Komentowana treść: MilkyTracker 1.03.01
[#31] Re: MilkyTracker 1.03.01

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #30

Hmm- chyba działa całkiem przyzwoicie, to jakim cudem to miało by się dławić na Macu Mini z procem G4 1,5gh?!
[#32] Re: MilkyTracker 1.03.01

@mccnex, post #29

No dobra, czuję się wywołany do tablicy. Wyciągnąłem z szafy Miniacza (słabszego niż Twój, bo tylko 1,42 GHz), zainstalowałem MilkyTrackera, odpaliłem przykładowego 24-kanałowego XMa i pomachałem oknem tam i nazad. Jak widać - nic się nie przycina i zajętość procesora nie przekracza 85% czegokolwiek bym z oknem trackera nie robił (a jak nie macham oknem to wychodzi góra 60%).



Czy szanowni Państwo życzą sobie filmiku z G5?
8
[#33] Re: MilkyTracker 1.03.01

@recedent, post #32

Panowie, sprawdźcie swoje ustawienia Resamplingu w konfigu. To może robić dużą różnicę na wolniejszych komputerach.
2
[#34] Re: MilkyTracker 1.03.01

@recedent, post #32

O proszę. Nie wiem w takim razie. Nie znam się na Morphosie tak jak Ty. Może miałem coś nie tak poustawiane w systemie albo zwalone....? Nie dowiemy się tego, Maczka już nie mam, poszedł w dobre ręce i z pewnością jest wykorzystywany lepiej niż u mnie. MOS to z mojego punktu widzenia jest system dla geeków, fajny, ładny ale nie dla mnie
[#35] Re: MilkyTracker 1.03.01

@mccnex, post #15

Pijesz do Milky Tracker czy do Fast Tracker?
[#36] Re: MilkyTracker 1.03.01

@BuLa, post #35

Napisałem dość jasno, wczytaj się.
[#37] Re: MilkyTracker 1.03.01

@mccnex, post #36

Odpaliłem wersję 68k na A4000 z Voodoo i działa to całkiem fajnie, szczególnie w trybie miksowania bezpośrednio prze PAULE, ale jako wyjcie dźwięku można tylko wybrać PAULE, nie ma obsługi AHI słuchać można tylko 4 kanałów modułu, nawet jak ma on ich 28, co gorsza, wyciszyć można każdy kanał, ale np odsłuchać 4 ostatnie kanały po wyciszeniu wszystkich innych nie można, bo na razie słuchać można tylko 4 pierwsze kanały i to tylko przez PAULE.
Powiedzmy sobie szczerze, ten program pod 68k bez obsługi AHI nie ma sensu

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2022 23:48:17 przez BULI
2
[#38] Re: MilkyTracker 1.03.01

@BULI, post #37

No to ... Elegancko... Fajnie, że się portują takie programy ale multichannel bez AHI na Amidze to delikatnie mówiąc, chyba trochę za wcześnie wypuszczony w świat. Czy też może masz coś "zwalone" w systemie?
[#39] Re: MilkyTracker 1.03.01

@mccnex, post #38

Czy też może masz coś "zwalone" w systemie?

He, he myślisz, że mam coś w systemie nie tak, że Paula fizycznie gra na 4 kanałach?
Kolega Mokry też miał tylko PAULE do wyboru, zobacz TUTAJ.
Prawdziwa "wielokanałowość" jest pewnie tylko na chipsecie VAMPIRA- Arne

Na filmiku widać i słychać, że na Vampirze gra więcej kanałów niż 4, pytanie czy Vampire 2 w A600 ma zaimplementowany "chipset" Arne?
[#40] Re: MilkyTracker 1.03.01

@BULI, post #39

pytanie czy Vampire 2 w A600 ma zaimplementowany "chipset" Arne?


Nie ma , V4 exclusive
[#41] Re: MilkyTracker 1.03.01

@BULI, post #39

Pewnie robisz cos nie tak, albo program ma jakis blad. Na tym filmiku widac na samej gorze:

Using audio driver: AHI

Wiec to leci przez AHI. V2 z tego co pamietam obsluguje 8 kanalow normalnie.
[#42] Re: MilkyTracker 1.03.01

@JakubH_, post #40

Teraz wszystkie karty Vampire są V4.
[#43] Re: MilkyTracker 1.03.01

@Don_Adan, post #41

Tak, to nasza wina- na pewno krzywo klikamy z kolegą
Ale apropos tego co piszesz, że w filmiku jest AHI, to jest dobry trop, bo przyjrzałem się i okazuje się zalinkowany przeze mnie filmik jest z 23 lis 2017 i jest to inna wersja Milky Trackera, widać komunikaty SDL'a i sam program wygląda też trochę inaczej.
Wychodzi na to, że MilkyTracker z Aktualności PPA to ten projekt:
https://codeamiga.org/milkytracker/
Jak można sobie poczytać, nigdzie nie ma mowy o AHI ani o większej ilości kanałów niż 8 na Arne, (ewentualnie 16 przy nowym wsadzie) - bez AHI to szkoda czasu na takie "wielokanałowe" trackery

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2022 13:24:45 przez BULI
[#44] Re: MilkyTracker 1.03.01

@BULI, post #43

No właśnie.

Fajnie, że jest Milkytracker ale szkoda, że nieużywalny, chyba, że masz ten jeden config, na którym się odpala (Vampir, A4000? - lol), co nie oznacza jeszcze, że można na nim robić muzykę bez niespodzianek :)

Dlatego, owszem, chwała autorowi, browar za wysiłek ale dla mnie to bez znaczenia, tak jak te wszystkie FPS'sy na Amigę.

Lepiej niech ktoś kuźwa zrobi nową wersję starego, nudnego, czterokanałowego, 31-samplowego Protrackera, "tylko" do 4 kanałów ale nadającego się do tworzenia.

Edit:

Tak się robi soft (akurat z dodatkowym hard'em) na retrokompy:

https://www.mssiah.com/features.php



Ostatnia aktualizacja: 04.09.2022 21:11:07 przez mccnex
2
[#45] Re: MilkyTracker 1.03.01

@mccnex, post #44

Napisałem do Marlona Beijer i okazuje się, że poprzednia wersja obsługuje AHI, ale jest tam sporo naleciałości SDL, więc na 060 jest wolno.
Potwierdzam, działa AHI, da się odtworzyć modół np 8 kanałowy w 16 bitach i gra OK, ale responsuwność tej wersji jest prawie żadna.
Najnowsza wersja praktycznie bez SDL, jest znacznie szybsza i jest w planach dopisanie obsługi AHI, więc jest szansa na dobry program na klasyczną Amigę z kartą dźwiękową pod AHI OK

Od autora dostałem też starą wersję pod WOSa (PPC), ale mnie nie udało się jej uruchomoć na Ragnarok G3.
Może ktoś pokusi się o próbę z BlizzardemPPC/CSPPC?
2
[#46] Re: MilkyTracker 1.03.01

@BULI, post #45

Jest starsza wersja działająca pod WOS, u mnie działa naprawdę szybko:
LINK do wersji dla WOS
2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem