Komentowana treść: Shadow of the Beast - wersja dla PS4 z emulacją amigowego oryginału
[#1] Re: Shadow of the Beast - wersja dla PS4 z emulacją amigowego oryginału
Link do poprawy
[#2] Re: Shadow of the Beast - wersja dla PS4 z emulacją amigowego oryginału
Nie jestem pewien czy od razu wersja Amigowa jest dostępna czy nie trzeba jej właśnie odblokować grając. Dodatkowo w grze będzie także cały amigowy soundtrack, który będzie można podlozyc pod remake i grać w odświeżona wersje z oryginalną muzyka. Byle do 17-V-2015.
[#3] Re: Shadow of the Beast - wersja dla PS4 z emulacją amigowego oryginału

@michalmarek77, post #2

As fans of the original, we wanted to make sure that we did everything we could to give new players that same experience that inspired us. To that end we’ve implemented a full emulation of the original game as an unlockable bonus! So you get the entire original game playable on your PS4 included within the new Shadow of the Beast!
[#4] Re: Shadow of the Beast - wersja dla PS4 z emulacją amigowego oryginału

@mailman, post #3

No właśnie "unlockable bonus". Z reguły oznacza to fakt, iż należy takowy odblokować przez jakieś czynności w grach. Cytat moich wątpliwości nie rozwiewa :) Tak czy inaczej - amigowe SotB jest w remake-u i to jest najważniejsze.
[#5] Re: Shadow of the Beast - wersja dla PS4 z emulacją amigowego oryginału

@michalmarek77, post #4

Racja, mój błąd. Poprawiłem.
[#6] Re: Shadow of the Beast - wersja dla PS4 z emulacją amigowego oryginału
Z uwagi na wysoki poziom trudności oryginału, gra będzie wyposażona w możliwość włączenia trybu z nieograniczoną liczbą wcieleń oraz innymi "ułatwiaczami".

Ale jak to? Dzisiejsi gracze nie dadzą rady oryginalnej wersji bez ułatwień? Paluszki mniej sprawne?
[#7] Re: Shadow of the Beast - wersja dla PS4 z emulacją amigowego oryginału

@PopoCop, post #6

A skończyłeś SotB bez "ułatwień"? Przecież ta gra była przez swą, mocno problematyczną, detekcję kolizji tak spieprzona, że wręcz niemożliwa do skończenia bez ułatwiaczy. Oczywiście, że się dało. Tylko, że przy SotB NESowa Contra była "bułką z masłem". No i zauważ, że w cytacie akcent położony jest na "możliwość".
Inna sprawa, że dziś gry nie są wcale łatwe. Polecam Hard Corps:Uprising, Ori:Blind Forest czy innego Super Meat Boya.
[#8] Re: Shadow of the Beast - wersja dla PS4 z emulacją amigowego oryginału

@PopoCop, post #6

Ale jak to? Dzisiejsi gracze nie dadzą rady oryginalnej wersji bez ułatwień?


Niestety nie.
[#9] Re: Shadow of the Beast - wersja dla PS4 z emulacją amigowego oryginału

@michalmarek77, post #7

Na play-asia.com można zamówić Shadow of the Beast w wersji pudełkowej za 20$. Gra jest na blu-rayu, fizyczne wydanie tylko dla rynków azjatyckich. Gra nie ma region locka i jest dostępna w wersji anglojęzycznej.
[#10] Re: Shadow of the Beast - wersja dla PS4 z emulacją amigowego oryginału

@michalmarek77, post #7

NESowa Contra była bułką z masłem ogólnie ;)
[#11] Re: Shadow of the Beast - wersja dla PS4 z emulacją amigowego oryginału

@GumBoy, post #10

Zwłaszcza jak się wklepało
[#12] Re: Shadow of the Beast - wersja dla PS4 z emulacją amigowego oryginału

@michalmarek77, post #9

Biorę te pudełkowe wydanie !! A ps4 też może se kiedyś kupię :)
[#13] Re: Shadow of the Beast - wersja dla PS4 z emulacją amigowego oryginału

@teo, post #12

[#14] Re: Shadow of the Beast - wersja dla PS4 z emulacją amigowego oryginału

@teo, post #12

Ja biorę samo pudełko!
[#15] Re: Shadow of the Beast - wersja dla PS4 z emulacją amigowego oryginału

@PopoCop, post #14

Może gdyby było z KARTONU to bym się skusił
[#16] Re: Shadow of the Beast - wersja dla PS4 z emulacją amigowego oryginału

@adam_mierzwa, post #15

jest to troche pojechane po tytule....wpada w ucho czlowiek z sentymentu moze kupi ..
Ale czy gra musiala byc wydana az na PS4 ?? Spokojnie by ja uciagnelo PS3 w gorszych rozdzielczosci ..rynek PS3 jest jeszcze chlonny i taki tytul lepiej by sie sprzedawal na dwie platformy ...PS4 nikt nie kupi dla SOTB .. dla Uncharted 4 tak ale dla tej gry nie bardzo.

Milym akcentem jest orginalne podklady i orginalna gra w pakiecie....jednak jesli to ma byc glowna zcheta do zakupu i poprawy sprzedazy konsoli (exlusive PS4) to chyba nie to...
[#17] Re: Shadow of the Beast - wersja dla PS4 z emulacją amigowego oryginału

@AmigaPL, post #16

Ale czy gra musiala byc wydana az na PS4 ?? Spokojnie by ja uciagnelo PS3 w gorszych rozdzielczosci

A w jeszcze gorszej i po kilku cięciach by ja uciągnęła Amiga!

.jednak jesli to ma byc glowna zcheta do zakupu i poprawy sprzedazy konsoli (exlusive PS4) to chyba nie to...

A kto powiedział, że ma to być główna zachęta do zakupu PS4?
[#18] Re: Shadow of the Beast - wersja dla PS4 z emulacją amigowego oryginału

@AmigaPL, post #16

PS4 nie potrzebuje żadnej zachęty do "poprawy jej sprzedaży". Sprzedaje się lepiej niż ktokolwiek mógłby sobie wyobrazić.
SotB to żadna jazda na sentymentach. Seria, dziś jest praktycznie nieznana i ma niemal zerową wartość marketingową. Gra powstała, bo jej twórca jest pasjonatem oryginału i to dla niego cholernie ważna gra. A że Sony jest właścicielem SotB, nic nie stało na przeszkodzie by tej gry nie zrobić. Wątpliwe by Sony liczyło na jakiś spory sukces ze strony gry - gdyby tak było jej premiera nie powinna mieć miejsca tydzień po wydaniu U4. Sony nie pierwszy raz wydaje niszowe, ryzykowne marketingowo gry, tylko po to by zdywersyfikować swoje portfolio gier first/third party.
[#19] Re: Shadow of the Beast - wersja dla PS4 z emulacją amigowego oryginału

@GumBoy, post #17

PS4 nie jest pelnym produktem dla mnie .. skoro na jesien ma wejsc PS4.5 z obsluga formatu 4K w grach .. jako posiadacz takowego telewizora Sony chcialbym go w koncu w pelni wykorzystać.

Dlatego PS4 nie jest targetem dla mnie tym bardziej że aby pograć w swietne tytuły z PS3 należy ja po prostu mieć...brak kompatybilnosci to spory minus.

Gdy wyjdzie kolejna generacja wspierajaca format 4K na pewno zakupie takową konsole.

a w Shadow of the Beast wole zagrac na Amidze i mowie to calkowicie serio..
nowa gra nie bedzie lepsza od seri Gods of war .. ktore de facto mam na PS3
[#20] Re: Shadow of the Beast - wersja dla PS4 z emulacją amigowego oryginału

@AmigaPL, post #19

Nie odpowiadziałeś na moje pytanie.
[#21] Re: Shadow of the Beast - wersja dla PS4 z emulacją amigowego oryginału

@GumBoy, post #20

odpowiadam

nigdzie przy zadnym exlusive nie jest napisne

jednak jesli bylysniesz inteligencja zobaczysz korelacje miedzy "exlusive" a maszyna na ktorej tylko i wylacznie mozesz SOTB odpalic ...

chcesz zagrac ...kupuj
[#22] Re: Shadow of the Beast - wersja dla PS4 z emulacją amigowego oryginału

@AmigaPL, post #21

OK, jeśli schodzisz na dywagacje o inteligencji rozmówcy, to ja odpadam.
[#23] Re: Shadow of the Beast - wersja dla PS4 z emulacją amigowego oryginału

@GumBoy, post #22

w zaden sposob nie chcialem ci uwlaczac....bo nie do tego zmierzam nie znajac Ciebie

na innym sprzecie niz PS4 nie odpalisz gry z watku stad zakup (jesli nie masz)

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2016 14:11:12 przez AmigaPL
[#24] Re: Shadow of the Beast - wersja dla PS4 z emulacją amigowego oryginału

@AmigaPL, post #23

Bardziej mnie interesowało stwierdzenie, że to GŁÓWNY powód do zakupu ma być i zastanawiałem się kto tak powiedział, bo nigdzie tak tej gry nie promowano. Bardziej bym to traktował jako kaprys i smaczek dla określonego grona posiadaczy PS4 (bo nawet nie dla wszystkich).
[#25] Re: Shadow of the Beast - wersja dla PS4 z emulacją amigowego oryginału

@GumBoy, post #24

masz racje .. promowana gra do zakupu to Uncharted 4 sprzedawana od razu z konsola ..a wczesniej wiedzmin 3
[#26] Re: Shadow of the Beast - wersja dla PS4 z emulacją amigowego oryginału

@AmigaPL, post #25

Na przykład, choć było też kilka innych. Shadow of the Beast natomiast nigdy w taki sposób promowana nie była.
[#27] Re: Shadow of the Beast - wersja dla PS4 z emulacją amigowego oryginału

@GumBoy, post #26

chyba ze na PPA :)))
[#28] Re: Shadow of the Beast - wersja dla PS4 z emulacją amigowego oryginału

@michalmarek77, post #7

Czemu tak psioczysz na tą grę ? W mojej opinii, jak i wielu innych osób gra jest prawdziwym fenomenem. Grafika, muzyka, grywalność - wszystko na bardzo wysokim poziomie.
[#29] Re: Shadow of the Beast - wersja dla PS4 z emulacją amigowego oryginału

@Hubez, post #28

Ta gra była i nadal jest fenomenem audiowizualnym. Grą dobrą nie była nigdy. To nie "psioczenie" tylko stwierdzenie faktu. Nie przeszkadza mi to nic a nic w jej uwielbianiu.
[#30] Re: Shadow of the Beast - wersja dla PS4 z emulacją amigowego oryginału

@michalmarek77, post #29

No i są już pierwsze recenzje :)

Nie licząć recenzji Polygonu (który i tak nie jest przez nikogo już od dawna poważnie taktowany, a sam autor kiedyś "popisał" się swym tekstem o Nier), jest całkiem nieźle :)
Gra rządzić będzie już od jutra!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem