Aktualności Forum Giełda Sprzęt Programy Strefa Gier Graffiti Publicystyka Teleport
Zamieścił: mailman, nadesłał: Adam Zalepa
Adam Zalepa przekazał garść nowych informacji dotyczących prac nad nowymi pozycjami książkowymi. Czytamy w nich, że "prace nad książką o systemie operacyjnym AmigaOS 3 zbliżają się powoli ku końcowi. Materiał jest bardzo obszerny i tak jak zapowiadałem wcześniej został podzielony na dwa tomy. W pierwszym skupiłem się na całym obszarze obsługi i konfiguracji systemu wraz z oprogramowaniem pomocniczym, co sprawia bardzo często problemy nawet doświadczonym amigowcom. Znajdzie się miejsce dla omówienia obsługi sprzętu, takiego jak duże dyski twarde, napędy optyczne, szybsze procesory czy karty graficzne i dźwiękowe. W dwóch dużych rozdziałach zająłem się również szczegółowo AmigaDOS-em i ARexxem. Dokładna lista tematów jest oczywiście dużo dłuższa. Pierwszy tom będzie liczył ok. 450 stron formatu B5 i zostanie wydany w podobnej formie, jak podręcznik Directory Opusa." Ciąg dalszy informacji autor zapowiada za okres około miesiąca, kiedy cały materiał powinien być już gotowy do druku.

Dodatkowo, autor poinformował o pewnej niespodziance. "Rozdział traktujący o historii Amigi rozrósł się i zmienił na tyle, że zostanie wydany w terminie późniejszym jako oddzielna pozycja książkowa. Siłą rzeczy będzie to praca również (a może przede wszystkim) dla osób niezwiązanych z Amigą, w dużej mierze publicystyczna, dlatego będziemy próbować swoich sił w szerszej dystrybucji. Mamy nadzieję, że uda się po raz kolejny przypomnieć o Amidze poza naszym środowiskiem."
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem