Komentowana treść: AMICast - odcinek #12
[#31] Re: AMICast - odcinek #12

@michalmarek77, post #28

dzisiejszy Windows, z jego przyjaznoscia użytkownikowi

Tekst miesiąca.
[#32] Re: AMICast - odcinek #12

@Krashan, post #31

Oby tylko miesiąca.
[#33] Re: AMICast - odcinek #12

@Krashan, post #31

dzisiejszy Windows, z jego przyjaznoscia użytkownikowi

Tekst miesiąca.


No a te:

W przypadku Windowsa trudno mówić o jakiejkolwiek wizji. To bagno powstało bez planu i jest "rozwijane" bez planu.


Linux jest jak twór Frankensteina plus wiadro kosmetyków


Przecież to wątek fundamentalistów systemowych szeroki uśmiech
Od jednej skrajności w drugą.

A przecież nawet jakby stworzyć system z wybranymi najlepszymi cechami każdego innego systemu, to zapewne nie zadowoli nawet połowy userów.
.
[#34] Re: AMICast - odcinek #12

@rePeter, post #33

Ja tkwię w JEDNEJ skrajności od 25 lat. Nigdy nie powiedziałem ani jednego dobrego słowa o którejkolwiek wersji Windows, DOS, MS Office. To zakały całego komputerowego świata i wstyd dla calej ludzkości.
[#35] Re: AMICast - odcinek #12

@MDW, post #34

Ja tkwię w JEDNEJ skrajności od 25 lat


Ciężki przypadek
.
[#36] Re: AMICast - odcinek #12

@MDW, post #34

Niechęć do Windows, która IMO dziwna jest, jakoś jeszcze rozumiem. Ale do Ms Office??? No sorry, ten nudny do bólu pakiet (niestety?) jest najlepszy na rynku. Lubić go nie sposób bo to tylko narzędzie, z którego się korzysta, ale by mieć to za coś "kiepskiego"?
[#37] Re: AMICast - odcinek #12

@michalmarek77, post #36

Jest okropny. Zresztą cała jego konkurencja też się specjalnie nie popisuje. Generalnie osiągnięcia ludzkości w dziedzinie oprogramowania biurowego są wyjątkowo żałosne.

Cieszę się, że moje hobby i praca nie zmuszają mnie do nadmiernego korzystania z oprogramowania biurowego i sporadyczne przypadki mogę załatwić jakimiś darmowymi i/lub webowymi rozwiązaniami.

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2016 14:07:30 przez MDW
[#38] Re: AMICast - odcinek #12

@MDW, post #37

Mnie do dziś brakuje w PC wycinania tekstu "kolumnami", takiego jak w Cedzie.
[#39] Re: AMICast - odcinek #12

@ZbyniuR, post #38

Mnie do dziś brakuje w PC wycinania tekstu "kolumnami",


A zerkasz czasami w instrukcję albo przynajmniej w menu? ;)

Kurcze tak narzekacie, a świat oprogramowania jest dziś po prostu piękny.
Kilka systemów do wyboru, niektóre skroisz na własne potrzeby tak jak lubisz, do tego masa użytków i "rozrywków". A oprócz, genialne międzyplatformowe frameworki, jak czegoś brakuje to siadaj i dopisz jeden z drugim OK

W samym amiświecie też masz kilka wariantów do wyboru.
.
[#40] Re: AMICast - odcinek #12

@michalmarek77, post #36

Hehe, na PPA nie ma co tlumaczyc takich spraw.Wlasnie dlatego tu zagladam, ze jest tu czysta abstrakcja i oderwanie od swiata realnego
[#41] Re: AMICast - odcinek #12

@michalmarek77, post #36

Nie no, świetnie Panowie, cieszę się, że Was jara MS Word, ale czy koniecznie swoje fascynacje zawodowe musicie przenosić na amigowy portal?
[#42] Re: AMICast - odcinek #12

@rePeter, post #39

No własnie ja odnoszę wrażenie, że tych frameworków w amigowym świecie jest nieco za mało, albo za mało szukałem. Chyba, że się mylę?
[#43] Re: AMICast - odcinek #12

@Mir3k, post #42

Rozmowa zeszła na różne platformy, więc zdanie o frameworkach dotyczyło marudzenia na jakość wszelakiego oprogramowania.
Natomiast jeśli chodzi o środowisko amigowe, miałem na myśli różnorodność wyboru OS i sprzętu, jak na taki mikro światek. Dla pasjonata żyć nie umierać
.



Ostatnia aktualizacja: 23.05.2016 19:12:22 przez rePeter
[#44] Re: AMICast - odcinek #12

@Krashan, post #31

"Szybki i wydajny", łapie się na kolejny miesiąc :P
[#45] Re: AMICast - odcinek #12
Genialny wywiad szeroki uśmiech OK
[#46] Re: AMICast - odcinek #12

@mschulz, post #45

Pamiętaj, że jest kolej na Ciebie też. ;)
[#47] Re: AMICast - odcinek #12

@radzik, post #46

Ano, tylko musimy sie czasowo zgrac ;)
[#48] Re: AMICast - odcinek #12

@mschulz, post #47

No to się zgadamy. Kiedyś musi się udać.
[#49] Re: AMICast - odcinek #12

@radzik, post #48

Jak już jesteśmy w temacie osób do "odpytania", to ja proponowałbym wywiad z kimś "z drugiej strony barykady", np. panem Arturem Grallą - aktywnym amigowcem i programistą, lub panem Piotrem Szymańskim - aktywnym amigowcem, graczem, autorem tekstów.

Są to bardzo ciekawe osoby. Dzielę ich pasję do Amigi i chętnie poznam ich opinie na różne tematy. Wywiady oczywiście mogą być w formie tekstowej, a nie podcastu.

Ja już mam pytania w razie czego przygotowane.

Warto też dostać się do osób z oryginalnego teamu programistów Commodore Amiga Technical Support, jak Carolyn Sheppner. Albo lepiej: Carl Sassenrath!

I bardzo bym prosił o wersję tekstową podcastów po angielsku!

Nagonka na Commodore nie powinna przyćmić zdrowego rozsądku i poznania sytuacji z drugiej strony. Czasami zapomina się, że nie każdy człowiek musi odnieść spektakularny sukces. Zresztą, żeby odnieść sukces trzeba wiedzieć co to jest porażka i umieć przegrywać.

Zacytuję słowa z książki Diuna autorstwa Franka Herberta, które dobrze obrazują co mam na myśli:

"Próba pojęcia Muad'Diba bez zrozumienia jego śmiertelnych wrogów, Harkonnenów, podobna jest do próby zobaczenia prawdy bez znajomości fałszu. Podobna jest do próby zobaczenia światła bez poznania ciemności. To niemożliwe."
[#50] Re: AMICast - odcinek #12

@waldiamiga, post #7

Mi pasuje to, że Radzik dał czas dla swego gościa. Jim mówił ciekawie i miło się słuchało.

Angielski Radzika z kolei kłuje mnie w uszy. Jego maniera zadawania 4 pytań jednocześnie też.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem