Komentowana treść: Zmarł Clive Sinclair
[#31] Re: Zmarł Clive Sinclair

@BULI, post #30

O dzięki.. a jakieś napisy do tego ktoś ma?

Jakbyś nie mógł znaleźć to daj znać (np. przez wiadomość PPA). Ja wiem kto ma. Znam go prawie 47 lat więc pewnie pożyczy.

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2021 15:50:13 przez MDW
[#32] Re: Zmarł Clive Sinclair

@michal_zukowski, post #23

Cycat z link

Dzięki. Czyli nie jest to wprost kontynuacja ale inspiracje są całkiem wyraźne.
Poczułem się jakbym wrócił do używania Atari 65XE. Zaraz chyba spróbuję podłączyć do iPhona i MacBooka M1 magnetofon i poszukać do niego jakiegoś turbo.
[#33] Re: Zmarł Clive Sinclair

@MDW, post #31

Ha, ha- MDW, masz dopiero 47 lat?!
[#34] Re: Zmarł Clive Sinclair

@BULI, post #33

Czasem mi (i pewnie niektórym bywalcom PPA) wydaje się, że mam 7 lat.
[#35] Re: Zmarł Clive Sinclair
Cześć Jego pamięci,żegnaj Cilive.
[#36] Re: Zmarł Clive Sinclair
Na Pixel Heaven 2021, które odbędzie się 8-10 Października, pojawią sie syn i kuzyn Clive'a!
3
[#37] Re: Zmarł Clive Sinclair

@alt_, post #36

A jaki oni mają związek z komputerami Spectrum?
1
[#38] Re: Zmarł Clive Sinclair

@michal_zukowski, post #37

Możesz przyjść i ich zapytać.
1
[#39] Re: Zmarł Clive Sinclair
CS:GO

[#40] Re: Zmarł Clive Sinclair

@snajper, post #39

"Sincleir Zx Spectron"

za ta potwarz, powiesic autora tego projektu za jajca na latarni i rzucac w niego cebulami przez najblizsze 12 miesiecy.
[#41] Re: Zmarł Clive Sinclair

@selur, post #40

podejrzewam, że nie mógł ot, tak sobie użyć nazwy istniejącej marki. Kto jak kto, ale Amigowce powinny o tym dobrze wiedzieć.
[#42] Re: Zmarł Clive Sinclair

@HOŁDYS, post #4

Specjalnie zaprogramowane ZX Spectrum pobierało oryginalny sygnał z telewizora, przeliczało w czasie rzeczywistym parametry obrazu (tzw. synchronizację poziomą i pionową) i modulowało sygnał planszy, podając go do nadajnika.


Czyli skonstruował genlocka do spectrusia. Jakby mieli Amigi byłoby łatwiej.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem