Komentowana treść: Cytadela - aktualizacja gry po ponad 25. latach
[#31] Re: Cytadela - aktualizacja gry po ponad 25. latach

@Jacques, post #30

Też fruwałem po F-ach 'n!' razy i nie doswiadczyłem żadnego problemu (może przypadkiem wcisnąłeś sobie klawisz +/- )
Zrobię jeszcze testy na A1200 z Fastem i zobaczymy ile fpsów będzie.

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2022 13:43:52 przez BULI
1
[#32] Re: Cytadela - aktualizacja gry po ponad 25. latach
Wielki szacun dla autorów. Grzebanie we własnym kodzie po 27 latach musi być straszne.
Ja niedawno zerknąłem do tego co klepałem w 2000 roku i to było jedno z najgorszych doświadczeń życia. Tak lamerskich rozwiązań i "architektury" dawno nie widziałem. Do tej pory nie mogę uwierzyć jak cieniutki wtedy byłem. szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2022 13:38:20 przez MDW
3
[#33] Re: Cytadela - aktualizacja gry po ponad 25. latach

@MDW, post #32

Do tej pory nie mogę uwierzyć jak cieniutki wtedy byłem


Z wizualnej strony patrząc ciągle jesteś "cieniutki".
3
[#34] Re: Cytadela - aktualizacja gry po ponad 25. latach

@BULI, post #31

Też fruwałem po F-ach 'n!' razy i nie doswiadczyłem żadnego problemu (może przypadkiem wcisnąłeś sobie klawisz +/- )


Nie, nie wcisnąłem, najpierw spotkałem się z problemem na którymś F, a potem dopiero przeczytałem o +/-, które też po przetestowaniu się wywala. Może na 060 z jakiegoś powodu jest inaczej niż u Ciebie pod tym względem.
[#35] Re: Cytadela - aktualizacja gry po ponad 25. latach

@recedent, post #33

Z wizualnej strony patrząc ciągle jesteś "cieniutki".

Ooo tak. I nawet cieńszy niż wtedy. Obiecywali... po trzydziestce dostaniesz brzuszek, potem po czterdziestce, teraz za 2 lata będzie pięćdziesiątka i nie tylko nie przybrałem ale nawet spadłem z wagi.
Prędzej wyjdzie pełnoprawna kontynuacja gry "Cytadela" działająca płynnie na gołej A500 na całym ekranie i sprzedawana przez Steam niż ja przybiorę na wadze 1 gram. szeroki uśmiech
5
[#36] Re: Cytadela - aktualizacja gry po ponad 25. latach

@juen, post #17

U mnie na Tf1260 nie startuje (po kliknieciu start czarny ekran) odpalone z Nocache

Edit:
Z ikonki poszło bez problemu, czegoś brakowało w mojej odpalarce.

O jeju jak to zasuwa

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2022 17:29:01 przez Mir3k
[#37] Re: Cytadela - aktualizacja gry po ponad 25. latach
Odpalił ktoś to cudo na indivision? Na indiECS jak i indiAGA nic nie widzę:).
[#38] Re: Cytadela - aktualizacja gry po ponad 25. latach

@fazior, post #37

Chyba nie masz ustawionych parametrów ekranu do tego co wyswietla Cytka i wyskakuje poza "zakres" monitora. Mi się udało na ECS i znam kogos kto zrobil to z AGA choc tez na poczatku tak mial
[#39] Re: Cytadela - aktualizacja gry po ponad 25. latach

@arturB, post #38

Jest szansa na polską wersję?
2
[#40] Re: Cytadela - aktualizacja gry po ponad 25. latach

@arturB, post #38

Pytanie do kolegi Artura.

Czy rozważaliście wydanie reedycji gry na dyskietkach? Ceny oryginalnych wydań osiągają absurdalne wręcz kwoty. Chętnie nabyłbym podstawową polską wersję w boxie z instrukcją...

Są osoby, które zajmują się wydawaniem na licencji :)
4
[#41] Re: Cytadela - aktualizacja gry po ponad 25. latach

@miki1406, post #40

Ceny oryginalnych wydań osiągają absurdalne wręcz kwoty.


no wlasnie, dobry pomysl OK

tez bym chetnie nabyl boxowany "oryginal" ale nie za 1000 cebulionow u jakiegos amigowego Mirka
1
[#42] Re: Cytadela - aktualizacja gry po ponad 25. latach

@arturB, post #38

Jesteś jednym z autorów gry ?
[#43] Re: Cytadela - aktualizacja gry po ponad 25. latach

@Hubez, post #42

A jak sądzisz?

link

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2022 11:54:48 przez mailman
3
[#44] Re: Cytadela - aktualizacja gry po ponad 25. latach

@mailman, post #43

"...pod nazwą "Tridonis" - i wydana przez L.K. Avalon"

a jest gdzieś to demo amigowe?
[#45] Re: Cytadela - aktualizacja gry po ponad 25. latach

@BULI, post #31

Sprawdziłem na A1200 z fastem i też jest świetnie w porównaniu z tym co było wcześniej.
Najfajniej moim zdaniem się gra na pełnym ekranie F7 (jest nawet deko szybciej niż na ekranie 5/F5) gdzie jest najczęściej ok 15FPSów (od 13,5 do 16 FPS) OK
Przy okazji polecam dla porównania sprawdzić starą wersję Cytadeli, żeby sobie unaocznić różnice i postęp jaki się dokonał w najnowszej wersji ok, racja
3
[#46] Re: Cytadela - aktualizacja gry po ponad 25. latach

@juen, post #17

ale na 060 mi nie poszlo. sprobuje na innym kompie
edit - na innym polecialo. takze sprawdzac mozna prosto z impa, bez koniecznosci pobierania :)
edit2 - udalo sie na 060. ale wykrywa jako 040 :)
edit3 - zbyt szybko pochwalilem, po wybraniu START jest czarny ekran :(


MC68060 wyszla dopiero w 1994 wiec jak Cytadela byla w trakcie tworzenia i o ile wiem nie byla w zadnej stockowej Amidze wiec wykrywacz faktycznie rozpoznaje jako 040 - co nie ma znaczenia w grze.

Potwierdzam, ze na 040/060 byl problem z obsluga cache (jest programowo niekompatybilny ze starszymi prockami wiec wymaga wykrycia i osobnej obslugi) co powodowalo uwaly szczegolnie przy zmianie ekranu. Jest to poprawione, podobnie jak +/-, i w najblizszym czasie trafi jako oficjalny build na WHDLoad.
3
[#47] Re: Cytadela - aktualizacja gry po ponad 25. latach

@BULI, post #27

w sumie może i lepiej, że nie ma bolesnych kolizji z ścianami, bo na dłuższą metę bywało to nużące, chociaż teraz jak się okazuje mój mózg tęskni za tym


Wcisnij sobie "z" (od "zaklocenia") szeroki uśmiech to wroci do normy, choc energii juz nie ujmuje.
1
[#48] Re: Cytadela - aktualizacja gry po ponad 25. latach

@kane, post #47

Aa widzisz- mój móżdżek się raduje yippee, a przy okazji, na pierwszej planszy jest gdzieś czacha-switch, którym też można to włączyć ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2022 07:32:59 przez BULI
1
[#49] Re: Cytadela - aktualizacja gry po ponad 25. latach

@arturB, post #28

Panowie powiem tak. Mega szacun. Do dziś jeszcze nie znalazłem całej szczęki pod biurkiem.
Mam muzyczkę turbo w intro i +/- wywala do workbencha ale to mały pryszcz w całej sprawie.
Jeszcze raz wielki dzięki.
1
[#50] Re: Cytadela - aktualizacja gry po ponad 25. latach

@arturB, post #38

Podpiąłem Palowski monitor. Wsad+myszka+prędkość działania+to że wam się chciało po tylu latach. Rewelacja jednym słowem. Dziękuję.
1
[#51] Re: Cytadela - aktualizacja gry po ponad 25. latach

@kane, post #46

super, dzieki, czekam niecierpliwie! :)
1
[#52] Re: Cytadela - aktualizacja gry po ponad 25. latach
A co do spolszczenia Cytadeli, albo raczej usunięcia języka angielskiego.
Czy nie zadziała zwykłą podmianka plików z wersji polskiej (np plików intra, sampli etc)?
[#53] Re: Cytadela - aktualizacja gry po ponad 25. latach

@BULI, post #52

Jakby zachowane byly jakies "coding standards" to pewnie tak, ale wtedy sie o tym nie myslalo, wiec o ile wiekszosc tekstow jest rzeczywiscie w osobnych plikach (glownie dla tlumaczy) to nie wszyzstkie i praktycznie kazdy wiekszy modul kodu jak creditsy, intro, menu i sama gra mial nieco inna wersje kodu dla kazdego jezyka (PL, EN, DE). Niektore elementy grafiki tez byly nieco inne. Oczywiscie daloby sie, to kwestia glownie czasu, i troche go trzebaby poswiecic na ogarniecie tego balaganu szeroki uśmiech
1
[#54] Re: Cytadela - aktualizacja gry po ponad 25. latach

@fazior, post #37

Odpalił ktoś to cudo na indivision? Na indiECS jak i indiAGA nic nie widzę:).

Jeżeli jeszcze nie doszedłeś co jest nie tak - to spróbuj wyłączyć emulacje graffiti w ustawieniach indivision :).
[#55] Re: Cytadela - aktualizacja gry po ponad 25. latach
Zaiste szacun dla autorów ok, racja po tylu latach odgrzebać ten kawał kodu
Jeśli się nie mylę, na ostatnim Silly Venture coś było gadane o tym dziele (?) gdy KK pokazywał swego Dread'a na Atari ST (?)

Kawał hardkorowej roboty ! OK
1
[#56] Re: Cytadela - aktualizacja gry po ponad 25. latach
W końcu znalazłem czas aby sprawdzić. Wszystko działa pięknie i wróciły wspomnienia :) naprawdę kawał dobrej roboty. Może tym razem uda mi się ukończyć. Gratulacje dla ekipy z Virtual Design. Aż bym kupił reedycję bo mój oryginał dawno zmienił właściciela. Na szczęście instalka na kompie została ;)
1
[#57] Re: Cytadela - aktualizacja gry po ponad 25. latach

@waldiamiga, post #20

Heh, problem stanowiła "niezaptaszkowana" funkcja Blacker than black. Tera gra i buczy.
[#58] Re: Cytadela - aktualizacja gry po ponad 25. latach

@MDW, post #35

Jak chcesz grać na piecu w Cytadele to już możesz to zrobić. Gra znajduje się nawet w repo Ubuntu.
1
[#59] Re: Cytadela - aktualizacja gry po ponad 25. latach

@QkiZ, post #58

Niewykonalne - ja nie mam dostępu do peceta (czyli maszyny z CPU Intel/AMD i systemem Microsoftu).
Ale to nie problemm, bo ja i tak nie przeszedłbym nawet drugiego levelu. Nie przypominam sobie żebym w całym życiu w jakiejkolwiek grze FPS przeszedł drugi level. Ja się gubię w takim widoku.

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2022 14:18:04 przez MDW
[#60] Re: Cytadela - aktualizacja gry po ponad 25. latach
Pozdrawiam twórców, kupiłem oryginał w latach 90tych kiedy wyszła. I to na giełdzie na Grzybowskiej takie na mnie wtedy zrobiła wrażenie. Napewno zagram w poprawioną wersję.
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem