Komentowana treść: Pong 4K - od czerwca w sprzedaży
[#31] Re: Pong 4K - od czerwca w sprzedaży
Zakupione. Fajna gierca, demo było bardzo fajne i dawało dużo frajdy. Teraz można pograć w pełną wersję.
[#32] Re: Pong 4K - od czerwca w sprzedaży

@nostrum666, post #31

Dziękujemy! OK

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019 07:03:52 przez Koyot1222
[#33] Re: Pong 4K - od czerwca w sprzedaży
Muza niezła fajny klimat 90'' chyba skrobne cos podobnego;
[#34] Re: Pong 4K - od czerwca w sprzedaży

@Jupiler, post #33

Zamówione- moja CD32 już się cieszy yippee
[#35] Re: Pong 4K - od czerwca w sprzedaży

@Koyot1222, post #32

[#36] Re: Pong 4K - od czerwca w sprzedaży

@snajper, post #9

@Koyot1222
Rewela :) Kolejna nowa gra, a to cieszy. Gratulacje, fajnie, że Ci się ciągle chce :D

@snajper
ja rozumiem, że ze względów rozmaitych jestem w tym momencie przez różne osoby na ppa uznawany za wroga publicznego nr 1


Wybacza, ale przeceniasz się, pompując swoje nader nadęte ego... po tym co stale 'prezentujesz' na portalu "kaczka to max co może z Ciebie być". Prawda jest taka, że gdybyś kocopołów nie sadził to nikt by nie miał do Twojej osoby przysłowiowego 'ale'. Tylko tyle i aż tyle.
[#37] Re: Pong 4K - od czerwca w sprzedaży

@A2, post #28

Czy wersję cyfrową także będzie można pobierać dopiero w czerwcu?
[#38] Re: Pong 4K - od czerwca w sprzedaży

@nostrum666, post #37

Tak, premiera gry będzie na początku czerwca - tak jak jest opisane na stronach produktowych.

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 10:36:26 przez A2
[#39] Re: Pong 4K - od czerwca w sprzedaży

@A2, post #38

Ok, widziałem opis, myślałem że to może błąd na stronie albo coś takiego. Czekamy więc.

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 10:58:04 przez nostrum666
[#40] Re: Pong 4K - od czerwca w sprzedaży

@A2, post #38

Jaki to rodzaj pudełek w jakich sprzedajecie gry? Dvd czy kartonowe?
[#41] Re: Pong 4K - od czerwca w sprzedaży

@Iceman, post #40

Niektóre gry są sprzedawane w samych pudełkach DVD, niektóre w dużych kartonowych opakowaniach. Wszystko jest napisane na stronach produktowych (poniżej słów "W skład zestawu wchodzi").

Jeśli chodzi o Ponga 4K, jest to opakowanie DVD i dodatkowo plakat.
[#42] Re: Pong 4K - od czerwca w sprzedaży

@A2, post #41

Wiem, że są ludzie, którzy tylko iso kupią. Ale mnie to nie zadowoli nigdy. Z pudełkami dvd na Amidze jest tak , że są wyprane z klimatu i nie pasują do tego retro stylu. Nie było ich nawet wtedy. Możecie iść w format boxów Amigi cd32 z nalepką jaka była np na Disposable hero (amiga cd32)? Byłoby to klimatyczne i sam z chęcią zamawiałbym tego typu wydania o jednolitym formacie pudełka. Cd case nie wchodzą w grę, w końcu dorzucacie dodatki. Z pewną nieśmiałością mogę też napisać, że pewnie przyczyniłoby się to do większej sprzedaży. Maniaków Amigowych boxów nie brakuje. Miło by było gdyby też na stronie był szybki unboxing.
[#43] Re: Pong 4K - od czerwca w sprzedaży
Przygotowałem muzykę z PONG4K CD32 RK2018 w 8SVX-XPK i AIFF-ADP4

pong4k-8svx.lha

pong4k-adp4.lha
[#44] Re: Pong 4K - od czerwca w sprzedaży

@Iceman, post #42

Forma wydania gier w dużej mierze zależy od oczekiwań Autorów, stąd różnice w zestawach. Natomiast co do pudełek, temat jest otwarty. Dzięki za zwrócenie uwagi.
[#45] Re: Pong 4K - od czerwca w sprzedaży

@A2, post #44

Świetnie, że jesteście otwarci na ten temat pudełek. W końcu kupując grę mam ochotę ją postawić na półce, a jeśli wartościowy produkt i dobrze wydana gra to tym bardziej. Spróbujcie przy następnej dobrej grze takiej akcji. Wiadomo, że pudełko otwierane jak większość brytyjskich czyli to dwu członowe jest lepsze aniżeli format jaki używano w Usa (niekoniecznie Amiga) czyli kolorowa nakładka na biały karton. Exodus też tak wydano (napisy na pudełku jak i w instrukcji po polsku i angielsku (kupiłem swój egz od autora gry). Nie głupio by było gdybyście dali pudełko wzorem brytyjskich w kilku językach z tyłu. Podobnie instrukcja. Może i zwiększy koszta, ale czy nie zwiększy sprzedaży w różnych krajach? Serio oprócz zdjęć fabrycznych przydałby się i dodać normalne na stronie. Zrezygnujcie z dvd pudełek, mi to osobiście psuje klimat amigowych wydań. Ponadto czy nie warto oznaczyć numerami pierwszą partię do 100 czy 300 pudełek numerami jako limitowana z dodatkiem w postaci soundtracku czy plakatu? Zachęta do składania preorderów i chęć posiadania lepszego wydania boxu też może to poprawić.
Na pisaniu gier się nie znam, ale to co ludzie chcą mieć na półce i jak ma to wyglądać to znam dobrze z autopsji. Naturalnie życzę sukcesów w sprzedaży i aby Amiga przeżyła dzięki wam i nie tylko drugą młodość.
[#46] Re: Pong 4K - od czerwca w sprzedaży

@Iceman, post #45

W sumie czemu nie? Wersja dla kolekcjonerów, stanowczo w folii i z plombą, do tego cena x2 bo wiadomo że kolekcjonerzy więcej zapłacą. Wilk syty i owca cała :)
[#47] Re: Pong 4K - od czerwca w sprzedaży

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #43

Ooo- Brawo OK
[#48] Re: Pong 4K - od czerwca w sprzedaży

@Iceman, post #45

Nie chce Cie zszokowac ale często taka pierwsza partia do 100 jest jedyną partia. A 300 to już nierealne się robi :)
[#49] Re: Pong 4K - od czerwca w sprzedaży

@juen, post #48

Całkiem możliwe, ale wiem sam po sobie. Dvd pudełka nie chce mi się wcale kolekcjonować. Ale jeśli by to było coś co mogę postawić na półce obok reszty starych wydań z jednolitym formatem. Czemu nie , jak najbardziej. Więc możliwe jest, że kupujących przybędzie.
[#50] Re: Pong 4K - od czerwca w sprzedaży

@Iceman, post #49

jasne kazda opinia sie liczy i daje jakies info, tylko ze ja wiem takze po sobie i po tym jakie gry wydalismy jako project r3d i jakie wydalem jako cdlabel... sprzedaz jest malejaca wraz z iloscia, a wraz z cena to juz w w ogole. wyglada na to ze kupujacych by przybylo, ale po tym jak mnostwo by odpadlo...

podejrzewam, ze takich mega wersji zeszlo by przez rok moze z max 50, do tego trzeba by bylo miec wersje niskobudzetowe, ktorych by zeszlo moze z 75 i cyfrowe, ktorych by zeszlo z max 50. w ciagu roku nie wrozylbym sprzedazy wiekszej niz 175 sztuk. to i tak srubuje te wyniki na maxa :)

koszt zrobienia hi-fi 50 wersji bylby bardzo wysoki :( finalna cena by pewnie siegala kolo 200zl gdzie 1/3 to podatki..
[#51] Re: Pong 4K - od czerwca w sprzedaży

@juen, post #50

Możecie spróbować. Wiadomym też jest, że tego się nie kupuje by zyskiem sprzedać (choć tu może być różnie, jeśli pojawi się tak wydany limitowany nakład). Nie wiem czy na eBay gry wystawiacie? To wciąż silne źródło na podstawie , którego mogą poznać gry od was. Tutaj też w sprzedaży największym problemem jest już wiek pierwszych Amigowców Można śmiało założyć, że ludzie pracujący i kupujący w owym czasie gry to ekipa urodzona po 1960, coraz trudniej sobie takich wyobrazić grających w grę gdzie się drzewo ścina :).
Jeśli chodzi o gry to nie nie ukrywam, że sam zobaczyłbym Chaos engine 3 w formie jakiej była wydana jedynka,gameplay, box. Możecie ruszyć kontynuację jakiegoś większego tytułu? Ożywić jakąś znaną serię? Nie znam nikogo , kto by w tamtym okresie w to nie grał. Ja to skończyłem minimum 20 razy. Gdy od BB to były arcydzieła.
[#52] Re: Pong 4K - od czerwca w sprzedaży

@Iceman, post #51

No właśnie, pykam sobie w Ponga od jakiegoś czasu, ale nie było czssu podzielić się wrażeniami.
No więc, pierwsze uruchomienie to prawdziwa radość na mojej twarzy.
Fajne interko, animacja naprawdę dobrze się prezentuje i wprowadza/ zachęca do dalszej zabawy.
Sama rozgrywka i jej warianty prezentują się dobrze, trzeba chwilę się przestawic, żeby móc płynnie grać, ale to chwila a później już z górki.
Trochę mnie podirytowalo zmapowanie funkcji na padzie, ewidentnie zrobione pod układ pada PSX, na oryginalnym padzie CD32 trochę mniej wygodne.
Graficzka i muzyka- pierwsza klasa, na poziomie godnym CD32 OK
Słuchając świetnych audio traków od razu nasunęła mi się refleksja dotycząca napędów CD w konsolach z tamtego okresu, słuchając muzyki takiej jakości można docenić to rozwiązanie ok, racja

Już pisałem, że efekt głębi, paralaksa i "jażące" się światlo w tle robią świetne wrażenie. Grafika tła jest naprawdę dopracowana, cieszy oko i aż prosi się o więcej ok, racja ok, racja ok, racja Koyot, będą nowe plansze?

Przy okazji przydałby się tryb "STORY" (opcja przejścia gry, zróżnicowany poziom przeciwników- extra BOSS na końcu) i dołożyć przynajmniej z 2 dodatkowe plansze i opakować to krótkim intrem/outrem.
Co do wiszących platform z "kibicami' na które nażekał Skolman- mnie to się podoba, dołożył bym jeszcze grafikę łańcuchów podtrzymujących te platformy z zmieniającą się wraz z perspektywą w zależności od przesuwu ekranu- ale te wszystkie moje życzenia to temat do dyskusji do części drugiej, lub wersji DeLuxe
Czego Wam z całego serca życzę ok, racja

Bardzo przyjemna jest też animacja wyfranych/przegranych zawodników po zakończonej batalli- bardzo sympatyczne

Ogólnie rzecz ujmując, bardzo przyjemna gra, nie żałuję wydanego grosza na nią OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem