Komentowana treść: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #36
[#31] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #36
Pozostaje mieć nadzieje, że klątwa wydań specjalnych polegających, że rozmówca radzika znika po pewnym czasie z planszy tu nie będzie mieć miejsca

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2021 22:26:59 przez michal_zukowski
3
[#32] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #36

@MDW, post #3

Problem jest inny. Kiedy robisz coś zarobkowo (także zarabiasz na hobby), to gdzieś w tej układance nieuchronnie pojawia się czynnik ludzki. On jest jaki jest i trzeba się z nim ułożyć. Natomiast Ty jesteś Smerfem Marudą. Jaki temat by się nie pojawił, ciągle tylko zrzędzisz, albo - na zasadzie już chyba odruchu Pawłowa - gadasz na opak. To jak miałbyś się ułożyć z ludźmi, skoro jedziesz wyłącznie negatywną energią?

Ci najbardziej znani pasjonaci, kultowi na swoim terene szewcy, zegarmistrze, naprawiacze figurek maryjnych, kolekcjonerzy mają podstawową wspólną chcę - są pozytywni, lubią ludzi.

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2021 08:07:19 przez Daclaw
3
[#33] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #36

@Daclaw, post #32

Ooo tak! Trafiłeś w sedno. Czynnik ludzki to jest to co prawie zawsze przeszkadza i jest problemem. OK W pracy w żadnen sposób nie da się go pozbyć, bo pracę zwykle wykonujemy w odpowiedzi na czyjąś potrzebę.

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2021 13:23:56 przez MDW
[#34] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #36

@MDW, post #33

Ja się wyleczyłem ostatnio skutecznie ze składania PC z używanych części. Przez kryzys na rynku ludzie wyciągają z szaf zapyziałe karty graficzne z zaschniętą pastą na GPU w nadziei na zarobienie paru złociszy. Wymiana pasty i doprowadzenie do porządku karty to nie problem, tylko wpieranie na siłę, że karta jest sprawna. Do ostatniego PC, którego miałem na warsztacie, zamówiona dopiero czwarta karta graficzna była sprawna!
Odbieram kartę, wkładam do komputera, startuje. Instalacja sterowników i błąd 43. Z tym kodem prawdopodobnie uwalona pamięć. Telefon do sprzedawcy i wielkie oburzenie, że ja bajki opowiadam, bo KARTA PRZECIEŻ WYŚWIETLA OBRAZ! Ręce opadają... a klient dzwoni co dzień i marudzi, bo dziecko się niecierpliwi...
Teraz składam tylko z nowych części - jak coś jest nie tak, odsyłam w ramach gwarancji. Szkoda na używki czasu i nerwów.
2
[#35] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #36

@Nightmare777, post #34

Ja w UK kupiłem tonę używanych gratów. I zawsze wszystko sprawne. Ebay jest tak skonstruowany ze nawet nie muszę pisać do sprzedawcy, jest zwrot, podaję przyczynę i odsyłam.
Sprzedawcy o tym wiedzą i nie wysyłają bubli bo i tak wrócą.

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2021 06:28:23 przez WojtekX
[#36] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #36
Nic nie może wiecznie trwać - oświadczenie Adama Zalepy

W związku z zaistniałą sytuacją czuję się w obowiązku napisać do Was kilka słów wyjaśnienia. Na początek najważniejsze: moje wycofanie się z działalności jest podyktowane względami osobistymi oraz stanem zdrowia, który nie pozwala mi nadal aktywnie pracować przy tworzeniu nowych treści.

Nigdy nie było moją intencją zakończenie pracy na tym etapie, szczególnie bez zapowiedzi. Amiga i inne komputery są moją pasją od dzieciństwa i pragnąłem kontynuować ten temat tak długo, jak tylko będzie on dla Was interesujący. W wielu wypadkach robiłem to nawet kosztem innych sfer życia.

Jednak moja działalność zawsze, a szczególnie po 2012 roku, była silnie uzależniona od osób współpracujących. Mówiąc wprost: AIBB i A2 (niezależnie od zmieniających się nazw domen) nigdy nie były tylko i wyłącznie moimi firmami. Organizowałem i nadzorowałem prace, tworzyłem treści, ale wiele decyzji technicznych związanych z bieżącą działalnością nie było w mojej gestii. Aktualnie nie jestem w stanie kontynuować pracy w takiej formie, a osoby odpowiedzialne za sprawy organizacyjne (m.in. hosting, kontakty online i dalsze prowadzenie strony Bitronic.pl) podjęły decyzję o zakończeniu współpracy.

Dlatego w tej chwili archiwalne pozycje książek i magazynów są gromadzone na osobnej stronie Retro Guide. W najbliższych dniach zostaną darmowo udostępnione także cyfrowe edycje książek. Następnie strona będzie wypełniana innymi materiałami związanymi z retro komputerami. Celem jest zebranie moich wszystkich publikacji w jednym miejscu, także w wersjach obcojęzycznych. Tak jak pisałem wielokrotnie, ta wiedza nie może ulec zapomnieniu.

Zdaję sobie sprawę z pozostających zobowiązań i będę starał się je wypełnić z opóźnieniem lub w nieco innej formie, niż było to zakładane. Jeśli pozwoli mi na to zdrowie, w 2022 roku wrócę do poprzednich projektów i będę dalej je rozwijał. Jednak nie planuję już pełnej działalności komercyjnej. Większość treści będzie dostępnych za darmo lub tylko za cenę pokrycia kosztów. Nie będę również angażował się w działalność na forach dyskusyjnych i portalach społecznościowych.

Mam nadzieję, że przyjmiecie taką formę wyjaśnienia z mojej strony. Obecnie próbuję wrócić do stanu pozwalającego na dalszą pracę. Wrócę do Was, gdy tylko pozwoli mi na to sytuacja i wtedy przekażę więcej informacji. Przepraszam wszystkich, których zawiodłem. Jednocześnie chcę Wam przekazać najlepsze życzenia na nadchodzące Święta. Równo za miesiąc Wigilia Bożego Narodzenia. Niech ten czas będzie wypełniony radością, a Nowy Rok będzie lepszy zarówno dla naszej platformy, jak i dla nas osobiście. Dużo zdrowia.

Adam Zalepa (24.11.2021)

Od redakcji eXeca: oświadczenie dotarło do nas dzisiaj o godzinie 9:48, zostało opublikowane w całości, w niezmienionej formie.
[#37] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #36

@SzaryWilk, post #36

Dobrze, że Pan Zalepa wydał oświadczenie. Dobrze, że wspomina o "pozostających zobowiązaniach" - bardzo odpowiedzialnie.

Przyznam, że dla mnie ostatnie 5 lat upłynęło pod znakiem tego wydawnictwa, bo regularnie kupowałem nowe czasopisma i książki, których wartość merytoryczna jest według mnie bardzo wysoka.

Nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć Panu Adamowi powrotu do zdrowia i aktywności oraz załatwieniu tych zaległych spraw.
[#38] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #36

@Hexmage960, post #37

mnie w podobny sposób klamstwami zbywał równy rok. kupił sobie wtedy sporo czasu.

nauczyło mnie to, żeby nie wierzyć w żadne jego słowa, a wyobraźnię miał spora;) nic w tym temacie myślę, że się nie zmienilo
[#39] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #36

@juen, post #38

Miejmy nadzieje ze pan Adam Zalepa ureguluje wszystkie zobowiązania.
[#40] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #36

@SzaryWilk, post #39

moich nie uregulowal, z koncem roku sprawa sie przedawni, czemu mialbym sadzic ze ureguluje inne, jeszcze starsze? (worthy, alarcity preorder)
[#41] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #36

@juen, post #40

Chyba nikt panu Adamowi Zalepie nie zabroni uregulować zaległych zobowiązań.
[#42] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #36
Szkoda że tak się stało bo Adam miał bardzo rozległą wiedzę o amidze i potrafił to opisać w książkach.Mam kilka pozycji i cieszę się że zdążyłem zakupić zanim wydawnictwo umarło.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem