Komentowana treść: Jens Schoenfeld zapowiada kartę ACA dla Amigi 1000
[#31] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#32] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#33] Re: Jens Schoenfeld zapowiada kartę ACA dla Amigi 1000

@gilban, post #32

Ja tam "intuicyjnie" jadę z wszystkimi po kolei, od windowsów po mac os czy amigowe, no i o linuxach nie zapominam. MS już ludzi karmi na zasadzie "jak coś nowszego to chyba lepszego". Co ś tam pomodzą i reklamują jaka to nowa rewolucja z nowym systemem. A ja tam widzę ciągle jedno ciężej i wolniej aby trzeba było szybciej i więcej (MHz i GB)....

News z dopalaczem do Amigi 1000 mnie rozwalił, bo ileż to tych Amig się pałęta po domach ?
Niech lepiej pomyśli o kompletnej nowej konstrukcji płyty głównej do np. A1200, najlepiej aby była nowoczesna i pasująca montażem do obudowy i zrobiona pod jego nowe akceleratory (np coś na wzór GBA 1000 czy jakoś tak).
[#34] Re: Jens Schoenfeld zapowiada kartę ACA dla Amigi 1000

@Voyox, post #33

Fantasta... A chipy skąd ma niby wziąć? Skupić kilkaset używanych A1200 i wylutować? Przecież w przypadku GBA tak to właśnie wygląda - kanibalizujesz stary sprzęt, żeby włożyć układy w nowy.
[#35] Re: Jens Schoenfeld zapowiada kartę ACA dla Amigi 1000

@recedent, post #34

Przynajmniej coś na wzór niedoszłej natami (FDD musowo), bo oczekiwać na więcej raczej nie ma szanspomysł A do tego jeszcze oryginalne obudowy, oczywiście noweOK Trevor Dickinson dałby radę jak by chciałpomysł I może cena byłaby zjadliwapomysł Gorzej z klawiaturą by byłopomysł

E: Tak mi się marzy


Ostatnia aktualizacja: 20.12.2013 10:25:03 przez parallax
[#36] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#37] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#38] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#39] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#40] Re: Jens Schoenfeld zapowiada kartę ACA dla Amigi 1000
- Fiu-fiuu! siedzi, pije i chrupki - powiedział Ćwirek.
[#41] Re: Jens Schoenfeld zapowiada kartę ACA dla Amigi 1000

@Hexmage960, post #8

Sam, gdybym posiadał taką Amigę nie rozbudowywałbym jej o tę kartę.

A w jaki sposób miałoby jej to zaszkodzić?

kosmiczne przystawki, nie przewidziane przez konstruktorów

Każda przystawka, jeśli ma działać, musi być zgodna ze specyfikacją złącza, ustaloną przez konstruktorów. Współpraca układów cyfrowych to nie jest casus montowania silnika od MZ-tki do motorynki, tu nie da się spasować nie do końca dopasowanych elementów za pomocą młotka, palnika i żaki hydraulicznej. A skoro tak, to wróćmy do pytania: w jaki sposób taka przystawka miałoby zaszkodzić?
[#42] Re: Jens Schoenfeld zapowiada kartę ACA dla Amigi 1000

@recedent, post #34

Myślałem bardziej o czymś na podobnym do natami tylko płyta gówna na kształt tej z A1200, na zewnątrz nowocześniejsze porty i szyna procesora zostawiona....
[#43] Re: Jens Schoenfeld zapowiada kartę ACA dla Amigi 1000

@Daclaw, post #41

A ja lubię rozbudowywać swoje kompy. Lubię dopalać Amigi, dokładać im ramu, podłączać myszki optyczne itp:) Jara mnie to. Nie lubię za to np ingerencji w ich wygląd, nie podobają mi się przeróbki typu malowanie obudowy, montaż ledów, wycinanie dziur na wewnętrzne cd-romy itp

W nowych rozwiązaniach sprzętowych dobre jest to, że tak jak 1541-ultimate, Aca500, czy nadchodzący Turbo Flyer 530 pozwalają na wykorzystanie nowoczesnych nośników danych. Mówienie, że to profanacja jest dla mnie niezrozumiałe. Tak jakby ktoś mial pretensje, że do 1200 włożyłem wifi, bo żeby było amigowo powinienem zasysać modemem 14440 kbps z zestawu Amiga Surfer, albo jeszcze lepiej jezdzic z plecakiem dyskietek do kolegi Shexbeera, żeby mi stuff nagrywał jak 18 lat temu :)

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2013 10:03:46 przez twardy
[#44] Re: Jens Schoenfeld zapowiada kartę ACA dla Amigi 1000

@twardy, post #43

A tak btw - skąd Jens weźmie Super Agnus´y?
Kazda karta ACA do A1000 bedzie równoznaczna z uwaleniem innej Amigi?
[#45] Re: Jens Schoenfeld zapowiada kartę ACA dla Amigi 1000

@twardy, post #43

albo jeszcze lepiej jezdzic z plecakiem dyskietek do kolegi Shexbeera, żeby mi stuff nagrywał jak 18 lat temu


... gdzie nagrasz 2-3 razy i dyskietka zdechnie... albo stacja. ;P
Też nie pojmuję takiego kurczowego trzymania się kwestii związanych z rozbudową sprzętu. Fajnie mieć "wykokszoną" Amigę i móc wygodnie jej używać z "dzisiejszymi" peryferiami. Nostalgia, nostalgią - świat się zmienia, a my jako środowisko po części (powinno) też. Przyjdzie moment, że człowiek będzie zmuszony korzystać z innych rozwiązań (vel WHDLoad, czy HxC bo to fajne rozwiązania wypierające przestarzałe i kłopotliwe stacje dysków oraz dyskietki), a wtedy przyjdzie to ze znacznie większym bólem. No chyba, że się sprzęt ogląda, a nie używa - wtedy to co innego. ;)
[#46] Re: Jens Schoenfeld zapowiada kartę ACA dla Amigi 1000

@vojo, post #44

Pamiętaj, że było kiedyś w planach coś takiego jak Clone-A i podobnoż Jens miał w tym jakieś postępy. Może coś zaFPGAuje, jak w przypadku Indivision ECS?
[#47] Re: Jens Schoenfeld zapowiada kartę ACA dla Amigi 1000

@Voyox, post #33

Ja tam "intuicyjnie" jadę z wszystkimi po kolei. Też myślałem żę nic mnie pod tym względem nie zadziwi, przeżyłem gównianą filozofię guglową to jestem gość, ale heh e-sod, szit który próbuje się za wszelką cenę wccisnąć w każdej jednostce administracyjnej stawia na głowie guje wszelkiej maści rozwijane od lat 70 poprzedniego stulecia... pewnie stefkos robił
[#48] Re: Jens Schoenfeld zapowiada kartę ACA dla Amigi 1000

@recedent, post #46

Ciekawe, z tego co piszą to to całe Clone-A było nawet na ukończeniu, tyle że kwestia licencji od Amiga Inc - i sprawa się rypła. Ale jeśli tak jest, to Jens naprawdę ma potencjał aby wypuścić klona klasyka :)
[#49] Re: Jens Schoenfeld zapowiada kartę ACA dla Amigi 1000

@vojo, post #48

Ciekawe kiedy skończą się te idiotyczne kontrowersje prawne, bo ubijają ciekawe projekty. Przy tej wielkości rynku takie inicjatywy powinny być szeroko wspierane, a nie hamowane. Nie można tego jakoś obejść? Jak to robią autorzy emulatorów Amigi? Tu licencje nie obowiązują?

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2013 21:04:32 przez Tom3k
[#50] Re: Jens Schoenfeld zapowiada kartę ACA dla Amigi 1000

@twardy, post #43

Mówienie, że to profanacja jest dla mnie niezrozumiałe.

Trochę się nie zrozumieliśmy. Tak napisałem a'propos A1000, bo to wyjątkowa rzadkość na rynku. Dla mnie A1000 jest tak unikatowa, że nie wkładałbym do niej jakichś nowych kart turbo. Jednakże nie jestem posiadaczem A1000, i nigdy nie byłem posiadaczem A500, więc nie powinienem zabierać głosu w sprawie tych rozszerzeń.

Tak jakby ktoś mial pretensje, że do 1200 włożyłem wifi, bo żeby było amigowo powinienem zasysać modemem 14440 kbps z zestawu Amiga Surfer,

W tym przypadku jednak byłbym zwolennikiem Amigi Surfer. Wkładałem wifi do mojej A1200 i twierdzę, że to nie jest sprzęt do tego typu zabaw. Wolałbym już ściągać przez modem i ustawiać preferencje Serial, mówię serio.

Podam jeszcze jeden przykład: uwielbiam drukować na Amidze z wykorzystaniem tradycyjnych drukarek igłowych ze złączem równoległym Po prostu bawi mnie wpinanie urządzeń przewidzianych przez konstruktorów. Te nieprzewidziane wywołują u mnie obawy o mój komputer. Dlatego nigdy nie używałem ani Mediatora, ani FastATA. Jedynie scandoubler uważam za pewną konieczność w przypadku nowych monitorów.
[#51] Re: Jens Schoenfeld zapowiada kartę ACA dla Amigi 1000

@Hexmage960, post #50

Tak napisałem a'propos A1000, bo to wyjątkowa rzadkość na rynku.


bzdury. ebay, search 'amiga 1000'. [...]

Wolałbym już ściągać przez modem i ustawiać preferencje Serial, mówię serio.


najlepiej 2400, mówię serio.

Te nieprzewidziane wywołują u mnie obawy o mój komputer.


k**** ludzie, zaraz dostanę bana.
[#52] Re: Jens Schoenfeld zapowiada kartę ACA dla Amigi 1000

@smackme, post #51

Co się stresujesz

Ja tam rozumiem Hexmage960 OK
[#53] Re: Jens Schoenfeld zapowiada kartę ACA dla Amigi 1000

@smackme, post #51

A1000 w Polsce to rzadkość, przez embargo i cenę dla Polaków. Teraz jest kilkanaście w rękach kolekcjonerów dzięki importowi (w ostatnich latach) przez prywatne osoby zza granicy.
Wpisałem na ebay Amiga 1000 z całego świata przeglądanie, jest jedna szt. na sprzedaż, nie licząc paczki to w super cenie, w pudle.
A1000 jest pewnie na świecie w rękach kolekcjonerów i fanów Amigi z kilka setek, ale w porównaniu do A500/A1200/A2000/A4000D jest ich mało.
[#54] Re: Jens Schoenfeld zapowiada kartę ACA dla Amigi 1000

@flops, post #53

co ja czytam. embargo? ;] 80s came back? ;]
ebay - przykład ... craigslist, amibay, etc.
please, maszyna chodzi po 200 baksów, ale skoro 'dla polaków' to wyczyn to trudno. niech będzie.

na tej samej zasadzie jestes jedynym majacym a4k w okolicy. pozwol ze wyprowadze cie z bledu ;]
[#55] Re: Jens Schoenfeld zapowiada kartę ACA dla Amigi 1000

@smackme, post #54

To gdzie w mojej okolicy jest druga?
[#56] Re: Jens Schoenfeld zapowiada kartę ACA dla Amigi 1000

@smackme, post #51

bzdury. ebay, search 'amiga 1000'. [...]

To powiadasz, że A1000 to nie rzadkość? pomysł
Nie wiesz co piszesz, albo dla ciebie musiałaby to być jedna sztukapomysł
[#57] Re: Jens Schoenfeld zapowiada kartę ACA dla Amigi 1000

@parallax, post #56

bez zbędnych poszukiwan przez moje rece przeszły cztery egzemplarze (w roznym stanie) w przeciągu ostatnich lat. tak ze tego.
[#58] Re: Jens Schoenfeld zapowiada kartę ACA dla Amigi 1000

@smackme, post #57

To też faktycznie potwierdza, że A1000 to nie rzadkośćpomysł
[#59] Re: Jens Schoenfeld zapowiada kartę ACA dla Amigi 1000

@parallax, post #58

trudnosc porownalbym do zakupu niepożółkniętej i niedziurawej a1200 w polsce. skoro ktoś nie miał/nie widziau na oczy to sie niespecjalnie dziwie że matkę boską z tego modelu się robi.
[#60] Re: Jens Schoenfeld zapowiada kartę ACA dla Amigi 1000

@smackme, post #59

Już się z tego nie wyplączeszpomysł Według ciebie A1000 to nie rzadkośćpomysł Ok, twoje zdanieOK
A prawda jest odwrotna, jak wszyscy (prawie) wiemyOK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem