Komentowana treść: AmiWigilia - odcinek #32
[#31] Re: AmiWigilia - odcinek #32

@waldiamiga, post #30

I pewnie dałeś Lajka
[#32] Re: AmiWigilia - odcinek #32

@KM, post #31

A czy to kurła ważne? Gość porozkładał po pokoju 10 Towerek jak domino, a drugi pokazał fotkę pięciu A4000 od AT zaczajonych w jakiejś furdygarni razem z SUN-ami.
[#33] Re: AmiWigilia - odcinek #32

@waldiamiga, post #32

E tam śmieje sie, nie prosił o lajka? Mnie tam takie zbieranie jednego i tego samego modelu nie kręci, wyżej oceniłbym gdyby gość miał każdą z monitorkiem commodore, coś jak kolega co foty robił i na forum pokazywał. To, że ktoś ma 100 Amig 4000 naprawdę wywołuje u mnie efekt odwrotny od zamierzonego przez własciciela.
[#34] Re: AmiWigilia - odcinek #32

@djpiotrs, post #16

Moim zdaniem z takim podejściem to fanów morphos rocznie 5-ciu będzie ubywać niż przybywać

No to będzie ubywać, trudno. Swojego zdania nie zmienię. Jak chcecie to sobie wierzcie w masakrowanie Microsoftu, Apple i Google przy pomocy MorphOSa, AmigaOS4 czy AROSa. Ja będę się bawił ze swoimi założeniami, cieszył się tym co jest, bo tak jest mi dobrze i nie jestem rozczarowany.

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2018 13:34:08 przez MDW
[#35] Re: AmiWigilia - odcinek #32

@MDW, post #34

No właśnie. Ja też tego nie rozumiem. Co z tego, że będzie czy nie będzie ubywać? Nie dla każdego zabawa wtedy się zmieni. Czy kogoś kto się bawi, przykładowo, pisaniem sterowników do starej karty rozszerzeń czy malowaniem w programie xyz lub programowaniem w języku abcd musi mieć jakieś podejście żeby koniecznie mnożyć liczbę podobnych osób? Nie zawsze tak jest i nie zawsze tak musi być. Nie dla każdego zabawa oznacza, że musi mieć coraz więcej lub tyle samo osób do podobnej zabawy.
[#36] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#37] Re: AmiWigilia - odcinek #32

@grxmrx, post #35

Powiem tak, TY i MDW błądzicie w swoich wypowiedziach. MDW któregoś razu zaatakował programujących w Amosie , że po co programować w tak archaicznym języku programowania skoro jest boski C++ .

Czy kogoś kto się bawi, przykładowo, pisaniem sterowników do starej karty rozszerzeń czy malowaniem w programie xyz lub programowaniem w języku abcd musi mieć jakieś podejście żeby koniecznie mnożyć liczbę podobnych osób?


Jeśli użytkownicy bawią się w Amosie to po co krytykować Amosa ? A nas jako Amosowców interesuje to , żeby przybyło do naszego grona 5 osób rocznie , którzy zaczną przygodę z pisaniem programów lub gier.
I zawsze będzie a po co os 3.1 skoro jest Morph. A po co Amos skoro jest C++. Skoro to wszystko zabawa.
LUDZIE OPAMIĘTAJCIE SIE !!!! Co gadacie.
[#38] Re: AmiWigilia - odcinek #32

@djpiotrs, post #37

A czy możesz sobie wyobrazić, że ja i MDW to różne osoby i nie zawsze i nie w każdym punkcie musimy mieć dokładnie takie samo zdanie? Masz rację - po co krytykować AMOSa? Jak chcą się ludzie bawić to niech się bawią. Co komu radości dostarcza to niech sobie robi. Przykładowo w temacie AmigaOS 3.x choćby w podcaście Radzika mówiłem, że dobrze jest, że są różne systemy i fajnie by było gdyby rozwijana była też wersja 3.x. Okazało się, że wyszła taka odświeżona wersja tej wersji systemu i też jest fajnie - na pewno sporo osób to ucieszyło.

Natomiast Ty wyjechałeś z
Moim zdaniem z takim podejściem to fanów morphos rocznie 5-ciu będzie ubywać niż przybywać
i z tym się nie zgadzam. I kto tu ma się opamiętać? ;)

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2018 21:26:16 przez grxmrx
[#39] Re: AmiWigilia - odcinek #32

@djpiotrs, post #37

MDW któregoś razu zaatakował programujących w Amosie , że po co programować w tak archaicznym języku programowania skoro jest boski C++ .
Zupełnie nie powinienem tego komentować, bo zostało to wyrwane z kontekstu i zarzut zupełnie nie ma sensu. Tak właśnie wyglądają dyskusje na amigowych forach czy w komentarzach.
Ani ja nie uważam, że C++ jest boski, ani nie zabraniam nikomu klepać w AMOSie. Gdyby przedstawić sytuację w której to pisałem to odrazu wszystko wyglądałoby inaczej. No ale nie...

Radzik gdzieś tam pewnie naoglądał się głupich applowych prezentacji, które przekonują, że pisanie czegokolwiek w innym języku niż Swift nie ma dzisiaj sensu i walnął jakąś taką głupotę, że skoro C jest tak stare to może już większy sens ma pisanie w tym (też starym ale łatwiejszym) AMOSie. No i ja zareagowałem pisząc, że nie! Wcale pisanie w AMOSie nie ma większego sensu niż pisanie w C. A jeżeli ktoś chce w miarę nowoczesny język to na amigowych platformach można pisać w całkiem nowym C++, które pozwala już na stosowanie dzisiejszych rozwiązań architektonicznych. I ze względów edukacyjnych na pewno takie C++ ma znacznie większy sens niż C czy tym bardziej AMOS. Ale jeżeli ktoś chce to może sobie klepać w czym chce. Ja tylko odpowiedziałem na niedorzeczne stwierdzenie w podcaście.

I jeszcze wyjaśniając:

1. Nie jestem wielkim fanem C++ chociaż go lubię i używam.

2. Uważam, że applowy Swift jest fajny i też go używam,

3. Uważam, że zdecydowanie zbyt długo używałem Basiców (Atari Basic, Turbo Basic XL, AMOS, Blitz Basic) i zrobiłem tym sobie sporą krzywdę. Moim zdaniem te jezyki niczego dobrego nie uczą i nigdy nie powinny wyjść poza lata 80 XX wieku. Ale jeżeli ktoś chce to niech sobie pisze. Tak samo jak ktoś chce to z sentymentu do retro-czasów niech sobie jeździ Trabantem. Tylko niech nie wygłasza głupich stwierdzeń, że większy jest sens (edukacyjny) w klepaniu w jakimś martwym AMOSie niż w powszechnie używanym przez sporą część świata C.


Powiem wam, że niedobrze mi się robi gdy widzę w RSSach news na PPA. To oznacza, że zapewne tu wejdę i przy okazji rzucę okiem na komentarze. A tego wręcz już nienawidzę. Amigowe dyskusje to dla mnie jest koszmar.

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2018 22:38:25 przez MDW
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem