Komentowana treść: Nowa karta graficzna do Amigi dostępna w regularnej sprzedaży!
[#31] Re: Nowa karta graficzna do Amigi dostępna w regularnej sprzedaży!

@wali7, post #30

Mi w 24bit w tych kartach pixelclock pod P96 dawał się ustawić tylko do 30MHz.
Przy 648x480 daje to max odświeżanie 71Hz (poziomo 37kHz).
Ale jak napisałem nawet GD5446 z PicassoIV miał w 16/24bit pixelclock niecałe 86MHz.
S3Trio i Virge (CV64 i CV64/3D) w 24bit mają pixelclock 54,5MHz czyli max jaki wyciągniesz z tych kart to 82Hz w 800x600.
W 16Bit obie karty mają pixelClock 85MHz czyli jak PicassoIV.

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2016 00:49:06 przez lekarz_med
[#32] Re: Nowa karta graficzna do Amigi dostępna w regularnej sprzedaży!

@lekarz_med, post #26

Ja mam cgx i pewnie stąd taka różnica w writepixel,dodatkowo w toolsach cgx można to przyśpieszyć.
[#33] Re: Nowa karta graficzna do Amigi dostępna w regularnej sprzedaży!

@wali7, post #7

Ja robię te karty, mam trochę płytek drukowanych na stanie. Niestety, mam bardzo dużo zajęć dodatkowych (a raczej głównych, bo z czegoś trzeba żyć) i powoli dosyć to idzie...


Z tego co widzę, grzebanie amigowego hardware to też może być całkiem niezły sposób na życie, patrząc chociażby po kolejkach na wampiry, może czas się przebranżowić Wali? ;)
[#34] Re: Nowa karta graficzna do Amigi dostępna w regularnej sprzedaży!

@pamp3rs, post #33

Rynek jest, problem w tym, że szybko się nasyca i trzeba kombinować nowe rzeczy.
[#35] Re: Nowa karta graficzna do Amigi dostępna w regularnej sprzedaży!

@pamp3rs, post #33

Jak napisał arti - rynek jest, tyle że płytki. Takich kart zrobisz i sprzedasz może i setkę, ale potem koniec, trzeba szukać innego produktu, nie wyżyjesz z tego. A taki Vampir to rzeczywiście cieszy się dużym zainteresowaniem, ale niewykluczone, że niedługo ktoś zrobi podobny produkt np. Wiedźmak 600 i potencjalna ilość sprzedanych egzemplarzy szybko spadnie.
Tutaj tylko masówka uprawiana przez Jensa może się udać, ale to wymaga skoku na głęboką wodę. Zwalniasz się z roboty, bierzesz kredyt, kupujesz maszyny i takie tam. :) I klepiesz karty póki masz z czego.
Wszyscy inni właściwie uprawiają swoje hobby lutując wieczorami, po godzinach. Ja też.
Ale karta jest fajna. Może dzisiaj wieczorem uda mi się wygospodarować trochę czasu i polutuję to i owo.

Tak na marginesie, to zastanawiam się, czy możliwe byłoby zrobienie (możliwe na pewno jest, raczej chodzi o pytanie, na ile byłoby skomplikowane) ZorroIII do takiego GBA1000... gdyby dorwać takiego SuperBustera, wpiąć to tak jak trzeba do magistrali systemowej.... to może byśmy mieli ZorroIII? I wtedy zastanowić się, na ile byłoby możliwe przerobienie tej karty tak, aby chodziła w ZIII.
Albo jeszcze inaczej, zaimplementować w takiej GBA1000 mostek PCI.
Z tym, że to sztuka dla sztuki, nie wierzę w opłacalność tego rodzaju pracy rozwojowej i ew. produkcji takiego cuda (wiem ile kosztuje zrobienie obecnego GBA1000).
[#36] Re: Nowa karta graficzna do Amigi dostępna w regularnej sprzedaży!

@wali7, post #35

Zorro III jest duuuuzo trudniejsze w implementacji. w zasadzie musialbys zaprogramwoac uklad ktory zastepuje super bustera. Skomplikowalo by to tez budowe samej karty graficznej. Pytanie dlaczego nie Fast Zorro II ?? Sadze ze te 9MB/s tez dalo by solidnego kopa wzgledem starego Zorro II.
[#37] Re: Nowa karta graficzna do Amigi dostępna w regularnej sprzedaży!

@wali7, post #35

Ja ilekroć czytam o Waszych sukcesach polegających na zaprojektowaniu, tudzież uruchomieniu jakiegoś urządzenia, zastanawiam się, dlaczego nie pojawi się nikt, kto by to wszystko zgrał w czasie i przestrzeni, następstwem czego mogłoby być zmaterializowanie się marzeń amigowców o nowszej wersji Amigi by Commodore (czyli klasyka)? Nowa płyta główna z Zorro III/PCI, FastaATA, slot na kartę procesora itd. Projekty takie jak ten są fajne i pokazują, że Amiga (mimo szacunku dla klawiaturo-komputerów) powinna być w jakiejś budzie, żeby można bez problemu wsadzić dodatkowe karty itd.
Może pojawi się jakiś Midas, który wyczaruje nam nowego klasyka, zamiast nakładki. Wolę nowe Mini ONE, niż silnik z tegoż wsadzony w budę fury pana Fasoli.
[#38] Re: Nowa karta graficzna do Amigi dostępna w regularnej sprzedaży!

@KM, post #37

GBA jest czymś takim właśnie.
[#39] Re: Nowa karta graficzna do Amigi dostępna w regularnej sprzedaży!

@_arti, post #38

Moim zdaniem nie do końca. Przecież pod koniec lat 90. pojawiły się projekty jak chociażby wspomniana FastAta, która dawała kopa Amidze, bo pozwalała używać normalnych dysków, a nie zabytków. Jeżeli Zorro III jest lepsze niż II, to po co się cofać. Rozumiem projekt hobbystyczny, nie rozumiem, że właściciel praw do schedy po Amidze, nie próbuje nic z tym zrobić. Pewnie czeka, aż ktoś zrobi za niego, a on wyciągnie łapę po kasę.
[#40] Re: Nowa karta graficzna do Amigi dostępna w regularnej sprzedaży!

@KM, post #39

Bo zorro3 jest bardziej skomplikowane, ale można by spróbować skorzystać z elboxowego Fastzorro2
[#41] Re: Nowa karta graficzna do Amigi dostępna w regularnej sprzedaży!

@lekarz_med, post #20

Zrobiłem testy, u mnie na GBA1000 z 68060 50 MHz karta Picasso II++ osiąga w 640x480x16 bit wynik 104000. Trzeba pamiętać, że to idzie w trybie ZorroII, dla porównania program SysSpeed podaje, że PicassoIV w A2000 z 68060 50 MHz wyciąga zaledwie 80000. Trzeba tutaj pamiętać, że test WritePixel testuje właściwie przepustowość magistrali łączącej pamięć karty z CPU, prędkość chipsetu graficznego ma tu niewielkie znaczenie.
Z innych ciekawych wyników, to ReadFastL mam 53 MB/s a test LhaCrunch na poziomie 1,65 s.
[#42] Re: Nowa karta graficzna do Amigi dostępna w regularnej sprzedaży!

@wali7, post #41

Bardzo ładne wyniki jak na Zorro II ok, racja
[#43] Re: Nowa karta graficzna do Amigi dostępna w regularnej sprzedaży!

@wali7, post #41

Test WritePixel jest slabym testem. Mocno zalezy od procesora (przeslanie jednego piksela na raz to dosyc skomplikowany proces). Powinno byc cos co pcha duza ilosc danych. Np zaalokowanie bitmapy na karcie, pobranie adresu pamieci i po prostu CopyMem(Quick). Duzo bardziej wiarygodne.
[#44] Re: Nowa karta graficzna do Amigi dostępna w regularnej sprzedaży!

@BULI, post #42

PicassoII, która też przecież chodzi na Zorro II osiąga ok 134400 więc chyba nie ma się czym zachwycać.
Bardzo duży wpływ na wyniki SysSpeed ma użyta wersja systemu i sterowników więc porównywanie wyników z różnych modułów tak średnio pokazuje co jest lepsze.
U mnie przy testach tej samej karty, na tym samym komputerze i systemie różnice w wynikach przy użyciu P96 i CGX4 były ok15-20%. Zazwyczaj na korzyść P96 dlatego ostatecznie użyłem tego pakietu.

@Wali wysłałem Ci na maila wyniki swoich pomiarów.
[#45] Re: Nowa karta graficzna do Amigi dostępna w regularnej sprzedaży!

@lekarz_med, post #44

PicassoII, która też przecież chodzi na Zorro II osiąga ok 134400 więc chyba nie ma się czym zachwycać.


Ja kojarzyłem wyniki około 10000k na A4000 z Picasso II, ale to było na procesorze 030, a tu w sumie jedzie przez 060 ok, racja
[#46] Re: Nowa karta graficzna do Amigi dostępna w regularnej sprzedaży!

@lekarz_med, post #44

Tak, otrzymałem, wielkie dzięki. Spróbuję coś wymyślić.
Może wieczorem uda mi się zrobić komplet pomiarów dla PicassoII++ to bym je tutaj wkleił.
Jeśli chodzi o moje doświadczenia z kartami w Ami, to miałem EGS Spectrum w A1200 z 68040 z PPC (Blizzard) w A1200, Picasso II w A1200 z 68040 40 MHz (Apollo), oraz CyberVision 64 w A4000 z 040 (A3640). No i teraz Picasso II++ w GBA1000 z 68060, i tak zupełnie subiektywnie, to ostatnia konfiguracja wydaje się chodzić najsprawniej. Może to kwestia lepszego CPU i szybkiego dostępu do RAM, nie wiem. Wrażenie sprawia fajne.
Przeglądnąłem teraz mój filmik sprzed roku, gdzie można obejrzeć to w działaniu, wydaje mi się, że teraz mam zauważalnie szybciej - zamontowałem jakieś łatki systemowe (chyba MCP, muszę sprawdzić) i system dostał wyraźnego speeda. Spróbuję wieczorem nakręcić filmik i wrzucić na youtube.
Tymczasem, jeśli ktoś nie widział, wspomniany filmik "GBA1000 z kartą graficzną i 68060 w działaniu". Ten sprzed roku.

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2016 13:38:00 przez wali7
[#47] Re: Nowa karta graficzna do Amigi dostępna w regularnej sprzedaży!

@wali7, post #7

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem