Komentowana treść: MorphOS 3.13
[#1] Re: MorphOS 3.13
Jak wam się podoba nowa domyślna skórka?
[#2] Re: MorphOS 3.13

@waldiamiga, post #1

Miodzio! OK
[#3] Re: MorphOS 3.13
Super :)

Widac MOS-Team nie proznoje :)

I juz na poczatku znalazlem jeden problem: nowe OWB chyba jest popsute.
Przy probie wejscia na dowolna strone, zachowuje sie tak jakby nie bylo polaczenia z internetem.
"Blad 6: Couldn't resolve host name"

Ten post pisze ze starszej wersji.
[#4] Re: MorphOS 3.13

@waldiamiga, post #1

Jak wam się podoba nowa domyślna skórka?


Mnie na tyle się podoba, że już dawno się na nią przestawiłem. Ładna, czytelna, wyraźnie amigowa.
[#5] Re: MorphOS 3.13

@Phibrizzo, post #3

I juz na poczatku znalazlem jeden problem: nowe OWB chyba jest popsute.


Tak z ciekawości, czy na MOSowej przeglądarce też od pewnego czasu pojawia się na Youtube napis jak poniżej w żółtej ramce?

Niedługo przestaniemy obsługiwać tę przeglądarkę. Aby zapewnić sobie jak najlepsze wrażenia, zaktualizuj ją.
[#6] Re: MorphOS 3.13

@MUFA-amigaone-pl, post #5

Tak z ciekawości, czy na MOSowej przeglądarce też od pewnego czasu pojawia się na Youtube napis jak poniżej w żółtej ramce?


Potwierdzam.
[#7] Re: MorphOS 3.13

@Phibrizzo, post #3

Piru piszę na MZ-ce.

If you constantly get a "Couldn't resolve host name" error from Odyssey this can be because you've disabled the loopback (lo0) interface by accident. The loopback interface should not be disabled.

The good news is that it's easy to get it back:

1. Open system preferences and Network
2. If Loopback is not ticked, tick it. NOTE: Due to a small refresh issue in the Network prefs, you also need to click the untick and tick again the main network interface.
3. Click Save
[#8] Re: MorphOS 3.13

@waldiamiga, post #1

Ja od początku właśnie używałem Origo
[#9] Re: MorphOS 3.13

@waldiamiga, post #7

Pomoglo. Dzieki :)
[#10] Re: MorphOS 3.13

@recedent, post #4

Jakiś screenshot?
[#11] Re: MorphOS 3.13

@MUFA-amigaone-pl, post #5

Ustaw zmienna ENV OWB_USER_AGENT na jakis nowy browser
[#12] Re: MorphOS 3.13

@recedent, post #4

Mnie na tyle się podoba, że już dawno się na nią przestawiłem. Ładna, czytelna, wyraźnie amigowa.

Ja mam tak samo. Nie zauważyłem nowej domyślnej skórki, bo używam jej już dawna. Przesiadłem się z nieśmiertelnego Feroxa, który jest ładny, starannie zrobiony ale jak na dzisiejsze czasy trochę zbyt mało minimalistyczny. szeroki uśmiech
[#13] Re: MorphOS 3.13
Wszystko przeszło bezproblemowo, żadnych kłopotów z wyświetlaniem (jak w 3.12). OWB u mnie działa. Co ciekawe, do tej pory systemowy debuglog losowo raportował mi błąd "Could not initialize Radeon DMA", a teraz (przynajmniej póki co) log został pusty.
[#14] Re: MorphOS 3.13

@recedent, post #13

U mnie aktualizacja też bez problemu. OK

Z okazji nowego ustawienia dla fontów wreszcie pozmieniałem sobie fonty systemowe i w MUI. Dawno miałem pozbyć się tych Ariali i wreszcie się zmobilizowałem.
Nowa wersja systemu też zachęciła mnie do aktulaizacji SDK do najnowszego i przejścia z GCC-5 na jakąś nowszą wersję. Niestety mam jakiś głupi problem z GCC-9 i na razie używam GCC-8. No ale to i tak jest sto razy nowocześniej niż oczekiwałbym w najśmielszych snach. szeroki uśmiech

Generalnie lubię te poprawkowe aktualizacje. Niby nic wielkiego nowego nie ma, a radochy jest sporo. Stabilność i przewidywalność są dla mnie najważniejsze w świecie komputerów. Także tych hobbystycznych.
[#15] Re: MorphOS 3.13
Ciekawe, jak tam z przybywaniem nowych rejestracji. Dawno nie widziałem słynnego wykresu.
[#16] Re: MorphOS 3.13
Fajnie byłoby gdyby aktualizacja nie wymagała wypalenia płyty. A może da się to zrobić jakąś sztuczką?
[#17] Re: MorphOS 3.13

@Bohun, post #16

Można też z pendrajwa lub z pliku iso na hdd.
[#18] Re: MorphOS 3.13

@Bohun, post #16

Fajnie byłoby gdyby aktualizacja nie wymagała wypalenia płyty. A może da się to zrobić jakąś sztuczką?


Prossz.
[#19] Re: MorphOS 3.13

@recedent, post #18

O! Dzięki :)
[#20] Re: MorphOS 3.13

@deez, post #17

Jak to zrobić?
[#21] Re: MorphOS 3.13

@Pero, post #20

- wrzucamy boot.img z katalogu /mac_ppc32/ na głowny pen-drive
- iso mosa wrzucić na dh2: na głowny katalog
- wejsć do OF (alt+cmd+o+f)
- boot usb0/@1:,\boot.img bi=dh2:morphos-3.13.iso
w mini mamy usb0 lub usb1 w zaleznosci gdzie podpinamy pena taki boot dajemy

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2020 20:20:04 przez waldiamiga
[#22] Re: MorphOS 3.13

@waldiamiga, post #21

Chodzi mi o instalację z pliku iso na hdd. Kiedyś tak zaktualizowałem, ale teraz się piekli instalator, że i wizard nie może być uruchomiony na tej wersji mosa (tzn. 3.12).
[#23] Re: MorphOS 3.13

@Pero, post #22

Musisz wystartować z nowszego boot.img, żeby iWizard się nie pieklił. Możesz to zrobić inaczej (choć to niezalecane) - podmienić boot.img na partycji Boot: na nowszy, zrestartować i wtedy już Cię dalej puści z zamontowanego .iso. Tylko chyba będzie potrzebne "błogosławieństwo" przez HFSSetMacBoot.
[#24] Re: MorphOS 3.13

@recedent, post #23

Podmieniłem i nic.
Jaki ma być argument?
Oczywiście do HFSSetMacBoot?

Rozwiązane. Dla takich jak ja: nie można zamontować w systemie pliku ISO z menu kontekstowego Ambienta tylko z File Image Control. Dalej się wchodzi do nowo zamontowanego MorhosBoot:, wybór na katalog Wbstartup, dwuklik na pliku FirstFlight i dalej normalna szybka instalacja.

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2020 21:18:17 przez Pero

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2020 21:31:24 przez Pero
[#25] Re: MorphOS 3.13

@recedent, post #23

HFSSetMacBoot używamy do bootinfo.txt, przy zmianie boot.img nie należy go używać.

Co do bootowania z pena, zamiast usb1, etc można użyć po prostu "ud"
[#26] Re: MorphOS 3.13
OK
Super szeroki uśmiech że ciągle się dzieje!
[#27] Re: MorphOS 3.13
Teraz czekam na 3.14 i obsługę wiatraków w A1145
[#28] Re: MorphOS 3.13

@Kwiatki, post #27

Ciekawe czy dopiero w 3.14 będzie poprawka kwestii, którą opisał recedent w komentarzu do nowinki o Wings Remastered?

Wygląda na to, że dźwięk jest zepsuty pod MorphOSem 3.13. Pod wcześniejszymi wersjami jest OK. To samo dotyczy pierwszego dema i innych gier Daytony: Voxelnoida i Voxel Birda. Wygląda na to, że jego "system dźwiękowy" gryzie się z nowym MorphOSem. Co ciekawe, Tower57 działa bez zarzutu.
[#29] Re: MorphOS 3.13

@Jacques, post #28

Ciekawe czy dopiero w 3.14 będzie poprawka kwestii,



Może najwyższy czas wprowadzić coś na miarę "apt-get update". Wtedy aktualizacja mogła by działać jak w normalnych systemachok, racjaok, racja

Na pewno mogło by to podciąć trochę skrzydła co niektórym ale z czasem mogło by wyjść na lepsze.
[#30] Re: MorphOS 3.13

@Jacques, post #28

Możliwe, że błąd leży po stronie Daytony i jego systemu dźwięku. Nie przesądzajmy, że to wina MorphOSa. Przecież na liście zmian w 3.13 nie ma nic w audio, chyba że zmiana kryje się to w enigmatycznych "poprawkach stabilności, wydajności i bezpieczeństwa".
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem