Komentowana treść: eXTenD gościem "Giełdy Bajtka"
[#31] Re: eXTenD gościem "Giełdy Bajtka"

@Duracel, post #29

Gdyby to była kameralna i nie tal rozdmuchana medialnie impreza to oczekiwania nie byłyby współmierne do tych które powstały.


W dzisiejszych czasach (i natłoku imprez retro) trzeba rozdmuchiwać i reklamować wszystko wszędzie, inaczej nikt nie przyjdzie w ogóle. Porównywanie do zamkniętych zlotów grupy entuzjastów z for nie ma sensu.

Druga rzecz to cena biletu nieadekwatna do tego ile czasu zajmowało obejście kilku stolików na krzyż.


Kolejny raz powtarzam - poza kontrolą organizatorów. Bilety na tego typu wydarzenia mają przede wszystkim służyć zwrocie kosztów najmu lokalu etc. Pretensje (bezsasadne) można mieć wyłącznie do ludzi, którzy nie chcą wyprzedawać swoich kolekcji.

Skoro to miała być retrospekcja to powinna być zrobiona w szkole.


A prezydentem powinien być Jaruzelski. Ubrałeś się i rodzinę w ciuchy z epoki?

Sprzętu bylo mniej niż na niejednym spotkaniu typu AmiWAWA czy Wapniak


Hm! A może dlatego, że tu chodziło głównie o handel, a nie siedzenie i klepanie w retrogierki? Też nie wyłożyłem niczego na stolik, bo nie przyjechałem sprzedawać.
[#32] Re: eXTenD gościem "Giełdy Bajtka"

@AceMan, post #31

Ubrałeś się i rodzinę w ciuchy z epoki?


Jasne, ze tak! Udalo mi sie na miejscu uchwycic aparatem Duracela i magnatta:

[#33] Re: eXTenD gościem "Giełdy Bajtka"

@sordan, post #32

Sugerowałbym utrzymać dyskusję na poziomie, bez wycieczek osobistych.
[#34] Re: eXTenD gościem "Giełdy Bajtka"

@SokOK, post #33

To nie oni? Kurde, musialem jednak ich pomylic z kims innym. Sporo ludzi sie przewinelo na gieldzie i musialo mi sie cos pomieszac.
[#35] Re: eXTenD gościem "Giełdy Bajtka"

@sordan, post #34

Sordon nie cwaniakuj. Niezadowolenie nie było tylko po naszej stronie, ze mną przyjechały jeszcze dwie osoby i rodzinka kolegi, po którym tak jedziecie, więc nas jest więcej, a uwierz że słyszałem negatywne opinie również od osób trzecich a tylko my się tutaj wypowiedzielismy, 5 sprzedających to faktycznie duża giełda ale chyba dla Was, uwierz że w moim niedużym mieście więcej jest wystawców jabłek niż tam było sprzedających, a Nerd to musi być z ciebie skoro 5 osobowe imprezy Cię jarają współczuję twojemu chłopakowi na jakie wy chodźcie rozrywki i jak spędzacie wolne dni skoro ta niby gielda w pełni Cię zadowolila. Ty masz dopiero ciężkie życie towarzyskie. Zakończcie ten wątek bo do dobrego to nie dąży.
P.s do nerda z twoich zmazów nocnych mi daleko.

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2017 17:04:41 przez magnatt
[#36] Re: eXTenD gościem "Giełdy Bajtka"

@magnatt, post #35

Szybka odpowiedź jak powinna wyglądać giełda.
Np.
*Wstęp na giełdę dla odwiedzających powinien być symboliczny a nie 30zl
*Cena biletu wystawcy/ sprzedawcy powinna być większa od ceny zwiedzajacego
*Giełda powinna się odbyć w szkole na korytarzu, sali byle gdzie ale nie w barze w piwnicy między stolikami
*Na giełdzie powinno być więcej niż 5 sprzedających bo nawet na co tygodniowym jarmarku lub bazarze warzywnym jest więcej sprzedających
*powierzchnia powinna być wystarczająca do luznego poruszania się i dla bezpiecznej ewakuacji

Dodatkowo można byli sprawę bardziej nagłośnić żeby zachęcić do przybycia więcej osób
Ceny towarów mogły być bardziej zachęcające i cena psx+snes która jeden z komentujących nieco przekoloryzowal. Snes kosztował 170zl psx goły 45zl więc co ty musiałeś zrobić żeby Snesa dostać za darmo. Nie sciemniaj z cenami bo byłem pierwszy na giełdzie. A każdy zna cenę rynkową więc nikt nie był skłonny oddać coś za frajer.
To są podstawowe moje spostrzeżenia, owszem fajnie, że coś takiego się odbyło ale szkoda, że tak nieudolnie.
Pamiętajcie to miała być gielda a nie wieczór kawalerski więc wasze zadowolenie towarzyskie nie ma nic wspólnego z giełda, gielda to gielda zlot to zlot.nie mylcie pojęć.

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2017 17:24:13 przez magnatt
[#37] Re: eXTenD gościem "Giełdy Bajtka"

@magnatt, post #36

*Wstęp na giełdę dla odwiedzających powinien być symboliczny a nie 30zl


Tutaj wyjątkowo się muszę zgodzić, że cena powinna być w okolicach 5 zł.
W końcu ludzie przychodzą i tak wydać sporo pieniędzy, więc droga wejściówka może być zaporowa.

*Cena biletu wystawcy/ sprzedawcy powinna być większa od ceny zwiedzajacego


Dokładnie tak było, AFAIK.

*Giełda powinna się odbyć w szkole na korytarzu, sali byle gdzie ale nie w barze w piwnicy między stolikami


Mnie się zawsze podoba organizowanie wszelkich eventów w barach i pubach, nie trzeba wychodzić na piwo bo jest na wyciągnięcie ręki. Dodatkowo ten klub miał fajny klimat. No ale ja wiedziałem, że nie jadę na giełdę. To było jakieś 10% tego eventu. Reszta to koncerty i chill ze znajomymi.

*Na giełdzie powinno być więcej niż 5 sprzedających bo nawet na co tygodniowym jarmarku lub bazarze warzywnym jest więcej sprzedających


Jak grochem o ścianę... czemu ty nic nie wystawiłeś?

Dodatkowo można byli sprawę bardziej nagłośnić żeby zachęcić do przybycia więcej osób


Na FB była mocna kampania, było info w radio etc.
Ale fakt, że zabrakło info np. na forach retro

Ceny towarów mogły być bardziej zachęcające


Pretensje do wystawców.

cena psx+snes która jeden z komentujących nieco przekoloryzowal. Snes kosztował 170zl psx goły 45zl więc co ty musiałeś zrobić żeby Snesa dostać za darmo. Nie sciemniaj z cenami bo byłem pierwszy na giełdzie.


1. SNESa kupiłem od pana przy wejściu, który nie był pewien czy wszystko w nim działa jak należy, gdyż znalazł go w piwnicy zalanego wodą. Sprzedawał więc "na części" za 30 zł. Sprawdziłem w domu - zero problemów.

2. PSX kupiłem od pana, który miał największe stoisko w środku (kilka amig, różne konsole) za 45 zł

3. Nie byłeś pierwszy.
[#38] Re: eXTenD gościem "Giełdy Bajtka"

@AceMan, post #37

Przykro czytać te opinie ale jedak mialem przeczucie i nie pojechalem.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem