Komentowana treść: WinUAE 4.9.0
[#1] Re: WinUAE 4.9.0
Wow, ten release wygląda naprawdę nieźle ok, racja
CyberVision 64, CyberVision 64/3D and S3 Virge PCI emulation. (S3Trio and S3Virge chipset emulation from PCem)
Voodoo 3 (8M VRAM) PCI emulation. (Voodoo 3 emulation from PCem)
3
[#2] Re: WinUAE 4.9.0

@XoR, post #1

Najlepsza Amiga to Pc
7
[#3] Re: WinUAE 4.9.0
Teraz , zeby ktos sie zająl emulatorem Amigi na androida
2
[#4] Re: WinUAE 4.9.0

@djpiotrs, post #2

Najlepszy Amiga to Amiga.
2
[#5] Re: WinUAE 4.9.0

@SzaryWilk, post #4

Chyba miało być "najlepszy pc to Amiga"
2
[#6] Re: WinUAE 4.9.0

@pawelp35, post #5

Najlepsza Amiga to Amiga tak samo jak najlepsze dziewczyna to żywa dziewczyna(Amiga) a nie dmuchana lalka(WINUAE).
2
[#7] Re: WinUAE 4.9.0

@SzaryWilk, post #6

...a nie dmuchana lalka(WINUAE).

Bardzo to wulgarne i niesprawiedliwe. Dzięki takim inicjatywom i szerokopojmowanej emulacji na różnych poziomach (soft/hardware) Amiga doczłapała się do 2021 i nadal ktoś coś na nią i inne systemy około amigowe robi. Dlatego cieżko się czyta takie porównania. A WINUAE to bardzo dobry soft.

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2021 14:29:31 przez RadziN
8
[#8] Re: WinUAE 4.9.0

@RadziN, post #7

To dzięki WINUAE około 2010 roku kupiłem moja pierwszą Amige 1200 plus turbo ACA 1230/56 bo chciałem zobaczyć jak to wygląda na żywo.
Wiec WinUAE był wielce pomocny.
[#9] Re: WinUAE 4.9.0

@SzaryWilk, post #6

Raczej emerytka vs panna-robot z filmów sci-fi. A że z Amigą się nie świntuszy to i dylemat moralny jakby mniejszy.

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2021 16:57:30 przez infboras
3
[#10] Re: WinUAE 4.9.0

@WojtekX, post #8

Mam podobne odczucie. Gdyby nie Winuae pewnie nie miałbym żadnej Amigi albo dawno rzuciłbym ją w kąt. Ten emulator jest bardzo wygodny i zastępuje mnóstwo gadżetów.
1
[#11] Re: WinUAE 4.9.0
Zachęcam do wsparcia Toniego za jego niesamowitą robotę, na stronie winuae.net jest odpowiedni przycisk do PayPala OK
8
[#12] Re: WinUAE 4.9.0

@vojo, post #11

Bez WinUEA nie było by tutaj takiego grona ludzi na forum, a dodatkowo bez WinUAE nie powstały by nowe pozycje itp... I gdyby nie ten dobry emulator świat Amigi umarłby już dawno.
3
[#13] Re: WinUAE 4.9.0

@RoniWorlds, post #12

Warto dodać, że dzięki WinUAE developerka (a w zasadzie samo sprawdzanie appek) jest wygodniejsza gdy i tak się kompiluje soft na PC.
1
[#14] Re: WinUAE 4.9.0

@RadziN, post #7

Trzeba wziąć poprawkę na gościa, bo on tak od zawsze jak pamiętamszeroki uśmiech
4
[#15] Re: WinUAE 4.9.0

@vojo, post #11

Zachęcam do wsparcia Toniego za jego niesamowitą robotę, na stronie winuae.net jest odpowiedni przycisk do PayPala


I bardzo dobrze że zwróciłeś uwagę, od siebie coś wpłaciłem, niech widzi chłop że ktoś docenia ten ogrom pracy OK
1
[#16] Re: WinUAE 4.9.0

@karolb, post #15

Toni jest z nami jakby od zawsze. Używałem jego FileMastera 2.2 w "tamtej epoce". Dzisiaj do kopiowania dużej ilości danych używam Dopusa, ale to FM ma specjalne miejsce w moim sercu. Edytowałem w nim savey i oszukiwałem w grach.
Kto by pomyślał, że i dziś Toni robi robotę
7
[#17] Re: WinUAE 4.9.0

@XoR, post #1

Niestety dalej ciągnie się od kilku wersji bug z wyświetlaniem. Przy emulatorze uruchomionym na fullscreenie odświeżanie spowalnia do prędkości przy której nie da się w ogóle używać. U mnie dalej w użyciu 4.0.1

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2021 09:47:56 przez Kefir_Union
[#18] Re: WinUAE 4.9.0

@vojo, post #11

Ja bardzo doceniam pracę Toniego i gdybym miał pieniądze to bym mógł wspomagać więcej znamienitych autorów Amigowych.

Ale przez WinUAE ludzie zapomnieli, że Amiga ma w ogóle system operacyjny. Teraz pisze się pod sprzęt i pod dyskietki ADF.

Ludzie zapomnieli m.in. o takich technologiach jak DMS, XPK, czy LZX.
[#19] Re: WinUAE 4.9.0
Pamiętam jak gdzieś chyba w okolicach 2002 roku zepsuł mi się BlizzardPPC+060. Odsyłałem go do Amigo, a oni do DCE. Nie pamiętam dokładnie ale już chyba po niewiele ponad miesiącu do mnie wrócił. Jak na tamte standardy to całkiem szybko się uwinęli z naprawą. Wtedy miałem gdzieś na boku jakiegoś bieda-PC (chyba Duron 750MHz z GeForce 2MX 200), którego używałem tylko do pisania czegoś na GameBoyAdvance, a później Mophuna. Bez Blizzarda nie mogłem wsadzić do mojej A1200 swoich 64MB RAM, BVision. Miałem więc gołą A1200 2MB z FastATA, EBox, FlickerFixer, HDD, HD, CD-RW. No więc postanowiłem, że przez ten czas spróbuję używać WinUAE. Będę miał chociaż dużo RAMu, kartę graficzną. No i przyznam się, że... nie zrobiło to na mnie wrażenia. Niby nawet na tym bieda-CPU szybko to działało ale czasem miało taki "przycinki", że oszaleć można było. Ostatecznie po skonfigurowaniu i może dwukrotnym uruchomieniu przestałem odpalać zupełnie. Przygotowałem sobie bieda-system w 4 kolorach i Hires Laced do odpalania na gołej A1200 i tego używałem. Nawet na IRCa tak wchodziłem. szeroki uśmiech szeroki uśmiech Od tego czasu mam jakiś dziwny uraz do UAE.
Jest to przydatne do np. różnych wspominkowych retro-rozwiązań (np. na RasperryPi) ale tego typu wspominkowe amigowanie mnie akurat nie kręci więc nie korzystam z Amigi jak ze SNESa. Na RP3/RetroPie przy TV nie mam nawet skonfigurowanej Amigi. Raz spróbowałem z ciekawości PiMiga i też się mocno rozczarowałem tym koszmarnym bałaganem w systemie i prędkością działania na RaspberryPi 3+.

Podsumowując - UAE jest spoko, jest na pewno przydatne ale... u mnie nie znajduje zastosowania.

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2021 15:05:11 przez MDW
[#20] Re: WinUAE 4.9.0

@Hexmage960, post #18

Ale przez WinUAE ludzie zapomnieli, że Amiga ma w ogóle system operacyjny.


To nie jest wina WinUAE.
3
[#21] Re: WinUAE 4.9.0

@SzaryWilk, post #6

Zacytuję sam siebie:

"...Czy nie posiadając w domu prawdziwej Amigi, nie mam prawa być amigowcem? Owszem, mam! Nikt i nic mi tego prawa nie odbierze. Wolę być emulantem, niż całkowicie odciąć się od czegoś, co jest nieodłączną częścią mnie..."

"...Zamiast we własnych szeregach szukać czarnych owiec do odstrzału, powinniśmy się jednoczyć. Łączy nas przecież wspólny cel..."

Cytat pochodzi z 13 numeru Komoda&Amiga+, artykuł Gadające Głowy.
1
[#22] Re: WinUAE 4.9.0

@Ponki1986, post #21

Co nie zmienia faktu ze prawdziwa Amiga jest lepsza od emulacji !!!.
[#23] Re: WinUAE 4.9.0

@SzaryWilk, post #22

Co nie zmienia faktu, że obecne ceny są przeszacowane i spekulacyjne oraz nieatrakcyjne. Uae to jedyne rozsądne wyjście.
2
[#24] Re: WinUAE 4.9.0

@Ponki1986, post #21

Czy będąc graczem Fify, ktoś staje się od razu piłkarzem?



ps. amigowcem jest ten kto używa amigowego oprogramowania



Ostatnia aktualizacja: 09.12.2021 21:06:26 przez michal_zukowski
1
[#25] Re: WinUAE 4.9.0

@SzaryWilk, post #22

Lepsza? To chyba zależy od tego czego się chce i w jaki sposób. Jeśli do wygodnego grania w stare gry to muszę cię zmartwić. Nie, nie jest. Jeśli do wiernego "feelingu" - brzęczenie stacji dyskietek, łamanie joysticków, mrugający 14'' CRT z wbudowanym technologicznie antyaliasingiem - to owszem, jest. Emulacja daje możliwości, których nawet mocno rozbudowana amiga nie ma i mieć nie będzie. I vice versa. Klasyk w pełnej oprawie daje możliwości, których żaden emulator nie da.
[#26] Re: WinUAE 4.9.0

@SzaryWilk, post #22

Co z kolei nie zmienia faktu, że racja jest jak d... i każdy ma swoją. Precz z sekciarstwem!

WinUAE to jedna z najlepszych rzeczy w amigowym świecie, masz dostęp do niemal 100% kompatybilnej platformy prawie zawsze i wszędzie, co w moim przypadku jest nie do przecenienia, pomimo posiadania kilku fizycznych Amig.
1
[#27] Re: WinUAE 4.9.0

@mccnex, post #26

Amiga nie jest jak de bo jest jedna ;),osobiście nie mam nic przeciw używaniu emulacji, dla mnie używanie prawdziwej Amigi jest o wiele bardziej przyjemniejsze niż winuae.
[#28] Re: WinUAE 4.9.0

@pawelp35, post #5

Osobiście nie smakuje mi używanie "WinUae".

Amigi używam jedynie "od święta" - weekendy, wieczory poprzedzające dzień wolny od pracy, święta etc.
Amigę muszę wyciągnąć z szafy, rozłożyć na biurku, uruchomić (czasem użerać się z problemami)....

Z WinUae nie miałbym tego problemu.. Pod biurkiem stoi mocny PC, emuluje Amigę (nawet najmocniejszą) bez problemu.

Niestety mam ten problem, że na Winuae nie pogram na oryginalnym joyu, nie posłucham dźwięków FDD, nie zobaczę obrazu na CRT szeroki uśmiech

Szanuję użytkowników WinUae, jednak osobiście wolę REAL szeroki uśmiech
1
[#29] Re: WinUAE 4.9.0

@SzaryWilk, post #27

No tak, jedna... OCSowa, ECSowa, 16/32 i 32b. Z kartą turbo i bez. Z Akiko lub bez ;) Z turbo w FPGA albo nie. Z turbo z PPC lub nie... Z PCI lub nie.
[#30] Re: WinUAE 4.9.0

@SzaryWilk, post #22

Mimo iż używam realnej Amigi, to WinUAE służy mi do prób rozwiązywania problemów, testowania różnego softu czy rozwiązań, backupu systemu - nie chcę sobie zaśmiecać niepotrzebnie Workbencha.
Genialny kawałek softu, i najlepsza 'Amiga', oprócz tych wyprodukowanych przez Commodore
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem