Komentowana treść: Pixel Heaven 2014 coraz bliżej
[#1] Re: Pixel Heaven 2014 coraz bliżej
Czy będzie jakaś relacja ?ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2014 19:46:29 przez simka113
[#2] Re: Pixel Heaven 2014 coraz bliżej

@simka113, post #1

Ja bym chetnie obejrzal na YT zapis z rozmowy z ekipa MA. Ciekawe co z nimi sie dzieje po tylu latach...? Niestety, od poczatku wiedzialem, ze nie dam rady sie pojawic (praca), wiec licze przynajmniej na jakies materialy "poimprezowe".
[#3] Re: Pixel Heaven 2014 coraz bliżej
Swietna okladka Amiga FAN - bedzie z tegocos wiecej?
A tematy bombowe
[#4] Re: Pixel Heaven 2014 coraz bliżej
Kurcze, te prezentacje, wywiady, wykłady nie mogą iść w zapomnienie. To musi być nagrane i udostępnione (a choćby i nawet płatnie) w sieci. Ja chcę...
[#5] Re: Pixel Heaven 2014 coraz bliżej

@MDW, post #4

Nom, fajnie że udało się ściągnąć Pana Marka - też chcę:).
[#6] Re: Pixel Heaven 2014 coraz bliżej
A no fajnie pewnie będzie. Ale mi nie po drodze tutaj, ponieważ będę na innej równoległej imprezie, o podobnej tematyce. Jednak udało mi się załatwić sponsora. Mam na myśli to: http://www.mrozy.net/

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2014 07:44:28 przez gilban
[#7] Re: Pixel Heaven 2014 coraz bliżej

@mccnex, post #2

W zeszłym roku spotkania były rejestrowane i upublicznione. Myślę, że i w tym można się tego spodziewać. Zasubskrybujcie http://www.youtube.com/user/lapusz/ i czekajcie.

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2014 08:18:21 przez Sokok
[#8] Re: Pixel Heaven 2014 coraz bliżej

@MDW, post #4

Moze wkoncu bedzie okazja przetestowac smatfona....
zobacze co da sie zrobic, wczesniej tez go potestuje by zobaczyc czy jakosc bedzie ok.
[#9] Re: Pixel Heaven 2014 coraz bliżej
Zobaczycie - nudziarz Pampuch będzie starał się zarażać swoją depresją..



Ciekaw jestem jak dziś wygląda owa trójka bohaterów.
[#10] Re: Pixel Heaven 2014 coraz bliżej

@C2H5OH-bis, post #9

A ja jestem ciekawy czy Pampuch nawiąże do najlepszych tradycji MA i usłyszymy coś w rodzaju: 060 rządzi, jest lepsza od i7 Swoją drogą można by ich spytać czemu tak głupio rulezowali.
[#11] Re: Pixel Heaven 2014 coraz bliżej

@C2H5OH-bis, post #9

Ja wychowałem się na retoryce pana Marka i nic mi w niej nie pszeszkadzało. Myślę że ten gość jest the best w tym co robił. Amiga była ponadczasowa co widać i obecnie. Przydałoby się odświeżyć trochę 68k.
Marzenie to powrót platformy coś na wzór 060 z 1 GHz zegarem do tego jakiś radeonik hd, ze 2 GB ramku. Ciekawe jak by to funkcjonowało....OK
[#12] Re: Pixel Heaven 2014 coraz bliżej

@Voyox, post #11

Był (jest?) znakomitym obserwatorem tzw sceny politycznej. Tacy ludzie sporo widzący cierpią tzw syndrom Kasandry. Jego wstępniaki były o polityce - miał takie wytłumaczenie, że działanie polityków źle wpływa na ceny np papieru, farby drukarskiej, czy prowadzenia firmy w ogóle, a więc wydawania pisma. Miał rację.

Wspaniałe lata 90 te (połowa) gdzie litr benzyny kosztował ok 1.20 zł :) Ciekaw jestem jak wstępniaki Naczelnego MA wpłynęły na moje widzenie polityki. Wtedy w szkole indoktrynowano mnie tymi banialukami o demokracji.. Pan Pampuch zmuszał do myślenia w kategoriach kapitalistycznych, które nieprzerwanie są tępione w Polsce.
[#13] Re: Pixel Heaven 2014 coraz bliżej

@Private_Public, post #10

A ja jestem ciekawy czy Pampuch nawiąże do najlepszych tradycji MA i usłyszymy coś w rodzaju: 060 rządzi, jest lepsza od i7 Swoją drogą można by ich spytać czemu tak głupio rulezowali.


Poza całym tym fanatyzmem, był to jego biznes (szczególnie w momencie przejęcia MA) i w jego własnym interesie było, nie podcinanie gałęzi na której siedzi.

Ciekawe co powiedzą R.Wiosna i JCH. :)
[#14] Re: Pixel Heaven 2014 coraz bliżej

@Deftronic/..., post #13

Ja miałem z tego rulezowania polewkę, to było takie pisanie w stylu: Polska mistrzem Polski. Wymiękłem i przestałem ich kupować jak zaczęli opisywać CD-Romy z gołymi babami:) Ale co by nie mówić to z chęcią obejrzę nagranie z tego spotkania.
[#15] Re: Pixel Heaven 2014 coraz bliżej

@Private_Public, post #14

Chyba wszyscy normalni mieli polewkę, przynajmniej do pewnego momentu. Na pewno Trójmiejska scena. Potem to już było tylko żałosne. Zresztą m.in. z tego narodził się artykuł/list otwarty Tinnera do M.Pampucha.
[#16] Re: Pixel Heaven 2014 coraz bliżej

@Deftronic/..., post #15

W którym napisano iż...? Sam jestem z tamtego okresu, mam wszystkie magazyny ale ten temat mi jakoś umknął. Dawno to było :)
[#17] Re: Pixel Heaven 2014 coraz bliżej

@Private_Public, post #10

Wiesz to były inne czasy. Mieć w 97 roku 040 40 mhz, czyli odpowiednik Pecetowego 50 MHz, czy 486 DX4 120 MHz lub Pentium 100, to jeszcze głowy nie urywało.
[#18] Re: Pixel Heaven 2014 coraz bliżej

@Romlen, post #16

Znajdź Fastidium#1 (ale nie pierwszy robiony przez SAF z 1995, tylko ten późniejszy w koprodukcji z Amnesty), tam jest text Tinnera. W MA też z tego co pamiętam był (na pewno Pampuch ustosunkował się do niego). Znajdziesz go na Aminecie bo widzę, że na Fat Magnus mają ten pierwszy, mimo że pisałem do nich, że istnieją 2 różne magazyny Fastidium#1 i podsyłałem im oba.

O tutaj masz:

Fastiduim#1

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2014 16:55:26 przez Deftronic/...
[#19] Re: Pixel Heaven 2014 coraz bliżej

@wuk, post #17

Nie zgodziłbym się z tym przynajmniej jeśli chodzi o scenę i gry. Już w 1995 produkcje typu Dope/Complex czy Stars/Noon urywały głowę. W 1996 wraz z przejściem większości amigowych grup na PC, było już pozamiatane (Machnies of Madness/Dubius rozwalał w tamtym czasie). W 1997 nasz koder miał 200MMX podkręconego na 233Mhz i razem z ludkami gapiliśmy się u niego i Camela/Pulse na najnowsze produkcje PC. Wbijały w glebę. Dosłownie. Nie powiem, trochę skręcało człowieka jak Camel pokazywał materiały u siebie na HD do 3 music-dysku Phenomeny czy powstającego intra z Sonic Clique. Żal było, że to wszystko nie powstaje na Ami. :(

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2014 17:08:48 przez Deftronic/...
[#20] Re: Pixel Heaven 2014 coraz bliżej

@wuk, post #17

Ja się zbudziłem patrząc na ceny na giełdzie - wiecie: procesor, pamięć, płyta itp


Oczywiście n/t mocy procesorów 486 jakieś się miało pojęcie. No i poskładałem sobie pieca, pierwszego - od razu mocnego 486 dx4 120 (AMD) z jedynie 4MB pamięci, następne 4MB szybko pożyczyłem z ADC32 Promodule (skoki cen pamięci w tamtym czasie zniechęcały do kupna). Były emocje - zupełnie ich dzisiaj brakuje no bo pecet to narzędzie jak młotek, suszarka do włosów itp tylko bardziej uniwersalne.

Najważniejsze że ów piecyk wypadał cenowo do A4000 jakoś 1 do 8.
[#21] Re: Pixel Heaven 2014 coraz bliżej

@Deftronic/..., post #19

W 1997 nasz koder miał 200MMX podkręconego na 233Mhz i razem z ludkami gapiliśmy się u niego i Camela/Pulse na najnowsze produkcje PC. Wbijały w glebę.


Owszem, wtedy to tak wyglądało. Ale upływ czasu wszystko zweryfikował - dziś te pecetowe produkcje mogą budzić co najwyżej politowanie. A Hardwired, Desert Dream czy Enigma są ponadczasowe i zachwycają do dziś.
[#22] Re: Pixel Heaven 2014 coraz bliżej

@jubi, post #21

Przesadzasz. Wspomnaine przeze mnie produkcje także sa ponadczasowe i doceni je każdy kto choć trochę siedzi w temacie sceny i potrafi je odnieśc do czasów w których powstały. Obejrzyj sobie dema Bomb, Noon, Complex, Oxygene, CNCD, Melonów z tych czasów na PC. :)

Dziś także amigowe dema mogą u kogoś budzić śmiech prostymi, banalnymi - z dzisiejszego punktu wdzienia - efektami. Jest masa kultowych dem na PC które się nie zestarzały i na które zawsze się fajnie patrzy.
[#23] Re: Pixel Heaven 2014 coraz bliżej

@Deftronic/..., post #22

W pewnym sensie tak, ale to zupełnie inna skala. Dla przykładu poszukaj sobie pecetowego dema o którym mówisz na youtube (tego, które wgniatało w fotel na Pentium 200) i policz, ile razy tam ono występuje. Później poszukaj ile razy było tam uploadowane Desert Dream, ile tam jest remakes (dawnych i zupełnie współczesnych) czy tributes dla tego dema, ile nowych aranżacji jego sciezki dzwiekowej itd. Zapewne setki. To jest właśnie coś, co wgniata w fotel.

Dlatego moim zdaniem można spokojnie powiedzieć, że np. w porównaniu z takim Desert Dream o tamtych demach z peceta mało kto dziś pamięta - bo też i nie mają one jakiegoś wielkiego znaczenia dla historii demosceny.


Ostatnia aktualizacja: 24.05.2014 18:33:43 przez jubi
[#24] Re: Pixel Heaven 2014 coraz bliżej

@C2H5OH-bis, post #12

Był (jest?) znakomitym obserwatorem tzw sceny politycznej. Tacy ludzie sporo widzący cierpią tzw syndrom Kasandry.


bez przesadyzmu, ale na pewno byl jednym z pierwszych ktory na stale wprowadzil watek polityczny do komputerowego czasopisma ktorej czytelnicy tworzyli odosobniona subkulture

Wspaniałe lata 90 te (połowa) gdzie litr benzyny kosztował ok 1.20 zł :)


hehe, normalnie jak polski rolnik, wszystko przelicza na litry benzyny . swoja droga, to jaki wspanialy musial byc kryzys kilka lat temu kiedy benzyne w Polsce mozna bylo kupic nawet ponizej 3 zl za litr (osobiscie kupilem za 2.79 zl/1l). Wspaniale lata, a ze legly w gruzach prawidla kapitalistycznej ekonomii na filarach ktorej oparta byla cala zachodnia (szczegolnie amerykanska) ekonomia..., kto by sie wtedy tym przejmowal... .

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2014 18:46:38 przez sigma2pi
[#25] Re: Pixel Heaven 2014 coraz bliżej

@jubi, post #23

Wszystko ma swoje miejsce w historii. Czy uważasz, że pierwsze gry 3D wykorzystujące akcelerację sprzętową, czyli np. Quake II mają niewielkie znaczenie w historii gier? Moim zdaniem są one krokami milowymi w rozwoju branży gier.

Oczywiście pewnie piszesz tak z zamiłowania do Amigi. I zgodzę się z Tobą, ale dlatego, że ja dem na PC nie widziałem zbyt wiele, więc nie potrafię porównać do kultowych dem na Amigę, które wymieniłeś.
[#26] Re: Pixel Heaven 2014 coraz bliżej

@Hexmage960, post #25

Czy uważasz, że pierwsze gry 3D wykorzystujące akcelerację sprzętową, czyli np. Quake II


to nie byly pierwsze gry wykorzystujace akcel. sprzetowa 3D, bo o wiele wczesniej korzystano z takich dobrodziejstw na konsolach w dziesiatkach/setkach gier zanim pojawil sie pierwszy akcel. 3dfx dla PC, nawet wtedy na PC jeszcze wszechobecny byl tryb 13 i tu malowal glowny CPU od ktorego wymagano coraz wiecej i wiecej Mhz.

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2014 19:17:26 przez sigma2pi
[#27] Re: Pixel Heaven 2014 coraz bliżej

@Private_Public, post #10

Takie tezy rodzą się ze stereotypów. Pan Marek Pampuch z tego co pamiętam (widziałem go dwukrotnie: na Gambleriadzie i na Amiga Show) jest szczupłym panem z brodą i okularami. Ja go zapamiętałem jako bardzo ciekawą i barwną osobę. Dziś, 15 lat po zamknięciu czasopisma Magazyn Amiga na pewno ciekawe będzie doświadczenie, spotkanie się z nim na jednej imprezie. Za to w ogóle mnie nie interesuje co sądzi o obecnej scenie post-amigowej. Nie chciałbym go narażać na niepotrzebny stres. Jako dziennikarz jest świetny w tym co robi. I co najważniejsze, wierzy w to co robi - dlatego wykupił Magazyn Amiga, nawet nadszarpnął zdrowie.

Jeśli chodzi o to, czy będę na Pixel Heaven, to nie wiem. Ostatnio wszystko się dzieje na gorąco w moim życiu, nabieram sił, więc trudno mi to ocenić.
[#28] Re: Pixel Heaven 2014 coraz bliżej

@sigma2pi, post #26

A ja, wychowany na Gamblerach, Top Secretach itp. byłem święcie przekonany, że Quake II to jedna z pierwszych gier 3D wykorzystująca sprzętową akcelerację dla niesamowitych efektów.

Pewnie dlatego, że konsolami nigdy za bardzo się nie interesowałem. Moje życie to C64, Amiga no i PC.
[#29] Re: Pixel Heaven 2014 coraz bliżej

@Hexmage960, post #27

Za to w ogóle mnie nie interesuje co sądzi o obecnej scenie post-amigowej.


Bo nie daj Boże mógłby o niej powiedzieć coś pochlebnego?

Uwaga! Jeśli nie chcesz wpaść w depresję to nie czytaj tego co napisałem poniżej!

No dobra, sam chciałeś... Pamiętam, że kiedy pracował w dziale newsów komputerowych na Interii to znalazło się tam pozytywne w wydźwięku info o Pegasosie i MorphOSie :)

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2014 20:42:22 przez recedent
[#30] Re: Pixel Heaven 2014 coraz bliżej

@recedent, post #29

Przyznam, że mnie pan zaskoczył.

Akurat w 2003 roku byłem już przed psychozą (nast. roku, czyli w 2004 trafiłem do szpitala na oddział zamknięty). Z tego okresu mam szczątkowe wspomnienia o ile w ogóle.

Czyli Marek Pampuch ma jasne i zdrowe podejście do nowych Amig. Tę klaryfikację odbieram pozytywnie, proszę się nie obawiać.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem