Komentowana treść: Amiga A1200 na Purepc.pl
[#121] Re: Amiga A1200 na Purepc.pl

@gorzyga, post #119

Amiga 1200 to był nieudany komputer


No za takie bluźnierstwa niech ci w pececie klawiatura sczeźnie.
.
[#122] Re: Amiga A1200 na Purepc.pl

@rePeter, post #121

Dorosły człowiek reaguje jak dziecko, któremu powiedziano, że jego zabawka jest gorsza od zabawki kolegi.
[#123] Re: Amiga A1200 na Purepc.pl

@xray, post #122

A Twoja mama używa Spectruma!
[#124] Re: Amiga A1200 na Purepc.pl

@recedent, post #123

Nie wiem czego w niebie używają.
[#125] Re: Amiga A1200 na Purepc.pl

@xray, post #122

A niech Ci się chociaż jedno jądro zepsuje.. w blaszaku

A co lepsze, a co gorsze to już tutaj wie każdy sam- w końcu to forum Amigowe
[#126] Re: Amiga A1200 na Purepc.pl

@mschulz, post #120

Kwestia sterownika a nie sprzetu.


A jaka to różnica z punktu widzenia użytkownika? Miał sobie sam sterowniki pisać?

A tu znowu jakiś pan sobie wspomina. PC bez HDD w 1991? Przygody przy uruchamianiu programów? No nie może być... http://pixelpost.pl/color-i-slow/
[#127] Re: Amiga A1200 na Purepc.pl

@swinkamor12, post #109

Ja bym jej szajsem nie nazwał. A1200 jako sprzęt budżetowy w 92 była prawie ok. Piszę "prawie ok" bo jakby AGA umiała pracować w trybie chunki i było dodatkowe 2 mega fastu w standardzie to dało by to dużą różnicę. Ktoś wcześniej pisał, że wtedy ram był drogi, ale o ile % byłaby droższa wtedy A1200? O 10%, może 20%? A szybkość była by większa aż o 100%.
Można by wprowadzić jeszcze kila zmian niskim kosztem, koledzy już wcześniej pisali o gnieździe na koprocesor, gnieździe na ram, miejscu na dysk 3,5". Byłby to sporo lepszy komputer na starcie. Tylko niech mi nikt nie pisze jak to rozbudował swoją A1200. Bo chodzi o komputer wyjęty prosto z pudełka w 92.
Dodatkowo problem dla Amigi był w tym, że lata 90 to był niesamowicie szybki rozwój komputerów. 3 letni PC już był słaby, a 5 letni to był crap. Amiga nie mając szybko następcy wypadła z gry.

Ale moim zdaniem te ulepszenia i ewentualny następca i tak by ostatecznie nie pomogły. Można gdybać czy jakby C= lepiej dbało o Amigę to czy Amiga walczyła by z PC do dzisiaj. Ja mimo wszystko wątpię. W świecie PC jak jeden producent się potknie to na jego miejsce wchodzi następny i wszystko się kręci. Jest duża konkurencja i wielu producentów, wypadnięcie jednego z rynku nic nie zmienia. W przypadku Amigi był tylko 1 producent. Co więcej był on też uzależniony od 1 producenta procesorów. To nie mogło się udać.
[#128] Re: Amiga A1200 na Purepc.pl
Nie zgadzam sie z wieloma komentarzami ktore sa pod tym newsem (za duzo ich jest zebym wymienil te do ktorych mam zastrzezenia, wiec napisze w skrocie jakie jest moje zdanie na temat A1200).
Wedlug mnie to A1200 byla bardzo dobrym komputerem i nie miala wtedy sobie rownych w tej cenie. Nie powinno sie robic porownania rozbudowanego PC z gola A1200, jezeli juz to robcie porownanie z A4000, bo to byl sprzet bardziej zblizony cenowo do PC.
Co do zmian w A1200 to teraz z perspektywy czasu widzimy ze wiele rzeczy mozna bylo zrobic inaczej (zaprojektowac plyte glowna w formacie ATX, dac interface IDE 3,5" 40 pin, wywalic modulator i PCMCIA, zamontowac CPU i FPU w podstawkach, uzyc FDD HD od PC, zamontowac wyjscie VGA w standardzie, dolozyc sampler, zamontowac pamiec w popularnych podstawkach SIMM, poprawic audio i wiele innych rzeczy).
Niestety C= zrobilo tak jak zrobilo, a teraz po czasie to kazdy jest madry i wie lepiej jak C= powinno wtedy postapic :) Nie zapominajmy tez o jednej rzeczy, ze na temat C= krazy wiele legend i ta firma mogla po prostu nie miec kasy na wprowadzenie lepszego modelu A1200 i dlatego ten komputer powstal taki, a nie inny.
[#129] Re: Amiga A1200 na Purepc.pl

@powerzx, post #128

A1200 to żadne porównanie do PC. Chyba że dorzucisz do niej HDD i monitor. Wtedy można porównywać. Bez tych dwóch oczywistych w PC komponentów, A1200 to tylko zabawka z ciut lepszą grafiką,prockiem i muzyką... a nie... zaraz... muzyka taka sama jaka w A500/A1000/A2000 i nawet A4000 :) Fantazja inżynierów Commodore w oszczędzaniu na wszystkim co się da do dziś mnie wprawia mnie w zdumienie :)
[#130] Re: Amiga A1200 na Purepc.pl

@powerzx, post #128

Na wiele rzeczy które tutaj padają zwracano uwagę w prasie w momencie premiery komputera. Nie potrzeba było wróżbity.

C= mogło nie mieć kasy? No nie miało. Dlatego zbankrutowało. Ale nie stało się to bez przyczyny.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem