Komentowana treść: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS
[#31] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS
Mam i ja. Wielkie brawa dla autora. Dziękuję.
[#32] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS
Na PowerMacu G5 1800MHz koszmarnie wolno, przykładowo ONET.
[#33] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS

@Kitech, post #32

W sensie - że na OWB jest dużo szybciej?
[#34] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS

@recedent, post #33

Nie jest dużo szybciej (bo nie wiem ile dla Ciebie to "dużo"), ale na oko z 20% na pewno. Akurat mam bardzo wolne łącze (z komórki), niedługo sprawdzę na o wiele szybszym. Chciałem się tylko podzielić bardzo smutną refleksją, że niestety ogromnie odstajemy od obecnie panującej czołówki sprzętowej. Bez jakiegokolwiek podtekstu z mojej strony.
Dobranoc.
[#35] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS
Autor nie wspomnial, ze na stronie jest "Donate" - warto wesprzec projekt. Kibicuje i chyba odkurze Pegasosa aby potestowac ;] Pozdrawiam i powodzenia! OK
[#36] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS

@Kitech, post #34

Na pewno odstajemy sprzętowo, w moim przypadku jest to 15 letni iMac G5 z 1,5 GB ram, ale mając na uwadze, że chcemy na takim sprzęcie korzystać z dzisiejszych technologi webowych to i tak jest super. Dla mnie ważne jest, że właściwie wszystko (jeśli chodzi o internet) poza wideo (YouTube, Netflix itd) mogę zrobić na komputerze który jest moim hobby. I to dzięki niesamowitej pracy jednego człowieka. Szacun!
Można powiedzieć, że oprócz tego wszystkiego do czego używamy naszych systemów nazwijmy to hobbystycznych, możemy zrobić o wiele, wiele więcej, bo przecież nie od dziś technologie sieciowe to podstawa.
[#37] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS
U mnie Wayfarer nie chce mnie dopuścić do żadnej z stron, mam coś takiego:


Co robić?
[#38] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS

@BULI, post #37

Dobra- już sobie poradziłem- datę/zegar miałem "wyzerowany" ok, racja
[#39] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS

@BULI, post #38

Testuję wałaśnie Wayfarer'a i jest nawet nieżle OK
Wszystkie strony które testowalem renderują się poprawnie, jedynie brakuje mi obsługi gmaila przez WWW (bo teraz obsługiwany jest gmail tylko w widoku podstawowego HTMLa), no i obsługa VIDEO np na YT (przydała by się chociażby wtyczka do MPLAYERA).
Przy lekkich stronach, na moim PB 1.6Ghz działa to całkiem sprawnie (MacMini z zegarem 1.5gHz podobno jest szybszy, szczególnie jeśli idzie o obsługę pamięci).
Np zalogowałem się na Allegro, coś tam wyszukałem, przejrzałem- wyklikałem sobie zwrot towaru- jest OK OK
Oczywiście chciało by się, żeby było tak szybko jak na OWB, bo na stronach mega przeładowanych bzdurami typu ONET, tak różowo już nie jest, procek na 100% i przerzucanie danych z/do pamięci i pamięci graficznej bywa już widoczne gołym okiem.

Z drobnych rzeczy zauważyłem, że pod Allegro czasem nie ładuje wszystkich piktogramów typu grafika Moje konto, logo Allegro.
Często otwieram linki w tle środkowym klawiszem myszy a wtedy MUI zakładek się źle wyświetla.
Ogólnie mi się podoba ok, racja i trzymam kciuki za rozwój OK
Zaraz zrobię przelew "na piwo" dla Jacka i przy okazji sprawdzę PayPal'a pod Wayfarer'em ok, racja
[#40] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS

@BULI, post #39

Melduję, że Paypal działa OK

Gmail przez WWW też działa poprawnie, tylko tzreba było się podać np z Chroma ok, racja

Przy okazji zwróciłem uwagę na zużycie pamięci.
Przy otawrtych 5 stronach: Onet, Allegro, Paypal, Gmail (standardowy widok, nie-podstawowy HTML) i do tego PPA, zjadło mi jakieś 600MB (wcześniej były w tej samej sesji otwierane inne strony), więc tragedii nie ma OK
Mam 2GB ramu więc czuje się całkiem komfortowo z takim wynikiem, może warto dodać opcję dla posiadających więcej pamięci, jesli mogło by to trochę przyspieszyć działanie przegladarki (może jakiś prerender w tle)?
[#41] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS

@BULI, post #40

Masz 2 GB RAM, ale system widzi 1,7 - taki drobny szczegół...
[#42] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS

@recedent, post #41

Zgadza się, ale dalej jest do dyspozycji ponad 1GB ramu ok, racja
[#43] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS

@recedent, post #41

I yrm post kuż piszęw z wayfarera. Obie gry w które gram mi działają, z tą różnicą do opery pod win, że tam wskaźnik myszy w grze to taka łapka/rączka - tutaj nie, hest pointer sytemowy -ale może tak jest lepiej, się zobaczy w praniu. Największy problem jest taki, że po ponownym odpaleniu wayfarera nie otwiera mi kart z grami i muszę to ręcznie robić - bardzo uciążliwe. owb też mi tego nie robiło automatycznie, ale miałem po prawej stronie gadżet Start i po kliku mi otwierało 4 kartyt - translator i 3 z grami..Zrobiłem konwersję z owb ale nie widzę gadżetów szybkiego uruchanmiania - może to jeszcze nie jest zrobione... Bardzo by się też przydało gdyby aktualnie aktywna karta miała inny kolor - jasny.

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2020 13:05:46 przez lubmil
[#44] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS

@lubmil, post #43

Przepraszam, że post za postem, ale to ważne. Nie działa mi mój bank Millenium, a w owb działało, jest komunikat:
Problem z wyświetleniem strony
Twoja przeglądarka Unknown w wersji wymaga aktualizacji, by obsłużyć stronę logowania Banku Millennium. Zaktualizuj przeglądarkę i spróbuj ponownie.
to info jest po zalogowaniu już
chodzi o stronę https://www.bankmillennium.pl
strasznie muli nim się zgłosi.
[#45] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS

@lubmil, post #44

A nie możesz ustawić spoofingu, żeby bank widział np. Chrome?
[#46] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS

@recedent, post #45

Zgadza się, już działa. Przede wszystkim to się zabrałem za ustawianie kolorów, bo domyślnie jest fatalnie. W trakcie wpadłem na pomysł by odczytać prefsy mui z owb, i już mam ładnie wszystko. Aktuslna karta jest w innym kolorze - więc to co pisałem wcześniej już niealtualne. Dziwne te ustawisnia są - nie ma guika zapisz. Wczoraj mi wayfarer zwisł, ale nieświadomie za dużo kart orqorzyłem i to dlartego - cały czas go badam i uczę się. Nie widzę książki adresowej jak też i okna z ostatnio otwieranymi stronami. A właśnie, w razie zwisu co zrobić... jakiś debulog do autora? podziwism jacka za rę robotę i wiedzę, ale pewnie jeszczw mnóstwo tu pracy przed nim, by nam wszystko ładnie działało i browser był stabilny.

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2020 14:36:11 przez lubmil
[#47] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS

@lubmil, post #46

A czemu kaery nie mają gadżwróq zamknięcia? Można hw hwstnie zamykać z menu kontekstowego na nich. Uciążliwe, bo ta opcja zamknięcia karty jest gdzieś w śrosku i za każdym razem ytxrna jej wzrokiem szukać. Mogła by być np. w innym kolorze czy Bold , albo u samej góry. albo chociaż oddzielona paskami
-----------------
Zamknij Kartę
-----------------
[#48] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS

@lubmil, post #47

A czemu kaery nie mają gadżwróq zamknięcia?


Spokojnie, to jest pierwsza publiczna wersja. Jestem pewien, że kaery w przyszłych odsłonach programu dorobią się odpowiednich gadżwrogów i ich zamknięcie przestanie być problemem.

Przy okazji: jaca prosił, żeby sugestie/bugi słać przez stronę programu, bo nie jest w stanie ogarnąć wszystkich wpisów na amigowych forach.
[#49] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS

@lubmil, post #47

Hurtowo:

Wskaźnik myszy z HTML nie jest obecnie obsługiwany. Dla mnie to ma najniższy możliwy priorytet. Raczej nie będzie.

Quicklinks pewnie za klika tygodni się pojawią.

Kolory kart są w ustawieniach MUI.

Karty mają przycisk zamknięcia - pojawia się z lewej po najechaniu myszą na kartę. Polecam wybrać lepiej widoczny w ustawieniach MUI.

Jeśli jakaś strona się regularnie zawiesza (tzn ten sam adres, te same kliknięcia), to chętnie zerknę na logi. Jeśli wymaga logowania - poproszę o konto testowe. Jeśli po prostu po jakimś czasie coś się zawiesiło, ale nie da się tego powtórzyć, to logi nie będą miały sensu.
[#50] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS

@Jacek Piszczek, post #49

Faktycznie, że są krzyżyku zamknięcia kart - ślepy jestem. A co do tego wskaźnika myszy to nie jest konieczny. Dziś już od rana gram tym systemowym i jest ok. W grze mają takie requestery gdzie zamiast gadżetu okjest taki pyaszek V i czasami się zdarza że tym systemowym nie można trafić (bo ta łapka z gry jest duża), ale ogólnie poza tym to wszędzue gra się lepiej systemowym. Pozostaje więc tylko kwestia bym po starcie browsera mógł łatwo sobie otwyrzyć karty z grami Jest jeszcze sprawa klikania w linki wszędzie - irc, gg. Aktualnie w owb mi taki link otwiera w nowej karcie. Trzeba będzie pomyśleć nad przerobieniem tego na otwieranie w wayf. Chwilowo mam więc jeszcze owb też otwarte oprócz wayf. Tak czy inaczej wyniosłem się już z graniem od znajomego z jego serwera. Wcale nie okazał zadowolenia ;> A jak wyłączyć rw dymki z obrazkami na kartach? nieco mnie to irytuje, ale nie aż tak bardzo.



Ostatnia aktualizacja: 08.10.2020 17:26:01 przez lubmil
[#51] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS

@lubmil, post #50

A jak wyłączyć rw dymki z obrazkami na kartach?


W ustawieniach pomocy MUI.

Opis jak ustawić Wayfarer jako domyślną przeglądarkę masz tutaj.
[#52] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS

@lubmil, post #50

Ja mam mini maka 1,5 GHz, 64 Vram i 1 GB RAM podstawowego. Wiadomo. Więcej się nie da.

Odpaliłem kilka stron, w tym allegro i nie ma tu problemu że pamięci brakuje, bo dostępnej jest bardzo dużo. Zarówno graficznej jak i operacyjnej.

Problemem za to jest procesor. Czuć że nie daje rady. Na górnej belce mam wskaźnik zajętości procesora włączony i momentami robi się 100%. Pamięć jest prawie pusta.

Oczywiście strony renderują się bardzo ładnie. Przy OWB wszystko się sypie i wszystko się wczytuje jeszcze wolniej.

Także program jest super.

Używam monitora Dell P1913 w rozdzielczości 1440 x 900 i 24 bit. Podłączony jest poprzez przelotkę do złącza VGA. Kupiłem go używanego za 150 zł. Matryca jest w bardzo dobrym stanie.
[#53] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS
na iMacu iSight Wayfarer chodzi wolniej niz OWB - trzeba poczekac az sie wszystko pojawi ...
ciekawym od czego to zalezy - ta sama strona puszczona w dwoch roznych okienkach wydzielonych roznie sie laduje
[#54] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS

@Kwiatki, post #53

Na OWB dużo z JavaScript na stronach się po prostu wykrzacza, przez co jest szybciej (bo strona mniej "robi").
[#55] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS

@Jacek Piszczek, post #54

Melduję, że Hangouts ("czatowanie") z gmaila działaOK ja często z tego korzystam ok, racja

Przy wyświetlaniu grafiki nie działa kopiowanie adresu URL grafiki, z menu podręcznego: Copy Image URL
[#56] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS

@Jacek Piszczek, post #54

Witam.

Pewnie głupie pytanie: Co zrobić żeby Wayfarer uruchamiał mi się po uruchomieniu komputera i programu na pełnym ekranie.

Gdy go sobie ręcznie ustawię na pełny ekran (format: 16:10) i zamknę i uruchomię ponownie to znów mam go na pełnym ekranie. Gdy zrobię restart komputera to okno po staremu odpala się jako kwadratowe. Jak to zmienić?
[#57] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS

@gilban, post #56

Wayfarer (jak właściwie wszystko dla MorphOS) jest pod MUI więc takimi sprawami jak rozmiar, pozycja okna, rodzaj ekranu, skórka zajmuje się MUI. Trzeba użyć standardowej funkcji "Snapshot" (nie wiem jak to się nazywa po polsku) dostępnej na każdym oknie MUI.
[#58] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS

@Jacek Piszczek, post #54

Dzieki za wyjaśnienia - jest to odczuwalna roznica
[#59] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS
Wersja 1.1 do pobrania ze strony.
[#60] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS

@Jacek Piszczek, post #59

A ja piszę już z nowej wersji 1.1. Wielkie dzięki za Wayfarera!

ps. czy można włączyć szybkie linki, nie widzę gdzie.

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2020 22:49:02 przez AS
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem