Komentowana treść: Wayfarer 1.16
[#1] Re: Wayfarer 1.16
Ostatnio uzywajac wersji 1.14, program zauwazyl ze jest uaktualnienie i zapytal czy pobrac.
Kliknalem ze tak i wg lampek stamu pracy dysku, faktycznie cos zassal, tyle ze nie wiem gdzie.
Ponowne uruchomienie programu dalej bylo na starszej wersji a zapytania juz nie bylo.
Czy zawsze musze pobierac z dedykowanej strony i instalowac recznie, czy po prostu cos
nie zadzialao tak jak nalezy przy automatycznym pobraniu?
A jesli sie pobralo to gdzie?
[#2] Re: Wayfarer 1.16

@Phibrizzo, post #1

Pobrało się do katalogu, który masz ustawiony dla pobieranych plików. Aktualizować (podmienić pliki) musisz niestety ręcznie.
[#3] Re: Wayfarer 1.16

@recedent, post #2

Faktycznie bylo w SYS:Download.
Gdy uzylem systemowej funkcji "Szukaj", zapomialem o #? i dlatego mi nie znalazlo. Moj blad.
[#4] Re: Wayfarer 1.16

@Phibrizzo, post #3

Przede wszystkim prędkość w ostatnich wersjach jest bardzo poprawiona. Ja akurat głównie gram w 3 gry online. I io pewnego czasu już w zasdzie nie widuję cpu 100% (a wtedy cały system prawie martwy) choć żadna z gier nie jest uśpiona. Przy otwieraniu stron też się zauważa przyrost prędkości, i to znaczny. Usypiam jedynie karty google, translator i forum gier. ppa otwieram tylko gdy potrzebuję wejść.

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 22:13:23 przez lubmil
1
[#5] Re: Wayfarer 1.16

@lubmil, post #4

A u mnie 1.16 zwolniło. I start i praca. Nie wydziwiam, bo jeszcze na piwko nie wrzuciłem, ale czekam na kolejne wersje. 1.14 pracowało u mnie szybciej.
1
[#6] Re: Wayfarer 1.16

@Pero, post #5

Faktycznie u mnie tez. Ale bedzie git. Badzmy pozytywnie nastawieni
Podajcie linka na to piwko. Tez dam bo nalezy sie
Nawiasem mowiac bylo cos o licencji na AOS 4.1 za 20000$. Ale chyba nie chca a szkoda.

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2021 18:05:17 przez Tomtom76
[#7] Re: Wayfarer 1.16

@Tomtom76, post #6

Żeby rozmawiać o wersji na OS4, Hyperion musi wpierw uaktualnić SDK do jakiś względnie nowych wersji oprogramowania.
1
[#8] Re: Wayfarer 1.16

@michal_zukowski, post #7

Nie znam sie ale gdzies czytalem o tym Chyba Amigans. Pozatym bedac Jackiem to ma przyszlosc. Co robi Wayfarer a co Safari na iSprzecie. Pelen podziw i moje wsparcie
OK
[#9] Re: Wayfarer 1.16

@Pero, post #5

To pobierz i przetestuj 1.17 :)
3
[#10] Re: Wayfarer 1.16

@michal_zukowski, post #7

Coś kręcisz ;)

1).
Jaca zmiękł w rozmowie z kas1e i okazało się, że WF nie jest żadnym cudem techniki i bo i nie bazuje na żadnych exclusivach Morphosa ... więc nawet kas1e mógłby to zarobić co mu sugeruje Jaca w rozmowie poniżej.

2)
Po co AmigaOS4 ma się cofać do kodu bez wsparcia dla UVD, nowych kart graficznych i braku wsparcia dla multicore. PO CO ORAĆ CPU gdy nie trzeba.

Nikt nie zapłaci za licencje która jest bezużyteczna, a kod bazuje na przestarzałych technologiach - jak kompozycja itp.

3)
Tak widziałem WF na PB_G4 i MacMini_G4.


--- Copy & Paste ---

https://amigaworld.net/modules/newbb/viewtopic.php?mode=viewtopic&topic_id=44115&forum=46&start=20&viewmode=flat&order=0#841342

jacadcaps:
@kas1e

ObjC to tylko niewielki podzbiór (nakładka) kodu, a zastąpienie go czystym C ++ w celu utworzenia zwykłej niestandardowej klasy MUI jest trywialnym zadaniem. Następnie możesz zbudować przeglądarkę na górze (to łatwa część).

Dlaczego miałbym używać Reggae lub CGX, naprawdę? Pracowałeś nad Odyssey dla OS4, więc naprawdę powinieneś wiedzieć lepiej niż wrzucać te nazwy. WebKit używa libpng i tak dalej do dekodowania obrazu, nie ma sensu używać Reggae. To samo dotyczy CGX - cała grafika jest wykonywana za pomocą cairo, tylko końcowe blitting używa WritePixelArray #? których OS4 ma oczywiście odpowiedniki.

--- End ---

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 17:59:54 przez Amig_OS
[#11] Re: Wayfarer 1.16

@Amig_OS, post #10

Zapominasz, że kod samej przeglądarki to tylko wisienka na torcie, którym są zmiany i usprawnienia w całym systemie operacyjnym (konieczne, żeby przeglądarka "stała się ciałem"). Spróbuj odpalić Wayfarera na MorphOSie w wersji niższej niż 3.15 to zobaczysz o czym mowa.

I jeszcze cytacik z tego samego źródła na które się powołujesz:

kas1e:
I bring CGX5 because for example in Odyssey, for accelerated video playback on morphos CGX5 + overlay were used


jaca:
Sure, but this is a tiny fraction of all the code I've had to write. Things you can port to OS4 in a day, while I've spent 4 grueling months on the media playback already for example.
7
[#12] Re: Wayfarer 1.16
Jakoś w 1.17 nie chce mi działać dźwięk na jutubach. Co trzeba włączyć/wyłączyć w opcjach?
[#13] Re: Wayfarer 1.16

@Amig_OS, post #10

1) Ależ ja nic nie kręce, wypowiadałem się nie o systemie tylko o SDK czyli gcc, binutilsach czy bibliotekach. Te muszą być we względnie aktualnych wersjach i dodatkowo dobrze przeportowane bo zaraz się okaże, że soft działa ale jest niestabilny bo np. pthread zalicza deadlocki bo port niedopracowany.

2) odnośnie uvd to chyba macie jakiegoś linkliba z ffmpeg wspierającego UVD, jeśli tak to po prostu ktoś portujący zalinkuje z ffmpeg ze wsparciem dla UVD.

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2021 23:39:36 przez michal_zukowski
[#14] Re: Wayfarer 1.16
A tymczasem, borem-lasem, jeden-osiemnaście.
Oczekujcie nowych wersji i ducha nie gaście!


EDIT: Moje "problemy z dźwiękiem" okazały się problemami z użytkownikiem. Lichy i durnowaty recedent zapomniał, że przechwytywał wideło i audio z komputera i z tyłu PowerMaca miał kabelek wpięty do audio out

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 10:28:11 przez recedent
3
[#15] Re: Wayfarer 1.16

@recedent, post #14

Podbijam - i jest 1.19

Jaca ma wenę twórczą? Czy znajduje i poprawia drobiazgi?
[#16] Re: Wayfarer 1.16

@Skotos, post #15

Zatrzymać Jacę! Może zafundujmy mu jakieś wczasy? Tylko nie na Antarktydzie...
[#17] Re: Wayfarer 1.16

@MDW, post #16

VETO! Absolutnie NIE!
Niech robi poki ma czas i wena go nie opuszcza. Dopuki nie ma zony i dzieci.
Bo jak bedzie mial to czasu na nic nie bedzie.
1
[#18] Re: Wayfarer 1.16

@Phibrizzo, post #17

Nooo w sumie racja.
Wayfarer jest niewątpliwym pozytywem naszego świata i to cud, że się pojawił. Ale jest jeden minus tego, że go mamy. W przeglądarce można grzebać całe życie więc Wayfarer odciągnie Jacę od różnych innych ciekawych rzeczy, które mógłby jeszcze zrobić. Chociaż z drugiej strony patrząc to właśnie Wayfarer był powodem stworzenia wielu ciekawych elementów MOSa dookoła. Więc może ten minus nie jest taki ujemny jak mi się wydaje. szeroki uśmiech
1
[#19] Re: Wayfarer 1.16

@Phibrizzo, post #17

No z tego co pamiętam to jaca chyba juniora już ma ;)
[#20] Re: Wayfarer 1.16

@Drako^BB, post #19

No to teraz wiemy skąd ta produktywność. Młody Jaca pomaga. Pewnie bierze na siebie najcięższe zadania.

A tak bardziej na serio to myślę, że Jaca jest tak produktywny, bo potrafi się skupić, lubi to co robi, potrafi sobie organizować czas i nie traci go na np. wojny na forum. szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2021 21:51:11 przez MDW
1
[#21] Re: Wayfarer 1.16

@Drako^BB, post #19

No to gratuluje
Poprostu szacun dla Jacy.
Pomyslcie jakby lecial z koksem jakby nie mial. Co pol roku MOS, co dwa dni WF
[#22] Re: Wayfarer 1.16

@Phibrizzo, post #21

Ostatnioo jak rozmawiałem z jackiem na ircu na priv to mu zarzuciłem, że robi jednocześnie dwa projekty - iris i wayfarer - przez co się "rozdrabnia". Odpisał mi że robi też 10 innych projektów jednocześnie. Poprawiać co w wayfarer będzie zawsze, bo jak mówi jakieśtam powiedzenie "w każdym programie jest jeszcze jeden błąd". Tradycyjnie na koniec wypowiedzi dodam, że jeśli chodzi o granie w gry online w wayf to mój zachwyt nie mija. Zupełnie niespodziewanie sięgnąłem też po irisa, bo yam przestał chcieć mi wysyłać mejle.



Ostatnia aktualizacja: 12.05.2021 01:20:04 przez lubmil
1
[#23] Re: Wayfarer 1.16

@Phibrizzo, post #21

Trzeba go "podlać" co jakiś czas "wirtualnym piwem", może to też pomoże.
[#24] Re: Wayfarer 1.16

@Skotos, post #15

WOW, muszę napisać, że ta wersja działa na moim iMac G5 świetnie. YouTube w 720p jest płynny, nie ma żadnych przeskoków w animacji, co się zdarzało w poprzednich wersjach. A i działa to w zwykłym widoku, czyli przy ustawieniu przeglądarki "jako chrome". Wcześniej najfajniej to działało w widoku "jako Safari/iOS". Także szacun za taką częstotliwość kolejnych wersji, i że jest coraz lepiej, bo wiadomo, że w takiej dziedzinie jak przeglądarka i obsługa video na dzisiejszych stronach nie jest to takie oczywiste:)
2
[#25] Re: Wayfarer 1.16

@luk, post #24

O i serwis tvp.vod.pl zaczął działać! Można będzie pod MorphOSem zmienników obejrzeć ;)
3
[#26] Re: Wayfarer 1.16

@luk, post #24

Jakim cudem wam działa youtube? U mnie miast filmu napis w tym oknie że nie da się obejrzeć.
[#27] Re: Wayfarer 1.16

@lubmil, post #26

A jak wyglądają u Ciebie ustawienia Audio/Video? I czy udało Ci się podmienić bibliotekę cgxvideo.library w MOSSYS:Libs?
[#28] Re: Wayfarer 1.16

@recedent, post #27

No wrzuciłem cgxvideo.library do MOSSYS:Libs i tyle. Jeszcze coś trzeba? Fakt, że dopiero teraz to zreobiłem, a na początku nie, bo nie wiedziałem. W ustawieniach nie widzę Audio/Video.
[#29] Re: Wayfarer 1.16

@lubmil, post #28

Zanim zaczniesz mieszać w ustawieniach multimediów - proponuję restart po podmianie biblioteki. Potem wejdź na YouTube, ustaw sobie spoofing jako Safari/iPad i zobacz co się będzie działo. hide2
[#30] Re: Wayfarer 1.16

@recedent, post #29

Mam Safari/iPad i reboot robiłem oczywiście. I lipa. Tylko najpierw ustawiłem ten spoofing i dopiero na yt wlazłem. Czy to na stronie yt mam coś ustawić? Bo ja ustawiłem to w Istawienia wayf... Po wejściu na yt jest ten błąd że nie mogę. Klikam w "więcej info" i widzę
Twoja przeglądarka jest aktualna
Możesz korzystać z najnowszych funkcji YouTube.

Pod spodem są do pobrania różne przegladarki. Więc nie rozumiem.





Ostatnia aktualizacja: 13.05.2021 15:35:26 przez lubmil
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem