Komentowana treść: Historia Amigi wg Ars Technica - część 11
[#61] Re: Historia Amigi wg Ars Technica - część 11

@nogorg, post #52

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ale współczesne konsole w momencie wyjścia również są przestarzałe.

Ważne, aby zdać sobie sprawę z tego, że tak właśnie powinno być. Wypuszczając na rynek coś, co nie ma być jednorazowym bytem tylko ma przewidziany jakiś rozwój, trzeba mieć w głowie pomysł na ten rozwój, wizję kolejnych modeli i technologię, pozwalające w ciągu np. roku stworzyć nową jakość. Tak więc, na rynek trafiać mają pomysły przedwczorajsze, a nie dzisiejsze. Dzisiejsze są na pojutrze. A nawet puszczać warto pomysły sztucznie ograniczone. Czy dysk WD Caviar 80 MB różni się czymkolwiek od wersji 850 MB albo 2 GB? Technologicznie - niczym, a dało się sączyć tę technologię na rynek przez parę lat.

Najgorsze, to od razu wypstrykać się ze wszystkiego a potem myśleć "ups, co dalej?". Tak właśnie zrobiło Commodore z Amigą. Dobrze kombinowali z C65, ale to powinno wyjść przed Amigą, potem jeszcze jakaś połowa Amigi jako np. C256 i dopiero A1000/A500.
[#62] Re: Historia Amigi wg Ars Technica - część 11

@Daclaw, post #61

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Sugerujesz, że te dyski były sztucznie ograniczane, chociaż technologia pozwalała na dostarczanie większych? Niespecjalnie mnie to przekonuje, ale może masz jakieś materiały do poczytania na ten temat.

C65 powinni mieć i właśnie o to chodzi, że nie mieli. Zrobili go dopiero w latach '90(!). Gdyby mieli to olali by Amigę, która kupiłby Tramiel i wypuścił pod marką Atari. Co by jej może na zdrowie wyszło.
[#63] Re: Historia Amigi wg Ars Technica - część 11

@nogorg, post #62

Amigę, która kupiłby Tramiel i wypuścił pod marką Atari. Co by jej może na zdrowie wyszło


Amidze? Raczej nie, bo takowa nigdy by nie zaistniała. Za to Atari pewnie tak.
[#64] Re: Historia Amigi wg Ars Technica - część 11

@nogorg, post #62

Nie mam, to tylko moja własna spiskowa teoria. Ale chętnie o tym porozmawiam.
[#65] Re: Historia Amigi wg Ars Technica - część 11

@Daclaw, post #64

Nie mam, to tylko moja własna spiskowa teoria.
Żeby to miało sens, trzebaby założyć, że wszyscy producenci dysków są w zmowie. Inaczej sztuczne ograniczanie pojemności zostałoby wykorzystane przez konkurencję. Co prawda nie można tego z góry wykluczyć, ale przypadek niesławnego CPRM i wyłamania się Seagate wydaje się temu przeczyć.
[#66] Re: Historia Amigi wg Ars Technica - część 11

@Daclaw, post #64

E, to ja jej nie kupuję :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem