re: MorphOS 3.4

@MDW, post #18

Potwierdzam, u mnie dokładnie tak samo wszystko z tym że moja matryca w PB ma 1400x900
i jeden szkopół nie dziala mi 320x200. Co prawda 320x200 jakos nie jest mi potrzebne specjalnie,
ale przydaly by się też wyższe rozdziałki tzn wieksze niz matryca np. 1680x1050 zeby mozna bylo uzywac z monitorem zewnetrznym.
[#30] Re: MorphOS 3.4

@ede, post #29

Cóż 30 minut to za krótki czas edycji. Walnąłem babola z rozdziałką mojego PB miało być 1440x900.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem