Komentowana treść: AmiSSL 4.3
[#1] Re: AmiSSL 4.3
AWeb hula jak nowy program.
[#2] Re: AmiSSL 4.3

@simka113, post #1

Tzn? Przyspieszyło coś?
[#3] Re: AmiSSL 4.3

@fazior, post #2

W pewnym sensie porównanie do nowcyh programów można jakoś uzasadnić tym, że AWeb dzięki wsparciu AmiSSL, pozwala odwiedzać strony, których nie można zobaczyć nie tylko pod IBrowse, ale też z poziomu kilku znacznie nowocześniejszych browserów amigowych. No ale obsługa certyfikatów to jedno, a cała reszta archaicznych mozliwości tej przeglądarki, to drugie. Zatem odnosząc się całościowo, trudno powiedzieć że "hula to jak nowy program".
[#4] Re: AmiSSL 4.3

@MUFA-amigaone-pl, post #3

Strony w przyszłości będą wymagać coraz to nowszych/procesorożernych algorytmów szyfrowania i będzie można powiedzieć bye bye sieciowaniu na klasyku. OWB korzysta z wersji linkowalnej openssla więc ten AmiSSL to chyba na AOS4 tylko dla jakiś pchełek jest potrzebny? Czy się mylę?
[#5] Re: AmiSSL 4.3

@michal_zukowski, post #4

Przecież na Amisi nie korzystasz z Allegro, banku czy eBaya. Co najwyżej z Aminetu, FTP, a te nie są i nigdy nie będą bardziej wymagające.
[#6] Re: AmiSSL 4.3

@Hexmage960, post #5

Przecież na Amisi nie korzystasz z Allegro, banku czy eBaya.


Bo "przecież" Amisia już od dawna nie daje rady w WWW.
Ciekawe jak by sobie poradziła taka "wpół NG Amisia" z Vampire lub PPC i kartą gfx :)
[#7] Re: AmiSSL 4.3

@morph123, post #6

Równie nieciekawie jak klasyczny klasyk:). Netsurf jest nieco szybszy niż na ami 060 AGA, ale korzystanie z niego to mordęga.
[#8] Re: AmiSSL 4.3

@Hexmage960, post #5

Przecież na Amisi nie korzystasz z Allegro, banku czy eBaya. Co najwyżej z Aminetu, FTP, a te nie są i nigdy nie będą bardziej wymagające.


Co do banku czy np. PayPala, to ja korzystam z Amigi cały czas. No ale skoro zahaczasz o Aminet, to weźmy na przykład inną amigową stronę jaką jest amiga.org.pl. Nie wejdziesz na nią z IBrowse, nie wejdziesz z dużo bardziej zaawansowanego OWB Reaction, nie wejdziesz nawet z jeszcze bardziej zaawansowanego TimberWolfa, a tymczasem z AWeba (choć rzecz jasna ze względu na brak CSS, strona będzie wyglądać "tak sobie") wejdziesz. Zatem na przykładzie możliwości zapoznania się z treścią tej strony, AWeb dzięki AmiSSL "gra w tej samej lidze" co Netsurf i Odyssey.
[#9] Re: AmiSSL 4.3

@MUFA-amigaone-pl, post #8

Przecież minniat sie odnosił do klasyka.
[#10] Re: AmiSSL 4.3

@michal_zukowski, post #4

Strony w przyszłości będą wymagać coraz to nowszych/procesorożernych algorytmów szyfrowania i będzie można powiedzieć bye bye sieciowaniu na klasyku.

Zapewne bedzie jak piszesz. Ale jesli sie tak dobrze zastanowic, to po co to wszystko?
Jak slysze ze: "to cena postepu, nowe technologie to podstawa, postep musi byc" i te inne
badziewne slogany to mnie az skreca i zastanawiam sie czy ten caly internet poszedl w dobra strone.
Bo niech mi ktos wytlumaczy, czemu zeby przeczytac 1k tekstu plus kilka obrazkow, to musze zassac
z internetu 100MB jakis danych ktore niewiadomo co robia?
[#11] Re: AmiSSL 4.3

@Phibrizzo, post #10

Ło, panie. To, że zasysasz 100 MB to jeszcze nic, najgorsze że wysyłasz przy okazji 40 MB swoich
[#12] Re: AmiSSL 4.3
A ja mam z tym problem
[#13] Re: AmiSSL 4.3

@don_rafito, post #12

Ja mam chyba to samo :(
Wcześniej chodził AmiSSL 3.x i było wszystko OK, ale jak zaktualizowałem do 4.3 to przestało działać :(
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem