Komentowana treść: Aquabyss - zapowiedź
[#1] Re: Aquabyss - zapowiedź
intro fajne
[#2] Re: Aquabyss - zapowiedź
Tekst "What lies under the surface?" zamieniłbym na "What lies underneath?". Poza tym - OK. Intrygujące.
[#3] Re: Aquabyss - zapowiedź
Filmik fajny, martwi mnie ten 1 MB Chip i 2 MB Fast, szkoda, że nie więcej. Nie widze też informacji, żeby dysk twardy był potrzebny, więc co dyskietki w XXI/XXII wieku? Język pewnie C, Assembler? A zrobili już coś wcześniej może, żeby zobaczyć ich pracę?

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2018 18:22:29 przez KM
[#4] Re: Aquabyss - zapowiedź

@KM, post #3

Nie widze też informacji, żeby dysk twardy był potrzebny, więc co dyskietki w XXI/XXII wieku?


HDD: Only, no floppy version - na stronie napisano
[#5] Re: Aquabyss - zapowiedź

@KM, post #3

Filmik fajny, martwi mnie ten 1 MB Chip i 2 MB Fast, szkoda, że nie więcej.


Uuuu, a ja po filmiku naprawdę uwierzyłem że szykuje się jakaś mega produkcja dla 68030+ i kart graficznych, bądź minimum AGA. Tymczasem szykuje się kolejny produkt o wymaganiach niepokojąco zbliżonych do standardu Backobone. O by przeczucie mnie nie myliło i oby jednak nie był to crap.
[#6] Re: Aquabyss - zapowiedź

@MUFA-amigaone-pl, post #5

Zwłaszcza, że takiej grafiki, jak na trailerze, na pewno w grze nie będzie. Widać to po liczbie kolorów.
[#7] Re: Aquabyss - zapowiedź

@mailman, post #4

Dojrzałem, moja wina.
[#8] Re: Aquabyss - zapowiedź

@waldus1974, post #1

Nio fajne, Rogal z Pixel Nation maczał w tym palce.
[#9] Re: Aquabyss - zapowiedź
Bardzo fajny filmik/ zapowiedź.
Jest tajemniczo i intrygująco ok, racja Ja czekam na więcej OK
[#10] Re: Aquabyss - zapowiedź

@BULI, post #9

liczę, że to nie backbone, bo wymagania czysto backbonowe. ale zauważyłem to :

Copyright (c) 2002-2018 AgedCode

Samo "code" w nazwie grupy intryguje. Wygląda na jakiś odrodzony po latach projekt.

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2018 22:40:51 przez twardy
[#11] Re: Aquabyss - zapowiedź
Bardzo fajny, profesjonalny zwiastun, ale dlaczego nie wymaga Amigi z 1 MB pamięci CHIP oraz 2 MB pamięci FAST?

Poza tym powinny być jakieś screeny z gry.

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2018 23:52:03 przez Hexmage960
[#12] Re: Aquabyss - zapowiedź
OK
[#13] Re: Aquabyss - zapowiedź

@Hexmage960, post #11

Bardzo fajny, profesjonalny zwiastun, ale dlaczego nie wymaga Amigi z 1 MB pamięci CHIP oraz 2 MB pamięci FAST?


bo gdyby wymagał, to obejrzałoby go może jakieś pół % osób siedzi, pije i chrupki
[#14] Re: Aquabyss - zapowiedź

@Hexmage960, post #11

No przeciez tyle wymaga na razie jako minimum:
Minimum requirements*^: More comfort and extra features provide^:   Recommended hardware^:
CPU: 68000 CPU: 68000@25MHz CPU: 68020+
GFX: OCS/ECS (uses 64 colors in Extra Half-Brite mode) GFX: Same as for minimum requiremens GFX: Same as for minimum requiremens
RAM: 1 MB Chip* + 2 MB other (Slow or Fast) or 2 MB Chip + 1MB other RAM: 2 MB Chip + 2 MB Fast RAM: 2 MB Chip + 4 MB Fast
HDD: Only, no floppy version HDD: Fast seek hard drive HDD: Fast seek and fast tranfer hard drive
   Any Amiga with 2 MB Chip (plus other memory) gets music, sound fx effects and more graphic effects

   Takes advantage of Fast memory (its speed and amount)

   *Working very hard to fit the basics in 1MB Chip RAM (other memory required)

   ^Please keep in mind that the game is still under developement and some of the requirements may change
[#15] Re: Aquabyss - zapowiedź

@MUFA-amigaone-pl, post #5

Od kiedy Backbone wymaga 68000 do grania? Raczej 68030+.
[#16] Re: Aquabyss - zapowiedź

@mailman, post #6

Niby dlaczego, ma nie byc takiej grafiki? Grafika ma byc 64 kolorowa. Nie wiem czy na tym trailerze jest wiecej kolorow. Pewnie to bedzie pierwszy podmorski RPG w scenariach Atlantydy.

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 10:19:08 przez Don_Adan
[#17] Re: Aquabyss - zapowiedź

@Don_Adan, post #15

Z EAB : it's NOT made in Backbone nor other game editor
[#18] Re: Aquabyss - zapowiedź

@Don_Adan, post #14

Mnie chodzi o Teaser.
[#19] Re: Aquabyss - zapowiedź

@Don_Adan, post #16

Autorzy piszą, że gra będzie działać na ECS, więc grafiki jak w trailerze nie da się na tym chipsecie uzyskać (hint: spójrz na ekran tytułowy).

This is not the gameplay footage of course. It's to introduce you into the game's atmosphere and wake up curiosity


Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 11:06:43 przez mailman
[#20] Re: Aquabyss - zapowiedź

@recedent, post #2

A ja bym zamienił na "What lies beneath the surface?". To apropo's gry "Beneath a Steel Sky", które obok "Flight of the Amazon Queen" należy w mojej opinii do najbardziej wyszukanych tytułów gier przygodowych.

Lubię takie "pełne" tytuły, które oddają charakter gry.
[#21] Re: Aquabyss - zapowiedź

@twardy, post #17

Z EAB : it's NOT made in Backbone nor other game editor


SUPER OK
[#22] Re: Aquabyss - zapowiedź

@mailman, post #19

Nawet w grach na PC często w Trailerach mamy jakiś filmik wprowadzający. Ale potem najczęściej następuje demonstracja rozgrywki z prawdziwego silnika gry. Tego mi tutaj brakuje.

I tak jak już pisałem, szkoda że ten teaser nie zadziała na Amidze, choćby w CDXL, ale rozumiem, że podejście do teaserów gier na Amigę bywa różne.

Wiele gier na Amigę ma wprowadzenie w CDXL. Na przykład "Genetic Species".
[#23] Re: Aquabyss - zapowiedź

@Hexmage960, post #22

Niby dlaczego? Sadzac po wymaganiach gry, bedzie tam mnostwo animacji: "Fast seek hard drive HDD: Fast seek and fast tranfer hard drive." A w jakim formacie beda animki to nie wiem. Ale wyglada, ze ta gra raczej pod PFS/SFS ewentualnie FFS z AddBuffers. Nigdy nie interesowalo mnie jaka animacje 64 kolorowa moze odtworzyc 7MHz procesor. Choc tu raczej jest ograniczenie szybkosci transmisji danych tylko z HD do Chip RAMu. Pewnie jakies 1.5MB na sekunde.
[#24] Re: Aquabyss - zapowiedź

@Don_Adan, post #23

No fajnie gdyby to miało animacje. Ja tego nie kwestionuję, bo gry w działaniu nie widziałem.

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 12:12:10 przez Hexmage960
[#25] Re: Aquabyss - zapowiedź

@Hexmage960, post #20

Nie chodziło mi o zmianę tytułu gry, tylko jednego z tekstów komentowanego filmu.
[#26] Re: Aquabyss - zapowiedź

@Don_Adan, post #23

"Sadzac po wymaganiach gry, bedzie tam mnostwo animacji.."

sadzac po krakaniu wron, to bedziemy miec super mrozna zime, do -140 stopni fawrenhejtera


Amigowcy to chyba najwieksi spekulanci ze srodowisk retro, zarowno w handlu jak i teoretyzowaniu na temat przyszlosci amigi itp..

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 14:23:35 przez selur
[#27] Re: Aquabyss - zapowiedź

@recedent, post #25

Nie chodziło mi o zmianę tytułu gry, tylko jednego z tekstów komentowanego filmu.

Wiem o tym. Mi również.

Analogia do tytułu tej gry przygodowej była na podstawie słowa "beneath".

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 14:48:48 przez Hexmage960
[#28] Re: Aquabyss - zapowiedź

@Hexmage960, post #27

Tylko że sens mojej zamiany polegał na uniknięciu powtarzania "surfejsów". Ale OK...

[#29] Re: Aquabyss - zapowiedź
Strona domowa została uzupełniona o Developer's MiniLog.
Wiemy że wymagania wzrosły do 4MB Fastu (1MB Chip). Gra inspirowana takimi tytułami jak Sid Meier's Pirates!, Elite Frontier II, Freelancer, Aquanox. Wiemy też że nie jest to 3D.

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2018 17:15:21 przez waldiamiga
[#30] Re: Aquabyss - zapowiedź

@waldiamiga, post #29

Czyli handlówka/strategia, hmm, nieźle.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem