[#181] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@strim_, post #180

Nie ma pośpiechu. Dzięki za listę, byłem po prostu ciekaw. Widzę, że AMP też jest na liście.
Nie pamiętam czy FPSE jest w wersji WarpOS, jeśli tak to program wart przetestowania moim zdaniem.
[#182] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@Sir_Lucas, post #181

Jest FPSE dla WOSa, ale stare i kiepskie, pamiętam, że pod Aos 3,9 kipsko było, a co ciekawe na tej samej karcie Blizzard PPC pod Aos4,1natywna wersja chodzi rewelacyjnie
[#183] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@strim_, post #164

No to WOS wróci do łask.

Kiedyś wspominałem, że warto kompilować wersje WOS bo to niewykorzystana moc w klasyku
[#184] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@pekdar, post #183

Programowanie pod WarpOS-a czy PowerUP to jest droga przez mękę. Za parę lat M68k w FPGA będą zjadać tego Sonneta na śniadanie.
[#185] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@Krashan, post #184

A czy nie jest tak, że tylko zmieniamy target w AmiDevCPP i już mamy wynikówkę pod WOSa?
[#186] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@pong777, post #185

Nie jest tak, bo przecież różne części programu kompilujesz pod różne procesory. Poza tym od strony PowerPC masz znacznie ograniczony dostęp do wielu rzeczy w systemie.
[#187] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@Krashan, post #186

Nie do konca. Jezeli kompilator umie generowac stuby (np StormC potrafil, nie wiem jak inne. Storm C mial tez fajnie rozwiazane laczenie kodu 68k i PPC bazujace na podprojektach i wlasnie automytycznym generowaniu owych stubow) albo masz takie stuby to kompilujesz calosc pod ppc i tyle. Po prostu ilosc switchy bedzie duzo wieksza. No i nie jest to do konca "zgodne ze sztuka" bo PPC nie powinno bezposrednio babrac sie w strukturach 68k no ale co zrobic. Raz, ze i tak wiekszosc softu sie do tego nie stosuje a dwa, ze WOS nie daje az tak bogatego API zeby wszystko mozna bylo zastapic.

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2015 23:46:43 przez kiero
[#188] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@kiero, post #187

A jak wygląda sytuacja AOS4.1 FE Classic? Ja oczywiście zostanę przy Blizzardzie PPC 210 MHz, ale...o ile garażowego "Sharka" nie zazdroszczę aż tak bardzo w trybie koprocesora (WOS/PUP), to jednak gdy będzie działał na nim AOS4.1 FE, to będę strasznie tupał nóżkami ze zazdrości.
[#189] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@Andrzej Drozd, post #188

Nie wiem co ma do tego wszystkiego os4. Nie widzialem aby ktokolwiek pracowal nad portem tego systemu dla sonneta.
[#190] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@kiero, post #189

@kiero
Nie widzialem aby ktokolwiek pracowal nad portem tego systemu dla sonneta.


Obecnie żadne takie prace nie mają miejsca. Ale kto słuchał podcastu, ten wie, że tak ogólnie, to Dennis jest tym tematem zainteresowany. Więc może w przyszłości. Może. O tym, jakie problemy są z programowaniem Sonneta to Dennis mówił w podcascie. Na pewno fakt, że Sonnet nie ma dostępu do przestrzeni adresowej Amigi jest znacznie większym kłopotem dla potencjalnego portu OS4. Poza tym, z "dobrze poinformowanego źródła"(tm), wiem, iż firma H w przeszłości już przyglądała się Sonnetowi i stwierdziła, że "się nie da".

Z drugiej strony, wiele osób wcześniej przyglądało się Sonnetowi i wszyscy stwierdzali, że nic się nie da i w ogóle kaplica. Aż przyszedł Dennis i w kilka tygodni pokazał, że jednak się da zrobić reimplementację WarpOSa. Bardzo skomplikowaną, trochę koślawą tu i ówdzie. Ale działającą.

PPC nie powinno bezposrednio babrac sie w strukturach 68k


Nie jest to fajne, racja. Na szczęście sonnet.library potrafi przechwytywać te wywołania. Dzięki temu tak dużo oryginalnego WarpOSowego softu już działa. W początkowej fazie właśnie dostęp do struktur AmigaOS z poziomu PPC był największym problemem (o czym już kiedyśtam pisaliśmy w tym wątku). Na papierze WarpOS wygląda elegancko, ale niestety na kartach P5, gdzie pamięć była współdzielona przez 68k i PPC, nikt nie bawił się w kompletną separację danych między procesorami.


Ostatnia aktualizacja: 28.12.2015 02:14:56 przez strim_
[#191] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@strim_, post #190

Więcej działającego softu 3D (m.in. Heretic 2, Payback):

https://youtu.be/PFte9I13gt0
[#192] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@strim_, post #191

A Freespace też się odpala? Bo na filmie widać tylko ustawienia :)
W każdym razie kawał dobrej roboty panowie.OK
[#193] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@waldiamiga, post #192

Tak tylko miejsce na karcie sie skonczylo :p.
[#194] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@strim_, post #191

No właśnie widziałem- jest naprawdę fajnie OK
Chętnie zobaczę Shogo jak hula na tym oraz jak lecą filmy ok, racja
chociaż w przypadku filmów będzie problem z szybkością komunikacji Medek karta GFX i nawet jak Sonnet zdekoduje strumień audio/video to grafika w medku pewnie nie wyrobi?
[#195] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@BULI, post #194

teoretycznie moze to leciec bez udzialu szyny amigi. w koncu obie karty sa na pci wiec transfer jest na pelnej predkosci.
[#196] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@strim_, post #193

Strim, gdybym powiedział, że mam Sonneta, jest szansa na jakieś biblioteczki do testów?
[#197] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@_arti, post #196

Możesz pobrać sonnet.lha stąd: https://sonnet.uguu.waw.pl/jenkins/job/sonnetamiga/

Plus musisz napisać do Dennisa po spatchowaną wersję pci.library pod swoją konfigurację. Mail podam na priv.
[#198] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@kiero, post #195

To jest pomysł, ale bez specjalnych kombinacji, czyli poprawiania już istniejących rozwiązań nie ma szans
[#199] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@_arti, post #196

No tak teraz każdy szuka sonneta . Przeglądając sieć znalazłem taki wpis http://216.168.61.85/content/ill-buy-sonnet-crescendo-7200-g3-or-g4
Ja znalazłem Sonneta ale bez możliwości wysyłki do Polski . Szkoda bo nie był taki drogi.
[#200] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@Jacol, post #199

Jest nawet oferta sprzedaży na naszej giełdzie
[#201] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@Norbert, post #200

W ciagu pierwszej pol godziny od wystawienia stala sie nieaktualna ;)
[#202] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@lekarz_med, post #201

Nic o tym nie mówili w Wiadomosciach na TVP .
[#203] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze
[#204] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@lekarz_med, post #201

A ja znalazłem nówki sztuki tylko nie wiem jak to kupić.
Pokombinuję jutro .
[#205] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@Jacol, post #204

Gdzie?
[#206] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@lekarz_med, post #205

No nie w Polsce. Idę do pracy i nie mam już czasu grzebać , jutro pokombinuję ewentualnie zapodam adres strony .
[#207] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@Jacol, post #206

Wiem, ze nie u nas. Chodzilo mi o adres strony.
[#208] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@lekarz_med, post #207

Widzialem na japonskim amazonie, ale nie ma mozlowosci wysylki do Polski.
[#209] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@twardy, post #208

Ale zapewne do Anglii wysyłają, jak stać na podwójną przesyłkę to mogę kupić i przesłać. OK
[#210] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@twardy, post #208

Nie mam cierpliwości do tego , może komuś się uda kupić .
http://www.mac-paradise.com/htmls/1100000052340-1.html
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem