Komentowana treść: Nowe informacje o wydawnictwach aibb.pl
[#1] Re: Nowe informacje o wydawnictwach aibb.pl
No, no gratka,, proszę poinformować jak będzie sprzedaż !OK
[#2] Re: Nowe informacje o wydawnictwach aibb.pl
A będzie coś o tym, bo tego ludzie szukają link ?

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2014 15:37:52 przez Dorian3d
[#3] Re: Nowe informacje o wydawnictwach aibb.pl
Ciekawe czy coś się dowiem nowego na temat AmigaOS 3 Może mnie czymś zaskoczy ;)
Ale wiadomo, że taką książkę się kupi głównie po to, żeby mieć na pamiątkę i tak też w ramach retropomysł
Może Pan Adam Zalepa pokusi się kiedyś o napisanie książki na temat AmigaOS 4, która to książka miałaby bardziej praktyczne zastosowanieOK
[#4] Re: Nowe informacje o wydawnictwach aibb.pl

@parallax, post #3

AmigaOS 4 działa na winuae ?
[#5] Re: Nowe informacje o wydawnictwach aibb.pl

@Dorian3d, post #4

Zdaje sobie sprawę, że obecnie Pan Adam nie ma Amigi, AmigaOS 4
Ale może kiedyś taka inicjatywa powstanieOK No ok, ale tu jest mowa o klasycznej Amidze
[#6] Re: Nowe informacje o wydawnictwach aibb.pl
Dodatkowo, autor poinformował o pewnej niespodziance. Rozdział traktujący o historii Amigi rozrósł się i zmienił na tyle, że zostanie wydany w terminie późniejszym jako oddzielna pozycja książkowa

Jaka tam niespodzianka, już na początku było podane ze że względu na kontrowersyjność tematu ukaże się to oddzielnie. Nie mam linka do tej wypowiedzi, "na samym początku" - gdy Adam Zalepa zorganizował forum do dyskusji. Wtedy właśnie pojawiły się sygnały od klasykowców że oni książki z AmigaOS 4 i MorphOS-em nie chcą.

Siłą rzeczy będzie to praca również (a może przede wszystkim) dla osób niezwiązanych z Amigą

To brzmi interesująco, biorąc pod uwagę że historia Amigi się w tej książce nie znajdzie.

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2014 17:01:24 przez adam_mierzwa
[#7] Re: Nowe informacje o wydawnictwach aibb.pl

@adam_mierzwa, post #6

Dodatkowo, autor poinformował o pewnej niespodziance. Rozdział traktujący o historii Amigi rozrósł się i zmienił na tyle, że zostanie wydany w terminie późniejszym jako oddzielna pozycja książkowa

Jaka tam niespodzianka, już na początku było podane ze że względu na kontrowersyjność tematu ukaże się to oddzielnie. Nie mam linka do tej wypowiedzi, "na samym początku" - gdy Adam Zalepa zorganizował forum do dyskusji. Wtedy właśnie pojawiły się sygnały od klasykowców że oni książki z AmigaOS 4 i MorphOS-em nie chcą.


Jeśli to ma być "historia Amigi" jako unikalnej platformy sprzętowej, a nie "historia systemów amigowych" to owszem, nie będzie w niej miejsca ani na AmigaOS4 ani na MorphOS.

Ze swojej strony chętnie pomogę autorowi i skontroluję książkę pod względem merytorycznym i historycznym przed publikacją, jeśli wyrazi taką wolę.
[#8] Re: Nowe informacje o wydawnictwach aibb.pl
Kto redagował ten tekst?

Dlaczego wypowiedź pana Zalepy nie została umieszczona w cudzysłowie?
[#9] Re: Nowe informacje o wydawnictwach aibb.pl

@jubi, post #7

Amiga - wczoraj, dziś i jutro

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2014 18:36:17 przez Dorian3d
[#10] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#11] Re: Nowe informacje o wydawnictwach aibb.pl
Bardzo miła wiadomość. A co do systemów AOS4.x, MOS i AROS, to myślę że czym więcej kontrowersji
tym lepiej, w końcu to ma trafić na szersze wody niż tylko nasze amigowe podwórko, z pewnością wielu
zaskoczy wiadomość a tym że Amiga wciąż się turla, a wiadomo, że czym więcej sensacji tym lepsza sprzedaż.
No i ostatecznie autor sam zdecyduje co się tam znajdzie bez wysłuchiwania głupot forumowych (i całe szczęście ).
[#12] Re: Nowe informacje o wydawnictwach aibb.pl
Jeśli chciałbym kupić wszystkie książki pana Zalepy (o Magellanie, o Amidze oba tomy, o jej historii) to mogę liczyć na jakąś promocję, czy "3 w cenie 2"? :P

A może jakieś zamówienie grupowe?
[#13] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#14] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#15] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#16] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#17] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#18] Re: Nowe informacje o wydawnictwach aibb.pl
Jestem pewien, że książka pana Adama Zalepy będzie profesjonalnym przewodnikiem po systemie Amiga OS 3, który przyda się zarówno początkującym, jak i ludziom będącym na co dzień z Amigą. Już nie mogę doczekać się by umieścić tę pozycję w swoim księgozbiorze! Uwielbiam czytać ciekawe pozycje książkowe poświęcone tematom, które mnie interesują, bądź fascynują.

Co do książki o historii Amigi - to jestem pewien, że proporcje zostaną odpowiednio zachowane. Mam nadzieję, że każdy, kto czuje, że jest z Amigą znajdzie coś dla siebie. Życzę panu Adamowi Zalepie, żeby książka trafiła również do szerszego grona czytelników, niż użytkownicy i fani Amigi.
[#19] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#20] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#21] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#22] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#23] Re: Nowe informacje o wydawnictwach aibb.pl
Chetnie sobie odswieze pamiec :), a na pewno dowiem sie czegos wiecej.
[#24] Re: Nowe informacje o wydawnictwach aibb.pl

@sigma2pi, post #23

Osobiście wolałbym przekład na polski książki o firmie Commodore, a nie o samej platformie
[#25] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#26] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#27] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#28] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#29] Re: Nowe informacje o wydawnictwach aibb.pl
Swietnie, nie moge sie doczekac wydania. Biore na pewno :) OK

Jubi... Ciebie sie jednak nie da czytac, czlowieku, a za ten wyskok z proba cenzurowania historii Amigi jak pisze Adam Zalepa wracasz (po jakims tygodniu bycia widocznym - taka mini-amnestia, na probe) do szufladki z wynalazkami tego portalu, ktore z dbalosci o spokoj na duszy ignoruje przez co sam siebie blokuje (dla zdrowia). Gdyby Ci sie jednak udalo wplynac na zawartosc ksiazki, to wiedz, ze z tego wlasnie powodu odpuszcze sobie te pozycje. No to do "zobaczenia" na forum za jakis rok
[#30] Re: Nowe informacje o wydawnictwach aibb.pl

@mccnex, post #29

Mam cichą nadzieję, że pan Zalepa wykaże się pełną niezależnością i opisze sprawy po swojemu. Na pewno komuś coś nie spasuje, ale już samo to, że bierze się za to osoba o uznanej reputacji (to raz) i nie biorąca udziału w wojenkach (to dwa) daje nadzieję, że będzie w miarę obiektywnie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem