Komentowana treść: Historia LightWave 3D 1985-1994 + tutorial
[#31] Re: Historia LightWave 3D 1985-1994 + tutorial
Jubi, jesteś tu? :) No to powiem, że bardzo fajnie mi się ten film oglądało i słuchało. Bardzo lubię takie opowieści z pionierskich czasów. Jeżeli tylko byłbyś w stanie zrobić więcej takich filmów to dawaj, bo dobrze Ci to wychodzi. Dziękuję i czekam na więcej.
[#32] Re: Historia LightWave 3D 1985-1994 + tutorial

@MDW, post #31

Czy p.Piotr jest członkiem WFMH ? Filmik świetny.OK
[#33] Re: Historia LightWave 3D 1985-1994 + tutorial

@simka113, post #32

Czy jest członkiem WFMH to nie wiem. Ale przypominam sobie żeby ktoś o takim nicku czy imieniu należał do WFMH.
[#34] Re: Historia LightWave 3D 1985-1994 + tutorial

@MDW, post #31

Bardzo się cieszę, że Ci się podobało, tym bardziej że myślałem że ta historia jest na tyle niszowa że zainteresuje tylko wielbicieli ray-tracingu względnie LightWave. Sam się dowiedziałem wielu ciekawych rzeczy podczas zbierania materiałów do niej, naprawdę byłem zaskoczony że i Blender ma amigowe korzenie więc napisałem do jego autora który to potwierdził.

Co do kolejnych filmów to w tej chwili takowych jeszcze nie planuję, ale jeśli interesuje Cię historia twórcy Amigi i jego czasy to zapraszam na Pixel Heaven link

Co do WFMH to kojarzy mi się ta nazwa głównie z "demem" Sed Rector które widziałem na parties Primavera 1 i Intel Outside w 1994, kto je oglądał ten wie o co chodzi ;)

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2014 21:08:06 przez jubi
[#35] Re: Historia LightWave 3D 1985-1994 + tutorial
Bardzo fajny materiał. Sam korzystam z LW od wersji 5.6 do aktualnej 11.6.2 (chciałem kupić 6.0 ale okazało się, że taniej będzie w pakiecie LW5.6+upgrade do 6 z Aurą i DFX). Wcześniej niestety nie miałem Amigi która pozwalała na uruchomienie LW. Z ciekawosci uruchomiłem 5.6 i w porównaniu z 11.6 jest kolosalna różnica. Jak przeskakiwało się z wersji na wersję to te zmiany nie wydawały się tak duże. Wiem, że na Amidze LW skończył się na wersji 5, przed dosyć dyżymi zmianami jakie były wprowadzone w wersji 5.6 (m.in. interfejs użytkownika).

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2014 13:50:52 przez DeeL
[#36] Re: Historia LightWave 3D 1985-1994 + tutorial

@DeeL, post #35

Wiem, że na Amidze LW skończył się na wersji 5

Dokładnie to na wersji 5.2a

przed dosyć dyżymi zmianami jakie były wprowadzone w wersji 5.6 (m.in. interfejs użytkownika)

Z tego co wiem to duże zmiany (m.in w interfejsie) wprowadzono w wersji 5.5. Szkoda że ta wersja nie powstała dla Amigi.
[#37] Re: Historia LightWave 3D 1985-1994 + tutorial

@waldiamiga, post #36

Tak racja. Chodziło o wersję 5.5 (upgrade do 5.6 był chyba za darmo), a o wersji 5.2a na Amidze nigdy nie słyszałem.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem