Komentowana treść: IBrowse 2.5.4
[#1] Re: IBrowse 2.5.4
Do czego są kolejne wersje iBrowse? Przecież na tym nic nie działa:)
[#2] Re: IBrowse 2.5.4

@luk, post #1

Cicho, supportujesz community
[#3] Re: IBrowse 2.5.4

@luk, post #1

Facebook mobilny dziala. nawet messanger :p
[#4] Re: IBrowse 2.5.4
Otworzyłem stronę Ibrowsa. Po zobaczeniu ceny o mało nie zaplułem monitora
[#5] Re: IBrowse 2.5.4

@PrzemasIII, post #4

Za turbiacze płacą grube kafle a 230 PLN na przeglądarkę żałują...
[#6] Re: IBrowse 2.5.4

@recedent, post #5

1/10 ceny turbiacza za archaiczną przeglądarkę to są dopiero grube pieniądze
Czasem więcej znaczy mniej, gdyby to kosztowało 100 albo 50 złotych to pewnie byłoby zainteresowanie.
W końcu funkcjonalnie to nie OWB czy tym bardziej Wayfarer
[#7] Re: IBrowse 2.5.4

@Jacques, post #6

Turbiacze są nierzadko oparte na archaicznych procesorach, wydajnością zupełnie odstających od współczesnych zastosowań. Czemu wymagać tego samego od przeglądarki internetowej?
[#8] Re: IBrowse 2.5.4

@recedent, post #7

[#9] Re: IBrowse 2.5.4

@Jacques, post #6

Patrząc na wymagania obecnych stron gdzie nawet na G5 jest za wolno to można powiedzieć, że 68k i przeglądarka to jest marzenie ściętej głowy. Dla mocnych 040/060/vampire można lekko rozwijać Netsurfa (najlepiej jakby go zoptymalizować), dla WarpOSa na 400mhz mozna by było pokusić się o port Odyssey, Wayfarer to chyba tylko na G5 i X5000 byłby używalny na nowoczesnych stronach.
[#10] Re: IBrowse 2.5.4

@michal_zukowski, post #9

Oczywiście, wiadoma sprawa.
[#11] Re: IBrowse 2.5.4

@michal_zukowski, post #9

JS nie przeskoczymy na 68k, to jasne ale żeby chociaż zrobili silnik CSS2, żeby ten strony ciut lepiej wyglądały!
Płacić ponad 200 PLN za update SSL i poprawki w GUI... to nawet dla mnie jest przegięcie.

Swoją drogą, nikt nie zerknął jeszcze w makową Classillę? Co prawda, projekt też już matrwy ale dalej jest o lata świetlne przed iBrowse. Może to by można było z forkować?
Link


Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 11:02:04 przez _arti
[#12] Re: IBrowse 2.5.4

@_arti, post #11

No ale Classzilla byla na PPC, to dalej jakies 8-10 razy szybsze maszyny niż 68k
[#13] Re: IBrowse 2.5.4

@michal_zukowski, post #12

Ale jednocześnie to jest coś pomiędzy bieda-HTMLem z iBrowse'a a pełnoprawną stroną WWW. Zdaje się, że Classila buduje, uproszczone, mobilne wersje stron. Może by było ciut szybciej? Nie wiem.
[#14] Re: IBrowse 2.5.4

@_arti, post #13

Trzeba to zrobić "po amigowemu" - sprzętowo Urządzenie - pudełeczko zawierające w środku jakieś RPi podpinasz pod port szeregowy od strony Amigi, a z drugiej - pod WiFi albo RJ45. Program obsługujący tego potworka od strony Amigi przesyła do takiej "HW-przeglądarki" dane od użytkownika, a otrzymuje zwrotnie bitmapę, którą wyświetla w okienku.

Robert Makłowicz powiedziałby: "Genialne. Proste - i genialne".
[#15] Re: IBrowse 2.5.4

@recedent, post #14

szeroki uśmiech
[#16] Re: IBrowse 2.5.4

@recedent, post #14

powodzenia z serialem. przy równoległym możesz liczyć np na 50kB/s.czyli w raw 1 klatke na sekundę 320x256 w 32 kolorach ;)

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 21:31:33 przez juen
[#17] Re: IBrowse 2.5.4

@_arti, post #11

Ja o tym móiłem już sporo czasu temu - to jest totalna bieda. A najgorsze jest to, że sami amigowcy zamiast pokazać faka cwaniakom, to krzyczą o wspieraniu. Wspierać to ja mogę kogoś, kto coś wnosi do społeczności, a nie kogoś, kto jedynie wyciąga od społeczności kasę nic nie dając w zamian.

Proponuję, żeby zamieścić ogłoszenie w stylu "masz dość nowoczesnego, przeładowanego internetu? masz dość zbyt szybko ładujących się stron? użyj IBrowse'a i znajdź w necie strony, które wyświetlą się na tej przeglądarce poprawnie! Wspaniała zabawa i wiele godzin niestrudzonych poszukiwań!".

Zresztą - sami na stronie mają antyreklamę przy zakupie:
"Browser advice: If buying a new key you must proceed using a non-Amiga browser".

Innymi słowy - żeby kupić super przeglądarkę za ponad 200 zł, musisz użyć darmowej przeglądarki, która jest 1000 razy lepsza, bo płatna nie daje rady.


Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 09:59:41 przez XTD
1
[#18] Re: IBrowse 2.5.4

@XTD, post #17

Nowe oprogramowanie użytkowe 68k nie licząc pchełek nie występuje (prócz Hollywood). Dlatego autorzy jakiś odmrażanych rodzynków mogą dyktować ceny.
[#19] Re: IBrowse 2.5.4

@michal_zukowski, post #18

Dyktować sobie mogą próbować, najwyżej zarobią promil tego, co by dostali dyktując 25-50% ceny, czyli bardziej adekwatnie do wartości.
"Znajdzie się głupi co kupi", ale na jego miejsce mogłoby pewnie być dziesięciu rozgarniętych nabywców kupujących w uczciwej cenie

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 16:34:38 przez Jacques
[#20] Re: IBrowse 2.5.4

@Jacques, post #19

Potrzebujemy konkurencji. Może by tak przebudzić autora Voyagera?
[#21] Re: IBrowse 2.5.4

@recedent, post #20

Celebrity Deathmatch: IBrowse vs Voyager vs AWeb.
[#22] Re: IBrowse 2.5.4

@recedent, post #20

Z grobu? Trochę makabryczne ale próbuj.
[#23] Re: IBrowse 2.5.4

@Jacques, post #19

Hmmm. Autor ustala cenę, tak jak zawsze przy sprzedaży czegoś również fizycznego, a ludzie decydują czy kupują, czy nie.
Pewnie te zmiany zajęły wiele godzin, nie będę strzelał. Ale ile gość dostanie za swoją pracę, 200pln x 50? A przy 25pln x 200 może, to wyjdzie 5tyś pln... Zdolny programista, który potrafi zrobić takie rzeczy poświęcając czas zamiast na Amigę na coś dla przemysłu zarobi za ten czas od 10 do 50 x tyle, a może i 100x tyle. Nie dziwie się że nic nie powstaje na Amigę :)

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 17:33:53 przez flops
[#24] Re: IBrowse 2.5.4

@flops, post #23

Ale co ma piernik do wiatraka. Myślę, że nikt przy zdrowych zmysłach nie zakłada, że autor próbuje się utrzymywać z IBrowse'a czy z wydawania czegoś na Amigę.
Ale próbuje mimo wszystko coś sprzedać w ramach pobocznego zajęcia w cenie, która wydaje się nieprzystająca do oferowanego produktu, gdyby była bardziej przystająca, może ilość zakupionych licencji z nawiązką zrekompensowałaby niższą cenę?
Czy w amiświatku z założenia ceny mają być absurdalne, jeśli tylko ktokolwiek kiwnął palcem i zrobił udpate dinozaura, a jakość w ogóle nie podlega ocenie?
A jak już podlega, to odwrócenie kota ogonem, że "chcemy za darmo". Otóż nie, chcemy braku skrajności, ani za darmo, ani bez przegięć
[#25] Re: IBrowse 2.5.4

@Jacques, post #24

Ale zauważ, że od nowych gier na amigę nie wymaga się, by były lepsze od pecetowych, nawet się nie wymaga żeby były lepsze od amigowych sprzed 25 lat. Natomiast oprogramowanie użytkowe musi być najlepiej takie jak na pececie. Hipokryzja?
[#26] Re: IBrowse 2.5.4

@michal_zukowski, post #25

Oprogramowanie użytkowe powinno być właśnie choć trochę "użytkowe" (jak na standardy Amigi) Nie musi doganiać współczesności, ale mogłoby chociaż trochę poudawać i spróbować dogonić choćby z tym wspomnianym CSS-em np. rok 2011, a jak się nie da, to 2006

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 20:46:14 przez Jacques
[#27] Re: IBrowse 2.5.4

@Jacques, post #26

Oczywiście, dlatego jest Netsurf i w jego powinna leciec cala para jesli chodzi o rozwój.
[#28] Re: IBrowse 2.5.4

@michal_zukowski, post #27

RacjaOK
[#29] Re: IBrowse 2.5.4

@recedent, post #20

Przypomniała mi się "wielka trójka": Voyager, Aweb i iBrowse :)
[#30] Re: IBrowse 2.5.4

@Jacques, post #24

Może autor ibrowsa wychodzi z założenia, że skoro jego potencjalni klienci są w stanie wydać kilka tysięcy na rozbudowę swoich Amig, to te 200 zł nikogo nie zaboli? ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem