Komentowana treść: AmiWigilia YouTube - odcinek #2
[#1] Re: AmiWigilia YouTube - odcinek #2
Ja jakoś podnietki związanej z Amigalive nie czuję. To przecież tylko nakładka na bardzo przyjazny FS-UAE, który odwala całą robotę i to dosyć koślawa.. Coś pominąłem?

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2016 21:31:36 przez Sokok
[#2] Re: AmiWigilia YouTube - odcinek #2

@Sokok, post #1

Pominąłeś to, że niektórzy lubią się podniecać inaczej niż ty.
A ja np. lubię grać w stare gry na Amidze i na PSX.OK
Jednak podniecenie, moim zdaniem to góry! A co TY CZUJESZ?
[#3] Re: AmiWigilia YouTube - odcinek #2

@Andrzej Drozd, post #2

Nie o to mi chodzi.. Cała funkcjonalność jest po stronie FS-UAE, nie rozumiem po co powstało Amigalive.
[#4] Re: AmiWigilia YouTube - odcinek #2

@Sokok, post #3

Jest to nakładka, która konfiguruje wszystko automatycznie.
[#5] Re: AmiWigilia YouTube - odcinek #2

@radzik, post #4

Tylko, że z tego co wiem FS-UAE również oferuje przyjazny interfejs w tym celu.
[#6] Re: AmiWigilia YouTube - odcinek #2
A mnie się podobało. Zobaczyłem na żywo jak łatwo pograć przez sieć w klasyczne tytuły na Amidze.
Fajna opcja- tylko te przycięcia
[#7] Re: AmiWigilia YouTube - odcinek #2

@Sokok, post #5

Nie, bo multiplayer wymaga ręcznego wklepywania komend. Amigalive robi to za nas.
[#8] Re: AmiWigilia YouTube - odcinek #2

@radzik, post #7

Hm, aż kiedyś sprawdzę.
[#9] Re: AmiWigilia YouTube - odcinek #2

@radzik, post #7

https://fs-uae.net/launcher-net-play

Nigga, plx.. Te "komendy" są tak prostackie jak te z IRC-a. Trzeba być kompletną amebą, żeby tego nie ogarniać.
[#10] Re: AmiWigilia YouTube - odcinek #2

@Sokok, post #9

Jest już 3 odcinek a w nim... rozpakowywanie AmigaOne X5000.
[#11] Re: AmiWigilia YouTube - odcinek #2

@Leon, post #10

Widziałem! Straszny, czarny kloc! Czekam aż odpali. Jak będzie głośno jak przy starcie samolotu to na pewno to skomentuje.
[#12] Re: AmiWigilia YouTube - odcinek #2

@Sokok, post #11

Ano. Pod względem designu. Cholernie paskudny komputer, który bardziej przypomina szpetna skrzynie z biura, która stawia się tak by jej nie widzieć niż cos co warto by postawić w domu. Nudne, brzydkie, olbrzymie czarne pudlo...
[#13] Re: AmiWigilia YouTube - odcinek #2

@michalmarek77, post #12

No przecież większość pecetów, których używacie na codzień tak wygląda. Blaszane, huczące pudła rodem z końca lat 90.
Ale zgadzam się, że mogłoby to być nieco zgrabniejsze. Nawet kosztem ograniczonych możliwości rozbudowy (z których i tak pewnie nigdy bym nie skorzystał).

A jeżeli chodzi o komputery do klasycznego biura to nigdy nie rozumiałem dlaczego one mają te ogromne pudła. Przecież to powinny być maszyny wielkości MacMini albo wręcz schowane w monitorze. Tego nikt nie rozbudowuje, nie modyfikuje. Byle dało się zmienić dysk i ewentualnie dołożyć RAMu (ale i to niekoniecznie). Prawdę mówiąc to mógłby być mocny smartfon z większą ilością RAMu, połączony z monitorem, fizyczną klawiaturą i myszą.

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2016 17:17:49 przez MDW
[#14] Re: AmiWigilia YouTube - odcinek #2

@MDW, post #13

No dziś juz tak jest - są albo małe albo all in one. No i bez przesady MDW - wystarczy popatrzeć na Apple. Ich forma jest przykładem na to, że technologia może być zarazem zgrabna, śliczna i użyteczna (nawet ich kobyly mają świetny wyglad).
No sorry jakbym był laikiem i zobaczył gdzieś to paskudne czarne pudlo i Maca mini obok - zainteresowanym się tym drugim. Oczu nie oszukasz :)
[#15] Re: AmiWigilia YouTube - odcinek #2

@MDW, post #13

Ale przecież już od dawna komputery biurowe są minimalizowane Gdzieś od ery C2D znając życie to nawet i wcześniej.

[#16] Re: AmiWigilia YouTube - odcinek #2

@Leon, post #10

Radzik nie jest podniecony otwierając pudełko.
[#17] Re: AmiWigilia YouTube - odcinek #2

@TechNineWonder, post #15

Faktycznie coś takiego gdzieś widziałem. Chociaż i tak uważam, że ten trzeci jest z 5 razy za duży. Ile razy rzucę okiem na smartfon czy tablet to mi się śmiać chce gdy widzę takie rozwiązania. Mówię TYLKO o prostych biurowych albo domowych zastosowaniach. Nie dotyczy to stacji roboczych albo kosmicznych maszyn do grania w dzisiejsze gry.
[#18] Re: AmiWigilia YouTube - odcinek #2

@michalmarek77, post #14

Pomimo tego, że od lat jestem gorącym zwolennikiem rozwiązań Apple to prawdę mówiąc mam w nosie ich wygląd. Ma to być: zwarte, zgrabne, trwałe (bo używam sprzętu bardzo długo). A fajny wygląd to tylko miły dodatek. Nie ze względu na wygląd tego używam. Gdyby były paskudne, a Win-pecety były piękne to i tak wybrałbym jabłkowe rozwiązania. Ja po prostu nie mam wyboru. To jedyna platforma pozaamigowa, którą rozumiem i którą mogę używać bez silnych środków uspokajających. szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2016 19:33:16 przez MDW
[#19] Re: AmiWigilia YouTube - odcinek #2

@MDW, post #17

Wszystko zależy jakie biuro i jakie zastosowanie ale w niedalekiej przyszłości komputer biurowy to będzie klawiatura i myszka.

Bo wydaje mi się że "Grażyna" z księgowości szybciej piszę na klawiaturze niż stuka na tablecie.

Tak że klawiatura z procesorem i myszka do tego ewentualnie jakieś VR zamiast monitora. I mamy KopRobo przyszłości.


bo używam sprzętu bardzo długo


To dla Apple raczej jesteś pasożyt co nie chce kupić nowego komputera, chociaż Sierra apdejtuje się już na sprzętach z końca 2009 a chyba nie oficjalnie 2008. Co na politykę Apple to dość taki ukłoń w stronę tych co płacą i chcą korzystać przez lata. Bez obrazy z pasożytem to tylko takie porównanie.

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2016 20:05:37 przez TechNineWonder
[#20] Re: AmiWigilia YouTube - odcinek #2

@TechNineWonder, post #19

Bo wydaje mi się że "Grażyna" z księgowości szybciej piszę na klawiaturze niż stuka na tablecie.

Do pracy biurowej oczywiście obowiązkowa jest fizyczne klawiatura. Nawet ja - wielki fan dotykowego ekranu - gdy mam coś dłuższego napisać to wolę fizyczną klawiaturę. O programowaniu już nie wspomnę. szeroki uśmiech

To dla Apple raczej jesteś pasożyt co nie chce kupić nowego komputera

Ja bym bardzo chętnie kupił nowego ale nie ma szans żebym uzbierał taką kwotę. Tym bardziej, że sprzęt kupuję na lata więc to nie może być najsłabszy model czegoś co jest nierozbudowywalne.

Właśnie niedawno wymianiłem swojego MacBooka late 2008 (aluminiowy Core2Duo 2GHz) na MacBooka mid 2012 (i7 2,9 GHz) ze względu na to żeby Sierra chodziła. Nie uznaję sprzętu na który nie mogę zainstalować najnowszego systemu. A model mid 2012 to ostatni model w którym mogę sobie sam dorzucić RAM (do 16GB), wywalić DVD, HDD 750GB wsadzić na miejsce DVD, a na miejsce HDD wsadzić 256GB SSD. Działa świetnie i jeżeli nie nawali to styknie na bardzo długo. Cały sprzęt jest w stanie idelanym (bateria zaledwie 285 cykli) i zapłaciłem za niego (bez SSD) 3500 zł. Poprzedniego MacBooka używałem 7 lat. Nadal jest w stanie idealnym (nie licząc baterii). Też zrobiłem podmiankę HDD na SSD, a HDD na miejsce DVD (a DVD do zewnętrznej obudowy i do szafy) i poszedł dla żony, której 7-letnie Lenovo zupełnie się rozleciało dosłownie z każdej strony. Tym sposobem pozbyłem się z domu ostatniego klocka z Windowsem. Patrzeć na niego już nie mogłem...

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2016 21:15:43 przez MDW
[#21] Re: AmiWigilia YouTube - odcinek #2

@michalmarek77, post #14

To jerst zsykła obudowa produkowana przez Fractal a skoro nie zbankrutowali (jeszcze) to jednak jest jeszcze zbyt na takie obudowy i nie ma co się pastwić jak i tak nie kupisz. szeroki uśmiech
[#22] Re: AmiWigilia YouTube - odcinek #2

@michalmarek77, post #12

Nie jest taki straszny, chociaż piękny też nie jest, ale na pewno nie kojarzy się z obecnymi komputerami biurowymi.

Moim zdaniem podniecenie jest widoczne u Radzika
[#23] Re: AmiWigilia YouTube - odcinek #2

@MDW, post #20

A ja coś czuję, że albo utkniesz ze starymi urządzeniami Apple albo wkrótce będziesz musiał poszukać alternatywy, bo Apple używa ostatnio kretynskich rozwiązań i mało tego zaczęło wypuszczać buble, choćby słynny ostatni macbook, wpadka na wpadce.

Ja kupiłem ostatniego iMaca i to co ci debile opracowali w ramach ładowania myszek to jest po prostu parodia. Nie wiem gdzie ci ludzie mózgi mają. (hint)
[#24] Re: AmiWigilia YouTube - odcinek #2

@Sokok, post #23

Nie bronię, ale takim sposobem chodzi chyba o to żeby kupić Magic Charger...
[#25] Re: AmiWigilia YouTube - odcinek #2

@grxmrx, post #24

Tak, zgadza się, Apple bardzo chce abyśmy wydawali kolejną kasę na stacje dokujące, przejściówki i kabelki..
[#26] Re: AmiWigilia YouTube - odcinek #2

@Sokok, post #23

A ja coś czuję, że albo utkniesz ze starymi urządzeniami Apple

Ale ja właśnie nie utknę, bo ZAWSZE wszystkie moje urządzenia wspierają najnowszy macOS/iOS. Nie musi to być sprzęt z tego roku. Ich urządzenia są długo wspierane. A te przenośne to nawet bardzo długo (jak na dzisiejsze standardy w których smartfon potrafi nigdy nie dostać aktualizacji). Bardzo chętnie bym kupił MacBooka za 10 tysięcy ale ten za 3 tysiące (oczywiście wspierany przez macOS Sierra) i tak jest dużo ponad moje wymagania.

A co do myszki to oni to zrobili specjalnie. Żeby ludzie nie zrobili z MagicMouse2 myszki na kabel gdy się rozładuje (albo w przyszłości jej sprawność drastycznie spadnie). Tylko, że przy normalnym użytkownianiu to nie ma znaczenia. Tam chyba 2-3 minuty ładowania wystarczają na godzinę pracy. Gdy raz na miesiąc podłączysz ją na noc to zawsze będzie ok. Ale żeby nie było - też uważam, że mimo wszystko powinni to rozwiązać inaczej. Przecież można było w elektronice zablokować działanie myszy jest ładowana.
Ja mam pierwszą edycję Magic Mouse - jeszcze na tradycyjne paluszki. Mi te baterie wystarczają na grubo ponad pół roku. Ale ja nie jestem normalnym użytkownikiem, bo mysz włączam tylko gdy używam programów graficznych. szeroki uśmiech Duży TrackPad z wielodotykowymi gestami nie ma sobie równych w zwykłym użytkowaniu (czy np. programowaniu). Poza tym jak komuś nie pasuje MagicMouse to może kupić w Media Markt mysz za 9,99 zł. Jakbym miał stacjonarny sprzęt Apple to na pewno dokupiłbym do niego MagicPad, a nie MagicMouse.

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2016 11:02:52 przez MDW
[#27] Re: AmiWigilia YouTube - odcinek #2

@MDW, post #26

Przy MDW zaczęliście rozmowę o Apple? Będzie offtopic na 100 postów jak nic.
[#28] Re: AmiWigilia YouTube - odcinek #2

@Krashan, post #27

Trochę racja. Ale co zrobić skoro o MorphOSie nikt ostatnio nie chce gadać.
[#29] Re: AmiWigilia YouTube - odcinek #2

@MDW, post #28

Ale co zrobić skoro o MorphOSie nikt ostatnio nie chce gadać.
Bo w tym temacie chyba już nie ma o czym mówić. Z wolna staje się takim Arosem II.
[#30] Re: AmiWigilia YouTube - odcinek #2

@Krashan, post #29

Spoko, to cisza przed burzą. szeroki uśmiech
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem