Komentowana treść: Czwarty Forumowy Konkurs Muzyczny PPA - wyniki i laureaci
[#31] Re: Czwarty Forumowy Konkurs Muzyczny PPA - wyniki i laureaci

@mccnex, post #23

https://www.youtube.com/watch?v=CaXVdwWuU-A

wtłaczaj...
[#32] Re: Czwarty Forumowy Konkurs Muzyczny PPA - wyniki i laureaci

@Krashan, post #28

Masz 100% rację, Krashan.

Andrzej dodaj kategorię dla kobziarzy, bo są chętni. Szkoda by zmarnować ich wkład w rozwój Amigi.

Miłej dalszej "dyskusji" w starym dobrym portalowym nastroju życzę.
[#33] Re: Czwarty Forumowy Konkurs Muzyczny PPA - wyniki i laureaci

@mccnex, post #32

Kobziarze mogą wziąć udział w multichannelu lub MP3.szeroki uśmiech

PS, a nie lepiej na szkockich dudach zagrać?szeroki uśmiech
[#34] Re: Czwarty Forumowy Konkurs Muzyczny PPA - wyniki i laureaci

@mccnex, post #32

@Hexmage960 i Mccnex: Podejściem analogicznym do Waszego byłoby stwierdzenie, że dema, które nie mieszczą się na jednej dyskietce DD, są "mniej amigowe" od tych, które się mieszczą, a dowolne intro 64 kB jest "bardziej amigowe" od dowolnego dema. Nie mówiąc już o czterokilówkach, które są "esencją amigowości". Tak samo byście chcieli skreślić cokolwiek wymagającego 030 lub wyżej...

A narzekanie na poziom... Sorry, ale czy Wam się naprawdę wydaje, że eliminacja kategorii multichannel może poprawić poziom w pozostałych?
[#35] Re: Czwarty Forumowy Konkurs Muzyczny PPA - wyniki i laureaci

@Krashan, post #34

Chciałbym wam tylko przypomnieć całkiem niedawny konkurs na grafikę 3D. Początkowo proponowałem, aby udział wziąć mógł każdy, z grafiką wykonaną na dowolnym programie, dowolnej platformie byle tematyka pracy nawiązywała do Amigi. Podczas dyskusji okazało się, że większość jednak tematykę stawia na drugim planie, a najważniejsze jest aby grafika byłą wykonana przy pomocy "amigowego programu". Takie podejście również było ciekawe, ale promowało zupełnie co innego niż pierwotne założenie.

I tu jest pytanie do organizatora konkursu - jaki jest jego cel? Czy czelem jest zachęta do używania Amigi jako platformy do tworzenia muzyki (czy też przypominanie, że kiedyś była często używana w takiej roli), czy też zachęta do promowania/wspominania Amigi poprzez muzykę stworzoną na czymkolwiek (a dlaczego akurat poprzez muzykę? czemu nie przez inne działania artystyczne - przedstawienie teatralne, performance, rewię na lodzie itd?) Brak jasno zdefiniowanego celu powoduje te nieporozumienia.

Może lepiej nie mieszać tych dwóch zupełnie odrębnych celów w jednym konkursie? Może niech Konkurs Muzyczny pozostanie taki jak jest i niech jednoznacznie kojarzy się z muzyką trackerową? Może lepiej będzie, gdy pomysłodawca "kategorii mp3" (która tak naprawdę nie jest kategorią ale czymś zupełnie innym, ma inny cel itd.) zrobi sobie osobny konkurs i nazwie go inaczej? Np. "Forumowy Konkurs Artystyczny z Akcentem Amigowym"?


Ostatnia aktualizacja: 09.07.2014 11:50:41 przez jubi
[#36] Re: Czwarty Forumowy Konkurs Muzyczny PPA - wyniki i laureaci

@jubi, post #35

Świetny pomysł jubi z tymi "przedstawienie teatralne, performance, rewię na lodzie itd?)" najlepiej pewnie by wypadła rewia na lodzie. Tylko mam jedno pytanie jak zrobisz lodowisko przez internet, a pewnie je wyrenderujesz, później udostępnisz każdemu obrazek a wszyscy jeżdżący na łyżwach się dorysują sami. To jest myśl, to może nawet zrobimy Igrzyska Zimowe /Aspen się narysuje/.
[#37] Re: Czwarty Forumowy Konkurs Muzyczny PPA - wyniki i laureaci

@jubi, post #35

I tu jest pytanie do organizatora konkursu - jaki jest jego cel? Czy czelem jest zachęta do używania Amigi jako platformy do tworzenia muzyki


Tak.


(czy też przypominanie, że kiedyś była często używana w takiej roli)


Tak, też.

czy też zachęta do promowania/wspominania Amigi poprzez muzykę stworzoną na czymkolwiek


Też, tą role będzie pełniła kategoria MP3. Zachęcam Wszystkich aby śpiewali o Amidze, wychwalali ją, nagrali swoje dzieło dyktafonem (lub inną dowolną techniką) i przysłali je na konkurs. Pozostałe kategorię wymagają modułów w formacie amigowym. Modułów pecetowych nie przyjmujemy do konkursu.

(a dlaczego akurat poprzez muzykę? czemu nie przez inne działania artystyczne - przedstawienie teatralne, performance, rewię na lodzie itd?) Brak jasno zdefiniowanego celu powoduje te nieporozumienia.


Ponieważ z muzyką jestem związany. Teatr i rewia na lodzie to nie moja działka.szeroki uśmiech
Cel jest prosty - zabawa, promocja Amigi, wybudzenie śpiących, amigowych muzyków oraz Amiga RULEZ! :)


Może lepiej nie mieszać tych dwóch zupełnie odrębnych celów w jednym konkursie? Może niech Konkurs Muzyczny pozostanie taki jak jest i niech jednoznacznie kojarzy się z muzyką trackerową? Może lepiej będzie, gdy pomysłodawca "kategorii mp3" (która tak naprawdę nie jest kategorią ale czymś zupełnie innym, ma inny cel itd.) zrobi sobie osobny konkurs i nazwie go inaczej? Np. "Forumowy Konkurs Artystyczny z Akcentem Amigowym"?


To nie są dwa odrębne cele. Cel opisałem powyżej. Nie będzie osobnego konkursu dla MP3. Ogólnie jak ktoś woli, to może uznać że każda kategoria jest osobnym konkursem. Możesz poszukać sponsorów wyłącznie dla jednej kategorii i możesz zagłosować wyłącznie na ulubioną kategorię, a MP3 pominąć i nawet nie słuchać muzyki konkursowej.
[#38] Re: Czwarty Forumowy Konkurs Muzyczny PPA - wyniki i laureaci

@Hexmage960, post #30

Ale przecież już nawet na klasyku z 030 można rypnąć coś zgrabnego w multichannel pomysł
[#39] Re: Czwarty Forumowy Konkurs Muzyczny PPA - wyniki i laureaci

@mccnex, post #26

Zróbmy kompot z możliwością użycia do 256000 kanałów i dowolnego sprzętu a nawet dopuśćmy do pomocy uczestnikowi dowolną ilość pomagających i współpracujących z nim innych muzyków. Będzie łatwiej, każdy będzie mógł wystartować i zaowocuje to z całą pewnością mnóstwem zajefajnej muzyki amigowskiej w każdym calu.


Sorry, ale jak czytam takie wypowiedzi, to mam wrażenie wręcz przeciwne niż piszesz potem akapit niżej. Chyba nie lubisz sprzeciwu i chciałbyś aby wszystko było konkretnie wedle Twoich wytycznych. Po co to ironiczne chrzanienie o 256000 kanałach?

W latach 90 nikt nie miał problemu z identyfikacją muzyki zrobionej na programie trackerowym. Taka muzyka zrobiona na trackerze PC różniła się od tej na trackerze Amigowym tylko jakością sampli i ilością ścieżek. Charakter był ciągle ten sam i dość łatwo było taką muzykę "na ucho" zidentyfikować jako tę robioną na "trackerze". Ten "charakter" jest ściśle amigowy.

Wiele programów na PC w całym przekroju lat 90 i po 2000 widziałem, ale tylko "trackery" mają swoje specyficzne brzmienie.

Przyjąłem do wiadomości, że kategorii tracker nie będzie, ale czytać jakieś ironiczne teksty o tysiącach kanałów jakby to zupełnie zmieniało charakter takiej muzyki, to już trudno coś takiego pozostawić bez komentarza.

Pierwsza rzecz jaką zrobiłem kupując PC (poza graniem w DOOM'a) to było wyszukanie Fastrackera, który dawał prawdziwe, użytkowe poczucie Amigi na PC. Nie za sprawą emulatora WinUAE, ale realnego programu który pod kątem tworzenia muzyki nie różnił się praktycznie niczym od tego co było na Amidze. Zniknęły jedynie uciążliwe kajdany w postaci sampli 8bit i tylko 4 ścieżek.

Piszesz o ograniczeniach sprzętowych pod kątem muzyki jak o czymś co zabiło Scenę. Jeżeli w kwestii dopalaczy kart graficznych (które odwalają większość roboty za kodera) jestem w stanie się z Tobą zgodzić, o tyle w kwestii muzyki robionej na trackerze z pewnością nie. Wszak w muzyce chodzi głównie o efekt artystyczny, a tego nie stworzy żaden najszybszy procesor ani karta muzyczna, zawsze będzie odtwarzać to co powstanie w głowie muzyka, a że będzie brzmiało to czyściej i będzie trochę bogatsze ze względu na 2 czy 4 dodatkowe ścieżki dzwięku, to w tym przypadku nie ma znaczenia, bo i tak charakter amigowego trackera jest zachowany.

Twój argument ma jeszcze jedną nieścisłość. Z tego co się orientuję, to nawet na gołych Amigach (bez dodatkowej karty muzycznej) są obecnie dema z fragmentami muzyki po prostu zsamplowanymi w całości (czyli stworzonymi na czymś innym niż Amiga), ale na niej odtwarzanymi... w końcu na Amidze! Czyli jest to muzyka amigowa skoro odtwarza się na Amidze?

Piszesz o dobrych czasach i wysokim poziomie z dobrych czasów zapominając o jednym - Te czasy się skończyły, a takich muzyków zbyt wielu na PPA nie znajdziesz tak z racji ich wieku i braku czasu na to by tworzyć nocami coś na jakiś forumowy konkurs a także co związane z tym pierwszym mniejszą praktyką więc i słabszymi efektami ich twórczości.
[#40] Re: Czwarty Forumowy Konkurs Muzyczny PPA - wyniki i laureaci

@Andrzej Drozd, post #33

Jeszcze można kupić OK


"wymagany jest wyraźny akcent amigowy w postaci wyrazu AMIGA, np. refren o Amidze"
Syntezator mowy bedzie? pomysł
[#41] Re: Czwarty Forumowy Konkurs Muzyczny PPA - wyniki i laureaci

@parallax, post #40

Syntezator mowy bedzie? pomysł


Tak, można użyć syntezera mowy, własnego głosu lub sampla "Amiga" znanej postaci ze świata Amigi (oczywiście za zgodą autora lub wtedy gdy ów sampel nie podlega prawu autorskiemu i można go dowolnie używać we własnej twórczości).
[#42] Re: Czwarty Forumowy Konkurs Muzyczny PPA - wyniki i laureaci

@Duracel, post #39

takich muzyków zbyt wielu na PPA nie znajdziesz tak z racji ich wieku i braku czasu na to by tworzyć nocami coś na jakiś forumowy konkurs a także co związane z tym pierwszym mniejszą praktyką więc i słabszymi efektami ich twórczości


Nie jedź po łebkach ;) Mam prawie 40 na karku, dom, rodzinę, syna i jednak znajduję te 30 minut wieczorem żeby usiąść do trackera i klecić moduł na nowy konkurs. Dlaczego? Raz, że Amiga to moja pezeszłość, wspomnienia, na których się wychowałem, dwa, że twierdzę, że na 4ch da się zrobić coś zajebistego, trzy, że wierzę, że wiem jak to zrobić, cztery, że potrafię. Skąd wiesz, może jest takich więcej? Może Piotr XTD się skusi i zakasuje wszystkich we wszystkich kategoriach?
[#43] Re: Czwarty Forumowy Konkurs Muzyczny PPA - wyniki i laureaci

@Drakon, post #42

Nie jadę po łebkach... należysz do tej mniejszości zawartej w "takich... zbyt wielu na PPA nie znajdziesz".

Ja nie dość, że mam wiele pomysłów i obowiązków w czasie "wolnym", to mówiąc szczerze przez bodaj 14 lat pozapominałem większość komend protrackera/fastrackera. Wczoraj przesłuchiwałem na poleconym tutaj Milki Trackerze, XM'y zrobione lata temu na PC i popadłem w przygnębiającą zadumę.

Patrzyłem na przelatujące paterny z 8,16 czy 24 ścieżkami i całą masą zawartych tam komend, tricków, przeskoków etc. i uświadomiłem sobie bardziej niż wtedy ile to czasu i pracy było, oraz to, że dzisiaj pamiętam z tego tylko część. Z jednej strony podziw dla samego siebie, z drugiej smutek, że to było i musiałbym zostawić Rodzinę i życie codzienne na jakieś dwa miesiące aby ten poziom odzyskać.
[#44] Re: Czwarty Forumowy Konkurs Muzyczny PPA - wyniki i laureaci

@Andrzej Drozd, post #14

Chodzi o zrobienie konwersji wybranej muzyki (nawet pojedynczego utworu) z gry PC-towej na format Protrackera, czyli konwersja MIDI na MOD. Ogolnie to jest raczej kategoria dla najlepszych (kiedys takie konwersje robili np. X-ceed dla TeenAgenta czy TDK dla Wing Commandera), bo nawet jak sie skonwertuje pod PC-tem dane MIDI na patterny to i tak trzeba potem recznie wszystko poustawiac, czyli tempo, wybrac sample, stworzyc akordy (zeby zmniejszyc ilosc kanalow) itp. Tak wiec roboty jest na pewno sporo, ale jezeli jakosc muzy i rozmiar (maks. 500 KB na sample) bylyby OK to na pewno taka muza bylaby wykorzystana w portach gier PC-towych na Amige. Meynaf (autor portu HOMM2 na Amige) ciagle szuka Amigowej muzyki dla tej gry, i na pewno chetnie by wykorzystal dobrze skonwertowana muze do swojego portu, pare razy juz z nim na ten temat mailowalem.
[#45] Re: Czwarty Forumowy Konkurs Muzyczny PPA - wyniki i laureaci

@Don_Adan, post #44

Patrząc na twórczość przedstawiona w czwartym konkursie muzycznym PPA. Mamy bardzo zdolnych muzyków. Szczególne zaskoczenie to Drakon mało widoczny na forum ale konkretny. Aż mi się normalnie głupio zrobiło jak patrzę na swoje wypociny na forum i zero przełożenia na jakąkolwiek twórczość lub chociażby próby tej twórczości chociażby mało udane. Uderzam się w pierś i obiecuję poprawę. Więcej szczegółów w najbliższym czasie powinno się pojawić w różnych formach. Niektórzy wtajemniczeni wiedzą o czym mówię.
[#46] Re: Czwarty Forumowy Konkurs Muzyczny PPA - wyniki i laureaci

@miro_78, post #45

Tak, polscy muzycy sa dobrzy (a na pewno kiedys byli dobrzy). Nie zmienia to faktu, ze trudno jest znalezc chetnego, ktory by skonwertowal chocby jeden utwor MIDI na Protrackera, bo to wymaga, i czasu i sporych umiejetnosci. Oczywiscie konwersja MIDI na MOD moze sie odbywac tez bez konkursu na PPA, jak ktos jest chetny to zapraszam do wspolpracy.
[#47] Re: Czwarty Forumowy Konkurs Muzyczny PPA - wyniki i laureaci

@Don_Adan, post #46

Oczywiscie konwersja MIDI na MOD moze sie odbywac tez bez konkursu na PPA, jak ktos jest chetny to zapraszam do wspolpracy.


Regulamin konkursu nie dopuszcza coverów, a czyjeś MIDy przekonwertowane do MOD, to nie jest własna twórczość.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem