Komentowana treść: Gra Gorky 17 ukończona
[#31] Re: Gra Gorky 17 ukończona

@michalmarek77, post #28

Cyfraki mogą być sprzedawane po 0,69 Euro bo wiadomo, że są one bezwartościowe i takie wersje gier nikogo.

Czyli nie chodzi o to żeby grać tylko żeby postawić na półce pudełko i się na nie gapić? szeroki uśmiech Kojarzy i się to z atrapami regałów z grzbietami fikcyjnych książek. Ja mam zupełnie odwrotnie. Z rozkoszą pozbywam się całej "fizyczności" związanej z książkami, filmami, muzyką, grami i wszystkimi innymi dziedzinami życia i rozrywki. Mam wrażenie, że całe życie czekałem na epokę, która własnie nastała. Czuję się w niej jak ryba w wodzie.
[#32] Re: Gra Gorky 17 ukończona

@MDW, post #31

Okej MDW, cyfraka nie sprzedasz, nie podarujesz, nie pożyczysz. Masz i tyle. Albo wydaje Ci się, że masz, bo np, co pokazuje ostatnio polityka Apple, możesz swą "własność" bezwiednie stracić, ot jak choćby obecna akcja z "Ghost Trickiem" - Capcom wywalił grę z appstore oraz z listy zakupów wszystkich tych, którzy grę kupili. Żadna z osób, która grę miała nie będzie w stanie już jej sobie nigdy pobrać, nawet na urządzenia, które umożliwiają jej uruchomienie. Kupiłeś, miałeś, nie masz. Welcome to the digital distribution age :P
[#33] Re: Gra Gorky 17 ukończona

@michalmarek77, post #28

Powolutku ... ale to moja kolekcja !?! a nie doktorka.

PS.
Za grę są odpowiedzialni Frank Menzel oraz Thomas Claus z Entwickler-x.

Co piszą ciekawego o swojej pracy przy Gorky 17:

--- Copy & Paste ---
link

For our limited Userbase it is not easy to make a lower price, also the production of the discs and the AmigaShops part have to be calculated. Also the Steam price is currently an offer, tomorrow 5 euros again (ok, also far from 35,- but 1 or two more users there ;) )
And many month of coding and optimizing that it runs of our devices (the code base was terrible and not really aimed for our eco system ;) ).

UAE: Does not much sense if you can get it on the host system.. but it does not run yet, low gfx memory is a problem, also decoding of sound and much more. But Frank is trying to get the needed ressources more down in future. Currently runs well on X1000, Sam460, Sam440, AmigaOne XE, MicroAOne...

@Gorky17: I am glad that it is finished, it was much work to get it run as it runs now. And also if it is a decade to late it is a little pearl, it would be a shame to not bring out.... now looking forward to what other games have to published ;)

--- End ---
[#34] Re: Gra Gorky 17 ukończona

@Amig_OS, post #33

To w takim razie przepraszam i gratuluję fajnej kolekcji :)
[#35] Re: Gra Gorky 17 ukończona

@MDW, post #31

Ja wprost przeciwnie - lubię otaczać się ładnymi przedmiotami. Może dlatego, że pierwsze co pamiętam w kontakcie z komputerem to było prześliczne pudełko z Commodore 64 w środku i pachnący styropian. Potem dostrajanie telewizora by odebrał sygnał z komputera. Następnie kursor zachęty i różne przepiękne kolory do wyboru. Nieco później język Basic. Te wrażenia są wciąż żywe, pamiętam je do dziś.

Prócz tego wersje elektroniczne są ciężkie do sprzedawania w tym sensie, że coś co sprzedaję fizycznie "nie istnieje". Oczywiście sam transfer wersji elektronicznej jest błyskawiczny i wygodny. Osobiście jednak mam ciut dość tych wszystkich serwisów gdzie trzeba się logować, zapamiętywania haseł itd.

Urządzenia typu tablet też są nie dla mnie - czekam aż wreszcie wymyślą jakiś wygodny sposób w komunikacji z takimi urządzeniami. Na razie wszelakie systemy komunikacji są dalekie od doskonałości.

Czekam również jak zunifikują strony internetowe. Obecnie każdy serwis ma swój własny wystrój i graficzny interfejs użytkownika. Korzystanie z nich przez to jest utrudnione - trzeba uczyć się na nowo obsługi każdego serwisu. Dlaczego nie jest to tak, jak było na początku istnienia języka HTML, gdzie istniał jeden standard? Było to bardzo wygodne. Nie lubię również w konsekwencji również aplikacji działających w przeglądarkach.

Ot, moje 3 grosze.
[#36] Re: Gra Gorky 17 ukończona

@michalmarek77, post #34

Nie ma sprawy :)

PS.
Dla zainteresowanych:
Gorky 18 (PC) jest dostępny u rosyjskiego dystrybutora gry.
Gorky 18 stanowi autorskie rozwinięcie gry Gorky 17 i jest zrobione przez rosyjskich programistów w ich ojczystym języku (dubbing i napisy).

Tak wygląda oryginał:

CDBox Foto 1

CDBox Foto 2

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2015 21:39:39 przez Amig_OS

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2015 21:40:43 przez Amig_OS
[#37] Re: Gra Gorky 17 ukończona

@michalmarek77, post #32

Wiadomość dobra, jakby nie patrzeć, cena zaskoczeniem raczej nie jest, w naszym światku wszystko jest bardziej "cenne".

Co do przewagi wersji elektronicznej nad pudełkową. Myślę że prawda jak zwykle leży po środku, zgadzam się z MDW że najważniejsza jest sama możliwość pogrania ale chciałbym móc zassać sobie jakieś iso czy coś w ten deseń, żeby w razie czego być wstanie zainstalować na innym sprzęcie, żeby mnie nie wycyckali tak jak zrobiły to z człowiekami banki na Cyprze.
Boję się, że ten świat jest lobbowany w takim kierunku właśnie, że wszystko istnieje ale nie naprawdę, coraz mniej fizycznego pieniądza i ogólnie dóbr rzeczywistych w obiegu powoduje, że wszyscy możemy się pewnego dnia obudzić z ręką w nocniku.
[#38] Re: Gra Gorky 17 ukończona

@michalmarek77, post #32

Kupiłeś, miałeś, nie masz.


Czyli jak? Nie da się zagrać offline? Ja ostatnio kupiłem sobie Tomb Raidera na Allegro. Podczas instalacji okazało się że druga płyta jest uszkodzona. No i całość i tak instalowałem ze Steamu, ponad 9 GB się ciągnęło z netu. Czyli niby kupiłem w pudelku, a i tak mam wersje elektroniczną.
Tak czy inaczej mogę grać offline i nie muszę być podłączony. Mogę sobie nawet zrzucić to na pendrajwa albo na dwie płyty DVD i grac gdzieś w bunkrze bez netu.
O co więc chodzi w tym - "Kupiłeś, miałeś, nie masz"?
[#39] Re: Gra Gorky 17 ukończona

@Hexmage960, post #35

Urządzenia typu tablet też są nie dla mnie


Ja tabletów też nie lubię. Jedyną miniaturowa odmianą tabletu jaką używam to smartfon. Bo ja do tabletu to bym musiał przyłączyć myszkę i klawiaturę oraz dżojpad.
Ostatnio przekonałem się że lepszym rozwiązaniem jest po prostu mniejszy laptop z prawdziwą klawiaturą i myszką USB. OK
[#40] Re: Gra Gorky 17 ukończona

@Ferin, post #37

ale chciałbym móc zassać sobie jakieś iso czy coś w ten deseń, żeby w razie czego być wstanie zainstalować na innym sprzęcie


Nie znam się na Apple Store, ale na Steam jest tak, ze to co pobierzesz na jednym komputerze, to możesz w to zagrać na innym. Nie trzeba ściągać od nowa i gra działa także offline.
[#41] Re: Gra Gorky 17 ukończona

@Andrzej Drozd, post #38

OT

Andrzeju, nie rozumiem jak możesz mieć problem ze zrozumieniem treści mojej wypowiedzi.
No ale skoro masz jakiś kłopot to tu jest pospieszne rozwinięcie tematu.
[#42] Re: Gra Gorky 17 ukończona

@MDW, post #31

Super epoka, płacisz więcej niż kiedyś gry z jednego źródła bo tylko od wydawcy. Cena spadnie jak mu się zechce. Gier nie kupujesz bynajmniej nie na steam czy blizzard. Wypożyczasz.
Zajefajna era, więcej takich z Twoim upodoabniem to wszystko zejdzie na psy. Będziesz dostawał gry po kawałku beż mozliwości pobrania w całości. Myślę , że się doczekasz tych czasów
[#43] Re: Gra Gorky 17 ukończona

@michalmarek77, post #32

Ale ja nie mam na myśli gier w chmurze czy na serwerze producenta/dystrybutora. Chodzi mi o dystrybucję w postaci plików. Jeżeli kupiłeś grę w AppStore i teraz producent ją wycofał ze sklepu to wrzuć sobie ten plik do iTunes i pacnij "synchronizuj". Zainstaluje się i będzie działała na urządzeniu. Tylko te pliki trzeba mieć. Nawet jak ich sobie nie zachowałeś to rzuć okiem na backupy TimeMachine - przez jakiś czas jeszcze tam są. Wyciągnij sobie.

Poza tym taka np. książka w postaci cyfrowej jest nie tylko wygodniejsza ale i trwalsza. Jestem fanem backupowania więc coś takiego jak awaria dysku mi nie szkodzi. A te wszystkie niebackupowalne fizyczne nośniki są strasznie podatne na zniszczenia.

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2015 17:22:50 przez MDW
[#44] Re: Gra Gorky 17 ukończona

@Iceman, post #42

Do kina też chodzisz i kopii filmu na własność nie dostajesz po kupnie biletu.
[#45] Re: Gra Gorky 17 ukończona

@MDW, post #44

Całkowicie błędny argument. Serio MDW? Nie kojarzę by wizyta w kinie miała mieć coś wspólnego z kupowanie czegokolwiek na własność. Skadinad z bibliotek kiedyś korzystałem i jakoś nie przeszkadzało mi to w nabywaniu książek :P
A o dystrybucji cyfrowej jest wątek w Hyde parku, tam możemy podywagowac - tu juz za dużo tych pierdół :)
[#46] Re: Gra Gorky 17 ukończona

@MDW, post #43

Sporo ludzi niewiele kupuje i czas im stanął w miejscu. Co mają ebooki , które też są wydawane fizycznie do gier? Ebook czy muzykę musisz mieć możliwość odsłuchania w dowolnym miejscu. Grę owszem czy filmy z chmury, ale tam gdzie jest net. Przyszłość dogoni i to pierwsze bez obaw. Ci padlinożercy tylko dążą do usunięcia fizycznego nośnika, by była jedna wysoka cena , która sami sobie ustalą. Dlatego nawet nie czytam o grze nic więcej jeśli to tylko cyfra.
Gorky chętnie kupie, pod warunkiem , że to nie będzie takei chałupnicze wydanie. Przydałoby się napisać do nich by to był big box :)
[#47] Re: Gra Gorky 17 ukończona
Pierwsze dwa szoty...daje jeden.



Ostatnia aktualizacja: 09.10.2015 21:15:46 przez waldiamiga
[#48] Re: Gra Gorky 17 ukończona

@Iceman, post #46

Ale dlaczego od razu "z chmury"? Chmura nie ma tu nic do rzeczy. Ja jestem za kupowaniem w sieci na własność plików. Po prostu nie chcę: przesyłek, pudełek, papierowych instrukcji, fizycznych, awaryjnych nośników. Nie są mi te fizyczne elementy potrzebne, bo i tak je od razu wyrzucam, a tylko niepotrzebnie zwiększają koszt produkcji i zajmują miejsce na półce w mieszkaniu. Dzisiaj i tak prawie każda gra dostaje aktualizacje i to co tam siedzi na takiej płycie jest często bezużyteczne bez aktualizacji. Chcę KUPIĆ i MIEĆ plik: gry, filmu, muzyki, książki. To mi najbardziej odpowiada. Jestem fanatykiem backupowania więc nie grozi mi utrata takiego pliku. Jest on na moich dyskach znacznie bezpieczniejszy niż na awaryjnej dyskietce czy płycie CD/DVD.

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2015 21:43:55 przez MDW
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem