Komentowana treść: MorphOS 3.4
[#31] Re: MorphOS 3.4

@ede, post #29

Czyli też niskie rozdzielczości mrugają? Dzięki za info. To znaczy, że to nie tylko u mnie. :) Prawdę mówiąc to tak niskich nie potrzebuję za bardzo, bo w nielicznych demach da się przeżyć, a w gry prawie nie gram. No ale denerwuje mnie to trochę. :)
[#32] Re: MorphOS 3.4

@AS, post #27

To w sumie jasne, tylko dlaczego na niektórych maszynach nie ma Monitors w preferencjach? Jak widać jest to przydatna opcja. No chyba że, nie została włączona po tym jak nie działała w starszej wersji systemu na PowerBookach.

No właśnie. Rozumiem, że w MorphOS 3.3 na PowerBookach to było wyłączone, bo nie miało sensu. No ale skoro w MorphOS 3.4 dodano już możliwość tworzenia trybów i to działa, to wygląda jakby po prostu zapomniano tej opcji włączyć w Settings. :) A może to jest jeszcze trochę nieskończone (stąd to mruganie) i dlatego MOSTeam nie chce się jeszcze z tą opcją zbytnio afiszować. :)

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2013 16:02:25 przez MDW
[#33] Re: MorphOS 3.4

@MDW, post #31

Mruga u mnie też. Próbowałem też zmieniać niektóre parametry, nie pomogło. Ja na wieść o możliwości dodania rozdzielczości innych niż natywna to się "podpaliłem" że podłącze sobie swój LCD zewnętrzny.
W ogóle to można podpiąć bez problemu w zasadzie działa, tylko ta rozdziałka za mała ... no i przydało by się żeby po zamknięciu klapy PB nie odcinało obrazu (ew. tylko lampe).

Ps. Nadal nie kumam o co biega z tym touchpadem. Pod OSX-em działa idealnie, pod MOS-em przerywa, czasem, przeskakuje lub blokuje sie na 'RMB'. Jak RMB zakleszczy to kładę całą dłoń i odpuszcza ale na poprawne działanie kursora nie pomaga specjalnie. Chwilowo działa ok a po tem całe sesje kuleje. Niby Poseidon twierdzi że to jest 'Geyser 1 chip' (PowerBook5,6/5,7 Rev-D) czyli niby taki sam jest w 5,7 i w 5,6 a działa innaczej... Kwestia temperatury raaczej odpada mam wyjętą baterię i przewiew od spodu. Czujnik temperatury touchpada wylutowałem bo wyłączał mi się pod OSX-em, a pod mosem bzdurne temperatury pokazywał, teraz pokazuje cały czas -1.


Ostatnia aktualizacja: 15.12.2013 16:28:05 przez ede
[#34] Re: MorphOS 3.4

@ede, post #33

Ale się cieszę, że działa mi regulacja głośności, inna bajka
[#35] Re: MorphOS 3.4

@ede, post #34

Fajnie. :) U mnie w PowerBookuG4 5.8 regulacja jasności ekranu, jasności podświetlenia klawiatury, regulacja głośności działały i touchpad działały poprawnie już w MorphOS 3.3.

Zastanawiam się czy są jakieś plany uruchomienia bluetooth pod MorphOSem w tych PowerBookach. Kupiłoby się jakaś mysz na bluetooth i nie trzeba byłoby wsadzać nic do USB.
[#36] Re: MorphOS 3.4

@MDW, post #35

A czy dziala DVI w PawerBookach? Podlaczylem monitor do rzeczonego wyjscia i nic, to chyba nie dziala.
[#37] Re: MorphOS 3.4

@Zbysiuk, post #36

mimo iz tego nie sprawdzalem, sproboj moze zmienic rozdzialke.
mam nadzieje ze uda mi sie to szybko przetestowac (znalezc kabel)
[#38] Re: MorphOS 3.4

@stefkos, post #37

Tak zrobie, tylko dzis to juz naprawdę musze isc spac, bo padne.
Tylko, jeszcze mala dygresja; nie dziala mi WookieChat pod 3.4. Wywala mi "illegal instruction at Address 0x6" i w ogole sie nie uruchamia. To u mnie tylko tak?
[#39] Re: MorphOS 3.4

@Zbysiuk, post #36

Na PowerBook 5,7 DVI/VGA działa, ale czy DVI/DVI to nie sprawdzałem, mam tylko LCD VGA także sygnał chyba w miarę typowy jest, przynajmniej jeśli chodzi o analogowe monitory.
[#40] Re: MorphOS 3.4

@MDW, post #35

Zastanawiam się czy są jakieś plany uruchomienia bluetooth pod MorphOSem w tych PowerBookach. Kupiłoby się jakaś mysz na bluetooth i nie trzeba byłoby wsadzać nic do USB.


Póki co jest mało eleganckie wyjście ale jest - parujesz gryzonia pod osx (niestety wymaga instalki osx na PB) i po resecie możesz cieszyć się myszką pod MorphOSem.
[#41] Re: MorphOS 3.4

@pampers, post #40

A odpalając z płyty instalacyjnej OSX się da ?
[#42] Re: MorphOS 3.4

@ede, post #39

Przy wyłączonym wbudowanym monitorze (start z zamkniętą klapą) - zewnętrzny monitor działa tak jak powinien :).

http://korni.ppa.pl/temp/PB_external_monitor.png
[#43] Re: MorphOS 3.4

@pampers, post #40

pampers
Póki co jest mało eleganckie wyjście ale jest - parujesz gryzonia pod osx (niestety wymaga instalki osx na PB) i po resecie możesz cieszyć się myszką pod MorphOSem.

Nie ma problemów, że się "rozparuje" po wyłączeniu PowerBooka? Raz tak sparowana działa zawsze? Czy wystarczy uruchomić OSX z płyty. Nie planuję mieć na PowerBooku jakiegokolwiek innego systemu oprócz MorphOSa. Do OSX mam MacBooka wspieranego przez Mavericks. :)


Korni
Przy wyłączonym wbudowanym monitorze (start z zamkniętą klapą) - zewnętrzny monitor działa tak jak powinien :).

Uuuu, fajnie! Ciekawe czy można mieć nadzieję, że kiedyś będzie można uruchomić PowerBooka na TV bez zamykania klapy.
Jesteś tam blisko sfer rządzących MorphOSem i widzę, że na PowerBooku masz narobionych trochę nienatywnych trybów graficznych to może orientujesz się dlaczego funkcja "Monitors" z Settings jest ukryta w MorphOS 3.4 skoro da się ją wywołać "ręcznie" i działa? No i może orientujesz się dlaczego nienatywne tryby w bardzo niskich rozdzielczościach tak mrugają na PowerBookach?
[#44] Re: MorphOS 3.4

@MDW, post #43

Działa, ale jak pewnie zauważyłeś jest to skalowanie przez GPU, czyli większość opcji konfiguracyjnych jest po prostu ignorowana, widocznie nie było komu zaktualizować GUI w "Monitors". Czemu miga? No idea :).
[#45] Re: MorphOS 3.4

@Korni, post #42

No pięknie ! :D Co prawda trzeba zmieniać konfiguracje dla wcześniej utworzonych screens-ów w Screens, ale działa wyśmienicie. Jakby zapisać kofig dla wew. i zew. i oskryptować żeby przy starcie sprawdzany był typ monitora to automatycznie powinno hulać. Dzięki za info :)
[#46] Re: MorphOS 3.4

@Korni, post #42

No i poskutkowalo. Tylko tapete mam "niewymiarową" - dzięki. Z myszą też pomysl niezly, ale u mnie jest jeden problem; po wybraniu 'uruchom ponownie' komputer (PB) nie startuje. Sprawdzalem bootmenu i nic w nim nie ma. Muszę calkowicie wyłączyć i wystartować wtedy system wstaje. Dotyczy to Morphosa jak i OSX. Nie wiem dlaczego sie tak dzieje, jesli ktos ma jakies sugestie, to b. prosze.
Ciekawe czy da sie w ten sposob odpalić mysz na PM? Niestety nie mam gryzonia pod bluetootha.
[#47] Re: MorphOS 3.4
Zainstalowane.
Zaczął działać wskażnik pojemności baterii, wcześniej myślałem że to jakieś uszkodzenie, a po prostu mój model jeszcze nie był w pełni supportowany w MOS3.3.
[#48] Re: MorphOS 3.4

@wali7, post #47

A jak tam u Was FPSE chodzi ? Zabrałem się za szykowanie Gamepacka żeby sobie z chrzestniakiem popykać w giery w dni świąteczne i na razie cienko to widze, zwiechy jakieś od czapy. Wcześniej tak nie było, jeszcze w nocy będę sprawdzać konfig zgrany z innej maszyny mosowej na której ładnie chodziło.
[#49] Re: MorphOS 3.4

@ede, post #48

dziwne, u mnie chodzi naprawde stabilnie, na szrocie sobie nieraz kupuje oryginaly psx i zawsze sprawdzam czy dzialaja pod fpse
[#50] Re: MorphOS 3.4

@recedent, post #1

Tak jak myślałem, Cube jest teraz w pełni obsługiwanym sprzętem (poza USB audio) i jest już na liście "supported hardware". Pora na edycję newsa :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem