Komentowana treść: AmiWigilia - odcinek #29
[#1] Re: AmiWigilia - odcinek #29
W KOŃCU! :D Będzie słuchane, super temat.
[#2] Re: AmiWigilia - odcinek #29
No w końcu bo juz myślałem że rzuciłeś tę robote :):) OK Słuchamy...

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2017 11:48:01 przez zeter
[#3] Re: AmiWigilia - odcinek #29

@SokOK, post #1

Dużo rzeczowych informacji,brawo Radzik.Zaskoczenie dla mnie jest fakt dużej sprzedaży kart PowerPC.Do tej chwili byłem przekonany,że ich zaporowa cena zaważyła o załamaniu rynku w Polsce.
[#4] Re: AmiWigilia - odcinek #29
Gift był z Puław i mieścili się w barakach.
[#5] Re: AmiWigilia - odcinek #29

@michal_zukowski, post #4

Oj tam od razu baraki...

[#6] Re: AmiWigilia - odcinek #29

@simka113, post #3

.Zaskoczenie dla mnie jest fakt dużej sprzedaży kart PowerPC

W Eurece zanabyłem M-Teca 1230/28 a następną kartę, BlizzardaPPC 603e 175/040 25 kupiłem w SoftStudio, w Eurece mieli je w "starych" cenach, bodajże 1490pln, ja dałem 1290 zyli. Pamiętam moją determinację w zbieraniu na prędkości kasy na tą kartę, po obczajeniu Quake u Mokrego :)
Na czterech aktywnych amigowców, dwóch miało karty PPC (ja i Mokry, z tym że on miał "maxa" czyli 240/060 z SCSI) a dwóch Apollo 1240/33 i Blizza 1230.
[#7] Re: AmiWigilia - odcinek #29

@waldiamiga, post #6

w Gnieźnie nie było już aż tak różowo jeśli chodzi o PPC na 11 aktywnych amigowców jakich ja znałem w tych latach. Jeden jedyny miał PPC i to chyba w najsłabszej konfiguracji reszta miała blizardy 1240/40 lub tak jak ja 1230 IV + SCSII kilku miało jeszcze A600 jeden Amige CDTV i chyba nasz grupowy grafik działał na CD32 + promodule. Karty były cholernie drogie wiem że zbierałem kasę na PPC do Wrześni mam 25km byłem tam częstym gościem, gdy już uzbierałem na ową kartę a chciałem mieć również maxa 240/060 z SCSII to Eureka już wycofała się z rynku. Zakupy internetowe wtedy raczkowały a to była za duża kwota aby kupić ją gdzieś internetowo i kasa poleciała niestety na PC więc w domu były dwa komputerki A1200 030/50 z SCSII z nagrywarką i innymi bajerami oczywiście w wieży wszystko zakupione i zmontowane we Wrześni, oraz PC Celeron 333mhz ze sprzętową karta MPEG i DVD oraz kinem domowym 5.1 od creative :) Pewnie dlatego do dzisiaj mam sentyment i chciałbym kupić sobie właśnie PPC 240/060 aby zrealizować młodzieńcze marzenia :D
[#8] Re: AmiWigilia - odcinek #29

@francdt, post #7

W Lublinie 3 osoby miały PowerPC.
[#9] Re: AmiWigilia - odcinek #29

@michal_zukowski, post #4

To był "Inkubator Przedsiębiorczości"- wiem, bo szedłem tam raz pieszo (źle oceniłem odległość i po 1,5 h byłem na miejscu, 5 minut przed zamknięciem i nie mogąc wydusić z siebie słowa).
[#10] Re: AmiWigilia - odcinek #29

@michal_zukowski, post #8

W Opolu Lubelskim jedna.
[#11] Re: AmiWigilia - odcinek #29

@francdt, post #7

Pewnie dlatego do dzisiaj mam sentyment i chciałbym kupić sobie właśnie PPC 240/060 aby zrealizować młodzieńcze marzenia :D


Jako użytkownik BlizzardaPPC 210 MHz uważam że w tych czasach nie warto. O ile na 68k można pobawić się w starymi gierkami i świetnym oprogramowaniem, to PPC w Blizzardzie jest na poziomie Pentium1 200 MHz czyli straszna bida. Co ty będziesz na tym robił? Puszczał mp3, filmy VCD i Dooma?
Niby można odpalić AOS4, ale najnowsze oprogramowane strasznie klatkuje, nadodatek wymaga więcej pamięci niż można włożyć do BlizzardaPPC oraz potrzebna jest lepsza karta graficzna niż BVision. Tak więc do AOS4 lepiej kupić komputer Sam.
Ale realizować możesz, kupisz, odpalisz i sprzedasz.OK
A jeżeli się już bawić w PPC na klasyku, to polecam ten wątek o duuuużo mocniejszej powerce - link

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2017 08:38:21 przez Andrzej Drozd
[#12] Re: AmiWigilia - odcinek #29
Całkiem ciekawa rozmowa. Może udałoby się wydobyć dane ze sprzedaży różnego sprzętu. To mogłoby być ciekawe tym bardziej, bo konkretnymi liczbami mało kto się chwali.
[#13] Re: AmiWigilia - odcinek #29

@nogorg, post #12

Moim zdaniem to chyba najlepszy odcinek amiwigilii.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem