Komentowana treść: Wayfarer 1.11 i Iris 0.100
[#1] Re: Wayfarer 1.11 i Iris 0.100
Od wersji 0.99 stałem się wyznawcą Iris więc 0.100 sprawdziłem od razu. No i muszę powiedzieć, że „loading/saving folder index” rzeczywiście zauważalnie szybszy na moim G4 z tradycyjnym HDD.
[#2] Re: Wayfarer 1.11 i Iris 0.100

@MDW, post #1

w wayfarer zaczyna być denerwujące to okienko ciągle się pojawiające z tekstem w rodzaju "wczytaj plik multimedialny". A co do multimediów to przegapiłem odcinek serialu i chciałem go w necie obejrzeć, tu konkretnie https://vod.tvp.pl/video/barwy-szczescia,odc-2357,51359130
Sprawdziłem, że pod win zaczyna to grać automatycznie, a tutaj nie. Niestety, win mam tylko przez rdp i dźwięku nie słyszę, więc odcinka nie obejrzę.
Ale zaraz, jeszcze wersji 1.11 nie wstawiłem sobie...

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 00:46:58 przez lubmil
[#3] Re: Wayfarer 1.11 i Iris 0.100

@lubmil, post #2

zmien w preferencjach i nie marudź
[#4] Re: Wayfarer 1.11 i Iris 0.100

@michal_zukowski, post #3

Nie możesz od razu napisać co i gdzie mam zmienić... konkretnie. Tylko zawsze trzeba dopytywać. No już mam wayfarer 1.11 ZAmusił mnie do zainstalowania mosa 3.15 Zrobiłem to od razu i już ok. Tradycyjnie pliki magicbeacon nie skopiowało i skórę classic mi zepsuło bo menu przeźroczyste zrobiło. Ale już pokonałem trudności.
[#5] Re: Wayfarer 1.11 i Iris 0.100

@MDW, post #1

Ciekawe czy dałoby radę przeportowac na 3.x z takim vampirzem albo
Warpem na pokładzie. I czy byłoby "grywalne"..
[#6] Re: Wayfarer 1.11 i Iris 0.100

@mateusz_s, post #5

AmigaOS3.x jest za mało zaawansowany, żeby sprostać takiej aplikacji. Oczywiście można by było porobić poprawki ale to parę lat roboty. Co do prędkości to wględne minimum to 800Mhz więc jakby Vampire2 było szybsze minimum 5 razy to tak. Wtedy ma to sens.
[#7] Re: Wayfarer 1.11 i Iris 0.100
Dzięki tym dwu programom MorphOS zmienił ligę. Brawo Jaca!
[#8] Re: Wayfarer 1.11 i Iris 0.100
Macie tak, że czasem po zamknięciu Iris pozostaje widoczny ekran splash i nie da się go zamknąć? Miałem to samo z Simple Mail, bardzo często okno główne dało się zamknąć ale ekran pożegnalny sobie zostawał widoczny. Tak jakby jakiś proces nie był kończony... Z Iris mam to samo. Nie zawsze ale jednak.
[#9] Re: Wayfarer 1.11 i Iris 0.100
Udało Wam się coś wydrukować z Iris? Od wersji .98 jest drukowanie ale u mnie działa tylko do pliku PDF. Udało się komuś wydrukować maila na drukarce?
[#10] Re: Wayfarer 1.11 i Iris 0.100

@Bohun, post #9

Mi, ale jestem autorem systemu druku wiec nie wiem czy to sie liczy :D

Masz poprawnie wszystko skonfigurowane?
[#11] Re: Wayfarer 1.11 i Iris 0.100

@michal_zukowski, post #10

No właśnie nie wiem. Działa mi wydruk z VPDF na netpar: próbowałem dziś skonfigurować drukarkę po kablu USB i jakoś się nie udało. Jest gdzieś opisana konfiguracja drukarki krok po kroku?
[#12] Re: Wayfarer 1.11 i Iris 0.100

@Bohun, post #11

Dwie sprawy. Bywa, że jest kłopot z zamknięciem wayfarer. Mam go na osobnym ekranie. Czsami się zamknie od razu, a czasami czekanie nawet 20-30 minut nie pomoże i jestem zmuszony wyłączyć kompa bez jego zamknięcia. Druga sprawa, to ta strona do ściągania mp3 http://muzyka.teledyski.info/ Wyszukam sobie coś i po kliku powinno się pojawić taki czerwony prostokąt "pobierz plik". Tu jednak pojawia się najpierw ze 3x okno "eczytaj plik mulitimedialny" i pomimo długiego czekania już nie pojawia się to co powinno. Tak jakby przeglądarka zapomniała o tym po co klikałem w link z mp3 (link otwieram w nowej zakładce) Jak to powinno działać łatwo zobaczyć w owb. Przed chwilą chciałem ściągnąć sobie plik mp3 o pomimo kilku prób w wayfarer mi się nie udało, i w końcu odpaliłem owb.
[#13] Re: Wayfarer 1.11 i Iris 0.100

@Bohun, post #11

Dwie sprawy. Bywa, że jest kłopot z zamknięciem wayfarer. Mam go na osobnym ekranie. Czsami się zamknie od razu, a czasami czekanie nawet 20-30 minut nie pomoże i jestem zmuszony wyłączyć kompa bez jego zamknięcia. Druga sprawa, to ta strona do ściągania mp3 http://muzyka.teledyski.info/ Wyszukam sobie coś i po kliku powinno się pojawić taki czerwony prostokąt "pobierz plik". Tu jednak pojawia się najpierw ze 3x okno "eczytaj plik mulitimedialny" i pomimo długiego czekania już nie pojawia się to co powinno. Tak jakby przeglądarka zapomniała o tym po co klikałem w link z mp3 (link otwieram w nowej zakładce) Jak to powinno działać łatwo zobaczyć w owb. Przed chwilą chciałem ściągnąć sobie plik mp3 o pomimo kilku prób w wayfarer mi się nie udało, i w końcu odpaliłem owb.
Niechcący wysłał się post 2x, poproszę admina o skasowanie 1
To też ciekawe, gadżet Wyślij wydaje się być nieklikaty, i stąd to podwójne wysłanie. Po 1. kliku wysłało, czego nie widziałem bo wyskoczył błąd. Dałem Back i potem ponownie.



Ostatnia aktualizacja: 16.01.2021 03:25:50 przez lubmil
[#14] Re: Wayfarer 1.11 i Iris 0.100

@lubmil, post #12

Pisząc, że wayfarer się nie zamyka masz na myśli okienko splash? Sporadycznie mi się to zdarzyło ale częściej w przypadku iros. Okna główne obu programów zamykają się zawsze.
[#15] Re: Wayfarer 1.11 i Iris 0.100

@Bohun, post #14

Tak, chodzi o to małe okienko co się pojawia już po zamknięciu okna programu. Ono się musi zamknąć by zniknął ekran na którym jest wayfarer. Jak mam czas to poczekam aż się zamknię, ale jeśli to jest środek novy to nie mogę czekać. A przy okazji jak już piszę.. Wcześniej pisałem, że jak się jakaś strona otworzy w nowej zakładce która jest takim małym kwadratem i nie można jej wybrać a jedynie zamknąć. Już wiem, że z górnego menu Karty można ją sobie wybrać by się na nią przełączyć, więc nie ma potrzeby w kontekstowym menu na zakładce dawać opcję Wybierz. Choć gdyby taka była to by nie zaszkodziło, ale gdzieś na dola.
[#16] Re: Wayfarer 1.11 i Iris 0.100
Iris .104 czeka na pobranie :)
[#17] Re: Wayfarer 1.11 i Iris 0.100

@Bohun, post #16

Zaktualizowane i... zero problemów. Od pamiętnej wersji 0.100 dla mnie jest to kawał mocarnego softu. IMAP działa mi wzorowo. Czasem sobie odpalam Iris żeby tak po prostu popatrzeć i nacieszyć się. szeroki uśmiech
[#18] Re: Wayfarer 1.11 i Iris 0.100

@MDW, post #17

Jedynie ta prędkość... Pisałem już że nawet 1 gra odpalona sprawia że cpu 100%. jacek mi kiedyś poradził by wyczyścić cache/curl/ Przeciętanie bywa tam około 4000 plików, ale w skrajnym wypadku miałem ich tam nawet 11400. Tak pomyślałem by wayfarer sam przy starcie czyścił twn katalog, lub chociaż miał w górnym menu opcję do tego. Mógłby też przy wyjściu czyścić. A właśnie, z zamknięciem programu w miarę szybkim nadal są problemy. Jak się dostatecznie długo poczeka to zamknie, ale nie zawsze mamy czas na to.

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2021 23:05:38 przez lubmil
[#19] Re: Wayfarer 1.11 i Iris 0.100

@lubmil, post #18

Serio? Ja nie mam takiej zajętości CPU (PowerBook G4 1,67 GHz).
[#20] Re: Wayfarer 1.11 i Iris 0.100

@MDW, post #19

No ja mam PowerMac G5 1,25 GHz więc jest mała różnica. Ale to cpu 100% kest nie tylko dla gry, ale też np. na stronie o której już była mowa tomojdom.pl Nie chcę wychwalać owb (bo mi powiedzą: to używaj owb) ale tam chodziły jednocześnie 3 gry i oprócz tego się strony otwierały. Poza tym to wayfarer jest fajny. Z prodtych rzeczy brakuje mi jedynie przy sciąganiu plików możliwości nadania nazwy plikowi. Bo co do predkosci to myślę że jacek pracuje nad tym.
[#21] Re: Wayfarer 1.11 i Iris 0.100

@lubmil, post #20

Aaaa. Ja myślałem, że chodzi o Iris. szeroki uśmiech
Wayfarer to faktycznie czasem robi z procesora masakrę. Strony są różne, korzytają z różnych technik, są różnie pisane. Na dzisiejszych popularnych platformach tego tak nie czuć (chyba, że ktoś ma prawdziwego "muła"). Dopiero na naszych słabszych retro-sprzętach widać jak "ciężkie" są dzisiejsze webowe rozwiązania. I na to nic się nie poradzi. Tylko kilka szybkich, nowych rdzeni jest sobie w stanie poradzić z tymi kilkoma tabelkami i tekstami. szeroki uśmiech Prędzej poważne 3D będzie działało szybko niż popularny serwis webowy. I z czasem będzie tylko gorzej. Tak wygląda dzisiejsza informatyka...

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2021 08:38:26 przez MDW
[#22] Re: Wayfarer 1.11 i Iris 0.100

@MDW, post #21

Mnie zastanawia po co co chwila w wayfarer pojawia się to okienko "wczytaj plik multimedialny z gadżetami Wczytaj/Anuluj. To utrudnia a czasami wręcz uniemożliwia ogladanie stron. Logiczne jest że jak wchodzę na stronę to chcę ją zobaczyć więc powinno się samo wczytać wszystko co jest potrzebne do jej oglądania/działania. A nie zadawać "głupie" pytania.
[#23] Re: Wayfarer 1.11 i Iris 0.100

@lubmil, post #22

Ustawienia/Przeglądarka

Pliki multimedialne powinny... być ładowane automatycznie

et voilà!
[#24] Re: Wayfarer 1.11 i Iris 0.100

@recedent, post #23

Tak się zastanawiam, czy większość tych rzeczy co Lubmil ma nie tak to domyślne ustawienia browser czy sam użytkownik sobie poklikał, poprzestawiał i ma szopki a to z tym, a to z tamtym 😁.
[#25] Re: Wayfarer 1.11 i Iris 0.100

@deez, post #24

Nic nie zmieniałem w ustawieniach. Poza tym co wcześniej mi tu radzono... już nie pamiętam co to było. Może mi podpowiedzcie co sprawdzić w prefsach by te pliki multimedualne się same wczytywały, i się to kienko nie pojawiało co chwila.

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2021 14:20:04 przez lubmil
[#26] Re: Wayfarer 1.11 i Iris 0.100

@lubmil, post #25

A co zrobić na info?:
Server www.polski-produkt.dorzeczy.pl przedstawił niezaufany certyfikat
to na stronie:
https://www.polski-produkt.dorzeczy.pl/kraj/154666/cymanski-o-kaczynskim-szef-wszystkich-szefow-jego-pozycja-bedzie-ogromna.html
[#27] Re: Wayfarer 1.11 i Iris 0.100

@lubmil, post #25

Może mi podpowiedzcie co sprawdzić w prefsach by te pliki multimedualne się same wczytywały, i się to okienko nie pojawiało co chwila.


Przecież napisałem w poście #23 krok po kroku:

1. Ustawienia
2. Przeglądarka
3. Pliki multimedialne powinny...
4. Wybierasz opcję -> być ładowane automatycznie
[#28] Re: Wayfarer 1.11 i Iris 0.100

@recedent, post #27

i życie stało się barwniejsze szeroki uśmiech.
[#29] Re: Wayfarer 1.11 i Iris 0.100

@recedent, post #27

Pozostaje tylko włączyć opcję i życzyć kolorowych snów
[#30] Re: Wayfarer 1.11 i Iris 0.100

@grxmrx, post #29

Pomogło. Dziękuję. Nie wiem dlaczego miałem tam na dole zaznaczone: zablokuj ...niwidzielnych mmediów i wymagaj gestu uzytkownika.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem