Komentowana treść: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS
[#1] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS
Na szybkich G5 prędkość jest akceptowalna jakby co :)
[#2] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS

@michal_zukowski, post #1

No to zaraz sprawdzimy szeroki uśmiech
[#3] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS
WOW! Dzięki Jacek, w newsie o nowym MorphOS nawet nie śmiałem pytać kiedy Wayfarer, a tu taka niespodzianka!
[#4] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS
Dziękuję OK
[#5] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS
Cholerka... Minimalne wymagania to akurat mój miniacz. Tak czy inaczej świetna sprawa z tą przeglądarką. OK
[#6] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS

@michal_zukowski, post #1

Sprecyzuj szybkie G5
[#7] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS

@deez, post #6

rzookol przesadza. Nawet na QEmu się da używać większość stron. Problem jest z super-ciężkimi-bez-powodu stronami jak np. twitter.
[#8] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS

@Jacek Piszczek, post #7

Twitter jest stroną cięższą od Facebooka? szeroki uśmiech Co za absurd... coś co miało być synonimem lekkości, minimalizmu, krótkiego, szybkiego przekazu. Od lat bardzo lubię i bardzo dużo używam Twittera (w przeciweństwie do Facebooka) ale nigdy nie przyszło mi do głowy zerknąć jak ta strona wygląda.
[#9] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS
Tak na szybko po pierwszych testach na iMac G5 to strony których używam na codzień czyli jakieś serwisy tech, informacyjne typu gazeta.pl, olx działają nieźle i widać różnice w stosunku do owb. Sprawdziłem stronę swojego banku (ing) - działa, mogłem się zalogować itd.
Fejsa nie używam od dawna ale z ciekawości się zalogowałem i tu było ciężko, tzn coś tam się zobaczyć dało ale wolno. Za to messenger działa poprawnie, oczywiście wolniej niż na moim maku z i5 ale to nie dziwne. Allegro działa ale zauważalnie wolniej niż np olx. To tak na szybko moje pierwsze wrażenia, jeszcze raz podziękowania dla autora za wzięcie sprawy w swoje ręce w temacie tak trudnym jak przeglądarka www:)
[#10] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS
Dzięki Jacek!szeroki uśmiech
[#11] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS
Wygląda na to, że dostarczane wraz MorphOSem OWB jest już tylko programem potrzebnym do ściągnięcia przeglądarki (Wayfarwr). Hmmm... Coś mi ta sytuacja przypomina... nie wiem tylko co...

No dobra, pośmieszkowiśmy, a przecież została jeszcze jedna niezałatwiona sprawa. Nie ustaliliśmy w którym mieście stanie pierwszy pomnik Jaca. Propozycje proszę...

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2020 01:54:35 przez MDW
[#12] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS
Wayfarer wymaga do działania komputera z zainstalowanym systemem MorphOS w wersji 3.14


kurła, dobry ten jacadcaps. Zrobił przeglądarkę w godzinę po ukazaniu się MorphOS-a 3.14.
[#13] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS

@snajper, post #12

Zdajesz sobie sprawę, że developerzy systemu mają o wiele wcześniej dostęp do nowszych komponentów MorphOSa?

Lepiej napisz jak się na Twoim Miniaczu sprawuje Wayfarer.
[#14] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS

@recedent, post #13

Zdajesz sobie sprawę, że developerzy systemu mają o wiele wcześniej dostęp do nowszych komponentów MorphOSa?


spoko, tak sobie półżartem napisałem.

Lepiej napisz jak się na Twoim Miniaczu sprawuje Wayfarer.


na moim się nie sprawuje, bo na moim jest 3.11, albo i 3.10.
[#15] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS

@snajper, post #14

Aktualizacja systemu na Twoim Mini to nie będzie jakiś tytaniczny wysiłek - jeśli ogarniasz to przy starcie z pendrive zejdzie Ci wszystkiego 5 minut.
[#16] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS

@recedent, post #15

Ja wczoraj na instalacji z pena poległem. Ostatecznie poszedłem już po bandzie i podmieniłem boot.img na partycji boot bo myślałem ze Of nie widzi pena ale okazuje się że problem jest z ISO. Nie pamietam dokładnie komunikatu ale coś mu się rozmiar jakiegoś pliku nie podoba. Że niby powinno być 32 a widzi 0. Chyba się przeproszę z płytą CD.
[#17] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS

@Bohun, post #16

Kurcze, u mnie poszło z pena bez żadnych problemów, oba PowerBooki zaktualizowane w ciągu 15 minut.
Aaa... tool dodany z Wayfarer konwertuje Wam zakładki z OWB? Bo mi niebardzo...

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2020 10:48:52 przez waldiamiga
[#18] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS

@waldiamiga, post #17

Konwerter napisał jpv. Musiał byś do niego napisać... json się generuje w ogóle? Po wklejeniu do edytora online jest poprawny?
[#19] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS

@MDW, post #11

@MWD: nagroda za pierwsze typo w nazwie (Wayfarwr) się należy! :)
[#20] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS

@Jacek Piszczek, post #19

Gdybym wiedział, że będą nagrody to sam bym spróbował:

Wayfryer
Wayryfer
Wayfarre
[#21] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS
Po szybkiej i bezproblemowej aktualizacji MorphOSa do wersji PI (3.14) od razu rzuciłem się na Wayfarera. Ściągnąłem mikro-archiwum (jak na przeglądarkę to 24MB jest wręcz śmieszne). Rozpakowałem, wrzuciłem tam gdzie lubię, otworzyłem katalog i... odrazu miła niespodzianka. Narzędzie do importu bookmarks z OWB. Skorzystałem od razu, bo Wayfarer na pewno zastąpi mi OWB (które stało się nagle naszym MorphOSowym odpowiednikiem, Internet Explorera, hehe). Uruchomił się, pogrzebał chwilę w fontach i pojawiło się okno. Przejechałem się po Settings, poustawiałem co chciałem. No i... tyle. Wszedłem na PPA żeby się pochwalić sukcesem Jaca. szeroki uśmiech Tak na szybko widzę, że wcale nie jest aż tak strasznie źle z RAMożernością. Pewnych spraw się nie przeskoczy, bo są niezależne od naszej przeglądarki. Ale nie jest źle albo nawet jest dobrze.
No to teraz pochodzę sobie po różnych stronach, bo ciekawy jestem...
[#22] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS

@Jacek Piszczek, post #18

json się generuje w ogóle?

Tak, tylko że zakładek brak.

Po wklejeniu do edytora online jest poprawny?

Yyyy....eeee, że jak? (kręcę oczami i próbuję coś wymyśleć):)
[#23] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS

@waldiamiga, post #22

Otwórz Wayfarer/settings/bookmarks.json w jakimś edytorze i wklej go tu:http://jsoneditoronline.org .
[#24] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS
Niesamowite, po tylu latach przerwy znów da się zrobić przelew w mbanku pod Morphosem, jestem w szoku! szeroki uśmiech OK

Przeglądarka wcale nie chodzi aż tak tragicznie mimo mojego G4 i ledwo spełnienia minimalnych wymagań pamięci. PPA przegląda się przyjemnie, a np. arkusze googla włączają się, ale tu już trochę muli. Cieszy jednak, że powstało narzędzie, które znów pozwala wrócić do współczesności. Może w przyszłości poszukam szybszego sprzętu pod nasz system i wówczas, znów będzie możliwe używanie przede wszystkim Morphosa, w miejsce Ubuntu. szeroki uśmiech
Mam tylko nadzieję, że nowe wersje wayfrayera nadążą za nowymi "wymysłami" googli i innych
[#25] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS
Świetna wiadomość - dzięki Jacek!!
Jutro odpalam PowerBooka, robię upgrade systemu i testuję nową przeglądarkę :)

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2020 22:40:51 przez Davka
[#26] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS

@Adam_K, post #24

U mnie, też pod G4, ale w iBook'u, tak różowo nie ma. Ale spodziewałem się tego. Porządna przeglądarka, zaznaczam porządna, to komputer musi być porządny. YT nie obsługiwany, Google Docs, bank (PKO), serwisy informacyjne, Whatsup Web, wszystko chodzi, ale strasznie woooolnooo. Ale nie skarżę się, wiem że to wina komputera. Wayfarer ma potencjał, więc niech się zrozwija (autor dajesz czadu). A i wesprzeć gościa trzeba, żeby wiedział że to co robi ma sens. OK
PS. Pisane spod Wayfarer'a
[#27] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS

@don_rafito, post #26

Jeśli jakiś serwis będzie działał strasznie wolno, a nie będzie żarł 70-100% mocy procka to możesz wrzucić nazwę. Cośtam jest z timingami w tym nowym webkicie i JS nie zawsze działał tak szybko jakby mógł, Jaca to naprawił ale może jest jeszcze jakaś możliwość podkręcenia i bedzie szybciej. Z moich testow wynika, że JS działa szybciej niż Odyssey w wersji Faba i nieznacznie wolniej niż Odyssey z 3.14 (który dostał lekkiego przyspieszenie z uwagi na nowsze GCC). Oczywiście jak Wayfarer żre te 70-100% mocy procka to polecam kupić szybszy sprzęt :).
[#28] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS

@don_rafito, post #26

To pokazuje, że używając codziennie bardziej dzisiejszych maszyn, trochę nie zdajemy sobie sprawy z tego jak bardzo wolne są webowe technologie. A także jak bardzo szybkie są dzisiejsze komputery, tablety, smartfony. To jest czasem wręcz absurd jak jakaś np. scrollowana lista z tekstem i obrazkami potrafi "dojechać" maszynę. Nie czujemy tego tylko dlatego, że te maszyny są kosmicznie szybkie. Dlatego gdy słyszę o przenoszeniu wszystkiego w web to mnie trzęsie i obraża.

Niezależnie od tego jak działa Wayfarer na niektórych absurdalnie ciężkich stronach to rewelacja, że go dostaliśmy. Nowy, znacznie szybszy sprzęt dla MorphOSa wcześniej czy później i tak dostaniem. Wtedy przeglądarka z aktualnym silnikiem będzie jeszcze bardziej atrakcyjna niż teraz.

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2020 09:50:54 przez MDW
[#29] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS

@MDW, post #28

"Na web" tez mozna przeniesc cos bez wiekszej straty predkosci ale nikt o to nie dba.
Liczy sie biznes i kasa:)
[#30] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS

@MDW, post #28

Niektóre technologie mogą nie pokazywać swojej powolności na JIT, bo akurat ich algorytmy ładnie się wpisują w engine JITa.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem