Komentowana treść: Wayfarer 1.12
[#1] Re: Wayfarer 1.12
Ja jestem zachwycony nową wersją. Prędkość znacznie poprawiona, już nie widuję zajętość cpu 100% Każdy klik w grach działa natentychmiast, nie trzeba czekać 2-3 minut na reakcję. Przestałem już tęsknić do powrotu z graniem na serwer w Gdańsku. Teraz tu mi działa wsio tak samo jak tam pod Operą, a może nawet lepiej. Na serwer ten i tak nie mógłbym wrócić bo już pod starym rdp nie działa, a nowy rdp wcale nie działa na mosie. No ale to nie ten wątek. Widać że jasek nie spoczął na laurach i robi dalej. Oczywiście czekamy - ja, ten drugi i ten trzeci - na youtube działające.

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2021 16:23:58 przez lubmil
5
[#2] Re: Wayfarer 1.12
Nie wiem co tam ten Jaca nawyczyniał i jak zaczrował ten WebKit ale w moim odczuciu ta wersja Wayfarer jest zdecydowanie szybsza od poprzednich. Wcześniej człowiek używał Wayfarer z dużą dozą wyrozumiałości. Wszystko działało ale wolno. No a teraz to wszystko na serio śmiga na moim G4 1,67GHz. I nie mówię o YouTube, bo to mi akurat prawie zupełnie nie działa. szeroki uśmiech Ale na przykład SoundCloud. Działał wcześniej ale interface był tak wolny, że wolałem go sobie puścić na leżącym obok iPhonie. Teraz słucham sobie SoundCloud, w tle FlowStudio męczy jakieś źródła przy pomocy CGG10, robię porządki w repozytorium przy pomocy Gita, szukam czegoś na Stack Overflow. Wszystko śmiga idealnie, a ekrany przełączają się z responsywnością niespotykaną na dzisiejszych komputerach. szeroki uśmiech

Generalnie z Wayfarer i Iris zrobił się bardzo kulturalny soft. To już nie są programy oparte na, cudem działających pod MorphOSem, bibliotekach, które tylko czekają żeby się zawiesić. Pierwsze wersje Iris, których używałem (chyba od 0.100) działały ale były dosyć wolne. Trzeba się było uzbroić w cierpliwość żeby coś robić. A teraz nie. Teraz otwieram Iris i traktuję jak normalny soft, żadnej taryfy ulgowej. To po prostu działa, jest szybkie, stabilne i używalne nawet bez włączania trybu fanbojstwa.

Dzięki Jackowi mogę już umierać, bo widziałem to to chciałem zobaczyć w życiu.
5
[#3] Re: Wayfarer 1.12

@MDW, post #2

To po prostu działa, jest szybkie, stabilne i używalne nawet bez włączania trybu fanbojstwa.

Tryb fanbojstwa, no coś w tym jest
Akurat nie mam teraz swojego iMaca G5 pod ręką, ale jak tylko wrócę, to sprawdzę jak to wygląda u mnie. Z dotychczasowych testów byłem i tak zadowolony, więc brzmi to wszystko bardzo obiecująco. Tak jak kiedyś pisałem, maszyna z MorphOSem jest moim drugim sprzętem, ale fajnie mieć świadomość, że to co potrzebuję zrobić na komputerze, mogę dzięki pracy Jacy zrobić na ulubionym systemie. Wielkie dzięki dla autora Wayfarera!
[#4] Re: Wayfarer 1.12
Dziękuję za pracę.
[#5] Re: Wayfarer 1.12
Nie mogę się doczekać kiedy będę mógł sam tego poużywać. Musze znaleźć siłę żeby przebrnąć przez instalacje morphOS-a na moim kompie. Szacunek dla autora/-ów
[#6] Re: Wayfarer 1.12

@lubmil, post #1

Oczywiście czekamy - ja, ten drugi i ten trzeci - na youtube działające.


Nie bardzo rozumiem co masz na myśli. Na aktualnej wersji Wayfarera YouTube działa mniej-więcej tak (wiem, wiem, włączyła mi się wersja mobilna):

[#7] Re: Wayfarer 1.12
No działa fajnie na G5 na mini jeszcze nie sprawdziłem ;) Thx Jaca OK
1
[#8] Re: Wayfarer 1.12

@recedent, post #6

Nie wiem jak to robisz. U mnie na wiele prób tylko 2 razy udało się odtworzyć filmy na YouTube. Albo „kręciołek” kręci się na filmie w nieskończoność albo jest tam komunikat żeby spróbować później.
Ale prawdę mówiąc średnio mnie to interesuje, bo nie do oglądania filmów siadam przy PowerBooku z MOSem. Cieszy mnie znaczny wzrost prędkości Wayfarera i jego stabilność.
[#9] Re: Wayfarer 1.12

@MDW, post #8

U mnie też nie chciało to działać i pomogło włączenie Wayfarera z opcją "przedstawiaj się jako": Safari/iPad.
No i biblioteka cgxvideo.library do SYS:Morphos/Libs a nie do SYS:Libs tak jak zrobiłem najpierw. Teraz wszystko śmiga, oprócz YT bardzo dobrze działa serwis vod.pl także jest nieźle OK
1
[#10] Re: Wayfarer 1.12

@MDW, post #8

Maczek mini.
YT działa, ale zanim załaduje....
No i pamięć po zmianie filmiku coraz mniejsza.
I pytanie do twórcy : trzeba wpisać pełną ścieżkę dostępu aby załadować. Tzn Youtube.com
Bez com nie pójdzie. Można to zmienić aby nie pisać ^końcówków^? 😀
[#11] Re: Wayfarer 1.12
Tak działa szybciej .Testuje na IMac G5 2,1 Ghz. Serwis YouTube działa gdy faktycznie przekopiowałem tak jak LUK cgxvideo.library do SYS:Morphos/Libs a nie do SYS:Libs .Niestety wyszukiwarka/strona google.pl lubi wywalić "przeglądarkę na bruk".Dziwi mnie fakt nie nie ładuje plików graficznych gdy otwieram stronę WWW z dysku twardego metodą otwórz plik .
[#12] Re: Wayfarer 1.12
Bardzo dobre wieści- trzeba przetestować OK
1
[#13] Re: Wayfarer 1.12

@BULI, post #12

Marzy mi się sytuacja, kiedy to Michał dogadał by się z Jackiem, w ramach pracy ponad podziałami, czego efektem był by port Wayfarera na AROS-a x86. Póki co testuję na moim iBooku i jestem zadowolony.
[#14] Re: Wayfarer 1.12

@don_rafito, post #13

Ja mam jakiegoś felernego iBooka bo nie zauważyłem zmiany szybkości. Tak prawdę mówiąc to używam nadal Odyssey bo czekanie na załadowanie bardziej wymagających stron trwa bardzo długo. Film na YouTube się uruchomił i da się oglądać ale jednak iBook to nie jest wg mnie dobra platforma dla tej przeglądarki. W wolnej chwili potestuję na mini i PowerMacu.
[#15] Re: Wayfarer 1.12
Przed chwilą sprawdziłem cda.pl i również w tym serwisie można filmy pod Wayfarerem oglądać, jest wybór rozdzielczości, u mnie na iMac G5 2,1 ghz można się skusić na 720p, czasami jest jakiś minimalny przeskok klatki, przy 480p jest zupełnie płynnie. Generalnie wideo u mnie działa jak mam przeglądarkę ustawioną jako Safari/iPad. I zauważyłem, że w takim ustawieniu zwykłe strony typu serwisy info które jak wiadomo mają ogromne wymagania działają najlepiej. Sprawdziłem kilka witryn które odwiedzam najczęściej i wyświetlają się tak jak w Chrome na maku. Podsumowując jak dla mnie Wayfarer zrobił spory krok do przodu i jest się z czego cieszyć, bo nie pomyślałbym że tak szybko obejrzę sobie jakiś film z vod pod MorphOSem :)
[#16] Re: Wayfarer 1.12

@luk, post #15

No to panowie po dobrym browarku dla kolegi za pracę. PayPal czeka.OK
2
[#17] Re: Wayfarer 1.12

@KM_Ender, post #16

Zgadza się, koniecznie trzeba. Mój zachwyt nad wayfarer nie mija. Teraz każdy klik w grze to reakcja. A od pewnego czasu te gry to całe moje życie. Poprzednim razem przelałem se pieniądze na PayPal i doszły zaraz na drugi dzień. Tym razem nie, mogą iść 3-3 dni nawt - choć przelew w banku już zaksięgowany. No ale spokojnie. Ważne by każdy używający coś wpłacił. Za taką pracę należy się nagroda. Wiedza i Praca.
[#18] Re: Wayfarer 1.12
1.13 dostępna
2
[#19] Re: Wayfarer 1.12

@luk, post #9

@luk:
Rzeczywiście ustawienie żeby Wayfarer przedstawiał się jako iPadowe Safari trochę pomogło i YouTube częściej daje się odtworzyć. O tej wyjątkowo potrzebnej podmianie cgxvideo.library oczywiście pamiętałem, bo sam Wayfarer po aktualizacji to mi podpowiedział.

A dzisiaj zaktualizowaliśmy Wayfarer do 1.13, czyli... świat staje się jeszcze piękniejszy. szeroki uśmiech

Tak się zastanawiam jak działałyby przeglądarki gdyby optymalizacje, które wprowadził Jaca, zrobić w przeglądarce dla dzisiejszych platform. Dowiemy się tego gdy kiedyś dostaniemy MorphOSa dla dzisiejszych procesorów (ARM) albo przynajmniej dla tych bardziej wczorajszych ale jednak o w miarę dzisiejszej prędkości (x64).

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 10:10:27 przez MDW
[#20] Re: Wayfarer 1.12

@MDW, post #19

Zachwyt nie mija :) Ale taki sreobiazg. To zapamiętywanie loginów i haseł jest super, jak działa. W grze WF ładnie pamieta, a w gdze ZI nie chce mnie zapytać czy zapamiętać login i hasło. A kiedyś mi to pamiętało. Tylko mi to znikło po wyjęciu wayf z backupa - robiłem to bo mi coś na cert się puszyło i myślałem że coś zepsułem. Ale po rozmowie z jackiem okazało sięże to była wina złego czasu w systemie. No ale taki mi już zostalo że w zieloneimperium.pl nie zapamiętuje mi danych logowania.

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 13:17:38 przez lubmil
[#21] Re: Wayfarer 1.12

@MDW, post #19

Jest już 1.14 OK
3
[#22] Re: Wayfarer 1.12

@recedent, post #21

Musiały pójść jakieś ważne fixy skoro tak szybko pojawiają się nowe wersje. Albo po prostu Jaca ma urlop. szeroki uśmiech
Tego typu projekty rozwijane są w modelu urlopowym.
[#23] Re: Wayfarer 1.12

@MDW, post #22

No pieniadze na PayPal mi doszły ale nie da się ich wysłać. Na tej stronie https://wayfarer.icu/ klikam Donate. Potem się loguję i mam dwa pola Wysyłasz i Odbiorca otrzymuje. Tej pierwszej kwoty 0,00 nie da się poprawić. A jaka waluta ma być w tym Odbiorca otrzymuje? Wstępnie jest tam CAD. Nawet nie wiem co to... Ja już to kiedyś robiłem, ale chyba musiałem pod windows, bo sprawdzam że w owb po kliku w to Donate jest biały ekran. No jakoś to obszedłem i kasę wysłałem, co nie zmienia faktu że to co wyżej napisałem to prawda w wayfarer.
BTW, sprawdziłem tę stronę tymczasową mojej Wapólnoty mieszkaniowej o której tu w komentach wspominałem kiedyś, że było cpu 100% i nic się tam nie dało. To była tomojdom.pl Teraz działa elegancko. Bez peoblemu zobaczyłem ile mam czynszu do zapłacenia bez potrzeby robienia tego pod windows czy w owb.

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 23:49:14 przez lubmil
[#24] Re: Wayfarer 1.12

@lubmil, post #23

CAD do dolary kanadyjskie
[#25] Re: Wayfarer 1.12

@lubmil, post #23

Jeżeli wpłacasz przez PayPal, to najpierw na stronie w PayPal musisz odpowiednią kwotę przewalutować ze złotówek na CAD i następnie zapłacić tę kwotę. Inaczej się nie da.

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2021 08:49:40 przez gilban
1
[#26] Re: Wayfarer 1.12

@gilban, post #25

Zaktualizowałem dziś Wayfarer na moim Mini Macu do 1.14 i w mossys podmieniłem bibliotekę, którą zalecił podmienić. Ustawiłem, żeby przeglądarka udawała Safari/iPad, odpaliłem YouTube i działa.

Jestem w szoku. Wprawdzie nie da się filmu przewinąć, ale i tak jest super jak na tak stary procesor z jednym rdzeniem i tak starą kartą graficzną. Film się odtwarza w rozdzielczości 640x360, ale jest OK.
[#27] Re: Wayfarer 1.12

@gilban, post #26

Film się odtwarza w rozdzielczości 640x360


Na pewno możesz zmienić w ustawieniach odtwarzania na 720p. Wyższe rozdziałki są dostępne ale nie dla "iPada".
[#28] Re: Wayfarer 1.12

@recedent, post #27

Na pewno możesz zmienić w ustawieniach odtwarzania na 720p. Wyższe rozdziałki są dostępne ale nie dla "iPada".


Tak, tylko czy na jakiejkolwiek konfiguracji sprzętowej dla MorphOSa takie 1080p będzie płynne?
[#29] Re: Wayfarer 1.12

@luk, post #28

A nie pisał recedent czasami o 720p?
[#30] Re: Wayfarer 1.12

@luk, post #28

Powyżej 2.3Ghz powinno być płynne, ale to zależy od kodeków i ich parametrów, np. bitrate.

Np. https://download.blender.org/peach/bigbuckbunny_movies/big_buck_bunny_1080p_h264.mov

jest płynne u mnie na 2.3Ghz. Ale jakies filmy z ac3 i lepszym bitrate już nie są.

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2021 23:43:43 przez michal_zukowski
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem