Komentowana treść: Pong 4K - od czerwca w sprzedaży
[#1] Re: Pong 4K - od czerwca w sprzedaży
powtórzę to, co pisałem już na śmiećbuku. Jeśli według wydawcy wymagania wyglądają tak:
Wymagania: AGA, procesor 14 MHz, 2 MB Chip RAM

a nośnik wygląda tak:
płyta CD z grą (bootowalna także na CD32)

to wydawca nas kłamie, bo podane wymagania spełnia nierozbudowana Amiga 1200. W jaki sposób do nierozbudowanej Amigi 1200 wsunę płytę CD? (w sensie żeby ją odczytała?)
[#2] Re: Pong 4K - od czerwca w sprzedaży

@snajper, post #1

Do nierozbudowanej A1200 można podłączyć CD-ROM. Skoro gra jest na płycie CD to zrozumiałe jest, że trzeba posiadać napęd, nie widzę sprzeczności.

EDIT: Aby nie było wątpliwości do wymagań został dodany CD-ROM.


Ostatnia aktualizacja: 09.05.2019 23:39:12 przez A2
[#3] Re: Pong 4K - od czerwca w sprzedaży

@A2, post #2

A grę wersji ISO można odpalić z HDD.

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2019 23:51:15 przez Norbert
[#4] Re: Pong 4K - od czerwca w sprzedaży

@A2, post #2

można, tyle że nie każdy dzisiaj ma CD-ROM (ja np. nie mam, mimo że moja Amiga wymagania spełnia) (a do tego chyba konieczny jest taki w wersji slim, żeby się wcisnął). A nawet jak już ma, zamontowanie CD-ROM-u w Amidze 1200 w standardowej obudowie to też nie jest 5 minut roboty, jak ktoś nie ma wprawy. No ale rozumiem, że się czepiam szczegółów, więc spoko. ;)

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2019 23:43:35 przez snajper
[#5] Re: Pong 4K - od czerwca w sprzedaży

@snajper, post #4

Polecam program ISOMounter lub podobny.

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2019 01:22:12 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#6] Re: Pong 4K - od czerwca w sprzedaży

@snajper, post #1

Do tej pory spamowałeś na Gadaczu i na forum w "rozrywkowych" działach. Przymykaliśmy na to oko. Widzę jednak, że tam poczułeś się niezauważany i szturmujesz komentarze. Proponuję abyś zakończył swoją krucjację w imię ideału swojego świata i albo się powstrzymał od wypisywanych tekstów, albo zadbamy o to abyś nie miał takiej możliwości.

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2019 06:49:29 przez mailman
[#7] Re: Pong 4K - od czerwca w sprzedaży

@mailman, post #6

W tej sytuacji 100% poparcia OK
[#8] Re: Pong 4K - od czerwca w sprzedaży

@snajper, post #1

W jaki sposób do nierozbudowanej Amigi 1200 wsunę płytę CD? (w sensie żeby ją odczytała?)

Przykleję odpowiedź też tu z twarzoksiązki
Zmieniliśmy wymagania. Amiga CD32 lub Amiga 1200 z dodatkowym cd romem.
Grę na Amidze 1200 można uruchomić z dysku twardego, czy bezpośrednio z folderu (niestety wtedy nie będą odtwarzane tracki w audio zawarte na płycie). Druga opcja, poprzez zgranie iso na dysk twardy i po zamontowaniu w systemie odpalenie z obrazu płyty.
w pecetach dziś takie napędy praktycznie wyszły z użytku...

PC, niezależnie czy będzie to napęd DVD czy Blueray płytę da się na nich odczytać. W przypadku braku takiego napędu zawsze można zgrać obraz płyty i wszyscy kupujący grę na płycie w pudełku są uprawnieni do pobrania gry w wersji cyfrowej. Jest to zabezpieczenie gdyby w przesyłce płyta uległa uszkodzeniu lub zagubieniu. Opcja taka też przydaje się osobom, które nie mogą się doczekać przesyłki z pudełkiem a chcieli by już w grę grać po zakupie a przesyłka idzie z różnych powodów trochę dłużej.
Mam nadzieję, że pomogłem i wyczerpałem temat
[#9] Re: Pong 4K - od czerwca w sprzedaży

@Koyot1222, post #8

dziękuję, zapoznałem się z nią i sprawa wyjaśniona.

---

@mailman: ja rozumiem, że ze względów rozmaitych jestem w tym momencie przez różne osoby na ppa uznawany za wroga publicznego nr 1 - bo w końcu kakuś odpuścił, parallax dawno stwierdził, że nic tu po nim i trochę nudno się zrobiło, a czarna owca zawsze być musi, to obierzemy sobie snajpera...

Jednak jeśli w komentarzu na temat gry Pong dopatrzył się pan "krucjacji", to jest pan w błędzie. Jak wspomniałem, ten sam temat poruszyłem wcześniej pod postem kolegi Koyota na facebooku - gdybym wcześniej uzyskał tam odpowiedź (którą uzyskałem niedawno i z którą tam przed jego powyższym postem się zapoznałem - jak widać, można bez atakowania nikogo, że śmie zadawać z**py wzięte pytania zamiast pisać tylko, że gra zarąbista i że już zamawiam), to tego komentarza tutaj by nie było... Proste.

Dodam, że w odpowiedzi na komentarz Skolmana (btw dzięki za program) miałem zamiar jeszcze dla uzupełnienia tematu podać przykłady w postaci posiadanych przeze mnie kilku (znaczy 100%) boxów produktów na PC (mianowicie program "Jak to działa?", gra Crusader: No Remorse oraz MS Office 2007), na których to boxach w wymaganiach wszędzie podany jest napęd CD/DVD - żeby nie było, że "wymyślam komentarze od czapy, bo przecież nikt nigdy nie zamieszczał napędu w wymaganiach, bo to takie oczywiste". Jednak ostatecznie sobie darowałem, doszedłszy do wniosku, że to #nikogo. Więc to moje "szturmowanie komentarzy, bo nikt mnie nie zauważa", jak to pan ocenił, też tak średnio ma się do rzeczywistości.

Nie piszę tego po to, żeby rozpętywać kolejną burzę. Tylko żeby parę spraw zostało wyjaśnionych, bo w tym momencie zostałem niesłusznie przez pana oczerniony (a że moje wyjaśnienia, nawet jeśli słuszne, stosunku pozostałych do mnie nie zmienią, to inna sprawa).

eot ode mnie. Jeśli za tę wypowiedź dostanę bana (bo też nie rozumiem, jak mam traktować "powstrzymywanie się od wypisywanych tekstów" - czy to dotyczy tylko tekstów pana zdaniem głupich/nie na temat, czy komentarzy ogółem), no to... ku uciesze gawiedzi.
[#10] Re: Pong 4K - od czerwca w sprzedaży

@Norbert, post #3

A ścieżki dźwiękowe tez się "odpalą" ? Też nie mam CD-ROM w swojej Amidze, więc odpada.

Na emulatorze średnio chce mi się grać w oryginał...
[#11] Re: Pong 4K - od czerwca w sprzedaży

@lukjan, post #10

Też nie mam CD-ROM w swojej Amidze, więc odpada.

Gra była tworzona z myślą o CD32. Powinna odpalić się na 1200 ale:
- normalnie nie będzie muzyki
- przy odpaleniu z "emulatora" Cd32 traki będą odtwarzane ale bez kabla wyciągającego sygnał i łączącego go z wyjściem audio 1200 nie da się też muzyki posłuchać.
Proponuję rozwiązania:
1. Zgrać grę na hdd a płytę wrzucić do sprzętu audio i z niego oddzielnie odtwarzać muzykę.
2. Zgrać muzykę w audio do plików mp3 i odtwarzać z każdego innego urządzenia w trakcie grania w grę.
[#12] Re: Pong 4K - od czerwca w sprzedaży

@Koyot1222, post #11

Dobre

A poważnie, to gdyby nie muzyka (notabene bardzo fajna i się wczoraj zastanawiałem czy to tracker, bo mi za dobrze to wyglądało - choć w obecnych demach też są super ścieżki dźwiękowe... i nie są odtwarzane z CD), to ta gra zapewne spokojnie może zostać wydana na dyskietkach. Ale to już zalezy od Twórców

Niestety CD-32 nie mam tym bardziej, więc również odpadam...., niemniej chętni na pewno się znajdą
[#13] Re: Pong 4K - od czerwca w sprzedaży

@lukjan, post #12

A poważnie, to gdyby nie muzyka (notabene bardzo fajna i się wczoraj zastanawiałem czy to tracker, bo mi za dobrze to wyglądało

Utwory są autorstwa Slavko Kozomora, jest profesjonalnym muzykiem ale nie tworzy w formacie amigowych trackerów. Dlatego też ta muzyka brzmi trochę inaczej.
Trzeba nas zrozumieć, że nie dogodzimy wszystkim. Przykro mi.
Wybraliśmy CD32 bo:
- nośnik CD, dużo miejsca np na animacje i dodatkowe utwory audio
- możliwość odtwarzania muzyki w formacie CD audio w trakcie rozgrywki miksowane w czasie rzeczywistym z efektami w stereo.
- dodaliśmy nawet skromne animowane intro w CDXL
- gra mimo wszystko nadal uruchomi się na Amidze 1200 wyposażonej w dysk twardy. Rozgrywka ta sama, prędkość ta sama. Efekty podczas gry te same. Minus to brak muzyki.

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2019 12:03:20 przez Koyot1222
[#14] Re: Pong 4K - od czerwca w sprzedaży

@Koyot1222, post #13

A dlaczego intro jest w hamie szóstym a nie w ósmym skoro szpil wymaga agaty?
[#15] Re: Pong 4K - od czerwca w sprzedaży

@waldiamiga, post #14

A dlaczego intro jest w hamie szóstym a nie w ósmym skoro szpil wymaga agaty?

Testowaliśmy różne ustawienia. Przy konwersji akurat tej animacji, przy takiej kolorystyce ten format i rozdzielczość wypadła "ok".
[#16] Re: Pong 4K - od czerwca w sprzedaży

@waldiamiga, post #14

Bardziej technicznie opisał to Cobe:
I didin't use ham8 because file would be 30% larger, in order for 2x cd-rom to read it screen would have to be smaller which wouldn't look that nice as it look right now.

Chyba wszystko w tym temacie
[#17] Re: Pong 4K - od czerwca w sprzedaży

@snajper, post #4

No ale rozumiem, że się czepiam szczegółów, więc spoko. ;)


Staropanieństwo jest straszne !!!
[#18] Re: Pong 4K - od czerwca w sprzedaży

@Koyot1222, post #11

Gra była tworzona z myślą o CD32.


Od kilku lat planuję zakup CDTV. Wreszcie mam możliwość “zapolować” i mieć do kilku-kilkunastu miesięcy.

Jednak niedawno zaczałem dpouszczać do siebie nieobecna dotad myśl - o CD32.

Dzięki Wam mam już pewność - będę miał CD32! szeroki uśmiech
[#19] Re: Pong 4K - od czerwca w sprzedaży

@David, post #18

Dzięki Wam mam już pewność - będę miał CD32!

OK
Ale tak na poważnie. To teraz chyba dużo łatwiej jest zdobyć kompletną i sprawną CD32 niż CDTV w dobrym stanie
[#20] Re: Pong 4K - od czerwca w sprzedaży

@Koyot1222, post #19

Wiem szeroki uśmiech szeroki uśmiech szeroki uśmiech
[#21] Re: Pong 4K - od czerwca w sprzedaży

@Koyot1222, post #19

Witam.

Na emulatorze - WinUAE lub podobnym gra będzie działała z muzyką przy emulacji CD32? Szkoda, że po MorphOS'a tego nie ma.

I druga sprawa - obraz ISO do kupienia kiedy będzie?
[#22] Re: Pong 4K - od czerwca w sprzedaży

@gilban, post #21

Na emulatorze - WinUAE lub podobnym gra będzie działała z muzyką przy emulacji CD32?

Winuae, powinno działać.

I druga sprawa - obraz ISO do kupienia kiedy będzie?

Już jest do nabycia. Linki z finalną wersją do ściągnięcia na początku czerwca.

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2019 20:50:34 przez Koyot1222
[#23] Re: Pong 4K - od czerwca w sprzedaży

@Koyot1222, post #22

I jeszcze:

Czym się różni ta wersja za 20 zł:
link do wersji za 20 zł od tej za 22 zł link do wersji za 22 zł
[#24] Re: Pong 4K - od czerwca w sprzedaży

@gilban, post #23

Błąd na stronie, powinny być w tej samej cenie.

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2019 22:08:49 przez Koyot1222
[#25] Re: Pong 4K - od czerwca w sprzedaży

@gilban, post #23

Czym się różni ta wersja za 20 zł od tej za 22 zł


Kwotą 2 zł
[#26] Re: Pong 4K - od czerwca w sprzedaży

@David, post #25

Błąd jest już poprawiony, dzięki za zgłoszenie
[#27] Re: Pong 4K - od czerwca w sprzedaży

@Koyot1222, post #19

Amiga CD32 to wspaniała konsola. Fajnie, że gra ma swoją ścieżkę dźwiękową i wykorzystuje pojemność CD, a tym samym możliwości konsoli.

Co do gry - nie grałem jeszcze, ani nie widziałem filmików z rozgrywki. Mam pytanie:
Gra jest do 4 graczy równocześnie - a czy można grać z komputerem (np. z 3 graczami sterowanymi przez komputer)?

@A2

Mam małą prośbę odnośnie pudełkowych wydań gier. Otóż spośród Waszych wydawnictw pudełko z DOpusem 5 miało ułamany plastik w okolicach wieka (pewnie podczas transportu).

Teraz patrzę do szuflady i okazało się, że pudełko z Tanks Furry też ma ułamany ten plastik. Nie pamiętam kiedy to się stało.

Obchodzę się z pudełkami wyjątkowo ostrożnie. Jednak mimo to, bardzo łatwo je ułamać.

Z pudełkowymi wydawnictwami CD na PC nie mam żadnych tego typu problemów. Mam wydawnictwa sprzed wielu lat. A używam tych pudełek często (mam ze 20 gier na PC). Żadne z pudełek nie dostało uszczerbku.

Oto pudełka do gier CD na PC.
https://www.olx.pl/oferta/pudelka-na-plyty-CID99-IDxlgjt.html

To tylko moja jedna mała uwaga. Chciałbym po prostu by wydawnictwa zachowały się w dobrym stanie. Jest jeszcze opcja, bym kupił sobie takie pudełka od PC i przeniósł tam etykietę i płytę z Waszych wydawnictw, które są w ułamanym pudełku.

Z pozostałą zawartością pudełkowych wydań jest wszystko w porządku.

Pozdrawiam.

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2019 15:33:31 przez Hexmage960
[#28] Re: Pong 4K - od czerwca w sprzedaży

@Hexmage960, post #27

Można wybierać ilość graczy od 1 do 4, resztą steruje właśnie komputer

Jeśli chodzi o uszkodzenia podczas transportu, wystarczy to do nas zgłosić - wymieniamy na nowe ezgemplarze.

Natomiast co do samych pudełek, korzystamy z typowych opakowań DVD, więc trudno mi powiedzieć na czym polega problem. Przez kilka lat było używanych kilka rodzajów pudełek (czarne, białe i przezroczyste) i możliwe, że jedna z partii była wykonana z cieńszego plastiku. Zwrócę na to uwagę przy kolejnych dostawach.


Ostatnia aktualizacja: 11.05.2019 18:44:57 przez A2
[#29] Re: Pong 4K - od czerwca w sprzedaży

@A2, post #28

Natomiast co do samych pudełek, korzystamy z typowych opakowań DVD, więc trudno mi powiedzieć na czym polega problem.

Po prostu te pudełka wyglądają na wyraźnie cieńszy/delikatniejszy plastik aniżeli typowe opakowania DVD. Może chodzić też o jakość wykonania.

Mam pudełkowe wydania Tanks Furry, Solid Gold, Directory Opus 5, Worthy oraz Bridge Strike.

Z kolei na PC mam m.in. grę "StarCraft". Właśnie sprawdziłem. Wszystkie te pudełka z grami PC zamykają się bez problemu. Tutaj słychać delikatny "klik" i zawsze boję się, żeby się coś nie ułamało.

Zwrócę na to uwagę przy kolejnych dostawach.

Serdecznie dziękuję. Nie zawracałbym głowy gdyby to dotyczyło jednego wydawnictwa. Piszę tak posiadając ok. 5 wydań pudełkowych gier od Państwa.

Można wybierać ilość graczy od 1 do 4, resztą steruje właśnie komputer

Super! Zapowiada się przednia zabawa.

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2019 19:31:21 przez Hexmage960
[#30] Re: Pong 4K - od czerwca w sprzedaży

@Hexmage960, post #27

Fajna i wymagajaca gra w dodatku tania "jak barszcz".
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem