Komentowana treść: AmiParty XXI - istotne informacje
[#1] Re: AmiParty XXI - istotne informacje
Ou yeah :)
Zasady jasne i klarowne. 4ch i Mch dostarczę :)
[#2] Re: AmiParty XXI - istotne informacje

@AceMan, post #1

A ja będę pierwszym szczęśliwcem, który tego posłucha. No dobra, drugim. Yesss :)
[#3] Re: AmiParty XXI - istotne informacje
O kurcze, ale persony:
"dało się namówić Davida Pleasance i Trevora Dickinsona na przyjazd"


No, no poważnie się robi Panowie, już cały Amigowy Świat zabiega o Was OK
[#4] Re: AmiParty XXI - istotne informacje
Dla organizatorów pokłony
[#5] Re: AmiParty XXI - istotne informacje

@Jenot, post #2

A ja będę pierwszym szczęśliwcem, który tego posłucha. No dobra, drugim. Yesss :)


Wcześniej jeszcze moja mama!
Bez okejki od mamy nie ma releasu. Drop musi być epicki a bit tłusty, jak niedzielny rosołek.
[#6] Re: AmiParty XXI - istotne informacje

@AceMan, post #5

Wcześniej jeszcze moja mama!
Bez okejki od mamy nie ma releasu. Drop musi być epicki a bit tłusty, jak niedzielny rosołek.


OK
[#7] Re: AmiParty XXI - istotne informacje

@AceMan, post #5

Musi być Techno i Duszno :)
[#8] Re: AmiParty XXI - istotne informacje

@AceMan, post #1

A rozmiar pliku zupełnie dowolny?
[#9] Re: AmiParty XXI - istotne informacje

@Jazzcat, post #8

O tyle dowolny, że powinien dać się odpalić na kompotowej maszynie. Mam zaktualizować opis o ilość wolnego miejsca na dyskach/CF? ;)
[#10] Re: AmiParty XXI - istotne informacje

@Jenot, post #9

Może zdecydujecie się na użycie partysystemu do liczenia votek? Jak coś to służymy pomocą.
[#11] Re: AmiParty XXI - istotne informacje

@Fei, post #10

Dzięki Fei, rok temu na Decrunchu rozmawiałem z GumBoyem na temat wuhu - trzeba obadać. W razie czego będę się odzywał.
[#12] Re: AmiParty XXI - istotne informacje
Miksowanie rożnych kategorii w jednym konkursie Wild/Exe Compo, jest dziwne i niezrozumiałe.
Różne prace prezentujące inny gatunek twórczości wymagają rożnych umiejętności, także sprzęty mają swoje ograniczenia i możliwości.
Przypomnijmy Wild/Exe Compo rules: demo, intro, dentro, slideshow, gra itp.) w pliku wykonywalnym lub na bootującej dyskietce/obrazie dyskietki, możliwa do uruchomienia na jednej z maszyn: Amiga 500/ECS/1MB Chip/4MB Fast/HD/kick 1.3 lub 3.1, Amiga 1200/060/WB 3.1, Amiga 4000/060/AmigaOS 3.9, Mac mini/MorphOS 3.x.
[#13] Re: AmiParty XXI - istotne informacje

@rgrg2, post #12

Widzisz sens dzielenia gdy będzie po jednej produkcji na każdą kompotową maszynę? Ludzie na party znają możliwości każdej z platform i myślę że nie będzie problemu z odróżnieniem perełki na a500 od crapu na Morphosa czy odwrotnie. ;)
[#14] Re: AmiParty XXI - istotne informacje

@rgrg2, post #12

Niestety bolączką aktualnie prawie wszystkich imprez scenowych (wyłączając Revision, X czy SV) jest brak prac .exe i łączenie kategorii jest jednym z sensowniejszych rozwiązań. Przy takim połączonym można przecież nagrodzić nie tylko miejsca 1-3, ale dowolną ilość. Decyzja jest jednak po stronie organizatorów, to oni mają jakieś wstępne szacunki i deklaracje, i na tej podstawie starają się znaleźć najsensowniejsze wyjście. Zasady konkursów są znane na tyle wcześnie, że jeśli komuś one nie pasują - może wystawić pracę na innej imprezie. Zazwyczaj nawet jeszcze w trakcie imprezy (a przed rozpoczęciem compo) można pogadać z organizatorami i również wtedy podjąć decyzję o ew. uczestnictwie lub wycofaniu się z konkursu.
[#15] Re: AmiParty XXI - istotne informacje

@Jenot, post #13

Zgadza się. Produkcja na ZX Spectrum bez problemu może pokonać produkcję na dzisiejszego PC/Mac. Głosujący na takim party to nie widzowie TVNu. Zy Polsatu, którzy nie wiedzą na co patrzą. To mniej lub bardziej ale jednak świadomi widzowie.
Zresztą historia demosceny wielokrotnie pokazała, że nie możliwości maszyny decydują. Na żadnym party nigdy demo dla Amigi z PowerPC nie zajęło pierwszego miejsca. Zawsze było coś na 68k co pokonywało dema dla PPC (np. VenusArt).

Poza tym wild-compo jest taką właśnie konkurencją w której wystawia się wszystko co z jakichś powodów nie mieści się w "normalnych" kategoriach. Ja spokojnie mogę zaakceptować zasadę żeby w wild-compo nie przyznawać miejsc i tym bardziej nagród. Tak żeby wild-compo było tylko okazją na zaprezentowanie swojej produkcji na party.

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2017 17:41:10 przez MDW
[#16] Re: AmiParty XXI - istotne informacje

@rgrg2, post #12

Regulamin jest idealny, dopracowany w każdym szczególe i powinien być stosowany również na innych imprezach np na Decrunchu.
Bardzo dobrze że nie ma kompletnych głupot typu tylko 060+AGA, MSX exe, GFX exe jak na
Decrunchu.
Może jak się upowszechni to z amigowej sceny coś będzie.
Bo na razie na skutek focha w stronę ppc amigowa scena to dno i dwa metry mułu.
[#17] Re: AmiParty XXI - istotne informacje

@rgrg2, post #12

Jeśli chodzi o mieszanie stylów to po tylu latach każdy widzi czy efekty są zrobione chipsetem czy cpu jeśli chodzi o to drugie to nie powinno być żadnych ograniczeń w górę.
[#18] Re: AmiParty XXI - istotne informacje
Nie będzie invite od Pixel Nation ?
[#19] Re: AmiParty XXI - istotne informacje

@MDW, post #15

Zresztą historia demosceny wielokrotnie pokazała, że nie możliwości maszyny decydują. Na żadnym party nigdy demo dla Amigi z PowerPC nie zajęło pierwszego miejsca. Zawsze było coś na 68k co pokonywało dema dla PPC (np. VenusArt).


Obywatelu MDW, czy aby na pewno nie mijacie się z prawdą? :)



A to tylko pierwsze z brzegu przykłady (wliczając w to Twój własny "By Night", LüL) - jest ich dużo więcej. Dwa intra PowerPC Potion ("Option", "Planet Potion") zajęły również pierwsze miejsca w mieszanym compo (w tych pięknych czasach, kiedy PPC+RTG nie było dyskryminowane i można było je wystawić w ogólnej kategorii "Amiga", a nie Wild jak później).
[#20] Re: AmiParty XXI - istotne informacje

@skipp, post #19

O tych produkcjach Potion oczywiscie pamiętamy wszyscy. Pomimo tego, że kasują one większość dem to jednak są intrami.

A co do pozostałych produkcji... To są produkcje, które wychodziły już w smutnych czasach gdy dem na Amigę było bardzo mało. Nie jest wielkim osiągnięciem zająć pierwsze miejsce gdy są wypuszczane dwie produkcje w danym compo. :) Ja bardziej miałem na myśli. Czasy gdy działało VenusArt/TotalVision.

Ale swoim komentarzem faktycznie obaliłeś moją teorię. szeroki uśmiech
[#21] Re: AmiParty XXI - istotne informacje

@MDW, post #20

MDW... ich dema nie wygrywały, bo były po prostu paskudne.
[#22] Re: AmiParty XXI - istotne informacje

@nogorg, post #21

To akurat prawda. Dawniej tego aż tak bardzo nie zauważałem ale odpaliłem je sobie w bardziej dzisiejszych czasach (trochę ponad rok temu) i doznałem małego szoku. Niestety negatywnego.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem