Komentowana treść: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34
[#1] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34
Może ktoś będzie w Neuss, a nie kupuje V4?

W zamian za zakup, oferuję 1 L Jak Daniel's. Serio!

szeroki uśmiech
[#2] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@David, post #1

Lepiej późno niż wcale. To w PL z wysyłką, cłem, Vatem, marżą ... zgaduje 700euro. Czekam na test, może ktoś się pokusi (może podeślą do testów A. Zalepie).
[#3] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@96, post #2

Cłem?
[#4] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@mailman, post #3

A fakt to z Niemiec poleci. Myślałem, że z USA. Sorki.
[#5] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34
Czy ten mały krok dla Amigowca to duży krok dla ludzkości ?
[#6] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34
to już wole to
[#7] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@Dorian3d, post #6

Faktycznie bardziej to wygląda na Amigę niż Vampireszeroki uśmiech
[#8] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@ntx, post #7

no to commodore c65
[#9] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@ntx, post #7

[#10] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@Dorian3d, post #8

Wiem, chodziło mi o to że obudowa tego mega65 bardziej przypomina a1200 i przez to jest bardziej retro niż obudowa Vampire standalone.
[#11] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34
Mityczne Natami w końcu nadeszło, i co ciekawe tak jak bardzo kiedyś bylo wyczekiwane, tak teraz przyjmowane jest z umiarkowanym entuzjazmem
[#12] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@vojo, post #11

Czekamy jeszcze na

- Panda / Troika
- FPGA Arcade / Replay
- DIY-A586
- ?

szeroki uśmiech
[#13] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@Dorian3d, post #9

Nie wiem jak wygląda stabilność Arosa 68k w stosunku do x86 ale pewnie niedaleko pada jabłko od jabłoni, więc jak to określono dla ATeam Aros is Future to raczej nie wróżę tu spektakularnej przyszłości.

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2019 08:40:10 przez RadziN
[#14] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@ntx, post #10

Spokojnie wampira można wsadzić do obudowy Amigowej, skoro Mistera się da.

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2019 10:09:54 przez Sventevith
[#15] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@RadziN, post #13

AROS jest jedyną opcją na legalny system wraz z V4SA. Z vampirem jako karty turbo nie ma tego problemu bo każdy kto ma Amigę ma kicka. SA nie ma kicka. Licencjonowanie Kicka od Colanto lub Hyperionu kiedy obie firmy są w konflikcie prawnym do czasu rozwiązania rozprawy to prosta droga do porażki. Nie wiadomo kto wygra w sądzie i co kiedy kupi się licencję od strony przegranej ?

Będzie możliwość samodzielnego wygrania kicka AOS.
Nie jestem zwolennikiem open source w przypadku AmigaOS z wieli powodów ale może ruch ATeam rozrusza AROS bo wersja 68k jako darmowy system szczególnie w sytuacji prawnej AOS może mieć sens. Jak to nie wypali a rozprawa się skończy zapewne wrócą do AOS dogadując się ze stroną która wygra rozprawę.

Hyperion miał chorą politykę z licencjonowaniem OS4 pod konkretny sprzęt. Kiedy kapnął się że OS4 to ślepa ścieżka a zarobić się da na modzie retro poszedł do rozum do głowy. Colanto przez lata sprzedawało kicki i na tym zarabiało ale nie chciało inwestować w rozwój klasyków co też pokazuje że szło po najniższej linii oporu.

To twórcom systemu powinno zależeć aby na jak największej ilości sprzętu odpalał się ich system teraz mają go pod dostatkiem. Amigi, MiniMigi, Misty, Mistery czy V4SA.

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2019 10:19:56 przez Sventevith
[#16] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@vojo, post #11

Mityczne Natami w końcu nadeszło, i co ciekawe tak jak bardzo kiedyś bylo wyczekiwane, tak teraz przyjmowane jest z umiarkowanym entuzjazmem


po prostu ludziom w d.pach się poprzewracało od dobrobytu. ;) A za parę lat znów będzie jojczenie "oj, oj, nikt nie produkuje nowych Amig, katastrofa". Kto wyczekiwał, ten kupi, kto hejtuje i kręci nosem, że za co taka cena, to i tak by nie kupił. Zastanawiam się tylko, czy taki trend to panuje globalnie, czy tylko u nas.
[#17] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@Sventevith, post #15

AROS jest jedyną opcją na legalny system wraz z V4SA. Z vampirem jako karty turbo nie ma tego problemu bo każdy kto ma Amigę ma kicka. SA nie ma kicka. Licencjonowanie Kicka od Colanto lub Hyperionu kiedy obie firmy są w konflikcie prawnym do czasu rozwiązania rozprawy to prosta droga do porażki. Nie wiadomo kto wygra w sądzie i co kiedy kupi się licencję od strony przegranej ?


To akurat nie ma żadnego znaczenia. Można odprowadzać licencje (podobnie jak to robiło ACube Systems z Minimigiem) firmie która jest aktualnym właścicielem praw, po ew. przegranej sprawie firma taka (co do zasady) musi przekazać opłaty z tytułu licencji stronie wygrywającej.

Więc ponownie piszę - to nie ma absolutnie żadnego znaczenia, że są teraz procesy o to (?).
[#18] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@vojo, post #11

Natami ciekawe

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2019 11:12:35 przez Dorian3d
[#19] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@snajper, post #16

"Jojczenie" teraz w modzie, trend światowy. V4 to "zło wcielone" , no bo " Paniieee jo chcioł za 100e, a nie dali i jeszcze ten Aros , a co to je i kaj ta dyskietka włożyć? " Apage!
[#20] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@JakubH, post #19

V2 też zło, wiadomo, kto ma ten c*uj. Masakra, co się z tymi ludźmi porobiło :D
A ilu "szpeców" jest, to aż głowa boli.
[#21] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@Drakon, post #20

Heh, witamy w świecie NG.

[#22] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@David, post #17

Ryzyko robienia biznesu z takimi firmami jest duże nie dziwę się że nie chcą się w to bawić. Umowa zawarta z przegraną firmą nie będzie obowiązywać.

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2019 11:56:26 przez Sventevith
[#23] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@ntx, post #7

Może to i wygląda na staroć, ale mi osobiście bardzo podoba się projekt nowej obudowy.
VS4 wygląda na nowoczesny komputer. Poza tym odbiega trochę w przyszłość od retro.
Kupuję na pewno. Poczekam na dostawy do angielskiego sklepu...

Co do systemu, trochę jestem rozczarowany. Liczyłem na normalny kickstart.
Chyba że ATeam będzie wspierał kick od Cloanto lub Hyperion jeśli ktoś dokupi oddzielnie.
[#24] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@Sventevith, post #22

Ryzyko robienia biznesu z takimi firmami jest duże nie dziwę się że nie chcą się w to bawić. Umowa zawarta z przegraną firmą nie będzie obowiązywać.


Będzie, w sensie praw do licencji.
[#25] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34
a czemu na 68080 jest V2, skoro to V4? Wciskajo nam kota we worku!

[#26] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@Dorian3d, post #6

Jak oni mi teraz zaimponowali
[#27] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@vojo, post #11

Mimo wszystko Natami miało jednak troszkę inaczej wyglądać. Miało mieć specjalizowane kości, itp. Myślę, że to niekoniecznie zły kierunek ewolucji. Być może pierwotny pomysł na Natami był zbyt ambitny? Jak widać metoda mniejszych kroków sprawdziła się w przypadku Vampira i całość posuwa się do przodu - a czy nie o to chodziło właśnie?
[#28] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@baderman, post #27

Masz jeszcze inny projekt "specjalizowany" - Replay aka FPGA Arcade.

Chcesz - czekaj kolejne 10 lat. Nie - ciesz się tym co się pojawia.
[#29] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34
...a w ogóle to nazwa Vampire w przypadku opcji standalone traci uzasadnienie. Mogliby zmienić na Natami. ok, racja
[#30] Re: Vampire V4 Standalone: cena i sprzedaż na Amiga34

@David, post #28

Ależ ja się jak najbardziej cieszę. Cieszyłem się kiedy zapowiedziano Natami, a potem było mi przykro jak kolejne doniesienia mówiły tylko o opóźnieniach aż do śmierci projektu.
Cieszę się również z tego, że Vampir powstał i stale się rozwija. Jestem świadom niedoskonałości, ale skoro jest ciągły rozwój to cały czas jest szansa, żeby się ich pozbyć.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem