Komentowana treść: Polskie Pismo Amigowe #12
[#61] Re: Polskie Pismo Amigowe #12

@Ender, post #60

A ja coś czuję, że jeszcze ze 20 postów i nie będzie numeru 13.

Lepiej, żeby był, bo wysłałem artykuł i nie zamierzam na nim poprzestać.
[#62] Re: Polskie Pismo Amigowe #12

@MDW, post #59

A czy naprawde jest sens wprowadzac platne PDF'y dla jednego czytelnika (nawet tak znanego w swiatku jak MDW)?


Jesli kazdy amigowiec zostanie pepkiem swiata, to te srodowisko znowu rozpadnie sie na tysiac pepkow a kazdy pepek wyladuje w innym zakatku swiata i amiga umrze po raz drugi płacz
[#63] Re: Polskie Pismo Amigowe #12

@selur, post #62

Jesli kazdy amigowiec zostanie pepkiem swiata...


... wtedy będziesz miał sporą konkurencję

@MDW
A może jeśli PDFy przejmą część sprzedaży papierowej wersji, wtedy koszty druku wzrosną, co odczują papierowi czytelnicy? Choć też bym może wolał PDF, nie wiem.
.
[#64] Re: Polskie Pismo Amigowe #12

@recedent, post #57

Czekajże,bracie, ustalmy fakty:

1. Nie kupujesz papierowego PPA (z czego wynika, ze nic za niego nie płacisz).
2. Narzekasz na jego zawartość (z czego wynika, że go czytasz).
3. Twierdzisz, że jest płatny (z czego wynika, że albo:
a. czytasz go u znajomego, który go kupił;
b. zwędziłeś go w drukarni;
c. piszesz nieprawdę).


Piękna wyliczanka, szkoda jednak że tylko częściowo jest prawdą. Daruj więc sobie tą pseudo-dedukcję, bo "detektyw" z ciebie marny.
Jeden numer PPA kupiłem, inne czytałem jako pdfy. Znam więc ich treść bez potrzeby czytania u kolegi czy zakradania się do drukarni.
[#65] Re: Polskie Pismo Amigowe #12

@PopoCop, post #64

Czyli prawidłowy był punkt 3 podpunkt c.

Dla ułatwienia... To w końcu PPA jest płatny, czy nie? (hint: płaciłeś za te pdfy?)
[#66] Re: Polskie Pismo Amigowe #12

@selur, post #62

Ale już były w przeszłości płatne pdf. Tego nie wiemy czy nie byłoby ich więcej chętnych niż jeden MDW. I tak pdf jest przygotowywany do pobrania, różnica byłaby taka że wcześniej i z zabezpieczeniem indywidualnym.
[#67] Re: Polskie Pismo Amigowe #12

@Krashan, post #55

A co do narzekań PopoCopa na cenę, to już co najmniej pięciu takich mistrzów poligrafii mieliśmy, wszyscy wymiękli w momencie pytania o kosztorys. Jeden nawet potrafił publicznie przyznać się do tego, że myślał, że da się taniej, ale się przeliczył.


Nie wiem "miszczu" czy pijesz do mnie, ale...

Ja nigdy nie twierdziłem, że na pewno dam radę taniej. Pracowałem w poligrafii 20 lat więc jeszcze zanim komuś przyszło do głowy, że druk cyfrowy będzie czymś powszechnym.

Zawsze było tak, że im mniejszy nakład tym cena egzemplarza idzie w górę. Nie żyjemy w czasach w których Amigowców chętnych do czytania liczyło się w setkach tysięcy... żyjemy w czasach kiedy liczy się nas... w dziesiątkach.

Cena jest wysoka, ale ja mam świadomość tego dlaczego. Sprawdziłem u siebie w byłej już pracy i okazało się, że byłoby jeszcze drożej.

Kwestia ceny jest zatem oczywista. Druk cyfrowy jest drogi. Zwiększenie liczby egzemplarzy nie przekłada się na spadek ceny egzemplarza. No chyba, że okładka byłaby foliowana lub lakierowana (stały koszt - około 50zł dodatkowo do całości).

W mojej byłej drukarni/wydawnictwie cena spadłaby pewnie dopiero w przypadku druku powyżej 1000 sztuk., ale dlatego, że wtedy można by druknąć na normalnej, czterokolorowej maszynie offsetowej, ale do tego trzeba by chyba zmartwychwstania Commodore... z budżetem liczonym w kilkadziesiąt miliardów.

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2014 18:51:34 przez Duracel
[#68] Re: Polskie Pismo Amigowe #12

@selur, post #62

A czy naprawde jest sens wprowadzac platne PDF'y dla jednego czytelnika?

Jeżeli miałby z tego korzystać tylko jeden czytelnik to ABSOLUTNIE nie ma sensu tego robić. Po prostu myślałem, że byłoby więcej chętnych. Ale jak nie to spoko, ja przeżyję. Wobec tego wszystko jest ok. :)

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2014 18:58:31 przez MDW
[#69] Re: Polskie Pismo Amigowe #12
na google play jest mozliwosc wystawienia platnych ebokow, moze warto sie nad tym zastanowic, wybadac ?.
[#70] Re: Polskie Pismo Amigowe #12

@slay, post #4

najbardziej ucieszyłem się z wywiadu z LukHashem. ... Mimo,że czasem ma się wrażenie, że autor wywiadu stawia siebie nieco bardziej w centrum, niż osobę, z którą przeprowadza wywiad (pytania dłuższe niż odpowiedzi, częste ukazywanie swoich poglądów itd


Bardzo celne uwagi. Wywiad ciekawy ale autor miejscami trochę irytujący.

Przy okazji, świetna nowa strona Lukhasha. I rewelacyjna "komodorkowa" muza, słucham sobie z wielką przyjemnością od roku, a teraz zamówiłem płytkę. Mógłby też coś wymodzić w amigowym stylu.
.
[#71] Re: Polskie Pismo Amigowe #12

@rePeter, post #70

Duracel - naprawdę fajny wywiad, na luzie, czytało się z przyjemnością. Dobrze, że chciało ci się dotrzeć do Lukhasha i trochę pociągnąć go za język.
[#72] Re: Polskie Pismo Amigowe #12
Ja w kwestii formalnej - Zostało nam jeszcze 2 niezarezerwowane dla nikogo numery PPA #12, ale mamy kilka zarezerwowanych (złożone zamówienie, ale brak wpłaty i to w niektórych przypadkach - od dłuższego czasu). W momencie wyczerpania niezarezerwowanych egzemplarzy będziemy próbowali kontaktować się ponownie z tymi osobami, a przy braku odpowiedzi - włączymy je do puli "dostępnych dla wszystkich".

Dziękuję za uwagę.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem