Komentowana treść: Pixel Heaven 2014 coraz bliżej
[#31] Re: Pixel Heaven 2014 coraz bliżej

@Deftronic/..., post #19

ale powiedzmy sobie szczerze:
Jak umarła Amiga, Atarii to scena również. Party odeszły w zapomnienie. Próbowano na PC i co klimat zdechł. Nie pomogły megacherce i sprzętowe akceleracje...
[#32] Re: Pixel Heaven 2014 coraz bliżej

@jubi, post #21

Jestem wielkim fanem Amigi, ale nie mogę się zgodzić. 1993r. pierwsze poważne demo na PC, killer - Second Reality, który pokazywał możliwości PC. O tego zaczął się rozkwit sceny na grzybie. Choć architektura PC była kulawa, to wchodziły na rynek nowe karty graficzne, mocne procesory X86, a chwilę później dawały dużo więcej możliwości twórczych i zaczęły kosztować mniej niż porównywalnie wydajne Amigi (pod względem procesora, bo karty graficzne do PC zaczynały być sporo tańsze i bardziej wydajne).

http://www.youtube.com/watch?v=rFv7mHTf0nA

http://www.youtube.com/watch?v=LIIBRr31DIU

Hard Wired http://www.youtube.com/watch?v=2CGOh-jb4QM
pod każdym względem jest mistrzostwem. W 1991r taka jakość, demo podniosło sporo poprzeczkę.

Panowie, nie czepiajcie się Pampucha, najczęściej czepiają się ludzie, którzy już w 1995r. olali Amigę (bo to był dla nich komputer jak każdy inny, było coś mocniejszego, to sprzedawało się Ami i kupowało PC). A teraz po latach wracają do Amigi 68k i chojraczą. A prawda jest taka, że gdyby nie odpływ Amigowców (było nas naprawdę dużo, tylko większość miała Ami jako maszynkę do grania), to Phase5 by nadal produkował karty i rozwijał Amigę. BlizzardPPC i CyberStormPPC oraz BVision i CyberVisionPPC były genialne, tylko nie miał kto kupować (czym więcej odbiorców, tym niższa cena).

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2014 23:27:47 przez flops
[#33] Re: Pixel Heaven 2014 coraz bliżej

@flops, post #32

Panowie, nie czepiajcie się Pampucha, najczęściej czepiają się ludzie, którzy już w 1995r. olali Amigę (bo to był dla nich komputer jak każdy inny, było coś mocniejszego, to sprzedawało się Ami i kupowało PC). A teraz po latach wracają do Amigi 68k i chojraczą. A prawda jest taka, że gdyby nie odpływ Amigowców (było nas naprawdę dużo, tylko większość miała Ami jako maszynkę do grania), to Phase5 by nadal produkował karty i rozwijał Amigę. BlizzardPPC i CyberStormPPC oraz BVision i CyberVisionPPC były genialne, tylko nie miał kto kupować (czym więcej odbiorców, tym niższa cena).
. Zgadza się, podejrzewam że gdyby nie ten gość to wielu z nas nie siedziało by na ppa dzisiaj.
[#34] Re: Pixel Heaven 2014 coraz bliżej
[#35] Re: Pixel Heaven 2014 coraz bliżej

@fazior, post #33

Pampuch RULEZ! A "nijakiego" Tinnera nikt nie pamięta, choć najstarsi górale wspominają w swoich legendach że była to postać fikcyjna, wymyślona przez pecetowca.OK
[#36] Re: Pixel Heaven 2014 coraz bliżej

@Andrzej Drozd, post #35

Jednak Pampuch oprócz robienia za wyrocznie, niewiele sam potrafił. Ot, potrafił używać komputera i to w pewnym ograniczonym zakresie. Inna sprawa że wchodząc w Amigę 1990r to zdaje się z jego książek uczyłem się np poleceń ADOS. W pionierskich czasach miał swoją pozycję.
[#37] Re: Pixel Heaven 2014 coraz bliżej

@mailman, post #34

Kurcze, czy to zwiastun, czy cały film? Naprawde kawal dobrej robooty, przeszedlem another world na mojej a500 cala, a czolowke do gry ogladalem ze 100 razy i nigdy nie mialem dosc. Film oddaje w 100% klimat gry, muzyka jest bajera!!! Bedzie calosc w necie?
[#38] Re: Pixel Heaven 2014 coraz bliżej

@C2H5OH-bis, post #9

Atakujac Marka Pampucha trzeba wziac pod uwage, ze czlowiek oddal calego siebie aby promowac amige w Polsce. Wiadomo bylo, ze z amigi juz nic powaznego nie bedzie a Marek przejal nierentowne pismo (wielkie wydawnicze jak Lupus dobrze wiedza kiedy sie wycowac) i wykazal sie wielka odwaga. Sam 10 lat temu otwieralem firme i wiem ile to kosztuje pieniedzy i zdrowia, aby cos osiagnac. Uwielbialem magazyn amiga i wszystkie w nim artykuly, Marek dawal jeszcze nadzieje, ze cos sie zmieni, w kazdym nowym numerze szukalem, artykulu ktory powie jasno o swietlanej przyszlosci ami. Niestety kazdy nowy numer ukazywal ze amiga sie konczy a pesymism Marka wiazal sie na pewno z tego, ze sprzedaz spadala, a koszty i dlugi wlasciciela rosly. Czlowiek byl ostoja amigowosci w Polsce i gdyby nie jego pismo nie zajmowalbym sie tym cos teraz i wielu moich znajomych wychowanych na amidze kolegow.
Choc handluje pecetami, ciagle zagladam na ppa i exec z nadzieja ze ukaze sie amiga, ktora cena bedzie zblizona do komputera dla Kowalskiego jak kiedys a500 :)
[#39] Re: Pixel Heaven 2014 coraz bliżej

@wawul2, post #38

Cena A500 była dla Kowalskiego?
Chyba twój ojciec był górnikiem.
Bo mi mama musiała kupić na raty na półtora roku.
Wtedy kosztowała (A500+) 7300 a zapłaciła z ratami 1300 zł
To był zupełnie inny świat.
[#40] Re: Pixel Heaven 2014 coraz bliżej

@wawul2, post #38

Ostrzegałem że przypłaci to zdrowiem i mieniem - nawet dostałem odpowiedź. Dobrze że się człowiek otrząsnął. Ma za sobą wydanie albumu o krakowskim klubie sportowym.

Wiosna pracował po MA w Polboxie, na którym pewno mieliście konto pocztowe około 96/97 r :) Ten facet naprawdę coś potrafił, był koderem, muzykował.

Trzeci z Panów, spec od pamięci masowych na których miał wszystkie dyskietki PD jakie wydano i zarabiał na ich powielaniu. Wtedy w dobie braku internetu (był fidonet do którego nie każdy miał dostęp - łącza nie każdemu pozwalały na łączność, no i te koszta..)
, była to działalność pożyteczna dla ogółu. Poza tym facet znał się na tym i owym.

Kiedy odeszło dwóch ostatnich to był sygnał że MA ryje po dnie. W biznesie trzeba wyczuć odpowiedni moment i zakończyć działalność, a nie topić kasę. Zresztą koniec świata dla każdego wygląda inaczej. Pan Pampuch znikł z rynku ze swoim własnym pismem, a kilka firm zarabiających na osprzęcie do Amig nieprzerwanie zarobkuje na produkcji sprzętu dla nich.

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2014 09:29:52 przez C2H5OH-bis
[#41] Re: Pixel Heaven 2014 coraz bliżej

@wawul2, post #38

Bez jajec. Za 1200-1400 zł kupujesz notebooka na którym WINUAE urwie ... każdemu klasykowi.. A500 w 1990r to były ze dwie lub trzy pensje niewykwalifikowanego robotnika.. Przed 1990 to w ogóle była bajka, bo zarabiało się wtedy circa 20$ pm i sprowadzić coś z zachodu mogli sobie pozwolić nieliczni - nie mówiąc że obowiązywało embargo na 16bit dla krajów socjalistycznych i trzeba było np bulić za indywidualne zezwolenie na sprowadzenie takiego. Natomiast firmy które to mogły zrobić od ręki były i ogłaszały się np w Microclan itp.
[#42] Re: Pixel Heaven 2014 coraz bliżej

@Shredder, post #39

Mój ojciec był kowalem i miałem wtedy, jako 14 latek, u niego praktyki w ramach nauki zawodu w ZSZ. Dostawałem wtedy 50 zł miesięcznie, a amige 500 wzial mi szwagier na raty na dowod. Splacalem ja sam za te 50 zl caly rok. Mysle, ze cena byla dla Kowalskiego, choc nazywam sie Nowak. :) Pozdrowienia. Drugi szwagier, ten "nowocześniejszy" kupil wtedy uzywanego 286, ktory kosztowal 3 amigi 500, a mial zielony monitor i dzwiek z pc speakera (jak puszczalem mu State Of The Art z 1 dyskietki to zastanawial sie po co jest dysk twardy w jego halasliwym 286). Chodzilem do niego robic dyskietki startowe do pc taska (m.in. ukradlem mu wtedy Nortona Commandera, huuhhaaha :) To byly czasy!

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2014 10:26:45 przez wawul2
[#43] Re: Pixel Heaven 2014 coraz bliżej

@wawul2, post #38

Atakujac Marka Pampucha trzeba wziac pod uwage, ze czlowiek oddal calego siebie aby promowac amige w Polsce. Wiadomo bylo, ze z amigi juz nic powaznego nie bedzie...


mi nie bylo nic o tym wiadomo szeroki uśmiech - nalezalem do osob nie za bardzo swiadomych bankructwa Commodore . Nie mialem juz wtedy czasu sledzic tego wszystkiego i zwyczajnie uzywalem Amigi itd., a tam gdzie byl niezbedny PeCet uzywalem PC-Taska. W MA poswiecano troche miejsca zapowiedziom nowych Amig i pamietam byly to bardzo ekscytujace zapowiedzi - od kart ppc po jakies amigowe klony na bazie ppc - nie zastanawialem sie wtedy czy to Amiga czy nie itp., u mnie jednak bez wiekszej ekscytacji..., bo wtedy nie mialem parcia na super wydajnosc itp., nawet nie sledzilem postepow tych zapowiedzi, chociaz bylo przyjemnie poczytac jak Amiga przyspiesza lub moze przyspieszyc itp. PeCeta zaczalem uzywac dopiero w 1998 roku - dostalem w prezencie, mozna powiedziec za zaslugi ... Z tamtych czasow pozostal mi sentyment do Amigi, Magazynu Amiga i innych polskich kultowych czasopism komputerowych oraz osoby redaktora Marka Pampucha - dzisiaj nie oceniam, bo tez jaki to ma dzisiaj sens. W oczekiwaniu na zajecia, wyklady etc. w studenckiej kantynie lub stolowce czytalem z prasy komputerowej najczesciej wlasnie Magazyn Amiga.
[#44] Re: Pixel Heaven 2014 coraz bliżej

@mailman, post #34

Make Of też fajny :)
[#45] Re: Pixel Heaven 2014 coraz bliżej

@sigma2pi, post #43

Odszedł godnie razem z pismem.Dobrze,ze pojawi się na retroimprezie.
[#46] Re: Pixel Heaven 2014 coraz bliżej
Chociaz nie zgadzalem sie z tym co pisal pan Marek Pampuch to i tak chyle czolo przed tym co zrobil dla amigi i spolecznosci amigowej,szkoda tylko ze nie mial bardziej twardej skory, zeby odpierac ataki primadon ktore to wiedza najlepiej.Bo do tego to trzeba byc idiota takim jak ja ha ha ha.
[#47] Re: Pixel Heaven 2014 coraz bliżej

@KJB, post #44

Podaj mi linka do make of state of the art, bo na youtube znalazłem tylko do "9 fingers", a to było chyba nowsze demo - tak czy siak dobre, szczególnie jak panie tańczą w przykrótkich skórzanych wdziankach :) Żeby nie zbaczać za bardzo z tematu Amiga i Marek Pampuch rulez! :)
[#48] Re: Pixel Heaven 2014 coraz bliżej

@Andrzej Drozd, post #35

Pampuch RULEZ! A "nijakiego" Tinnera nikt nie pamięta, choć najstarsi górale wspominają w swoich legendach że była to postać fikcyjna, wymyślona przez pecetowca.


Dobre.

Tinner jest na 80% tych zdjęć. :D Zrobił masę grafiki do naszych produkcji.

SAF & DXP

A u Pampucha wkurzało nachalne wmawiane jak to już zaraz za momencik będzie super. I jaki to PC jest beee... ;)
[#49] Re: Pixel Heaven 2014 coraz bliżej

@Deftronic/..., post #48

Tinner jest na 80% tych zdjęć. :D Zrobił masę grafiki do naszych produkcji.


Nie żebym był jakiś Herlock Sholmes, czy jakiś niedowierzący, ale ja tam nie widzę Tinnera. Czy możesz konkretnie podać zdjęcie i która to postać patrząc od lewej?OK
[#50] Re: Pixel Heaven 2014 coraz bliżej

@Andrzej Drozd, post #49

Nie. :)

Jak ktoś go zna, to rozpozna. Jest na większości zdjęć. W każdym badz razie , żaden pececiarz wtedy, fikcja, czy zakumuflowana opcja niemiecka. ;)

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2014 16:50:14 przez Deftronic/...
[#51] Re: Pixel Heaven 2014 coraz bliżej

@Deftronic/..., post #50

Będę strzelał, bo nie byłem wtedy na żadnych imprezach, ten w długich, ciemnych włosach, szczupły i chyba dość wysoki.
[#52] Re: Pixel Heaven 2014 coraz bliżej

@fazior, post #5

Marek Pampuch... Człowiek-legenda w polskim świecie amigowym. Nikt z nas nie powie, że o nim nie słyszał. Myślę, że ma swoją cegiełkę w tym, że spotykamy się na ppa, dyskutujemy, wymieniamy doświadczenia itp. Zawsze można kogoś skrytykować, coś mu zarzucić, tudzież wyśmiać. Taki Świat. Pan Marek powiedział jednak coś, co sobie jakoś przypisałem do serca: "... kiedyś, za naście lat, spotkamy się i nadal wielu z Was, będzie dłubać na swoich wysłużonych i połatanych amigach..." I to jest właśnie to Deja Vu
ENDCLI
[#53] Re: Pixel Heaven 2014 coraz bliżej

@Ender, post #51

ten w długich, ciemnych włosach, szczupły i chyba dość wysoki


To akurat ja. :D
[#54] Re: Pixel Heaven 2014 coraz bliżej

@Deftronic/..., post #53

Wzbudził największą sympatię, teraz wiem dlaczego.OK
[#55] Re: Pixel Heaven 2014 coraz bliżej

@Deftronic/..., post #50

W takim razie zapodaj jego twórczość w internecie, głównie chodzi mi o grafiki w jpg oraz jego nową twórczość na pececie.szeroki uśmiech

Tu i teraz ocenimy wielkość "nieznanego" Tinnera.OK
[#56] Re: Pixel Heaven 2014 coraz bliżej

@Andrzej Drozd, post #55

A po co? :) Pisałeś, że to postać fantastyczna, ja podałem, że się mylisz. Jego prace znajdziesz na stronie DxP. Dokładnie co robił w jakiej produkcji można poczytać w "DxP Guide", który był dołączony do Fastiduim#1. ;) Jak dobrze poszperasz w archiwum z "DxP Guide" to znajdziesz fotkę ze zlotu z 1995, gdzie są opisane wszystkie osoby widoczne na zdjęciu. ;)

A tutaj np. zrobił początkową animację i pewnie jakieś obiekty.

DxP - Overhead




Ostatnia aktualizacja: 27.05.2014 09:37:52 przez Deftronic/...
[#57] Re: Pixel Heaven 2014 coraz bliżej

@Deftronic/..., post #56

PS. na marginesie, fajne demo, chyba pierwszy raz toto widze, takie wlasnie byly pierwsze demka na pierwsze turbiacze z : 020 z Fast / 030, klimat tamtych czasow nie podrobienia.
[#58] Re: Pixel Heaven 2014 coraz bliżej

@Deftronic/..., post #56

A po co?


Jak to po co? Po nitce do kłębka. Nadchodzi czas konfrontacji na Pixel Heaven 2014.
Powrót do przeszłości?
[#59] Re: Pixel Heaven 2014 coraz bliżej

@Andrzej Drozd, post #58

Nie czytywałeś Magazynu Amiga w czasach gdy list otwarty był opublikowany?

Sądząc po teorii że to fikcyjna postać i chęci ocenienia jego wielkości, śmiem stwierdzić iż kanał polityczny koledze nie służy :)
[#60] Re: Pixel Heaven 2014 coraz bliżej

@KJB, post #59

Już dziś wieczorem co nieco się dowiecie:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=696723190385144
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem