Komentowana treść: AmiWigilia - Odcinek #35
[#61] Re: AmiWigilia - Odcinek #35

@MUFA-amigaone-pl, post #60

Tak glowna czesc przegladarki jest jako gadzet MUI a gadzet MUI jest biblioteka, czego jeszcze nie rozumiesz? To "samo" jest uzywane w Iris i Warfryerze.
Wiesz co, nie moge sie doczekac az ktos to wszystko zmiesci w bibliotece i zrobi jak mowisz.

I dodam ostatnie slowo, jak widac "tutaj sie robi a nie mowi" czego efektem sa 2 programy.
Autor tez mowil w wywiadzie jak to zrobil ale niektorzy nie chca sluchac autora tych programow jak to zrobil tylko jak inni to widza.

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2021 10:46:23 przez stefkos
[#62] Re: AmiWigilia - Odcinek #35

@MUFA-amigaone-pl, post #60

Reaction istnieje dzisiaj gdzieś poza AmigaOS4?
[#63] Re: AmiWigilia - Odcinek #35

@hrw, post #62

Z tego co mi wiadomo to nie.
Do tego jest juz niekompatybilne z ClassAct. O ile pamietam z tego sie wywodzi.
[#64] Re: AmiWigilia - Odcinek #35

@MUFA-amigaone-pl, post #60

WebKit jeżeli już to raczej forma biblioteki.. wtedy jest "otwarta" i dostępna do większej ilości celów (np. przeglądarka www, odczyt emaila czy wprost dokumentów html). Zamykanie tego w gadget.. to takie nieamigowe (bez podtekstów) rozwiązanie.
[#65] Re: AmiWigilia - Odcinek #35

@stefkos, post #61

Czyli znaczyłoby to iż możesz sobie serfować po stronach www nie przy pomocy Wayfarera, tylko np. Multivewa a, czy jaki zamiennik tam macie, wystarczy że korzysta z tej klasy MUI. Coś mi się wydaje że aż tak dobrze jak piszesz tego nie macie, a przynajmniej nie widziałem by ktokolwiek z niebieskich takie coś pokazywał. Aha, byłbym zapomniał, ponieważ pomimo moich próśb z upodobaniem maniaka chcesz być złośliwy, to specjalnie dla Ciebie trzy razy "nie rozumiem, nie rozumiem, nie rozumiem"!!! Mam nadzieję że ci ulży.

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2021 12:05:55 przez MUFA-amigaone-pl
[#66] Re: AmiWigilia - Odcinek #35

@stefkos, post #61

O ile pamiętam to zewnętrzne gadgety mui to konstrukcyjne jest biblioteka. Tam jest dodana tylko jedna funkcja otwieracjąca. Ale jak najbardziej da się pociągnąć taki element jako OpenLibrary().
Albo to tylko ja tak robiłem..
[#67] Re: AmiWigilia - Odcinek #35

@MUFA-amigaone-pl, post #65

Nie chce byc zlosliwy, pisze Ci jak jest ale co chwile albo powtarzasz jak myslisz ze jest lepiej a tak jest. Mozna bylo dokladnie posluchac autora, mozna bylo dokladnie poczytac komentarze i obylo by sie bez tego.
Zamiast tego byly teksty typu "wiekszosc z nas jest po 40 ....", "kitu mi nie wcisniesz".

I tak mozna tak zrobic, mozna ta klase dac do multiview. Zobacz ze masz 2 programy z tego korzystajace, chyba wiecej dowodow nie trzeba. I nie jest to "cos ktos powiedzial" albo "my myslimy", tylko tak jest.
A pokazywac co musi? masz 2 aplikacje, sciagnij, uzyj. Ba nawet mozesz to zrobic.
[#68] Re: AmiWigilia - Odcinek #35

@stefkos, post #67

No dobra czyli jednak nie pokażesz, to w takim razie zróbmy tak, to ja Ci pokażę surfowanie z Multivewa o ile dojdzie do sprowadzenia Webkita do formy gadżetu Reaction. Na razie kończę tę dyskusję bo nie mam siły kopać się z koniem, który uważa że zawsze ma rację, a gdy jest pytany o konrety każdorazowo odwraca kota ogonem.
[#69] Re: AmiWigilia - Odcinek #35

@stefkos, post #67

Nie ściągnie, nie poużywa, nie zrobi. Bo tak. Dla zasady.

A życie płynie dalej.

A co do wywiadu.
Więcej, więcej takich Amiwigili.
Czekam na następną
[#70] Re: AmiWigilia - Odcinek #35

@MUFA-amigaone-pl, post #65

Czyli znaczyłoby to iż możesz sobie serfować po stronach www nie przy pomocy Wayfarera, tylko np. Multivewa a, czy jaki zamiennik tam macie, wystarczy że korzysta z tej klasy MUI.


Sorki Mufa ale nieco Ci już peron odjechał.

https://webkit.org/project/ podaje wyraźnie:

WebKit is an open source Web content engine for browsers and other applications.


Wayfarer i Iris pobierają HTML/CSS/JS i przekazują WebKitowi do analizy i wyświetlenia. Tak samo masz w Safari, Chrome, Konquerorze i każdym innym programie używającym którejś wersji WebKita/KHTML/jak-się-to-zwało-wcześniej-później-obok (historia WebKita pokręcona nieco jest).

Tak więc pewnie możnaby wykorzystać WebKit do wyświetlenia HTML via datatypes jakby ktoś wziął kod od Jacy i zrobił z tego html.datatype. Ale nie da to przeglądania sieci - ewentualne linki wymagałyby obsługi przez przeglądarkę WWW.
[#71] Re: AmiWigilia - Odcinek #35
@Mufa - ale ty przesluchales caly ten wywiad, tak? Czy przewijales? Przeciez Jaca mowi wyraznie, ze ma wydzielony muiowy kawalek z webkitem, ktory zrobil z webkitlegacy. I dlatego moze go uzyc w irisie. Bedzie chcial/mial czas/ktos zaplaci - mozna robic nowe multiview, ktore z tej klasy mui korzysta. Nie wiem co chcesz zeby Ci pokazac, zrodla? ls -l? zrzut ekranu z nazwami projektow/bibliotek?

@Stefkos - Az sprawdzilem co w archiwum z wayfarer jest i jest jeden elf. Zakladam, ze klase mui do renderowania Jaca zrobil wewnetrzna i linkuje statycznie, pytanie jak trudne by bylo wyodrebnienie i zrobienie rzeczywiscie klasy dostepnej dla innych programistow. Pytanie czy to co ma uwspolnione do linkowania z irisem i wayfarerem nawet sie da zrobic jako mcc (sa jeszcze mcc wogole w MUI na morphos?).

Oraz: Kaczus! kope lat.

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2021 14:20:12 przez lef
[#72] Re: AmiWigilia - Odcinek #35

@lef, post #71

Tak sa mcc.
No i jest tak jak powiedzial Jacek, jak potwierdziles.
Nikt naprawde nie chce wojny toczyc o "464kB":)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem