Komentowana treść: Wayfarer 2.0
[#1] Re: Wayfarer 2.0
Trzeba sprawdzić OK
[#2] Re: Wayfarer 2.0

@BULI, post #1

Koniecznie, plik teraz 42 MB a poprzednie wersje 26 MB.. musi być sporo zmian w kodzie.

No to teraz jak będzie z prędkością?
[#3] Re: Wayfarer 2.0

@Skotos, post #2

Mam wrażenie że jest szybciej. Na ibooku przeglądarka stała się używalna.
1
[#4] Re: Wayfarer 2.0

@Bohun, post #3

To dobra wiadomość. Też nie omieszkam sprawdzić.
[#5] Re: Wayfarer 2.0
Witam.

Na swoim Mini Maku zaktualizowałem program i gdy chcę uruchomić go to dostaję taki komunikat:



Co muszę jeszcze zrobić, żeby go uruchomić?
[#6] Re: Wayfarer 2.0

@gilban, post #5

W archiwum z Wayfarerem masz katalog MOSSYS:
Jego zawartość musisz przegrać do SYS:MorphOS/
Innymi słowy - w SYS:MorphOS/Data/ICU mają się znajdować pliki dołączone do Wayfarera z katalogu MOSSYS/Data/ICU.

Ewentualnie - możesz poczekać do premiery MorphOSa 3.16, powinny już odpowiednie pliki być na miejscu.
1
[#7] Re: Wayfarer 2.0

@recedent, post #6

Tylko kiedy ten MorphOS 3.16 będzie. Ale swoją drogą dzięki za odpowiedź.

Działa po podmianie plików systemowych. Dzięki raz jeszcze.

I jeszcze super opcja doszła - translator. U góry w menu Widok jest przycisk Przetłumacz. Gdy wejdę na angielską stronę, wybieram go i mi całą stronę tłumaczy. Super sprawa.

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2021 18:04:00 przez gilban
[#8] Re: Wayfarer 2.0

@recedent, post #6

Innymi słowy - w SYS:MorphOS/Data/ICU mają się znajdować pliki dołączone do Wayfarera z katalogu MOSSYS/Data/ICU.


Czyli katalog który jest w ICU (ten z Wayfarer), icudt67b, ma być obok znajdującego się w Morphos/Data/ICU/icudt54b? Czy nadpisać pliki znajdujące się w icudt54b przez te znajdujące się w katalogu z programem?
[#9] Re: Wayfarer 2.0

@luk, post #8

Mi nic nie nadpisywał, ale na wszelki wypadek zrób kopię starszych plików.
[#10] Re: Wayfarer 2.0

@waldiamiga, post #9

No u mnie też nic nie nadpisał, bo teraz oba katalogi (ten z Wayfarer i ten oryginalny) są obok siebie w katalogu ICU. Dlatego pytałem czy tak ma być? Czyli w Morphos/Data/ICU mam 2 katalogi obok siebie: icudt54b i icudt67b.
[#11] Re: Wayfarer 2.0

@luk, post #10

Tak, są 2 katalogi obok siebie.
1
[#12] Re: Wayfarer 2.0

@recedent, post #11

Hehe, nawet ja się domyśliłem co zrobić z tym MOSSYS/ Myślałem, że może już google będzie poprawione, ale widać jeszcze nie czas. Choć poważny skok wersji, od razu na 2. Więc musi być wszystko lepiej. :)
[#13] Re: Wayfarer 2.0
Działa naprawdę świetnie, bank śmiga, tuba śmiga, gmail śmiga. Stary powolny powerbook odżył. A, żeby nie było tak różowo tvp vod nie śmiga i meczu się nie da obejrzeć online:).
[#14] Re: Wayfarer 2.0

@fazior, post #13

Z tego co pamiętam to seriale TVP na ich stronie działają, a sprawdzałem to już kilka wersji wcześniej, natomiast stream na żywo na sport.tvp.pl faktycznie nie działa. Za to można oglądać live na YT - oglądałem tak wczoraj materiał z kanału Niebezpiecznik - całość działa płynnie w 720p, a do tego można brać udział w czacie na żywo. Jeśli chodzi o bankowość to Santander, mBank i ING nie są żadnym problemem dla Wayfarera. Z muzyki sprawdzałem radio nowy świat i działa normalnie.
[#15] Re: Wayfarer 2.0

@don_rafito, post #4

Faktycznie, przy niektórych stronach jest odrobinę szybciej. Dobra robota.
[#16] Re: Wayfarer 2.0

@don_rafito, post #15

Wyszła wersja 2.1 - tu już nie trzeba dogrywać żadnych plików ICU, działają z PROGDIR:
No i parę bugów Jaca wyprostował.
1
[#17] Re: Wayfarer 2.0

@recedent, post #16

Jednak google nie działa tak jak powinno. Mamy tylko na samym dole "więcej wyników", a nie ma numerków podstron jak to wszędzie indziej jest. W dalszym ciągu nie da się nadać nazwy ściąganego pliku - co utrudnia obsługę banku mp. Nie tak aż bardzo, ale jednak.
[#18] Re: Wayfarer 2.0

@lubmil, post #17

Ale się urządziłem... ;( wayf 2.1 nie chce działać. Nie podoba mu się ne icu. Chciałem więc do 2.0 wrócić, nie da się. Wypakowałem na świeżo archiwum i tam jest icudt67b. A przy odpalaniu tego 2.0 właśnie o taki icu krzyczy w mossys/data/icu/. No i taki jest . Zostałem więc bez wayfarewra. Straciłem już 2h i nic. Niestety, nie mam backupa systemu.
A jednak nie, przy odpalaniu tego 2.0 krzyczy o icudt54b, a w archiwum z tą wersją jest icudt67b. No i nie wiem co teraz zrobić... Spróbowałem jeszcze raz z 2.1 Przy odpalaniu krzyczy o icudt54b a takiego w atch z 2.1 nie ma. Zostałem więc jakby brz komputera.



Ostatnia aktualizacja: 23.06.2021 03:35:25 przez lubmil
[#19] Re: Wayfarer 2.0

@lubmil, post #18

Que?

2.1 powinien działać od strzała, nie trzeba kopiować żadnych plików do MOSSYS:
Przynajmniej u mnie tak to działa.
[#20] Re: Wayfarer 2.0

@lubmil, post #17

Mam numery podstron w Wayfarer po wyświetleniu wyników wyszukiwania Google
[#21] Re: Wayfarer 2.0

@Bohun, post #20

U mnie jest tak, że na domyślnych ustawieniach numerów podstron w Google nie ma, ale przy spoofingu jako Chrome już są.
[#22] Re: Wayfarer 2.0

@lubmil, post #18

Usunąłeś icu54b z MorphOS:MorphOS/Data/ICU czy masz i go nie widzi?
[#23] Re: Wayfarer 2.0

@recedent, post #21

a faktycznie mam ustawione Chrome
[#24] Re: Wayfarer 2.0
Jaca! Bardzo Ci dziękuję! Odwaliłeś kawał dobrej roboty. Trudno uwierzyć, że mamy taką przegladarkę w naszym światku.
2
[#25] Re: Wayfarer 2.0

@Bohun, post #22

Tak uaunąłem to dt5. No ale już ogarnąłem - jeszcze zanim usnąłem o 4 rano wpadłem na to że ten dt5 jest popstu w systemie oryginalnym. No i mam z powrotem way 2.0 - jak miałem. Co nie zmienia faktu, że 2.1 nie działa. Zły tylko jestem, że miast w nocy eobić to co zamierzałem, zajmowałem się tą walką z wayf. No ale złość szybko mija.
A do Bohuna... Piszesz "rudno uwierzyć". Ja bym w to wiary nie mieszał. ;> Mamy jacka, który to robi. Umie i nie spoczął na laurach po wydaniu wersji 1.x

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2021 12:00:55 przez lubmil
[#26] Re: Wayfarer 2.0

@lubmil, post #25

Oj kolego ty sobie zapracujesz w końcu na przydomek "świerzbią mnie rączki, żeby pogmerać w ustawieniach przeglądarki"
2
[#27] Re: Wayfarer 2.0

@KM_Ender, post #26

Ano świerzbi mnie rączka czasami. Trochę długi ten przydomek. Nawet nie wiem czy mnie obraziłeś. ;>. Jak wgrałem 2.1 to też i to dt6, więc uznałem, że poprzednie niepotrzebne - po co mi ma system puchnąć o 25MB za każda nową wersją wayf
[#28] Re: Wayfarer 2.0

@lubmil, post #27

icudt54b ma sobie być w MOSSYS:Data/ICU/ tak jak jest w MorphOS 3.15. Natomiast icud67b z tego katalogu można skasować - teraz działa to z katalogu z Wayfarer 2.1.
1
[#29] Re: Wayfarer 2.0

@lubmil, post #27

Przepraszam. Miało wyjść zabawnie. Już mnie uświadomiono jaką gafę strzeliłem. Przepraszam raz jeszcze.
[#30] Re: Wayfarer 2.0

@KM_Ender, post #29

Hihi, spoko. Ja mam dystans do swojego kalectwam i tego że mam 1 łapkę sprawną. Sam się w rodzinie często śmieję z tego. Drugą rączkę mam, ale jest to li tylko ręka towarzysząca.
A w związku z tematem, to właśnie pogadalem z jackiem na ircu na priv i wszystko mi wyjaśnił. Nie żałuje chłop czasu dla zwykłych lubmilów. :) Przy okazji się dowiedziałem, że już nie mieszka w Toronto, choć dalej w Kanadzie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem