Komentowana treść: Hyperion vs. Cloanto - sprawy sądowej ciąg dalszy
[#31] Re: Hyperion vs. Cloanto - sprawy sądowej ciąg dalszy

@recedent, post #9

Może całkiem niezłych, jeśli wcześniej to zarejestrowałeś

In 2000, Gradiente, now legally known as IGB Eletrônica SA, filed for the brand name "iphone"

Zresztą Brazylijczycy się nie patyczkują z tym korpo. - kto w Polsce odważyłby się tak bronić interesów klientów:
Brazil Issues Apple $2 Million USD Fine for Excluding Chargers for iPhone 12

Co do Amigi to podobno kiedyś jak kurs akcji bardzo spadł (do bodajże 4$) to grupa fanów chciała wykupić Commodore co może by zapobiegło temu co mamy teraz...
Swoją drogą są gdzieś ogólnodostępne archiwalne kursy Commodore?
[#32] Re: Hyperion vs. Cloanto - sprawy sądowej ciąg dalszy

@abcdef, post #30

Nie ma sensu Tobie niczego wmawiać, przecież wiesz wszystko najlepiej w dowolnym temacie.
[#33] Re: Hyperion vs. Cloanto - sprawy sądowej ciąg dalszy

@Aniol, post #32

No to mistrzu jeśli masz argumenty to ich użyj, a jeśli nie to nie wcinaj się do tematu. Dla świętego spokoju Prepear poszło na ugodę i jedyne co musieli zrobić to przeciąć listek na pół. Bo nagle okazało się, że w sumie to nawet nie o owoc chodzi, ani kolor, a o to, że listek, w zupełnie innej pozycji, ale ogólnym kształtem przypomina ten z logo Apple inc. Batalia sądowa najpewniej odrzuciłaby roszczenia Apple, ale do czasu rozstrzygnięcia mała firemka musiałaby ponieść spore koszty. Tak Apple trolluje innych. Teraz wracając do rodzimego ogródka, Apple wysuwało żądania zarówno wobec a.pl (sklep spożywczy) jak i ap.pl (Art Production właściciel Artur Janiszewski, dizajnerskie etui do smartfonów aktualnie) i w obu przypadkach dostali po dupie, bo obie domeny nadal są i działają reprezentując uprawnione podmioty.
A jeśli chcesz analizę profesjonalisty, a nie jakiegoś anonimowego gościa z forum, to proszę, tutaj:
https://adwokatorlowski.pl/dobre-porady/piata-wladza-korporacje-spor-apple-inc-o-domene-ap-pl/
I teraz tak, nie ma najmniejszego sensu cokolwiek mi wmawiać. Argumentem jest coś takiego:
"zgodnie z regulacją taką a taką i powszechnie przyjętymi praktykami prawnymi apple jednak ma się do czego przyczepić w takiej sytuacji i pozew jest zasadny" - taką informację mogę sprawdzić i zweryfikować. A jak ktoś się podpiera tylko tym, że Apple na lewo i prawo pozywa więc ... prawo musi mieć (jasne, w USA można pozwać Boga za powódź więc... ) to jest argument z pupy i tyle.
[#34] Re: Hyperion vs. Cloanto - sprawy sądowej ciąg dalszy
A co mnie Apple obchodzi i ich procesy w wątku o Amidze. Wynocha do parku.
[#35] Re: Hyperion vs. Cloanto - sprawy sądowej ciąg dalszy

@KM_Ender, post #34

Przepraszam zbyt ostro się wyraziłem. Zatem, czy mogę prosić o pisanie w tym wątku nie o Apple, tylko o procesie, bo serio interesuje mnie jak potoczą się sprawy marki Amiga.

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2021 17:26:36 przez KM_Ender
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem