[#1] Sonnet Crescendo 7200 w Amidze


Dennis Boon (z niewielką moją pomocą) pisze sterownik dla kart procesorowych Sonnet Crescendo 7200, kompatybilny z WarpOSem. Znawcy tematu zauważą zapewne, że jest to ta karta, którą Elbox prezentował swego czasu jako SharkPPC.

Jest jeszcze sporo kodu do napisania, zanim to zacznie działać ale projekt wygląda obiecująco. Nawet jeśli nie ma zbyt sensownego realistycznego zastosowania .

Jakby ktoś miał do sprzedania ową kartę to proszę info na priv.

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2015 21:42:51 przez strim_
[#2] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@strim_, post #1

Ej, przestać. Zaraz przyjdzie @elbox i powie, że to zupełnie co innego i nas zaskarży
A na serio - świetna sprawa. Jaki macie goal?
[#3] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@_arti, post #2

Goal to posiadanie działającej implementacji sterownika dla WarpOS albo ew. reimplementacji WarpOS. A co za tym idzie możliwość uruchamiania programów WarpOS .

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2015 21:43:15 przez strim_
[#4] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@strim_, post #1

Widziałem wątek na EAB. Życzę Wam obu powodzenia.
[#5] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@strim_, post #3

Tak jak pisałem na EAB. Projekt wygląda baaaaardzo interesująco. Coś co nie było możliwe przez ostatnie prawie 15 lat, nagle może się nawet udać ;)
Tutaj link do aukcji z kartą Sonnet Crescendo.
[#6] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@strim_, post #1

G3-400 MHz w Amidze z Mediatorem ? Szału nie ma, ale w końcu na klasyku to byłby max oficiall...
[#7] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@Voyox, post #6

Najmocniejsze Crescendo 7200 ma PPC7400 taktowane 400MHz z 1MB cache L2. Jest też PPC750 500MHz.
[#8] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@strim_, post #1

Fajnie mam nadzieję że kiedyś się uda OK Czy ta karta jest dostępna w większej ilości czy ta jedna wisząca na ebayu to szara rzeczywistość? dobra mam http://www.welovemacs.com/crg350wi1m16.html

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2015 07:16:11 przez PrzemasIII
[#9] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@strim_, post #1

Dennis Boon (z niewielką moją pomocą) pisze sterownik dla kart procesorowych Sonnet Crescendo 7200, kompatybilny z WarpOSem. Znawcy tematu zauważą zapewne, że jest to ta karta, którą Elbox prezentował swego czasu jako SharkPPC.


Ooo fajnie! Ciekawe czy to ten sam gosciu ktoremu pare lat temu wyslalem garsc informacji o dzialaniu tej karty od technika ktory byl jednym z projektantow :) Jak zamierzacie przesylac miedzy procesorami informacje o przerwaniach? Czy moze nie planujecie tego wcale skoro to tylko WarpOS?

Jest jeszcze sporo kodu do napisania, zanim to zacznie działać ale projekt wygląda obiecująco. Nawet jeśli nie ma zbyt sensownego realistycznego zastosowania .


Ja chcialem oprogramowac ta karte "dla draki" pod pecetem.

Jakby ktoś miał do sprzedania ową kartę to proszę info na priv.


Mam taka karte gdzies w piwnicy.
[#10] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@PrzemasIII, post #8

Dobra 7300 to zupełnie inna rzecz (nie miałem czasu pogooglować). W takim razie karta nie jest tam już dostępna. No cóż googluje dalej.
[#11] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@strim_, post #1

Hmm- Trzymam kciuki- fajnie jakby się w końcu coś "nowego" z PPC do klasyka pokazło OK
[#12] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@BULI, post #11

27 czerwca w Amsterdamie mają pokazać działające Ultimate PPC. Będę jednym z pierwszych, którzy zobaczą to na żywo. Dam znać
[#13] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@strim_, post #1

to może olać warposa i posiedziec nad uruchomieniem arosa ppc bezposrednio na karcie
[#14] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@_arti, post #12

Myślisz, że pokażą coś konkretnego/ działającego?
Czekam na relację.
[#15] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@BULI, post #14

Myśle, że nie.
[#16] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@_arti, post #15

Myślę podobnie
[#17] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@_arti, post #12

Może też tam będzie TurboFlyer 530 lol
[#18] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@strim_, post #1

@strim
I jak postępy? Udało Ci się przynajmniej zdobyć kartę Sonnet 7200?
[#19] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@Sir_Lucas, post #18

Była chyba na Ebay-u i poszła. Strim mam pytanie,czy są wersje na PC i Maca? Jakie zastosowanie ma wersja pecetowa,emulacja?
[#20] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@Grisza, post #19

Tak, była. Wrzuciłem linka w piątym poście. Mam nadzieję, że to strim kupił tę kartę z aukcji pomysł
[#21] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@Sir_Lucas, post #20

Nie, to nie ja. Liczyłem na piwnicę mschulza...

Postępy są i tak bo Dennis pracuje z prędkością światła.



Ostatnia aktualizacja: 26.02.2015 08:04:37 przez strim_
[#22] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@strim_, post #21

Nie, to nie ja. Liczyłem na piwnicę mschulza...


Nadal szukam... Mam pare miejsc gdzie upychalem stare karty. Jedyne czego jestem pewien to to ze na 100% gdzies ja jeszcze mam...
[#23] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@mschulz, post #22

Ok, poszukaj proszę .

A tak poza tym:

(powiększ)


Ostatnia aktualizacja: 26.02.2015 09:43:51 przez strim_
[#24] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@strim_, post #23

Normalnie piękna sprawa OK Dzięki za info.
[#25] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@Sir_Lucas, post #24

no jak na razie crescendo dziala jak karta pamięci do ami więc jeszcze nie tak fajnie jakby mogla
[#26] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@michal_zukowski, post #25

Kod programu getinfo (okno w tle) wykonuje się na CPU PPC.
[#27] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@strim_, post #26

Ładnie. Czyli jako "koprocesor" może już pracować :)
A pomyśleć, że dekadę temu chciałem tak dla zabawy taką kartę zakupić... przydała by się teraz.
[#28] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@strim_, post #26

W jaki mostku to pracuje?
[#29] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@_arti, post #28

Mediator 4000 Mk-II
[#30] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@strim_, post #23

Znalazlem :)





Zainteresowany? Troche sie przykurzyla i niestety nie lezala w torebce antystatycznej. Dokladniejszy stan karty nieznany, moge co najwyzej wsadzic do desktopa i sprawdzic co lspci powie

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2015 22:10:58 przez mschulz
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem