Komentowana treść: Jens Schoenfeld zapowiada kartę ACA dla Amigi 1000
[#1] Re: Jens Schoenfeld zapowiada kartę ACA dla Amigi 1000
Jeszcze nam IC odpowiednik Natami urealni :D
[#2] Re: Jens Schoenfeld zapowiada kartę ACA dla Amigi 1000

@pong777, post #1

Taaa... I z czego będzie żył? Chyba że turbiacza do Natami też wymyśli :)
[#3] Re: Jens Schoenfeld zapowiada kartę ACA dla Amigi 1000

@recedent, post #2

Mógłby jakieś 060 machnąć....
[#4] Re: Jens Schoenfeld zapowiada kartę ACA dla Amigi 1000
A to ciekawy news, ale wydaje mi się, że najpierw pojawi się wersja do A2000, bo tych Amig było chyba więcej (chyba, że się mylę). Jeżeli wersja do A1000 ma być dużo droższa, to pytanie, czy wejdzie do fazy produkcyjnej? Jens idzie w kierunku tanich rozwiązań, bo na nich może więcej zarobić, a jeżeli prześpi TurboFlayera, który będzie w A2000 śmigał, to może dostać po kieszeni.

W sumie to wersja ACA500 4MB też miała się pojawić, ale koniec końców nie ma jej i obym się okazał złym prorokiem, ale mam przeczucie, że to też może spotkać ACA1000.
[#5] Re: Jens Schoenfeld zapowiada kartę ACA dla Amigi 1000

@twardy, post #3

... do Amigi 1000 To już chyba lepiej, żeby w Indivision AGA jakieś CV3D emulował w FPGA z większą ilością RAM i tym ich SC współgrającym z AGA.

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2013 23:12:28 przez Ender
[#6] Re: Jens Schoenfeld zapowiada kartę ACA dla Amigi 1000

@Ender, post #5

To teraz jeszcze niech retro soft pójdzie do przodu.
[#7] Re: Jens Schoenfeld zapowiada kartę ACA dla Amigi 1000

@ITU, post #4

Amig 1000 jest na pewno kilka razy mniej na rynku niz A2000. Fajna wiadomosc dla wlascicieli A1000, pozycja obowiazkowa ta Aca. Znow przywroci takiego klasyka do zycia :)
[#8] Re: Jens Schoenfeld zapowiada kartę ACA dla Amigi 1000

@flops, post #7

Amiga 1000 jest jak antyk, ACA to lekka profanacja moim zdaniem, niestety. Sam, gdybym posiadał taką Amigę nie rozbudowywałbym jej o tę kartę. Dbam o sprzęt, dzięki czemu działa on dzisiaj tak jak 20 lat temu. Przykładowo Commodore 64 nie rozszerzam o żadne kosmiczne przystawki, nie przewidziane przez konstruktorów, tylko korzystam ze stacji dysków, jak w dzieciństwie. Poza tym do czego taka ACA mogłaby się przydać? Jeśli ktoś kupuje Amigę 1000 to w pewnym celu, i nie jest to robienie benchmarków.
[#9] Re: Jens Schoenfeld zapowiada kartę ACA dla Amigi 1000

@Hexmage960, post #8

Moze kupic bo jest ladna, bo jest dzielem pierwszego zespolu, z roznych powodow. I taki ktos, moze zechciec wrzucic rozbudowana A500 do szafy, a wystawic A1000 na biurko I cieszyc sie grami, porobic wiecej w programach, w dodatku wygodniej.
[#10] Re: Jens Schoenfeld zapowiada kartę ACA dla Amigi 1000

@flops, post #9

No nie wiem, ja bym kupował w celu pobawienia się systemem AmigaOS1.2 i dyskietkami. Z klasycznymi komputerami wolę obchodzić się nieco ostrożniej. Ale jak ktoś lubi rozbudowę o takie przystawki to jego sprawa (a wiem, że takich osób jest sporo tu na PPA). Nie chcę nikogo przekonywać.
[#11] Re: Jens Schoenfeld zapowiada kartę ACA dla Amigi 1000
No i super
[#12] Re: Jens Schoenfeld zapowiada kartę ACA dla Amigi 1000

@Hexmage960, post #8

"Przykładowo Commodore 64 nie rozszerzam o żadne kosmiczne przystawki, nie przewidziane przez konstruktorów (...)"

rozumiem, że również nie odpalasz na tych antykach żadnych demek, które jakby na to nie patrzeć przeczyły temu, co konstruktorzy sprzętu twierdzili w dokumentacji technicznej :) ?
[#13] Re: Jens Schoenfeld zapowiada kartę ACA dla Amigi 1000

@Hexmage960, post #8

Pamiętam jak na początku lat 90 w C&A odradzano zakup A1000 oraz A500 z kickstartem 1.2 :) A tu proszę kolejne rozszerzenia dla archaicznego komputera :)
[#14] Re: Jens Schoenfeld zapowiada kartę ACA dla Amigi 1000

@charliefrown, post #12

Tu chodzi mi.in o fizyczne sprawy pomysł
[#15] Re: Jens Schoenfeld zapowiada kartę ACA dla Amigi 1000

@Hexmage960, post #8

sd2iec, 1541u to kosmiczne przystawki?;] action replay ....?;] please.

jedyna bezasadnosc ACA to forma tych kart (brak sensownej obudowy). jesli z a1000 będzie podobnie - czytaj: pcb o jakims koszmarnym kształcie wystające z boku komputera - imo fail, pomimo całego wysiłku włożonego w hardware.

a propos zasadnosci - imo drugie zycie dla leciwej a1k.
[#16] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#17] Re: Jens Schoenfeld zapowiada kartę ACA dla Amigi 1000
Eeee tam "wystające". Ważne, żeby działało. Jakbym Miał A1000, to bym brał.
Mnie tam już nic nie straszne.
[#18] Re: Jens Schoenfeld zapowiada kartę ACA dla Amigi 1000

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #17

O Boże??!! A co to za monstrum.pomysł Wiem że nie na temat ale proszę powiedz co tam siedzi i do czego. Please please Niech sie schowają nasze "kanapki"
[#19] Re: Jens Schoenfeld zapowiada kartę ACA dla Amigi 1000

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #17

[#20] Re: Jens Schoenfeld zapowiada kartę ACA dla Amigi 1000

@TomK, post #18

Chwilka w googleOK
http://speccy.pl/forum/index.php?topic=258.75 pomysł

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2013 13:37:46 przez parallax
[#21] Re: Jens Schoenfeld zapowiada kartę ACA dla Amigi 1000

@parallax, post #20

Heh. ;) A mam do tego więcej, bo mam jeszcze kartę sieciową (plus midi) i takie tam śmieci. :)
Tak czy inaczej, wracając do głównego wątku - niezależnie od 'urody' - jeśli coś dobrze działa, to jest wskazane i pożądane.
Komputer to nie galeria sztuki. ;) ;)
[#22] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#23] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#24] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#25] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#26] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#27] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#28] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#29] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#30] [post oznaczony jako OT] wyświetl
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem